Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 22.06.2022

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek k ZO 21.6. 2022

Po více než roce jsem byl na zastupitelstvu. Důvody byly dva, jednak se měla schvalovat změna územního plánu a na poslední chvíli také největší investiční akce v historii obce - středisko pro nakládání s odpady.

Když jsem o půl desáté večer odcházel těsně před koncem, říkal jsem si jestli sním nebo bdím.
To, čeho jsem byl svědkem na ZO bych expresivně popsal jako tanec zombie , které trhají zaživa živé lidi i jejich obec.

O územním plánu se dá prohlásit, že nahrál několik milionů do rodiny bývalého starosty přes lukrativní pozemky , PNM nahrál desítky miliónů korun záborem asi 8ha zemědělské půdy pro výstavbu minisatelitu RD na jižním kraji obce a na poslední chvíli vražená změna - veřejně -rekreační cesta přes kontaminovanou pískovnu má zakrýt nelegální činnost PNM, kterí tam navezla tisíce tun nebezpečného sajrajtu.

Koupě nemovitostí za cca 40 mil. Kč pro odpadářské středisko taky byla marka. Nikdo nebyl schopen říct kolik a čeho se tam bude zpracovávat, vypadá to, že budeme pračkou odpadů i pro některé okolní obce.
Když jsem se zeptal, kde je šéf odpadového hospodářství Faltus, aby nám odpověděl na konkrétní otázky, bylo starostou sděleno, že tady není , že se jaksi nepovedlo, blabla.

Na dotaz ekonomce PNM Tylové, toho času i místostarostky, kolik že tedy ta záležitost bude obec stát , tedy kupní cena plus úroky za dvacet let jsem odpověď nedostal. Prý neví.
Hučení u části vládních zastupitelů -ať nezdržuji.

Koruna nasazena tím, že nemovitost nekoupí obec, ale PNM, které obec poskytne prachy a ručení.
Ta samá PNM, která vozila bordel do pískovny až to prasklo a vznikla škoda za více než 15mil. Kč.
Pak to Štencl a Minář přehodili na obec, ať to zatáhne ze svého, PNM je přece naše rodinné stříbro a čistá panna.

Hovna s něma tlouct , takové odrbávání s obcí a jejími občany jsem do této doby nezažil.
Zákon o obcích , péče o obecní majetek a osobní odpovědnost v podání zastupitelů KDU a Nestraníků neexistuje.
To je snad na podání trestního oznámení pro zanedbání povinnosti při správě cizího majetku.

Mimo zastupitelů Kuby,Felkla,Ondráčkové a Bouckého , kteří hlasovali proti nebo se zdrželi , označuji zbylé zastupitele za bandu zlodějů , prospěcháře a zjevně duševně vyšinuté jedince.

Záznam z jednání by se měl promítat veřejně v ČR jako varovný příklad jak se obec spravovat nemá.

Zpět na diskuzi