Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 23.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Lepší dárek jsme dostat nemohli

Dnes budu mít určitě dobrou náladu po celý den, protože jsem si přečetl jména na kandidátkách u lidovců a Nestraníků.

Lepší dárek jsme dostat nemohli. :-)

Ve skrytu duše jsem se obával, že dají dohromady i mladé ,schopné a inteligentní lidi, nezatížené škraloupy minulosti. A to jako důkaz toho, že hodlají předat vládu v obci nastupující generaci.

To bychom to potom ve volbách měli hodně těžké.

Místo toho propadli nemoci mocných - bez nás to nejde - stejně jako za bolševika přestárlí členové komunistických výborů.

Jména - Minář,Tylová,Štencl,Schlemmer již odmítám komentovat, staré okoukané vykopávky, závan minulosti.

Dobrou volbou je trojka Nestraníků, doktor Štěpán. Jak jsem osobně na ZO seznal ,samostatně myslí a úmyslně vás v omyl neuvede.
Možná nepříjemný,ale rovný.

Zato paní Paclíková,teď hodnotím pouze její výkony na ZO , to je dárek pro občany. Nepamatuji,že by kdykoli na ZO něco řekla. Pouze mlčela,občas upila minerálku,ale hlavně vždy poslušně hlasovala. Stejné hodnocení platí i u RNDr.Vrany.

Špatnou volbou by nemusel být ani p.Šváb na pátém místě. Občas jako občan na ZO dorazil a byť byl jiného názoru , má samostatné myšlení.

Zato Ing.Faltus ,podle mě nejschopnější z Nestraníků, byl vystrčen na sedmé místo. Myslím si, že za trest. Párkrát si dovolil hlasovat s opozicí a projevil i svůj názor,někdy odlišný od Minářova.
(být voličem Nestraníků,dám mu preferenční hlas)


Hrubkou pak bylo odstrčení Ing.Indry na nevolitelné 12.místo KDU. Tenhle chlápek není žádný hlupák a navíc dokáže být pěkně protivný.
Osobně bych mu chtěl poděkovat, jeho zásluhou totiž v obci kandiduji také já.
Na vysvětlenou- když vládní šik přehlasoval opozici (řešila se běžná malínská lumpárna) ,což jsem okomentoval, naklonil se ke mně a s úsměvem povídá: "Musíte vyhrát volby a potom si to můžete dovolit také."
A právě tehdy jsem si uvědomil,že má pravdu. To bylo to "nakopnutí" jehož výsledkem je účast HNUTÍ v těchto volbách. Pane Indro, díky!

Tyto volby pak nejsou "běžnými" obecními volbami.
Považuji je za lidové referendum,kde proti sobě stojí dva bloky.

Prohnilí (KDU+Nestraníci) proti Nesehnutým ,

alegoricky věčný zápas Tmy a Světla.






Zpět na diskuzi