Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 25.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek V ČR se psalo o Novém Malíně

Zní to neuvěřitelně, ale dnes se o Novém Malíně psalo jak v Právu, MF tak i Lidových novinách.

Předseda Pirátů Bartoš uvedl: " V Malíně se nenosí krabice s vínem. Korupcí je zde je systémová deformace zakázek a dodávek služeb a práce pro obec." (1)

V MF zase historik Vondruška napsal :" Mírou života v Malíně se stalo zvyšování výroby a obratu obecní firmy. Cílem už není zajistit nezbytné potřeby pro lidi v obci, ale v první řadě co nejvíce vydělat. " (2)

Ministr zemědělství Toman pak v LN uvedl:

"Sucho v obci je velká výzva a musí se začít ihned řešit. Souhlasím s tím, že nemůžeme dělat jednotlivé věci, ale vypracovat celý systém, abychom v krajině vodu zadrželi, tak jak to navrhuje spolek Zdravý Malín.,z.s. Už jsem kvůli tomu oslovil profesora Skleničku z České zemědělské univerzity " (3)

========================

Pokud si přečtete odkazy u jednotlivých deníků

(1) Právo,str.7 , (2) MF, str.13 , (3) LN ,str.4

a místo slov obec , Malín apod. doplníte slova "stát", "společnost" apod. najdete to samé.
Jedná se doslova o důkaz, jak se obecné problémy naší společnosti se doslova a skutečně "zmaterializovali" v Novém Malíně.

Nic jsem si nevymyslel ani u ministra Tomana, s panem profesorem Skleničkou jsme si názory o krajině vyměnili.


P.S.

Protože se nikdo nepřihlásil o odměnu 1000Kč , viz můj příspěvek o 11 členech volebních komisí
ze dne 22.8. ,

navyšuji odměnu na rovné 3000 Kč

za tuto informaci.






Zpět na diskuzi