Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 20.08.2018

Vložil Pepan

Titulek volby

Pokračování k tomuto tématu. Chci doplnit o další důvod, proč Pepa a jeho věrní musí stůj co stůj jakýmikoliv prostředky tyto volby vyhrát.


Krom Pepy zde jsou další dva, kteří mají životní zájem na výhře stávající koalice, neb jim jde minimálně o živobytí. Proč?


Jak jest veřejným tajemstvím naše předrahá (doslova a v penězích) PNM je trestně stíhána za poškození obce. Ale PNM co by právnická osoba do lochu půjde asi těžko. Takže to vypadá na náhradu škody a řádný flastr. No a jsem u toho.


Ta náhrada způsobené škody a flastr budou zase škoda samotné PNM. No a co fčíl.


Za činnost takové právnické osoby odpovídá jednatel společnosti, případně vedoucí pracovníci. A jsme u kořene.


Jestliže tyto osoby odpovídají za činnost odpovídají i za škodu, kterou způsobí. A zapomeňte na 4 měsíční platy jako za zmetky.
V prvé řadě jednatel není zaměstnanec firmy. Za druhé u zaměstnance pokud se týká úmyslu nejde o zmetek.


Tak tu máme škodu, která společnosti, tedy PNM vznikla činností a to vědomě úmyslnou jednatelů a minimálně jednoho rozhodujícího zaměstnance, což v našem případě je ekonom.


Zákon to sice nevyžaduje, ale v normální, podtrhuji normální, společnosti by valná hromada požadovala náhradu škody od těch co jí způsobili.


Ha, ale v NM působnost valné hromady vykonává kdo? Ano obecní rada. Ajajaj. Kdopak jsou členové tohoto orgán? Ani jmenovat nemusím. Dovede si někdo představit, že by právě tito měli vyžadovat náhradu škody sami po sobě? Jenže je zde ta možnost, kterou jsem již popsal, že volby vyhraje dnešní opozice. V OR bude mít většinu, odvolá stávající jednatele a bum, ta bude vymáhat náhradu škody, která byla způsobena PNM.


A nyní konkrétněji.


Máme tady Mgr. Štencla, takto to jednatele PNM. Krom náhrady škody mu půjde o zvláštní druh podnikání. Co to je. No je přeci advokát. Pokud by nová OR byla důsledná a nahlásila advokátní poradně jak oškubával z pozice jednatele obec, a současně s tím poškodil firmu, nevím nevím, jestli by ho advokátní komora nechala ve svých řadách, byť by se nejednalo o činnost přímo spojenou s advokátní činností. Jde mu tedy o živobytí.


Dostáváme se k pí. Tylové. Krom toho, že je vicestarostkou je současně i vedoucím pracovníkem PNM, přes kterého ty švidly musely cestovat. No a co jistě udělá nový jednatel PNM? Byl by šílenec, kdyby si takovou osobu ponechal v mančaftu. Tedy pí. Tylová bude odejita hodinovkou beze slávy a poct. (Jen taková poznámka pod čarou - mělo by to být způsobem ala Ing. Ondráčková, nechť si užije). A proč bude takto odejita bude všeobecně známo, nejen v NM.
No a pí. Tylové nezbyde než si zajistit nové místo pobytu a adresu někde hóóódně daleko od NM a Šumperka, protože jen opět šílený zaměstnavatel by si takovou veš nasadil do kožichu. Takže naší "milované" pí. Tylové jde o živobytíčko také.


Jestli to nejsou pádné důvody pro to, aby tihle lidé se svými noshledy udělali cokoliv proto, aby volby ovlivňovali jakýmkoliv způsobem a v kterémkoliv okamžiku, pak já jsem panna Orleánská.


Tož asi tak

Zpět na diskuzi