Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 14.05.2021

Vložil Michal Korytář

Titulek hlupák, hlupák, znovu a znovu, afrika, pytlík Malín a sova

To, že jeden hlupák zaměstná druhého a pak se při projekci kreslí ke sjezdům k nemovitostem v roce 2018 vysoké silniční obrubníky na ležato, mně je asi ukradené, stejně jako to, když někdo nakreslí mezi dva dvoupatrové domy uliční osvětlení na sloup o výšce 8m. Prosím, Kocourkov je Kocourkov to musí být. Třetí hlupák to ještě posvětí na úřadě razítkem a tradá. To, že někdo z PNM před realizací ukradne dočasnou dopravní značku s nápisem Suez a pak si ji postaví v řadě jako první mně je též ukradené, ale není to tak úplně košér.

To, že někdo vlastní řidičák ale už nedokáže správně osadit dočasné dopravní značení při pracech na silnici (a to i mimo dobu kdy práce neprobíhají) jsme si zvykli nejen my, ale i přespolní. Ještě že řidiče varují před vjezdem do obce roztancované sloupy VO. Takže asi v pořádku a necítím potřebu se k tomu znovu a znovu a znovu a znovu a znovu vyjadřovat. ...a znovu.

Co mi vadí je voda.

Pochopím, že v rámci stavebních úprav v ohlášenou dobu neteče voda. Ale stává se již takovým dobrým zvykem i v afrických zemích, že když neteče voda, která se dá pít, tak je přistavena alespoň jednou týdně cisterna s pitnou vodou. Voda se v obci stále pít nedá (těžko říct, kolik chloru do ní místní brouk Pytlík předevčírem nasypal). A pro jistotu dnes netekla voda v 7:00 vůbec. Ještě že máme všichni u domu nádrže s dešťovou vodou. Kdyby někdo nevěděl, tak i ono vodovodní potrubí, pokud je správně provedeno, tak se dá propláchnout aniž by to ostatní otravovalo.

Kdybych měl v Malíně nad každou místní blbostí kroutit hlavou tak bych již nabyl schopnosti sovy.

Zpět na diskuzi