Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 01.04.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Kde vidím problémy Nového Malína

Odpovědět

To je právě ono. Ne velké investice s často pochybným smyslem a významem, ale desítky zdánlivých maličkostí s finanční náročností o několik řádů nižší vytváří onu kvalitu každodenního života. Kolikrát do roka přijde běžný člověk na obecní úřad, aby ocenil honosnou rekonstrukci za spoustu peněz, která mu navíc stejně vyřešení jeho záležitostí nijak neusnadní? Ale věřím, že je mnohem více těch, kteří chodí k hrobům svých blízkých na hřbitov a tam by důstojné a upravené prostředí jistě ocenili. Nebylo by to zcela jistě o milionových nákladech, spíše jen o tisících a desetitisících. A to je jen jedna z mnoha těch "drobností" které tvoří každodenní život.

Datum 28.03.2016

Vložil Josef Horký

Titulek Doporučení

Odpovědět

Přečetl jsem si článek pana Vinklera "Neznalost nebo nevědomost!" na stránkách spolku Zdraví Malín. Doporučuji vřele všem diskutujícím na našich stránkách, aby si článek vyhledali a zamysleli se nad ním. Zde uvidíte jaký pohled na dění v obci má spolek ochránců, oproti spolku řídící naší obec.

Datum 30.03.2016

Vložil občan

Titulek Re: Doporučení

Odpovědět

Zajímavý spolek,dobré by bylo,kdyby si jej občané přečetli.

Datum 28.03.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu.
Odkaz je zde:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl46veliko.png

Hezké svátky!

Datum 28.03.2016

Vložil Jan

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Výstižný komiks.

Datum 28.03.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Už se těšíme na další.

Datum 25.03.2016

Vložil Brouzdač

Titulek Spolek Zdravý Malín

Odpovědět

Dobrý den.
Našel jsem zajímavé stránky, kde se hodně mluví o Novém Malínu. Objevila se tam reakce na úvodník pana Mináře z Malínských novin - viz
https://zdravymalin-cz.webnode.cz/aktuality-neznalost-nebo-nevedomost/

Ještě tam jsou zajímavé informace z historie - viz
https://zdravymalin-cz.webnode.cz/historie-obce/

Velice zajímavé jsou fotografie jak se dokáže po průtrži rozvodnit bezejmenný tok hraničící s SV10. Svědčí to o tom, že trubky místo řádných mostů na bezejmenném toku jsou nedostatečné. Viz
https://zdravymalin-cz.webnode.cz/historicke-fotografie/#&gid=1&pid=4

Datum 26.03.2016

Vložil občan

Titulek Re: Spolek Zdravý Malín

Odpovědět

Je velice zajímavé si přečíst program ,,Spolku Nový Malín,,.Myslím si , že jsou to schopní lidé, kteří nemyslí jen na sebe.

Datum 26.03.2016

Vložil spolek

Titulek Re: Re: Spolek Zdravý Malín

Odpovědět

Velice pěkný článek p. Vinklera dokresluje celkovou situaci v Novém Malíně. Ani já nesouhlasím s článkem p. Mináře a jeho napadáním některých osob. Myslím si, že zašel příliš daleko. Svoje osobní pocity by měl ponechat stranou.

Datum 26.03.2016

Vložil Malinské noviny

Titulek Re: Jan

Odpovědět

To je už úplná hrůza, jak starosta napadá lidi,kteří s ním nesouhlasí.Ta noviny jsou ostudou vedení NM.

Datum 24.03.2016

Vložil Kam se poděla spravedlnost?

Titulek Jiří Schubert

Odpovědět

Vedle příspěvků pana Bouckého, reagujících na MN 1/2016, přidávám další, komentující článek pana Mináře, nazvaný „Informace z obecního úřadu - novinky z obce“. Zveřejněním článku bylo porušeno hned několik základních nařízení RO, uvedených ve Statutu periodického tisku obce Nový Malín (viz https://zazdravouobec.webnode.cz/news/statut-periodickeho-tisku-obce-novy-malin/).

Porušení čl. 3, odst. 2, kde se píše: „V periodiku je poskytován prostor členům zastupitelstva pro věcná sdělení či stanoviska k problematice obce v přiměřeném rozsahu. Tento prostor bude poskytnut v ‘politické‘ příloze“.
Pan Minář je člen ZO a prostor mu byl poskytnut na 2. stránce Novin.

Porušení čl. 3, odst. 2: „Rozsah poskytnutého prostoru činí v tomto volebním období 1/5 strany- psaného textu (odpovídá cca 1500 znaků, včetně mezer, odpovídá zhruba 20 řádkům textu) pro jedno politické uskupení, jež má zastoupení v ZO.“
Článek pana Mináře má přes 3000 znaků.

Porušení čl. 3, odst. 3: „V periodiku nejsou zveřejňovány příspěvky o činnosti politických stran a hnutí ani stranické polemiky a politické polemiky a politické názorové střety.“
Článek je od začátku do konce politickým názorovým střetem a politickou polemikou.

Kam se poděla spravedlnost? Jak je možné aby Kulturní komise a Rada obce dovolily tuto jednostrannou propagaci a za peníze obce?

Datum 24.03.2016

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Kam se poděla spravedlnost?

Odpovědět

No, myslím si, že tomu blábolu už mnoho lidí nevěří. Dále asi starostovi už musí hodně téct do bot, že se snižuje k takto ubohým článkům. V této souvislosti mě napadli dvě rčení: Potrefená husa nejvíc kdáká a druhé, když zdechá kobyla, tak nejvíc kope.
Přeji pěkné a požehnané svátky.

Datum 24.03.2016

Vložil spravedlnost

Titulek Re: Jiří Schubert

Odpovědět

P.Minář potřebuje hodně prostoru,protože než se vychválí tak to je potřeba hodně řádků.Neuvědomuje si,že vlastní chvála smrdí.

Datum 24.03.2016

Vložil pro p. Schuberta

Titulek Re: Jiří Schubert

Odpovědět

Musíte se ale podívat, kdo je v kulturní komisi a kdo v Radě obce. To vypovídá o všem, Minář tam má svoje lidi, aby mu vytiskli, co potřebuje a schválili, co potřebuje. Článek Minářem je ubohý, zbytečný a podněcuje zbytečně vášně. Takový článek není vhodný dobrého politika, ale to ani Minář není.

Datum 26.03.2016

Vložil Luděk Felkl

Titulek Re: Jiří Schubert

Odpovědět

Přečetl jsem si článek pana starosty Mináře na str. 2 Malínských novin, článek s nadpisem "Informace z obecního úřadu - novinky z obce". Bohužel tento článek plný zášti a nenávisti vůči komukoli, kdo má jen trochu odlišný názor na věci veřejné než starosta, snad nemá cenu ani komentovat. Pojem diskuse se ve vedení obce nenosí, "konstrukčním fenoménem" vedení obce jsou útočné a ničím nepodložené monology - před vánocemi od paní místostarostky, před velikonocemi tento. Jsem zvědav, kdo občany obce osloví před dalšími svátky a v jakém tónu......
Rád bych poprosil pana Langra, pana Schuberta, pana Čajku a zástupce nově založeného spolku Zdravý Malín, z.s. o společnou schůzku.
Přeji všem klidné a ničím (a nikým) nerušené velikonoční svátky.

Datum 26.03.2016

Vložil pro ing.Felkla

Titulek Re: Re: Jiří Schubert

Odpovědět

Držím palce a už aby starosta skončil,jen dělá peklo a lidé jsou tu nešťastní.

Datum 23.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Hned druhý článek o investiční činnosti v roce 2015 je také velmi dobrým základem k diskuzi. Zde se pokusím jednotlivé body vyhodnotit podle mé logiky uvažování. Samozřejmě mnozí nemusí souhlasit, ale doufám, že to vyvolá přinejmenším další diskuzi.
1) Bytový dům K Lužím. Obec si zahrála na developera, prodělala a jinak nic z toho. Asi špatná idea
2) Energetické úspory DPS - rozumná investice
3 a 4) Revitalizace centra a okolí kostela. Neztotožňuji se s celou koncepcí. Místo živého středu obce vznikla sluncem rozpalovaná betonová hrůza připomínající kasárenské cvičiště a vhodná jen pro jednu či dvě akce v roce. Pro mne špatné
5) Přechod u školky - levné ale výborné
6) Mokřad - užitečné
7) MVE zbytečná investice bez jasné ekonomické návratnosti.
8) Kostel v Mladoňově - angažování se obce v opravách cizího majetku - špatně. Architektonický skvost tam určitě nevidím, jedná se o jeden z mnoha barokních kostelů, které u nás vyrostly v době rekatolizace a v následném období jako houby po dešti. Ne vše staré je jednoznačně cenné.
9) KD Mladoňov - proč se řešil objekt v osadě s 200 obyvateli přednostně před sokolovnou v hlavní části obce s cca 3200 obyvateli?
10) Zasakovací průleh Mladoňov - proč obec řeší věci za viníka? Neměl to platit někdo jiný?
11) Elektřina kompostárna - v pořádku
12) Trávník na hřišti - bez výhrad
13) Opravy komunikací - dobře, ale málo
14) Vícebytové a řadové objekty v realizaci obce jako developera? Myslím, že špatný nápad, stejně jako K Lužím.
Když se podívám celkově, jeví se mi jako rozumné spíše menší realizované akce, zatímco z těch ostatních velkých příliš cítím hledání práce pro PNM za každou cenu. Ale to je asi dlouhodobý trend.

Datum 23.03.2016

Vložil beton

Titulek Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Měli jsme v NM návštěvu.Prohlásili, co to je za betonovou džungli ?

Datum 28.03.2016

Vložil :D :D :D

Titulek Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Kdo jste? Co jste? Vaše hodnocení je k smíchu :D Máte potřebu ventilovat své názory? Že je to diskuze chápu...že si zde může psát každý co chce též chápu...jediné co nechápu co za sebevědomí musí mít člověk ,který hodnotí každou věc co se za poslední dobu v Malíně stala a tenhle poslední komentář mě úplně dostal :D bod 11 - v pořádku ...12 - bez výhrad atd. :D Ano nemusím to číst,ale když já se tak nikde nepobavím jak tady! Děkuji

Datum 28.03.2016

Vložil pro D:D:D

Titulek Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Myslím si,že víte kdo to píše.Je to člověk,kterému to myslí a není mu lhostejné co se děje v NM. Jestli tímto se bavíte ,tak Vaše IG je ubohé.Ale je to Vaše myšlení.

Datum 29.03.2016

Vložil :D :D :D

Titulek Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Bavím se noo...takové všeználky mám rád...a taky se mi líbí,že při každém trochu negativním komentáři hned poukazujete na inteligenci pisatele.Je to jev,který se tu opakuje často,ale není se čemu divit v tomhle uskupení lidí...

Datum 29.03.2016

Vložil pro .D.D.D

Titulek Re: Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Myslím si,že toto uskupení je dobré,inteligentní a uskupení kterému to myslí.A Vám to velice vadí.Tak to nečtěte.

Datum 29.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Začal bych u toho, že píšu vlastní názory pod vlastním jménem. Nejsem žádný :D :D :D, i když mne napadá mnohé, co by to mohlo znamenat. Znám několik pojmů z oblasti psychiatrie na písmeno D, které by se k tomu hodily. Zveřejňuji své názory na věci kolem sebe a určitě netrvám na tom, aby s nimi všichni povinně souhlasili. Tím se poněkud liším od současných představitelů obce a PNM. A zrovna v hodnocení bodů 11 a 12 onoho investičního vychloubání se nestydím přiznat, že se s těmito konkrétními investicemi ztotožňuji a že i současné vedení obce občas udělá správnou a nekritizovatelnou věc.
Jinak: Kdo jsem? Občan obce. Co jsem? Svobodný člověk s vlastními názory. Mám potřebu ventilovat své názory? Ano, má svoboda mi dává právo se veřejně vyjádřit.
Pokud cítíte stejnou míru svobody, bude nejjednodušší, když také zveřejníte své jméno a klidně můžeme o rozdílnosti našich názorů diskutovat. Tady nebo klidně i někde u piva. Jinak bohužel zůstanete jen ubožáckým anonymem, který vyjadřuje něco, pod co se sám stydí podepsat.

Datum 29.03.2016

Vložil pro p.Bouckého

Titulek Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Píšete dobře , srozumitelně a nenechte se odradit.Držím palce.Jednou se to musí v obci změnit.

Datum 29.03.2016

Vložil :D :D :D

Titulek Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Bod 11 a 12 byl jen příklad z vašeho výčtu příspěvků a komentářů za celou dobu.Psal jsem, že chápu že je to diskuze a nebraním Vám v tom. Přišlo mi jen vtipné jak všemu "rozumíte" a položil jsem si otázku jaké sebevědomí musíte mít, že si troufnete hodnotit takhle veřejně...

Datum 29.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Netvrdím, že všemu rozumím. Ale vysokoškolské studium mi dalo dobrý základ a za dvacet let manažerské praxe jsem mnohé pochopil a dovolím si mít vlastní názor. Věřím, že poznám dobré od špatného. Pokud nemám pravdu, nechám se rád věcnými argumenty přesvědčit o opaku. Věcnými argumenty v případě obce myslím jednoznačná ekonomická a statistická srovnání podložená příslušnými dokumenty, ale těch se mi od starosty a jeho lidí nějak nedostává. A vychloubat se třeba návsí, kam pomalu živá duše nevstoupí, případně malou vodní elektrárnou, která za několik měsíců nevyrobila ani tolik energie, co by stačilo na opečení chleba v toustovači, to se opravdu za průkazné argumenty k obhájení těchto investic dá považovat těžko. Mrzí mne, že nevím, s kým hovořím. Beru to tak, že kdo se nestydí za své názory, nemůže se stydět ani za své jméno. Alespoň já své názory vyjadřuji vždy s jasným podpisem.

Datum 29.03.2016

Vložil :D :D :D

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Další otázkou co si kladu je Vaše motivace.Není Vám lhostejná situace v místě kde žijete? Byl jste tak aktivní i v minulém bydlišti nebo tam bylo vše v pořádku a nebyl důvod se angažovat? Předpokládám, že nejste starousedlík. Možná až příliš otázek, navíc od anonyma, ale nemusíte odpovídat. Já neznám ekonomickou stránku těch dvou akcí co tu jmenujete, ale z mého pohledu je investice do centra vesnice ta nejlepší.Vždyť to reprezentuje celou obec.Elektrárna je věc druhá.U takového druhu stavby se počítá s návratností, což bude, ale né tak rychle a tím pádem je to dobrý cíl pro Vás.To že mě z vašich příspěvků přišlo směsné, že jste jak brouk Pytlík se omlouvám.

Datum 29.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Máte pravdu, nejsem starousedlík. Ale v Malíně se mi líbí a už tu nějakou dobu žiju. Nastartovala mne zdánlivá "maličkost". Na jednoduchou a přímou žádost o informaci z obce jsem prostě nedostal jednoduchou a přímou odpověď. A pak už jsem jenom sledoval řadu polopravd, mlžení, zatajování informací, které mohly věci vysvětlit. A odhalovaly se přede mnou další a další nevysvětlené záležitosti.
Co se týče centra obce, je to věc názoru. Viděl bych na návsi spíš pěkný parčík než betonovou plochu, památník ve stínu stromů nebo obrostlý růžemi. Poblíž nějaké dětské hřiště. Prostě spíše zónu pro život než betonový plácek pro jedno monstrózní kladení věnců a jedny hody do roka. Ale chápu, že to někdo může vidět jinak.
No a na ekonomickou kalkulaci návratnosti investice do MVE jsem se zrovna přímo ptal. Z odpovědi jsem pochopil, že toto nikdo ani neřešil, prostě se jen utratily nějaké miliony, aby byla práce pro PNM. Bohužel, takových věcí je tu příliš mnoho. Starosta si spíše vzal do hlavy boj s opozicí, místo aby prokázal skutečnosti, které by mohly výhrady vyvrátit. A nebo ty skutečnosti neexistují a kritici mají pravdu. Z chování vedení obce se dá spíše dovodit to druhé.

Datum 29.03.2016

Vložil pro .D.D.D.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malínské noviny 1/2016 pokračování

Odpovědět

Proč se Vám na pravdě p.Bouckého stále něco nelíbí.Vždyť píše rozumně a pravdivě.

Datum 23.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Malínské noviny 1/2016

Odpovědět

Tak jsem si přečetl nové číslo a chci reagovat na úvodník pana starosty.
K zadlužení obce. Prokazatelně obec nabrala úvěry a současně ručila za úvěry PNM. Jestliže vyjádření pana starosty znamená, že úvěry byly vypořádány a obec nedluží, bylo by to perfektní a věřím, že to pan starosta doloží příslušnými dokumenty. V opačném případě obec zadlužená je a vyjádření není pravdivé.
Vyvádění peněz směrem k PNM je vysoce pravděpodobné. Vzhledem k charakteru obchodních vazeb mezi obcí a PNM by asi bylo na vedení obce prokázat, že PNM pracuje maximálně efektivně a pro obec pracuje za nejvýhodnější tržní ceny. Jinak doopravdy dochází k nejasným operacím a konečný cíl toku peněz je neznámý. Ale myslím, že pokud je pan starosta přesvědčen o svém tvrzení, snadno doloží vše čísly. A investice PNM? Chtěli by občané raději opravit obecní komunikace, zlevnit třeba odvoz odpadu nebo dodávky vody, nebo jsou opravdu nadšení z hromadění techniky na dvoře PNM? A jak je ta technika využitá? Je možno doložit míru využití jednotlivých strojů oproti disponibilní pracovní době?
Opozice samozřejmě nemá žádná "konstrukční" řešení, ale těch konstruktivních má dostatek. Ráda s nimi jistě občany seznámí v rámci svého volebního programu před budoucími volbami.
Nevím, zda nepravosti kritizované opozicí jsou zdánlivé nebo skutečné, to zjistí orgány, které věci šetří. Ale kdyby byly zdánlivé, dávno už by je koalice dokázala předložením příslušných dokladů a dokumentů vyvrátit. Avšak třeba nebezpečné odpady v terénní úpravě zmíněné i v dokumentech ČIŽP jsou až neuvěřitelně skutečné.
Snahu vedení obce o omezení přístupu k informacím ať si posoudí každý sám. Kdyby bylo vše bezchybné, nebylo by takové opatření pro vedení obce potřebné.
Napadání lidí, kteří se v rámci zákona snaží o ochranu životního prostředí v naší obci a jejich označování za ekoteroristy je už jen projevem bezmoci a neschopnosti vedení komunikace obecních představitelů v zákonné rovině. Tito lidé se neprojevují "nekonstrukční" kritikou, jak píše pan starosta, ale naopak kritizují velmi konstruktivně a mají stanovené jasné cíle, kterých svým úsilím chtějí dosáhnout.

Datum 22.03.2016

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Boucký 21.3.

Odpovědět

Můj odhad je, že při účasti 70% voličů by případný manipulátor voleb neměl šanci na vítězství. Proto je nutné stále občanům vysvětlovat skutečný stav věci a zdůrazňovat jim, že změnu mají ve svých rukou při volbách.

Datum 23.03.2016

Vložil občan

Titulek Re: Re: Boucký 21.3.

Odpovědět

Jan Pavel II.řekl,že církev by měla být domem ze skla-tedy průzračná. Je třeba si uvědomit,že když se v některém společenství,rodině,pracovním kolektivu či pol.straně nebude mluvit pravda,vznikne dohad.když se neříká všechno a nemluví pravda,vznikne více dohadů. Potom vzniknou skupiny,které hájí jednotlivé dohady.Výsledek je zmatek.Kdyby se řekla pravda,všichni by věděli,na čem jsou.Pravda osvobozuje.

Datum 23.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Boucký 21.3.

Odpovědět

Pravda by také mohla případně některé dohady popřít. To, že je bráněno zveřejnění dokumentů, které by mohly dokázat skutečný stav věcí, ale spíše tyto dohady podporuje. Navíc se bavíme o věcech veřejných, kdy by veřejnost měla jednoznačně znát pravdu, ať už se komu hodí nebo nehodí do krámu.

Datum 20.03.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl45inspir.png

Datum 21.03.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Dobrý,je pravdou,že starosta vReji napsal,že na OÚ bude jen nějaký měsíc,ale pravda je taková,že je tu skoro rok.Tak by ho snad měl nahradit než udělá ještě více škod než co už udělal.

Datum 21.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Komix

Odpovědět

Jak už v této diskuzi i několikrát padlo, problém mimo osobu stávajícího starosty je asi i v tom, že je těžké najít někoho, kdo by byl současně schopný i ochotný tuto funkci převzít. Při četnosti starých i novějších průšvihů, které mohou vyjít na povrch, to totiž nejde asi udělat bez hloubkového auditu a vyvození závěrů vůči bývalým i stávajícím představitelům obce, možná i PNM. Schopní si to uvědomují a proto nejspíš nejsou ochotní, ti co by možná byli ochotní, zase těžko budou pro takovou funkci schopní. Prostě začarovaný kruh, který asi mohou rozetnout až volby.

Datum 21.03.2016

Vložil ani volby

Titulek Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

Ani volby nic nevyřeší,protože starosta podplácí a uplácí voliče a tak ho budou volit znovu.

Datum 21.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

To nemusí být vůbec tak jednoznačné. Za prvé jde o to, přitáhnout skupinu voličů, kteří k minulým volbám vůbec nepřišli, volební účast nebyla nijak monstrózní. A z druhé strany jde o to, jak se budou dál vyvíjet stávající šetřené průšvihy a kdo vůbec bude ve volbách kandidovat. I starosta už má svůj věk a je na něm, jak zváží, co mu stojí a nestojí za to. A pak když se podíváte na jeho suitu, moc na výběr tam není. Kandidátka KDU je jednoznačně one man show a ti další koaličníci se s ní jen vezou.

Datum 21.03.2016

Vložil komiks

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

Šetřené průšvihy starosty se zametou pod koberec,tak jak to jen starosta umí a bude vše při starém.Musel by do funkce starosty nastoupit p.Boucký nebo jemu podobní,kteří jsou rozumní,rozvážní,inteligentní ,ekon.vzdělaní ,aby to k něčemu dobrému bylo.

Datum 22.03.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

Nebuďte tak pesimistický. To, co vím, že je v šetření, zase tak jednoduše zamést nejspíš nepůjde a mohou se naopak vynořit další věci (otázka, jestli z hlediska rizik pro obec o to vůbec stát). Píšeme rok 2016 a situace i v této oblasti je jiná než v devadesátých letech nebo těsně po roce 2000. Nejsem nikterak zatvrzelým nepřítelem pana starosty. Dělal věci po svém, jak mu to okolnosti a kontrolní orgány umožňovaly a protože s jídlem roste chuť, poněkud to začal přehánět. Ale hlavně nezachytil posun ve vývoji společnosti a zapomněl na staré dobré rčení v nejlepším přestat.
No a PNM zcela logicky chápe jako svoje "dítě" a je pro něj zatěžko si přiznat, že společnost je z pohledu trhu málo efektivní a pro obec nepříliš přínosná. Což neznamená, že je PNM na odstřel. Spíše volá po dotlačení k přímé konfrontaci s trhem, zeštíhlení struktury a zefektivnění práce. Jako příklad mohu uvést podobně fungující firmu s 80 zaměstnanci, kde veškeré finanční a mzdové účetnictví dělají pouze dvě účetní a zvládají to atd..

Datum 22.03.2016

Vložil Jan pro p.Jarmilu

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

V tom máte úplnou

Datum 22.03.2016

Vložil pro p. Bouckého

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

Na PNM mají ale účetních asi šest, a to je nepřiměřené. Jsou firmy, které mají 200, 300 lidí a jsou tam tři účetní. Ten nepoměr je značný.

Datum 24.03.2016

Vložil účetní

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

Ano , ale firmy mají kvalifikované účetní a ne jako PNM,kde účetní dělá zahradnice,nádražačka atd.Poto je potřeba tolik účetních.

Datum 20.03.2016

Vložil Jiří Schubert

Titulek Sazby za zhotovení odpovědí podle zákona 106

Odpovědět

Vážení, v rubrice "Otázky a odpovědi" jsou odpovědi, podepsané panem Minářem, na otázky jak se došlo k výši sazeb za úkony spojené s vyhotovením odpovědí podle zákona 106/1999 o svobodném přístupu k informacím.
Odpovědi jsou poučné. Mimo jiné i tím, že zastupitel za odpovědi neplatí. Mail znáte.

Datum 21.03.2016

Vložil Pavel Bpucký

Titulek Re: Sazby za zhotovení odpovědí podle zákona 106

Odpovědět

Potvrdilo se to, co už jsem tady někde zmiňoval. Pro zastupitele je poskytování informací bezplatné, tedy cesta pro dotazy na obec je jasná. Opoziční zastupitele to sice poněkud více zatíží, ale věřím, že to pro občany rádi udělají. Co si o zvoleném přístupu vedení obce myslet, to ať si přebere v hlavě každý sám. Podotýkám jediné. Zveřejnění všech základních dokumentů, smluv, kalkulací, vyúčtování , případně i faktur s položkovými rozpisy v přehledné databázi podle let a investičních akcí, by výrazně zmenšilo případnou potřebu práce zaměstnanců OÚ při poskytování informací. A obec by naplnila základní požadavek otevřenosti a veřejné kontroly svého fungování. Proč by nemohl mít občan volný přístup k dokumentům za posledních 15-20 let fungování obce? Vždyť obec není nic jiného, než její občané, tudíž jsou to v prvé řadě občanovy dokumenty a po celou tu dobu se utrácely občanovy peníze.

Datum 21.03.2016

Vložil Souhlas

Titulek Re: Re: Sazby za zhotovení odpovědí podle zákona 106

Odpovědět

Plně s Vámi souhlasíme.Je vidět,že jste rozumný,znalý věcí které se dějí na OÚ.

Datum 13.03.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu, odkaz je zde:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl44schzky.png

Datum 14.03.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Výborný,ale myslím si,že to tak dopadne jako je to v tom komiksu.

Datum 14.03.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Výborný.

Datum 12.03.2016

Vložil Dagu

Titulek Návrh

Odpovědět

Slyšela jsem, že opozice pořádá diskuzní schůzky na Rychtě. Proč na ně nepozvete i další občany? Určitě bychom se zde dozvěděli daleko více informací.
Bylo by možno se zapojit do dění v obci a pomoci opozičním zastupitelům své připomínky delegovat širší veřejnosti a hlavně vedení obce. Může mi někdo z opozice na můj podmět odpovědět? Věřím, že toto by uvítalo více účastníků diskutujících na těchto stránkách.

Přidat nový příspěvek