Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 21.10.2022

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Včera proběhlo zastupitelstvo.

Včera proběhlo zastupitelstvo.

8 hlasů KDU-Nestraníků- a Hasič si prohlasovali vše co chtěli .
Tedy post starosty, místostarosty , 3 členy obecní rady a svá jména i ve Výborech ZO.
Fakt, že Štencl,Tylová a spol. museli hlasovat sami pro sebe ,jim očividně nevadil , naopak by se dalo říct, že měli tzv. svinskou radost.

Jako vždy jednotlivá zastupitelé koalice nepodali v rámci projednávání bodů programu v podstatě ani jeden návrh a jejich aktivita připomínala saně v létě.
Perspektiva řadu návrhů podala a dopadla jak Baťa s dřeváky - nula bodů.
Shoda se našla alespoň u majetkoprávního bloku, kde nebylo co řešit, kvalitně připravený materiál.

Oživení pak nastalo v Diskuzi , kde řada občanů projevila svůj podiv, proč vítězná strana nemá ani jedno místo v radě či vedení obce.
Na to reagovalo Bratrstvo kočičí pracky zastoupené samozvoleným starostou tak, že takto to prostě chodí a Malín není první obcí, blabla.

Na závěr Petr Kuba předal starostovi žádost podepsanou 7 zastupiteli o svolání ZO a starosta je povinen ze zákona do 20 dní ZO svolat.
Navržené body - kontrola činnosti PNM, úprava jednacího řádu, etický kodex zastupitele... s jistotou znamenají, že 8 hlavá saň (KDU-Nestranící a tzv. Hasič ) zase bude plivat oheň.

Mám-li se vyjádřit k výkonu jednotlivých zastupitelů , líbil se mi výkon Mgr.Štencla. Byl nachystaný , snažil se a ani moc nelhal a držel jakýs takýs glanc.
Ostatní z jeho družiny byli marní a těch pár štěků (Štěpán,Švábová,Minář) skutečně nestálo za řeč, Tylová zarytě celou dobu mlčela, asi ji urazilo pouhých 13tis.,které dostala jako přilepšení k platu za post místostarosty.

Za Perspektivu měl každý nejméně jeden příspěvek a mám za to, že na první secvičné tahle parta podala celkem dobrý výkon.

Zpět na diskuzi