Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 30.06.2021

Vložil Michal Korytář

Titulek 28.6.2021 VZZO

V pondělí se konalo zasedání zastupitelstva. Nestihl jsem prvních 30 minut takže popíšu jen to čeho jsem byl svědkem:

Od 1.1.2022 se index pro výpočet daně z nemovitých věcí zvýší a to ze 2 na 3,8.
Takže už příští rok zaplatíme 2x tolik za to, jak moc dobře se nám tu žije.
Při obhajobě následujícího postupu se odehrála tragikomedie při které padaly následující argumenty:

-buťe rádi, mohli jsme to zvednout klidně až na 5
-ti kteří vlastní rozlehlejší stavení (bývalé statky) tak vlastní a pronajímají i pole, takže mají peněz dosti.
-těm, kteří mají peněz málo a bydlí třeba sami bude umožněno splácet po částech.
-zástupkyně starosty se vyjádřila v tom smyslu, že jí to nevadí, že má peněz dosti a bude hlasovat pro navýšení.
-občané to dostanou zpět na službách pro obec

V souvislosti s posledním bodem bych chtěl poznamenat že VZZO navštívil i nespokojený občan, který požadoval aby obec zajistila, aby mu na pozemek netekla voda z obecní cesty. Odpověď byla následující:
"Letos máte smůlu, jestli chcete dovezou vám pytle z pískem"
No to jsem čuměl jak tele na nová vrata. Následovala další perla směrem od starosty, která jen zdůrazňuje jaký máme v obci bordel a že starosta očividně neplní svoji funkci:
"Takových jako jste vy, je spousta, to bych neřešil nic jiného."
Občan dále upozornil, že by si měla obec poséct aspoň trávu na přilehlém pozemku. Starosta na něj svojí odpovědí udělal dlouhý nos a oznámil mu, že si má obecní pozemek poséct sám, že je to občanova vizitka a že obec na to nemá kapacity.

Takže se opět potvrdilo jen to, že zájmem současného vedení obce je pouze tahat peníze z kapes obyvatel přes PNM a rozdělovat je svým kamarádům (např přes ÚEV).

Zpět na diskuzi