Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 14.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Jak Josef upadl

Okurková sezóna pomalu končí, zítra zasedne poprvé po dovolených vláda ,blíží se i volby a ožily i velké deníky.
Mě zaujaly dvě věci - zuřivé reakce na článek Klause jr.o Afghanistánu,kde si dovolil zapochybovat o smyslu čs. vojenské mise, čímž pouze vyjádřil názor většiny populace ČR.
( malá poznámka - během vojenské okupace této země se zdejší produkce opia zvýšila 10x. Z opia jak známo se dělá heroin,který pak končí i v USA a EU)

Potom dvě zprávy z Týdne na severu . Poté co se provalily machinace v PMŠ (Podniky města Šumperka) a došlo k trestnímu stíhání a odsouzení ředitele i jeho sekretářky(družky), se doposud ztrátové hospodaření hotelu Sport,Šumperk dostalo ze ztráty do zisku.
Analogicky lze očekávat, že pokud i v Novém Malíně dojde ke stejnému vývoji věcí, měla by se i Provozní NM dostat do zisku. Stačí pouze počkat několik měsíců.

Druhá zpráva na str.5 tohoto plátku pak referuje pod titulkem " Pole ukrývají kvalitní zdroje podzemní vody. Jen je dostat z hlubin ." o vodě.

Bratr František John,starosta Zábřeha (KDU-ČSL) se zřejmě inspiroval starším bratrem z Nového Malína (KDU-ČSL) a razí 200m vrt do čtvrtohorního podloží, kde doufá najít kvalitní pitnou vodu . 50% z 5,3mil.Kč nákladů kryto dotací.
My v Malíně jsme zase lepší, nám dotace pokrývá 70% nákladů a činí 1, 229 mil.Kč.

Že nevíte o čem mluvím ?

Tak čtěte pomalu, abyste to vstřebali. Obec Nový Malín, zastoupená Josefem Minářem, požádala Státní fond ŽP o poskytnutí dotace na rekonstrukci dvou jímacích vrtů "Na lužích".

Teď pozor, přichází veliké kouzlo indiánského náčelníka , jehož moč je polévkou chudých.
Cituji z dokumentu :

"...t.j. budou zrekonstruovány dva jímací vrty , KTERÉ NÁSLEDNĚ POMOHOU VYŘEŠIT PROBLÉM SE ZÁSOBOVÁNÍM OBYVATEL OBCE PITNOU VODOU."

Laik se diví, odborník žasne. Náš starosta veřejně prohlásil , a to několikrát, že Malín má vody dost a kdo tvrdí něco jiného lže.
Ten samý starosta se pak lísá o dotaci, kterou zdůvodnil "problémem se zajišťováním vody pro obyvatele obce."

Jistě chápete, že skutečně někdo lže. Buď lhal starosta SFŽP v žádosti o dotaci, nebo lhal nám na veřejných schůzích.

Já se držím druhé možnosti. Jednak jsem ho osobně poznal, dále zhotovitelem bude téměř s jistotou Provozní, znám je i subdodavatel. Firma Lahig, v čele s Ing. Le Van Langem .

Právě tato firma se podepsala Minařovi pod manipulativní dílko "Změna klimatu - Vyjádření ke stavu ochrany vodních zdrojů" se kterým na mě Josef mával na ZO s výkřiky "Nelži tady, vody je dost, tady to mám !"

Vietnamský inženýr pak v tomto dílku píše, cituji:
"...obec Nový Malín má nejen dostatečný zdroj pitné vody k zásobování,...ale i k dodávce pitné vody pro okolní obce...,A TO I S DOSTATEČNOU REZERVOU PRO PŘÍPAD ZMĚNY KLIMATU.... snad jediným ohrožením vodního zdroje může přijít z vlastních řady....(sabotáž)."

Hádejte kdo pro SFŽP vypracoval zprávu o hydrogeologickém průzkumu "problém se zásobováním obyvatel obce pitnou vodou." ???

Ano, náš vietnamský básník Ing.LeVan Lang.

Doufám, že i skalním příznivcům Mináře musí docházet, že je někdo, stejně jako jiné malínské občany, podvedl.

Kdo má zájem o oba dokumenty - Smlouvu mezi SFŽP a obcí Nový Malín, s autentickým podpisem Josefa Mináře a dále lyrické dílo,výše uvedené, vietnamského autora Le Van Langa s podpisem i kulatým razítkem,

nechť se ozve, rád poskytnu .

Zpět na diskuzi