Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 27.11.2023

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek zastupitelstvo

Jaký je rozdíl mezi civilizovanou společností a divochy ?

Jednoduchý - ve spořádané společnosti platí pravidla, kterými se řídíme nebo snažíme řídit, zatímco divoši si dělají co chtějí.

Podle toho vypadá i vzhled jejich sídel.

Každý , kdo vjíždí do Malína ze Šumperka je uvítán řadou vrávoravých sloupů veřejného osvětlení podél cyklostezky budících silný dojem, že právě dorazily z povedeného opileckého večírku.
Již na jaře jsem navrhl zastupitelstvu , aby uložilo stožáry uvést do řádného stavu nebudícího pohoršení.
Slovo si vzal starosta a slíbil, že na podzim se budou provádět nějaké práce a věci se dají do pořádku.
Uvěřil jsem mu a návrh v dobré víře stáhl. Uplynulo sedm měsíců, stav stejný, nikdo se mi neozval.
Proto jsem na zastupitelstvu předložil stejný návrh znovu.
Proti hlasovali tito zastupitelé : Tylová, Minář, Štěpán, Šváb, Švábová , Budínová, Ostravský , starosta se zdržel.

Tuto ošklivou vizitku obce tedy připočtěte k dobru výše uvedeným zastupitelům a nespojujte ji s jinými zastupiteli, kteří měli zájem o lepší vzhled naší obce.

Dále už jen stručně.
Materiály na jednání jsme obdrželi v rozporu
s jednacím řádem (nejpozději pět dní předem) ,pouhých 48 hodin před jednáním zastupitelstva.

Přednesl jsem návrh :
" Zastupitelstvo je nespokojeno s pozdním zasláním materiálů."
Neprošlo , proti hlasovala stejná skupina zastupitelů jako u opilých lamp.

V červnu nám starosta veřejně slíbil, že nejpozději do konce září zašle Podnikatelský záměr k dřevoskladu , který za desítky mil. Kč zakoupila PNM aniž by se obtěžoval kdokoli seznámit veřejnost a zastupitele proč.
Jako vždy opět nedorazilo do konce září vůbec nic.
Proto jsem navrhl do programu jednání přidat bod Podnikatelský záměr dřevosklad.
Hlasy stejné skupiny zamítnuto , později v diskuzi vystoupil starosta a kromě obecných blábolů
(jak to bylo výhodné pro obec) jsme se nedozvěděli opět nic.

Podal jsem další návrh , aby bylo Radě obce uloženo vypracovat Plán odpadového hospodaření , neboť stav nakládání s odpady je nevalný a předcházení vzniku odpadů zatím nikoho z vedení obce netrápí.
Jak to dopadlo ? Stejně jako u výše uvedených věcí .
Je to marné, je to marné, je to marné.

Jak sami můžete posoudit , v Malíně se ani psaná pravidla nedodržují a sliby starosty obce mají hodnotu turecké liry. Tedy každý den menší.
Rozdíl mezi civilizovanou společností a divochy spočívá v tom, že život společnosti se řídí vynutitelnými pravidly , kdežto divoši jsou spokojeni s tím, že si mohou dělat, co chtějí.

Zpět na diskuzi