Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 21.10.2017

Vložil Pepan

Titulek příští volby

Odpovědět

V souvislosti s volbami s pohledem na příští komunální volby mě napadly určité úvahy.

Ty úvahy jsou spojeny se starostou Pepou. Vím, že komunální volby jsou až za rok, ale ten uteče jak voda.

Takže o co kráčí. O to, že starosta Pepa bude asi muset založit novou stranu nebo sdružení např. s názvem "PNM - to nejlepší pro NM". Protože si nedovedu představit, že by po všech průserech, které se na starostu Pepu v poslední době provalily a jistě ještě provalí další, po jeho kličkování s podporou - nepodporou toho či onoho v těchto volbách, některá strana či sdružení, které půjdou do komunálních voleb, našla ODVAHU, dát starostu Pepu na svou kandidátku.

Vylučuji, že by to udělala jeho rodná stran KDU-ČSL poté, co jim to udělal se STAN. Vylučuji to u STAN, když domluvené nakonec starosta Pepa pod tlakem spolustraníku svůj prohřešek proti stranickým zásadám jen dementuje ale neodmítá. a tvrdí, že jako Ježiš, krmil chlebem lid zdarma a to jen za jedné podmíky - volte KDU-ČSL. U opozičních stran a sdružení o něčem takovém z pohledu volební etiky ani neuvažuji.

Takže budou to volby o starostovi Pepovi, nebo o zastupiteli Pepovi anebo o žádném Pepovi.

Můj skromný názor je, že nikdo, žádná strana, žádné sdružení si neodváží starostu Pepu dát na svou kandidátku, pokud jejich volební program není s názvem "božský vítr" - KMIKADZE.

Tož asi tak

Datum 21.10.2017

Vložil občan

Titulek Re: příští volby

Odpovědět

Zapomněl jste na 1 stranu, a to stranu nezávislých, kteří jsou ve skutečnosti na starostovi Pepovi zcela závislí -jsou to totiž vesměs zaměstnanci PNM nebo osoby, které mu za něco vděčí, které si nějak zavázal. Takže tam místo vždycky najde, už teď tam má svého nejsilnějšího spojence - Tylovou, která se pro něj svým řitním alpinismem stala nepostradatelnou. Kdo by taky jinak kryl všechny svinstva a pomáhal mu?

Datum 21.10.2017

Vložil Langer

Titulek volby 2017

Odpovědět

Volby dopadly tak jak dopadly. Za mojí osobu vládne spokojenost.Jen mi vadí,že se mi nikde nepodařilo dohledat preferenční hlasy z kandidátky STAN,abych dohledal,zda se do sněmovny dostal vikuk Sršen? Pokud by se to někomu podařilo zjistit,prosím uvedte to v diskusi.

Datum 21.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: volby 2017

Odpovědět

Vikuk Sršen neprošel.

Tož asi tak

Datum 21.10.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek VOLBY 2017

Odpovědět

Výsledky voleb v Novém Malíně /%/

1. ANO 31,28
2. SPD 12,95
3. ODS 11,11
4. Piráti 10,70
5. STAN 9,52
6. KSČM 5,61
7.KDU 4,84
8. ČSSD 4,61
9. TOP 09 4,13

Datum 21.10.2017

Vložil Josef Smolicha

Titulek Volby

Odpovědět

Leták STAN tvrdí, že je volí lidovecký starosta. Nic takového, brání se on
20. října 2017 18:01

Dlouholetý člen KDU-ČSL a starosta Nového Malína na Šumpersku Josef Minář bude volit Starosty a nezávislé (STAN). Leták v podobě otevřeného dopisu s touto informací se místním objevil krátce před volbami v dopisních schránkách. Minář tvrdí, že text nikdy nepodepsal. STAN si ale za letáky, které nechalo vyrobit, stojí.

„Já osobně budu volit Starosty a nezávislé. Je to odvážná volba, ale mohu zaručit, že je to správná volba pro nás, kdo si myslí, že stát má sloužit a ne překážet. A také pro ty, kdo si váží svobody a demokracie,“ píše se v dopise občanům Nového Malína, pod nímž je právě i podpis starosty Josefa Mináře.
Záležitost vzbudila poprask i v nejvyšších patrech lidovecké hierarchie a dostala se dokonce do rukou předsedy partaje Pavla Bělobrádka.
„Mohu říct, že tuto věc KDU-ČSL řeší,“ sdělila krajská tajemnice strany Jitka Brabcová.

Minář však tvrdí, že prohlášení nenapsal a nepodepsal.
„Já jsem vyjádřil STAN podporu podobně jako řada dalších starostů, kteří jsou členy různých politických stran. Na tom nevidím nic špatného. Jenže stejný podpis se objevil nejen na letáku s tím, co STAN chce, ale také na ‚mém‘ dopisu. Na tom je ale můj podpis jen naskenovaný,“ zlobí se starosta a odmítá, že bude STAN volit.
„Já jsem den předtím, než se leták objevil v obci, chodil v rámci předvolební kampaně po obci, roznášel chleby a přesvědčoval lidi, aby volili KDU-ČSL. Přece bych neudělal to, že hned poté budu tvrdit, že budu volit STAN,“ ohrazuje se. Aférou se však dál nechce zabývat.
„Hodně mě to naštvalo, ale pak jsem vychladl. Stalo se, nemám čas se v tom hrabat,“ sdělil malínský starosta.
Leták ve formě dopisu starosta odsouhlasil, tvrdí lídr STAN
Byť za viníka celé situace nepřímo označil hnutí STAN, jeho lídr v Olomouckém kraji a starosta Dolních Studének Radim Sršeň odmítl, že dopis byl zfalšovaný.
„Pan starosta Minář opakovaně vyjádřil obecnou podporu STAN. Odsouhlasil i leták ve formě dopisu,“ brání se Sršeň. Zda však byla přesně odsouhlasená i formulace, že malínský starosta bude volit STAN, Sršeň nesdělil.
Sám si však prý umí představit opačnou situaci. „Kdyby malínský starosta kandidoval do Poslanecké sněmovny za KDU-ČSL na volitelném místě, taky bych mu vyjádřil podporu. Už kvůli tomu, že si ho velmi vážím a taky proto, že je z naší části regionu, protože je důležité, abychom měli v poslaneckých lavicích naše zástupce,“ uvedl lídr STAN.
Roztržka je o to pikantnější, že STAN mělo jít původně do voleb společně s lidovci. Ti však spolupráci nakonec zrušili a obě uskupení tak kandidují samostatně.
Autor: Rostislav Hányš
________________________________________
Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/novy-malin-letak-vyzva-starosta-lidovec-kdu-csl-starostove-stan-volby-1m4-/olomouc-zpravy.aspx?c=A171020_154900_olomouc-zpravy_stk
Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/novy-malin-letak-vyzva-starosta-lidovec-kdu-csl-starostove-stan-volby-1m4-/olomouc-zpravy.aspx?c=A171020_154900_olomouc-zpravy_stk


Datum 21.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Volby

Odpovědět

No vida a je to tady. Starostu Pepu dohnal jeho vlastní pokřivený charakter. Tem jej má tak křivý, že kdyby náhodou spolknul hřebík, vyjde z něj vývrtka.

Toto už starosta Pepa nemůže okecat. Vlastně on to ani neumí, má na to jiné. Jenže, ten některý z jeho věrných kdyby se o to pokusil, odrovná se tím úplně stejně.

"Pěkné" od starosty Pepy je uvedení : "Hodně mě to naštvalo, ale pak jsem vychladl. Stalo se, nemám čas se v tom hrabat."
Já nevím jak kdo, ale kdyby někdo zneužil mé jméno, ze zlou by se potázal. Ale starosta Pepa nic a prý nemá čas se v tom hrabat.

Tedy očistit vlastní jméno je pro starostu Pepu ztráta času. Co je tedy přednější?

To, že se vůbec nebrání je pro mně důkazem, že dopis podepsal a hraje to na dvě strany. Ono možná jedno vyjde.

P.S. Pane Langere, mám dojem, že jen toto stačí na starostu Pepu na příštím jednání ZO.

Tož asi tak

Datum 20.10.2017

Vložil volič KDU-CSL

Titulek Zrada pana Mináře

Odpovědět

Jak si mohl starosta Malína dovolit podporovat stranu,která nám ve volbách konkuruje?
Svým podpisem pod předvolební panflet panu Sršnovi se zpronevěřil všemu,co měl jako křestan obhajovat a zastávat.
A já se vás ptám PROC?
Vzhledem k tomu,že v dnešní době jak uvádějí často vaše debaty,je popotahován soudně,vyšetřován na různých urovních a zřejmě mu hoří půda pod nohama. Se tento náš bývalý bratr rozhodl bodnout nůž do zad vlastní strany s výhodou očekávání věcí budoucích,kdy mu jeho kamarád jistě rád pomůže ve všech jeho vyšetřovaných kauzách.

Datum 20.10.2017

Vložil ...

Titulek Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

To,že je to bezcharakterní člověk ví mnoho lidí,ale stále mu všechno prochází a cítí se nepřemožitelný.

Datum 21.10.2017

Vložil občan

Titulek Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

škoda, že si názory a příspěvky občanů nemůže pan starosta přečíst osobně. Je veřejným tajemstvím, že je počítačově negramotný....starosta vesnice s 3 500 obyvateli v dnešní době nezvládne ani to, co školák v ZŠ, opravdu takového starostu chceme? a není to ostuda?

Datum 20.10.2017

Vložil pro voliče

Titulek Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Přesně jste vystihl charakter starosty.

Datum 20.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Promiňte všichni, ale chci to napsat.

Byl jsem zde peskován s tím, že dehonestuji starostu Pepu pro jeho víru.

Tak tady je jeho víra. Kdo mu nabídne větší "krajíc", toho víru bude vzývat.

Takže pamatujte za rok při volbách.

Tož asi tak

Datum 20.10.2017

Vložil Idnes

Titulek Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

https://olomouc.idnes.cz/novy-malin-letak-vyzva-starosta-lidovec-kdu-csl-starostove-stan-volby-1m4-/olomouc-zpravy.aspx?c=A171020_154900_olomouc-zpravy_stk

Datum 20.10.2017

Vložil Stan

Titulek Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Podle clanku na idnes.cz a hlavne komentaru je v tom starosta asi nevinne.... tezko rict, komu v dnesni dobe verit...

Datum 21.10.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

No,mě nikdo nepřesvědčí,že starosta je čistý,ale je to podrazák první třídy.

Datum 21.10.2017

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Starosta v tom rozhodně není nevinně! Je natolik protřelý a chytrý politik, aby si dokázal uvědomit co podepisuje a proč to podepisuje. Všechno přesně koresponduje s jeho přístupem ke všemu. Chytře až mazaně něco vymyslet a pokud se to nepovede, tak on je ten chudák, ta oběť, je to ten který to myslel dobře, jenom ti ostatní jsou ti špatní a ti co škodí. Takového máme starostu a myslím, že spousta lidí to už dávno prokoukla. Na povrchu beránek, uvnitř Lucifer.

Datum 21.10.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Není v tom nevinně,on to má promyšlené.Kamarád Sršeň ,jestli vyhraje ,tak bude mít v něm oporu,při nekalostech mu vždy pomůže.

Datum 21.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Hm. Politici na jakékoliv úrovni jsou pro mne jeden za 18 a druhý za 20-2.

To, že někdo užije podpis jiného se stává, ale většinou skrytě. Že by STAN použila podpis starosty Pepy bez jeho vědomí na VEŘEJNÝ dopis, který bude navíc rozšířen zrovna v starostenské obci, se mi zdá poněkud nepravděpodobné. Vždyť jimi by pak muselo být jasné, že b starosta Pepa vyskakoval 3m vysoko.

Jenže starosta Pepa nic. Ani po rozšíření dopisu, ani když do toho rýpli novináři. Prý ho to rozlítilo, ale pak se vydýchal a nechal to být. Což se m i u něj nezdá. Anebo.... Pepa je hrdina akorát v NM, kde mu kryjí záda jeho věrní a jinde je posera.

Tož asi tak

Datum 21.10.2017

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

b) je správně ! Posera mimo svůj rajón

Datum 21.10.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Chtěl bych tímto oslovit pana Vranu,jako vedoucího bunky KDU-CSL v Malíně.
Doufám,že panu Minářovi neuvěříte ani slovo. Pokud je jeho podpis falzum...měl by se bránit soudně,ale tomu už v obci nyní věří málo kdo.Doufám,že příští rok v komunálních volbách u vás nedojde bratr Minář nového pochopení. Uvědomte si už jednou konečně,co je to za člověka a čeho je schopen,jakým obviněním čelí,a kolik různých nekalostí v posledních letech v obci napáchal. Dovedu si docela dobře představit voličskou základnu KDU-CSL v Malíně,která se vám vzbouří proti jeho veličenstvu,a jednou pro vždy tak ukončí kariéru jednoho politického dinosaura z Malína.
P.S. ona si ho jistě na kandidátku ráda dá naše milovaná paní Tylová.

Datum 21.10.2017

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Starosta si ji protlačí na své místo a bude ji v zákoutí dirigovat.Vždyť ona je ještě snad horší než on. A v obci se nic nezmění.

Datum 21.10.2017

Vložil ...

Titulek Re: Zrada pana Mináře

Odpovědět

Pan Minář z toho rozhodně nemůže vyjít jako čestný člověk. Že rozdával chleba za lidovce a podepsal prohlášení za STAN, že je bude volit svědčí o jeho pokřiveném charakteru. Chce být zadobře u lidovců, ale současně se chtěl zavděčit Sršňovi, protože jeho vliv v případně zvolené funkci by se mohl také využít. Ostatně manželka pana Sršně pracuje v budově OÚ v Malíně. Je potřeba ještě něco dodat?

Datum 19.10.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Co s načatým večerem

Odpovědět

19hod 51 min do voleb

Pokud se zajímáte tak od :

NOVA 19.55- 21.20

Duel Babiš x Zaorálek

ČT 1 21.30 - 23.30

Superdebata: Poslední slovo

Datum 18.10.2017

Vložil Langer

Titulek ZO

Odpovědět

Dnes jsem se pokoušel vyjednat pátý podpis zastupitele pod petici,která by svolala poslední letošní ZO na 1.12.2017.Vzhledem k tomu,že pan Pospíšil souhlasí s termínem pozdějším,a nemá proti termínu 19.12.2017 žádné výhrady,bude se ZO tedy konat pár dnů před vánocemi.
Nezdá se mi to jako štastné řešení,ale jediné co se dá dělat,pokusit se přesvědčit někoho z koalice,aby připojil svůj podpis do 10.11.2017.Pak je ještě nějaká šance. Jinak pěkné vánoce s naším veselým ZO N. Malín

Datum 18.10.2017

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: ZO

Odpovědět

Není to ideální, na druhou stranu to není ten největší průšvih, co může Malín potkat. Nějaký čas do Vánoc tam je, aby se člověk stačil probrat ze zážitků, které zastupitelstvo jistě přinese, ti, co mají zájem, se zúčastní tak jako tak.

Datum 16.10.2017

Vložil spolek Zdravý Malín, z.s.

Titulek Pomůžete nám ?

Odpovědět

Sázení třešní, (sobota od 14hod.)

Objednali jsme dalších 30 třešní do třešňové aleje podél cesty Malín-Hraběšice.

Část mladých stromků uschlo, několik ohryzala zvěř, několik si spoluobčané přesadili do svých zahrad.
Sraz - na začátku třešňové aleje, So od 14hod.
Bude-li nás víc, bude nás to více těšit.
Děti vítány . Rovněž rýč, 25 cm provázky (na přivázání ochranného obalu proti zvěři).

Na společné sázení s vámi se těší
Zuzana a Vít Čajkovi.

/Stromky bude třeba přivézt. Má někdo auto s přívěsem? Vaši účast mi můžete potvrdit na email: vit.cajka@seznam.cz. /

Datum 17.10.2017

Vložil Monika Ondráčková

Titulek ještě k letáku k volbám

Odpovědět

Vážení diskutující,
v tento moment Vás všechny mohu ubezpečit, že je to skutečně podpis p. Mináře. Demokracie, svoboda projevu, svoboda slova, o kterých tak horlivě píše – to vše jsou věci, které jsou mu natolik vzdálené, že těmto slovům vlastně nerozumí. Demokracie v jeho pojetí je tvrdé potírání jakéhokoliv názoru, který je odlišný od jeho vlastního. Demokracie v jeho pojetí je zbavování se nepohodlných lidí vyhazovem, zastrašováním, pomlouváním, ponižováním, celkovou dehonestací. Neštítí se pomlouvat tyto osoby i před jejich budoucími nebo stávajícími zaměstnavateli a záměrně jim komplikovat nebo znemožňovat výkon práce. V tento moment mohu mluvit z vlastní zkušenosti a mnohé by k tomu mohl říci i Ing. Felkl. P. Mináře si jako člověka hluboce nevážím a užívání takových slov – demokracie, svoboda projevu, svoboda slova – z jeho úst je naprosto jednoznačně manipulativní, z mého pohledu trestuhodné jednání.

Datum 17.10.2017

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: ještě k letáku k volbám

Odpovědět

No, pokud se náš důchodce podepsal pod letáček STAN, tímto se stal veřejným propagátorem této strany a přitom je členem KDU-ČSL tak to o něm ledasco vypovídá.

Datum 18.10.2017

Vložil ...

Titulek Re: ještě k letáku k volbám

Odpovědět

Jen mohu souhlasit.Je to bezcharakterní člověk.

Datum 16.10.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek VOLBY 2017

Odpovědět

04 dní 04 hodin 44 minut

zbývá do parlamentních voleb v době psaní tohoto článku.
Pokud jste se ještě nerozhodli koho volit, snad vám pomůže jeden z posledních předvolebních průzkumů.
Průzkumy o podpoře kandidujících stran budou moci být publikovány naposledy dnes. Od úterý platí ze zákona zákaz jejich zveřejňování. Opatření má zamezit ovlivňování voličů na posledních chvíli.

PROGNÓZA

ANO 26,2 procenta hlasů
ČSSD 13,1
KSČM 11,6
ODS 9,2
SPD 8,6
Piráti 7
TOP 09 6,6
KDU-ČSL 5,2
Více než tři procenta by měli získat Starostové a Zelení.

Můj osobní názor je, že se oproti prognózám podstatně více prosadí SPD (Tomio Okamura) a
Piráti.
SPD pak považuji za černého koně voleb.

Proč ? Protože významný podíl dosud nerozhodnutých voličů (přes 30%) je zklamán výkonem vládnoucích elit za poslední desetiletí a svůj názor dá najevo až u voleb.Datum 16.10.2017

Vložil zaměstnanec PNM

Titulek Re: VOLBY 2017

Odpovědět

KDU-CSL musí hořet koudel u zadnice. Dnes ráno nám na PNM rozdali každému zaměstnanci pár letáčků a jeden pecen chleba,s tím,koho máme volit. S proslovem Koho chleba jíš,toho....A tak nevím co s tím ?

Datum 16.10.2017

Vložil Renáta Schubertová

Titulek Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Bochník chleba - regionální potravina je reklamním předmětem v letošní kampani KDU. Také jsme jeden od lidovců dostali a snědli, byl celkem dobrý. Berte to tak - ANO má koblihy, KDU chleba, jiná strana pivko nebo gulášek, nic víc na tom není, volič se musí rozhodnout sám. Pokud Vám však pan starosta nebo někdo z jeho věrných řekl ono koho chleba jíš, toho píseň... - krásně to odhaluje jeho (jejich) způsob myšlení- já jsem KDU zde v Malíně, můj chleba jíte, tak budete dělat, co já chci. No a to je špatně ... Stejně to asi vypadá při místních volbách do našeho obecního úřadu... Děkujeme za informace.

Datum 16.10.2017

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Asi to nebude složité. Chleba se dá bez výčitek sníst, papírové letáčky mohou mít velmi různorodé využití. A hlavně je třeba si zachovat zdravý rozum a volit tak, jak odpovídá našemu přesvědčení. Určitě ne každý populismus a podbízení se voličům směřuje k lepšímu povolebnímu vývoji. A slibovaný okamžitý prospěch může být v dlouhodobém horizontu až smrtící.

Datum 16.10.2017

Vložil Luděk Felkl

Titulek Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Pak je mi trochu divné, že jsem našel dnes odpoledne v poštovní schránce leták podepsaný naším starostou, který nám hrdě oznamuje, že stát nestojí za nic a ON tedy bude volit Starosty a nezávislé. Od vrcholného představitele KDU v obci mi to připadá jako zrada na vlastní straně - zvláště po rozpadu zamýšlené koalice KDU - Starostové. Koho tedy píseň musí zpívat zaměstnanci PNM? Nezávisle-starostovskou nebo křesťansko-demokratickou?
Jsem z toho lehce tumpachový,,,,
Hezký večer všem

Datum 16.10.2017

Vložil ....

Titulek Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

N.Malín je jeden velký Kocourkov.Starosta už patří do důchodu,neví, co by pořád vymýšlel.

Datum 16.10.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Pro pana Felkla

Odpovědět

Já si myslím, že neplatí ani jedno, ani druhé.
Lidovecké stanovy jasně uvádějí :

Stanovy KDU-ČSL

KDU-ČSL klade důraz na vlastní iniciativu člověka, svobodnou názorovou diskuzi, sebeorganizaci společnosti a široké zapojení občanů do rozhodovacích procesů.

kdežto STAN (starostové a nezávislí) ve svém volebním sloganu uvádí :

Hodnotové desatero hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

9. SLUŽBA OBČANŮM
Hnutí pojímá výkon veřejných funkcí jako službu občanům při uplatňování demokratických pravidel vládnutí.
Prosazujeme průhlednost veřejného života, informovanost občanů, potírání korupce a zneužívání moci.

Obě politické strany jasně říkají, jak se budou chovat k občanům.
Tady v Malíně je to přesně naopak a já si to nedovedu vysvětlit jinak než, že nějaký darebák zfalšoval podpis starosty a jeho jménem nám to poslal do schránek.
A proto nejsem tumpachový...

Datum 16.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Ne že bych byl tumpachový, ale zvědavý jsem. A jako většinou, mě napadla v souvislosti s popsaným obyčejná otázka.

Tak asi těch letáčků bylo povícero než jen malé množství. Jsou podepsány starostou Pepou. Já nic nedostal (starosta Pepa už asi ví kdo jsem, že nás vynechal), takže nevím je-li to leták starosty Pepy nebo někoho jiného a on to podepsal. Ale jestliže hrdě prozrazuje koho bude volit, tak budou letáčky jeho.

Nevím jak vypadají, ale napsány na počítači a vytištěny na tiskárně asi nebudou, protože starosta Pepa je počítačový negramota. Ručně napsány na modrou blánu jako za bývalého režimu asi taky nebudou a pak rozmnoženy na ormigu, protože obojí už neseženete. Ledaže by je měl Pepa z dřívějška nasyslovány.

Takže logika mi říká, že jsou tisknuty v tiskárně. Že by mu je vytiskla některá tiskárna zadarmo se mi nezdá. A že by starosta Pepa šáhnul do měšce pro pár zlaťáků je ze sféry Sci-fi.

A má zde tu otázku :

Zajímavé by bylo zvědět, pod jakou položkou v účetnictví OÚ jsou letáčky schovány

Tož asi tak

Datum 16.10.2017

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Ty můj kvítku medový, to se nikdo nedoví, jako většinu toho co starosta zašantročil.

Datum 16.10.2017

Vložil Jiří Schubert

Titulek Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Nechce se mi věřit, že by leták, propagující STAN, podepsal pan Minář.
Nejspíše by tím porušil zákon 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky (asi nebude registrovanou třetí stranou a asi též jedná bez vědomí STAN).
Za další by se zpronevěřil své příslušnosti ke KDU. Leda, že by z ní vystoupil a podepsal spolupráci se STAN.

Pokud to podepsal přece jen on, z KDU nevystoupil, není registrovanou 3. stranou a jedná bez vědomí STAN, tak to lze snad vysvětlit tím, že
- zákony nejsou směrodatné,
- není třeba dodržovat pravidla spolku pod jehož vlajkou stojíme

Něco však podle letáku platí vždy. A to, že je třeba ukázat, kolik je na OÚ práce (za kterou jdou peníze od státu) a že stát má sloužit, ne překážet.

A vůbec, komu a k čemu má stát sloužit podle pana Mináře?
A za koho asi bude pan Minář kandidovat do malínského ZO v roce 2018?

Datum 18.10.2017

Vložil tzv zaměstnanci PNM

Titulek Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Jestli jsi zaměstnanec PNM tak seš pěkná krysa, vynášet z firmy, která tě zaměstnává....a to nejsem zastánce starosty, PNM, OÚ atd, jen jsem to prostě musel napsat, je to hnus, měl by ses stydět

Datum 18.10.2017

Vložil PNM

Titulek Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Jakýpak se stydět,ohání se všichni demokracií a tak si může napsat,tak jak to kdo cítí.

Datum 18.10.2017

Vložil Jiří Schubert

Titulek Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Naopak to je hrdina.
PNM není soukromá, ale obecní firma. Jako taková má být z morálního hlediska politicky neutrální. A to platí i v době volebních kampaní včetně kampaně do sněmovny, ale i do obecních zastupitelstev.
Jak známo, v Malíně jsou lidé upozorňující na zlořády v obecních záležitostech šikanováni a vyhazováni z práce a funkcí.

Datum 19.10.2017

Vložil hrdina?

Titulek Re: Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Hrdina bude až se podepíše :-)

Datum 19.10.2017

Vložil občan NM

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Až se podepíše, tak z něj bude nezaměstnaný hrdina :-D

Datum 19.10.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Jen at zůstane v klidu v anonymitě. Vím,že dávno není sám jediný,kdo si o Minářovi a Tylové myslí své. Důležité je ,že se o informace z PNM neváhá podělit s ostatními obyvateli naší vesnice. Je radost poslouchat,jaké perly z vedení PNM často vypadnou,na koho kydají špínu,koho pomlouvají....

Datum 18.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Klasický příklad vymytého mozku.

Tož asi tak

Datum 19.10.2017

Vložil :-)

Titulek Re: Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Jste vy????

Datum 19.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Chytrému napověz, nechytrý se ptá.

Tož asi tak

Datum 19.10.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Člověče nešťastná, jaképak obchodní, služební či jiné top secret tajemství firmy zaměstnanec vyzradil? Když se tak čílíte. Anebo to už tam na firmě někteří, zřejmě včetně Vás berou tak, že firma je ve vlastnictví KDÚ -ČSL prostřednictvím strostojednatele Pepy, že si ve firmě mohou dělat co chtějí? No a Vy jste pak fakticky zaměstnanec KDU-ČSL, fakticky a přesněji zaměstnancem starostojednatele Pepy. Takže Vám starostojednatel dokázal pěkně vymýt mozek a nasadit Vám tam své zvrácené myšlenky. Pokud by tomu tak nebylo, nikdy byste takovou zhůvěřivost nenapsal.

Ten zaměstnanec jen dal do placu, informaci o agitce dané strany jejímž představitelem v obci je starostjednatel Pepa.

Tož asi tak

Datum 16.10.2017

Vložil občan

Titulek Re: VOLBY 2017

Odpovědět

Průzkumy jsou jen předvolebním prostředkem, kterým se jejich zadavatelé snaží manipulovat s masami. To je důvod, proč jsou 3 průzkumy vydané ve zhruba stejné době, každý od jiného vypracovatele, tak odlišné. V každém průzkumu se přidávají volební preference dle tomu, kdo si jej zaplatí. Ale jak se blíží volby, tak agentury už nemohou více zkreslovat realitu a to proto, aby jim neklesla důveryhodnost na 0 při porovnání s výsledkem voleb.

Jak tedy volit? Hlavou. Přemíšlení sice bolí, ale asi to budeme jednou muset podstoupit. Ať už letos nebo zase za 4 roky. Jen aby už nebylo pozdě.

Osobně budu volit podle toho, kdo co dělá, nikoliv podle toho, kdo co slibuje.
Bo totiž“ Slibem neurazíš. A kolik lidí podělíš!

Prohlášení minulých vládnoucích stran:
ČSSD: Narovnáme restituce. Výsledek: 0
ANO: Bude líp. Výsledek: jak komu, Babišovi určitě ano, mě moc ne. A když jsme se co se posuzování velikosti výplaty týká propadly v žebříčku mezi rozvojové země, tak už snad není moc co dodat. Ano, on se líp má, 2krát se mu za poslední 4roky zvedly zisky.
KDU ČSL- když se podívám jak si jezdí Bělobrádek a Herman na sudetoněmecký Landsmanschaft a pronáší tam svoje zdravice tak je mi z nich fakt na b….
ODS: Snížíme DPH. Opak byl pravdou.
O tom, co všechno tady napáchala TOPka s ODS se snat ani rozepisovat nemusím.

Nemyslím si, že se dnes mám lépe než před 4 roky, 8 roky..., spíš naopak. A to, s jakou protivlasteneckou vervou jednají současní političtí zástupci, je až neuvěřitelné. Vynechám to, že už nejsme republikou ale pouze tzv Czechie, že německá policie může zasahovat na našem území, že velká část naší armády spadá pod německé velení, že je zde soustavně dobýváno národní bohatství formou vyvádění peněz do zahraničí (nedaní se v místě podnikání ale v místě sídla firmy), takže všechny banky, kauflandy, tesca, škody, hyundaie a jiné, vytahují z naší kapsy na daních směrem do zahraničí přes 400 miliard Kč/rok. Zajímavé, že v Maďarsku to umí dělat jinak a lépe.

Přejdu k tomu, co mě pálí nejvíce a k tomu, co nejvíce vypovídá o tzv tradičních stranách:

-Demokracii chápou jako možnost volit si své zástupce jednou za 4 roky. Toto pak dokládají výroky typu: Prostý lid se nedokáže „správně“ rozhodovat tak, aby se mohli účastnit referenda.
-Chtějí rozkrást a vytáhnout zbytek bohatství ČR.
-Vůbec jim nezáleží na lidech: byl odhlasován příspěvek pro imigranta ve výši 21 000 Kč/měsíc (takový důchod tu nemá skoro nikdo z lidí, co tu celý život pracovali a pak třeba na postižené děti se tu sbírají různá víčka apod., ale cizím se bude rozdávat)

V době, kdy jsme se vyvlékly z východního chomoutu a pak strčili hlavu do toho západního,
je čas zapřemýšlet nad alternativou, nad referendem (o lithiu, o setrvání v EU...), nad trestní odpovědností politiků (a to i těch místních), nad islámem… nad tím, jestli jsme a chceme být suveréním státem anebo chceme, aby nám vždy z cizího pozadí čouhaly jen nohy. Věřím, že takoví nejsme. Nebo alespoň ne všichni.

Přidat nový příspěvek