Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 24.08.2017

Vložil Filip Brtna

Titulek Parčík

Vyjádření k parčíku,
vzhledem k pozitivnímu příspěvku Ing. Vinklera jsem nepředpokládal, že se opět budu muset vyjadřovat k projektu, který řešíme v Novém Malíně. Bohužel se zde opět objevilo několik příspěvků, na které musím reagovat.
1) Záměr vybudování parčíku jsem vedení obce navrhnul já (z čistě sobeckých zájmů). V dotčené lokalitě vlastním parcelu a nerad bych každý den projížděl okolo té hrůzy, která tam dnes je. Lokalita je v územním plánu vedena jako veřejná zeleň, není proto důvod, aby na této ploše byla nevyužívaná mezideponie (částečně s asfaltovým/betonovým krytem).
2) Obci určitě děkuji za odsouhlasení záměru a podporu, nicméně na projektovou dokumentaci nebyla sepsána žádná objednávka ani smlouva. Domluva je taková, že veškeré náklady na přípravné práce jdou pouze za mou osobou (geodetické zaměření, projekt terénních úprav, projekt výsadby zeleně, rozpočtové práce, inženýrská činnost, administrace financování). Není tedy v žádném případě pravda, že projektant dostal zaplaceno!
3) Zemní práce nejsou navrženy z důvodu, aby byla zaměstnána PNM. Vzhledem k tomu, že v současné době jsou plochy budoucího parčíku (snad) zpevněny betonovým a živičným krytem je nutné odstranění těchto konstrukcí a náhrada zeminou a ornicí.
4) V současné době se snažíme zajistit financování akce. Do smluv obce nevidím, ale vzhledem k tomu, že znám rozpočtové náklady na akci a fázi projektu, tak si dovoluji nesouhlasit s příspěvkem p. Langra.
Jsem přesvědčen, že Ing. Mikisková odvedla při návrhu parčíku kvalitní práci, která může přispět k výrazné proměně plochy o rozměrech 2,4 tis. m2. Jediný, kdo se s projektem seznámil je Ing. Vinkler. Prosím tedy ty, co zde anonymně napadají práci druhých, aby se sami zamysleli, co mohou ve svém okolí zlepšit a něco pro to udělali. A nemyslím tím psaní hanopisů na internetových fórech, případně anonymní udávání.
P.S. Vzhledem k tomu, že anonymní výkřiky považuji vzhledem k předpokládanému věku pisatelů za ubohé, prosím všechny Pepánky (i tak to má zakázané), Občánky a podobné, aby na můj příspěvek nereagovali. Anonymního napadání jsem si užil u RN č.4.

Zpět na diskuzi