Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 22.08.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: komentář

Nedá mi to a zde už musím panu Vinklerovi odpovědět. Ne můj, ale jeho přístup vidím jako naivní a kontraproduktivní. Jsem realista, tudíž nevidím nejmenší důvod, proč by starosta dělal cokoliv nad rámec toho, co mu přikazuje a umožňuje zákon. Proč by měl přijímat cokoliv, co by bylo de facto proti němu? Tak naivní, aby v to věřil, snad nemůže být ani pan Vinkler.
Jestli hodlá skupina kolem starosty při volbách podvádět, nevím. Kromě nich to nevíme nikdo. Pokud ne, tím lépe. Pokud by snad podvádět chtěli, je třeba je chytit přímo za ruku, ničím jiným to jednoznačně nedokážeme. Neznám nominanty uskupení pana Vinklera do volebních komisích, ale podle jeho neustále vyjadřovaných obav bych předpokládal, že v ně nemá velkou důvěru. Já v naše nominanty ODS mám důvěru plnou, budou zcela jistě připraveni jako dokonalí hlídači průběhu voleb. Doufám, že ostatní zástupci opozičních skupin u voleb na tom budou stejně nebo podobně. Tři odpovědní a důslední a spolupracující lidé v každé komisi představují reálnou sílu, kterou máme k dispozici pro uhlídání regulérnosti voleb. Budeme-li mít v ruce indicie, klidně soudně shodíme celé volby a pojmenujeme viníky volebních podvodů a porušení zákona
ODS určitě nečeká, až se spálí, ale také nebrečíme o sklenku, která by se snad teprve měla rozbít. Prostě ji posuneme dál od kraje stolu.
My do těchto voleb jdeme s tím, že chceme bojovat za NĚCO a ne jenom proti NĚKOMU. Minář a lidé kolem něj jsou naši oponenti, ale každý občan Malína může být naším partnerem.

Zpět na diskuzi