Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 27.08.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: volby - třetí dodatek

Přiznám se, že tak docela nechápu dlouhé články pana Vinklera o tom, jak je počet členů OVK v Malíně nestandardní. Ano je, to víme všichni.
Že tím Minář něco sleduje? Určitě ano, můžeme se dohadovat, co vlastně přesně.
Je tento počet členů stanoven v souladu se zákonem? Bohužel ano.
Zná pan Vinkler cestu, jak to změnit? Pokud ano, je asi jediný široko daleko. Několik právníků mi potvrdilo nenapadnutelnost rozhodnutí starosty dle zákona.
Ví pan Vinkler, jak dostat do každé komise na každého Minářova člověka kontrolora nebo něco podobného? Nejsem o tom přesvědčen.
V sáhodlouhých rozborech jme objevili jednoduché skutečnosti:
- že se u voleb obecně vyskytují někde podvody
- že jsou tyto podvody popsané a tudíž se na ně muselo nějak přijít
- že se některé tyto podvody dostaly až k soudu

Podle mne toto je především důkazem, že alespoň nějak se volby hlídat dají a pokud jsou zjištěny dostatečné indicie, řeší to i soudy

Pan Vinkler se očividně utápí v myšlence, že koalice u voleb podvádět bude. Asi ano, ale aktuálním roznimráváním tohoto problému se zatím nic nevyřešilo. Takže pokud pan Vinkler nemá k dispozici okamžité funkční řešení, jde z jeho strany jen o marné zabíjení času a plnění těchto stránek . Řešení tohoto problému je jediné - případné podvodníky u voleb chytit přímo za ruku.
Vyhrané volby pro mne nejsou konečný cíl, ale jen první krok ke změnám, které musí následovat. A myslím, že většinu voličů zajímá spíše, co se dá čekat po volbách, co může nějaká změna přinést celé obci a proč pro ni tedy hlasovat.
Proto už se odmítám problémem 11 členů v OVK zabývat. I kdyby Minář stanovil počet členů třeba na 25, bylo by to stejně v souladu se zákonem a řešení, jak to změnit, neznám.

Zpět na diskuzi