Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 10.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Opakování je matkou moudrosti

Repetitio, mater studiorum , česky Opakování je matkou moudrosti.

To mě napadlo, když jsem se probíral Malínskými novinami 2/2015. Ano, to je ono ZO ,které bylo onou pověstnou "veselou historkou z natáčení ", odvolání L.F. a zpětné obsazení starostenské židle J.M.

Tady máte několik hereckých rolí i s texty :

"Zastupitelé se rozhodli v rámci své koalice ke změně ve vedení obce....Tento krok byl proveden ku prospěchu všech občanů obce,tak aby obec včetně PNM fungovaly maximálně efektivně a hospodárně.
(autor v MN neuveden,podle mě J.M.)

J.M. poté vedl tento monolog : "...práce v naší obci není jednoduchá,vyžaduje nejen dobrého úředníka ,ale i praktika ...,koordinátora,který je schopen motivovat lidi k práci a naplňovat program Malínského modelu. (rozuměj zlodějny). "...Poznal jsem charaktery lidí a jejich morální charaktery. (zde mě napadl bonmot Marka Twaina - než pravda obuje boty,oběhne lež půl zeměkoule).
A pozor ,teď přijde lež lží, mistrovské dílo našeho svatouška - " ...proto bych byl rád ,kdyby ti,kteří mají jiný názor přišli za námi s návrhem na řešení problému, protože obcházení vedení obce a snaha o řešení problému zvnějšku vede k poškozování dobrého jména obce ."
( Já jsem to zkusil a několikrát jsem za Minářem přišel. Vždy mě podvedl. Konkrétní případ- když jsem mu doložil, že budoucí zástavba SV 10 je špatným postupem a že by bylo lepší se s vlastníky dohodnout jinak, řekl mi : "Já proti tomu nic nemám,obec s tím nemá problém,můžeš to zkusit.Když nebudou chtít stavět,tak to budeme respektovat. "
Tak jsem osobně obešel vlastníky anebo jim napsal. Odpověděl jenom Mespol Medlov, ostatní se neozvali nebo odmítli odpovědět.
Pár měsíců poté jsem držel v rukách doklad, osvědčující, že právě v té době Minář dohodl s vlastníky parcelaci této plochy pro zástavbu. (spolknout J.M. omylem hřebík tak z něho vypadne vývrtka)
Náš hrdina však ve své hře pokračoval slovy:
" Obecní společnosti musí být vždy řízeny obcí,tedy starostou ." - navrhuji na věky vytesat do skály v Malínské rokli, pro paměť nám i potomkům.
Soudy,které mnohdy řešily podvody starostů či pouze jenom jejich pochybení ,jasně deklarovaly, že " starosta zastupuje obec navenek a vyjadřuje pouze a jenom vůli orgánů obce" (rada,zastupitelstvo). Jinými slovy bez usnesení těchto orgánů nemůže téměř nic.

Další perly pak přidal MUDr. Schlemmer :" ....Postrádáme u něj (rozuměj Ing.Felkl) manažérské schopnosti . Svoji nerozhodností a váhavostí jen přispívá k napjatým vztahům v obci. Chybí mu i vize o dalším rozvoji obce. Nespolupracuje (rozuměj je proti zlodějnám) a svým přístupem neumožňuje plnit volební program (rozuměj bránil dalším lumpárnám) .., a proto navrhujeme jeho odvolání. "

Nyní si připomeneme jména těch zastupitelů , kteří odvolali Ing.Felkla a svým způsobem se podíleli na zakrývání některých jednání J.M. ,policií následně klasifikovaných jako páchání trestné činnosti , vedoucí k poškozování obce.

Tady máte neohrožené bratry a sestry :

Paclíková,Ostravský, Hýbl,Faltus, Vrana, Schlemmer, Minář,Tylová,Novosadová.

Bratrstvu Kočičí pracky se pak postavili :

Langer, Schubert,Smolicha, Moravcová,Pospíšil

Zdržel se : Ing.Luděk Felkl
============================
Od natáčení této frašky uplynul již drahný čas a můžeme se s odstupem lépe podívat o co tehdy šlo.
22.8.2018 se pak dozvíme, jména lidí na kandidátkách volebních stran pro nové volby a následně se seznámíme i s programy stran. Jsem skutečně zvědav co si tentokráte na své, poněkud ušpiněné dveře, napíší lidovci a Nestraníci.


Zpět na diskuzi