Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 29.08.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zastávka U Školy

Nejde přece o celkový počet. Tvrdím, že když za den pojedou jen dva a potakjí se ve stejný čas, může vzniknout problém, který zaviní nevrlý/nervózní řidič osobního vozu.
Proto bych zrovna v tomto místě uvítal zastávku v zálivu a to alespoň na jedné straně.
Pokud je pravda, jak dlouho se již projekt připravuje, tak se klidně mohla odkoupit nemovitost (ten malý domeček na rohu se prodával) a mohl být klidně i onen zastávkový záliv. A to v podstatě za cenu 1,5 přístřešku.

Můj názor je ten, že původní řešení ač neodpovídalo platným normám, ale bylo vhodnější než to nově navržené. Kdo má pravdu ukáže až provoz. Ale z včerejšího zážitku mám pocit, že mám pravdu já. A byl bych nerad poznal že mám pravdu více na vlastním těle a nepřeji to ani nikomu jinému. Budu se rád mýlit, když budem všichni zdrávi.

Ale na tom se jak vidno neshodneme. Škoda že k řešení problému nebyla přizvána veřejnost. Mohli bychom si spolu nad projektem vzít pravítko a bylo by hned jasno. Rád bych viděl, jak vycházejí rozhledové poměry (Ano, ty z ČSN 73 6102, i když připojení se navrhuje DLE 736110) atd atd..
Snažil jsem se zapojit, případně jen nahlédnout do projektu. Jenže jsem se to dozvěděl až v době, kdy byl projekt vyvěšen na tabuli a to zřejmě už bylo vydáno i platné stavební povolení, nebo zrovna nabývalo platnosti.

Kromě toho, první odpověď z úřadu na mé otázky ohledně řešení zastávky přišla až v době, kdy se začlo stavět.

Tak snad se podívám po volbách.

To VDZ můžete doplnit vždycky, to je pravda. Ale to je reálně asi tak vše, co jde v současné době udělat. Dlažbu vás asi vyměnit nenechají.

Momentálně mi zde zatím hlavně chybí velká cedule říkající: Pozor řidiči, změna v dopravním značení! A to již brzy začne škola.

K tomu 4) Stále se nechápeme. Při tom, jak se přebíraly mapové podklady z různých zdrojů, došlo k menším i větším chybám. Např zjistíte, že váš plot není na vašem pozemku, i když tam ten plot už je 100 let. Může se tedy lehce stát, že nová stavba neleží celou svojí částí na pozemku jejího majitele.

Zpět na diskuzi