Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 07.12.2017

Vložil Monika Ondráčková

Titulek k situaci úředníků na OÚ

Den po odvolání Ing. Felkla z funkce starosty si mě pozvali do kanceláře starosta Minář a místostarostka Tylová (tzn. necelý 1 den ve funkci) k jednání za zavřenými dveřmi, kde mi přímo paní Tylová sdělila, že vyžadují absolutní loajalitu k jim oběma (Pozor! Nikoliv obci!). Pokud se mi to nelíbí, tak můžu odejít, že mi v tom bránit nebudou. Minářem mi bylo dokonce sděleno, že jsem měla za nimi chodit na Provozní NM a říkat jim, co se nás tehdejší starosta Ing. Felkl ptá a co po nás chce vědět. Stejně tak si do kanceláře pozvali i p. Malou (tehdejší účetní), které vyloženě sdělili, že chtějí, aby z OÚ odešla, že jí dávají čas na rozmyšlenou, ale budou chtít, aby podepsala dohodu o ukončení prac. poměru. Toto následně koncem června 2015 odmítla… Do kanceláře si pak pozval o něco později Minář i p. Kubíčkovou (u tohoto jednání už Tylová nebyla). Do kanceláře za Minářem nemusely p. Vohralíková a p. Cvečková (zaměstnankyně přijatá v 3/2015).
VŠEM NÁM BYLO ŘEČENO, ŽE NESMÍME POSKYTOVAT ZASTUPITELŮM JAKÉKOLIV INFORMACE A NEMĚLY JSME NA ŽÁDNÝ DOTAZ ODPOVÍDAT, VŠE JSME MĚLY NEJDŘÍVE TLUMOČIT MINÁŘOVI.
Po odmítnutí p. Malé podepsat dohodu o ukončení PP (žádná obec nemůže ze dne na den zůstat bez účetní) hledali další osobu, kterou potrestat, aby se ostatní zaměstnankyně o svou práci bály. Druhou osobou na řadě jsem byla já. A tak jak to napsal p. Vinkler: „Vyhodili osobu, která se stala nepohodlnou. Ostatním pracovníkům OÚ pak předvedli exemplární trest v praxi, aby je vlastní myšlení rychle přešlo.“
Nechci se nikoho zastávat, ale atmosféra, která na OÚ panovala a předpokládám, že i panuje, vede ke strachu o práci. Zaměstnavatelem těchto lidí není zastupitel, ale pořád duo Minář, Tylová. Úřednice se k občanům budou chovat příjemně a normálně, k zastupitelům (zejména opozičním) ale velmi obezřetně a dle nařízení vedení nebudou poskytovat žádné informace. Mohlo by se pak lehce stát, že by stejně rychle přišly o práci jako já… ze dne na den.

Zpět na diskuzi