Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 22.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Re: Konec smrkových lesů

Odpovědět

Přednášku mám v listinné podobě, až se uvidíme,tak vám ji dám.
S doporučenými listnáči jste se trefil plus olše,javory.

K vodním prvkům obecně - ty patří zejména do zemědělských ploch po okolí obce, ne jedna nebo dvě, ale desítky.
Údolí Malínského potoka lze také upravit,ale šetrně a přírodě blízkým způsobem, což VN č.3 určitě není. Doporučoval bych našim "odborníkům" návštěvu Krkonoš, tam už to pochopili včetně správy CHKO.

Datum 22.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Re: Konec smrkových lesů

Odpovědět

Doplněk-podívejte se na :

https://www.casopisstavebnictvi.cz/tisk.php?ID=157

To je moje představa, jak bychom měli postupovat i u nás. Proč nejdeme touto cestou ?





Datum 23.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Konec smrkových lesů

Odpovědět

Každá z těchto dřevin má také své patogenní činitele. Pouze díky hlubšímu kořenovému systému reagují pomaleji na kolísání hladiny spodní vody. Na druhou stranu je třeba chápat vlastníky lesů, protože ekonomicky jsou listnáče problém. Tady je možné řešení pouze na vyšší úrovni formou dotací podporujících mimoprodukční funkce lesa.

Datum 25.06.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Re: Konec smrkových lesů

Odpovědět

To ano, ale stejný ekonomický argument bude mít i zemědělec, který by se měl správně chovat k půdě. Ale proč, když ji má pouze v pronájmu a chce jen peníze a bydlí na druhé straně kraje?
Vlastník peníze dostane za pronájem a zemědělec je též vytěží, tak co?

Výsledek?
Chceš rychlé peníze? Všude smrk = kůrovec; Tak teď pár let nedostaneš nic.
Chceš rychlé peníze? Jedna plodina na celé ploše pole, pesticidy, vyčerpání půdy, zhutnění, GMO plodiny = ničíš půdu a okolí, dostaneš neúrodu, sucho a záplavy;

...a pak že Homo Sapiens.

Mimochodem viděl jsem dokument o tom, jakým způsobem lze zúrodnit polopoušť/savanu. A nebylo to ani traktorem ani chemií....

Datum 26.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Konec smrkových lesů

Odpovědět

Přece jen je zde nějaký rozdíl. Ti zemědělci si dokáží vydupat dotace nebo kompenzace, i když omylem zapomenou zasít. V lese to tak nefunguje. Mimoprodukční funkce lesa se dotují prachbídně. A to už víc dostanete na turistické odpočívky a dětská lesní hřiště, než na vodoochrannou nebo půdoochrannou funkci lesa. Vlastník lesa je lesním zákonem a následnými dokumenty omezován už tak dost důkladně. Ale hlavně je třeba se ptát, v čí prospěch? Jaký zájem má město Šumperk jako vlastník lesů na zdrojích pitné vody pro Malín v Malínské rokli? Proč by kvůli tomu mělo přijmout nějaká omezující opatření? Jakou kompenzaci jsme schopni jako obec nabídnout? Zdroje by asi byly v penězích, které navíc protečou skrz PNM, ale je třeba o tom komunikovat.
A co se týče argumentů zemědělců. Máte pravdu, že o udržení kvality pronajatých pozemků se moc snažit nemusí. Skoro nikdo z pronajímatelů to ani nemá nějak ukotveno v pachtovních smlouvách. A nákladový rozdíl třeba mezi bezorební a hlubokoorební technologií je propastný. K tomu přidejme snížení stavu dobytka, nedostatek organických hnojiv a dohnojování nákladově dražšímy průmyslovými hnojivy a máme příčinu stavu. Ale vlastníkovi je to vcelku jedno, pokud mu chodí pravidelně pachtovné, protože většina vlastníků už k té půdě nemá žádný vztah kromě toho vlastnického. Když navíc dotace často představují tak výraznou část příjmu, že zemědělci ani nevadí nižší produkce, není síla donutit jej k změně postoje. Snad zase jedině za kompenzaci z jiného směru.

Datum 20.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

To, že v Malíně máme patnáct zastupitelů, ví téměř každý.

Zaujala mě otázka, kterého z nich můžeme označit za nejlepšího.
A zda lze sestavit objektivní algoritmus do kterého vložíme patnáct osob a on určí osobu s nejlepším výsledkem.
Nezávisle, nestranně a ověřitelně.

Rád bych i vaší pomocí dospěl k nějakému závěru. Prošel jsem co se dalo-zákon o obcích,etické kodexy měst a obcí,atd. a vypadla mi tato kritéria :

- účast na jednání ZO (A)
- znalost materiálů (B)
- hájení zájmu obce (C)
- hájení zájmu občanů a spolků (D)
- nestrannost , není ve střetu zájmů (E)
- vlastní iniciativa + samostatné myšlení (F)
- poskytování objektiv. informací veřejnosti (G)

a každému z těchto okruhů jsem přiřadil 5ti bodovou školskou stupnici 1=výborný.. ..až 5=nedostatečný

A poté jsem každému zastupiteli udělal jeho test.
Podotýkám, že jsem byl téměř na všech jednáních ZO .
Osoba nebo osoby s nejnižším počtem bodů by měly vyhrávat. Jména uvedena podle volebních stran-viz Malínské noviny 2014

A tady máte tabulku podle volebních stran :

NESTRANÍCI

Jméno A B C D E F G TOTAL

Tylová 1 3 5 5 5 4 4 27
Novosadová 1 5 5 5 1 5 5 27
Štěpán - nehodnocen -krátce v ZO
Faltus 1 3 3 3 3 2 3 18
--------------------------------
HASIČI
Ostravský 1 5 5 3 3 5 5 27
----------------------------------
Sdružení nezávislých kandidátů Za zdravou obec

Langer 1 1 3 2 1 3 1 12
Schubert 1 1 3 3 1 2 1 12
Moravcová 2 4 5 2 1 4 3 21
------------------------------------
TOP 09
Pospíšil 1 3 4 4 1 3 3 19
------------------------------------
KDU-ČSL

Minář 1 2 5 5 5 1 5 22
Felkl - nehodnocen -
Schlemmer 1 4 5 5 2 3 5 25
Vrana 1 5 5 5 2 5 5 28
Smolicha 1 2 2 2 1 2 1 11
Paclíková 1 5 5 5 4 5 5 30
Indra 1 4 5 5 4 4 5 28

==========================

Konečná tabulka :

1. Smolicha Josef 11
2.-3. Langer-Schubert 12
4. Faltus 18
5. Pospíšil 19
6. Moravcová 21
7. Minář 22
8. Schlemmer 25
9-11. Ostravský,Tylová,Novosadová 27
12. Indra 28
13. Vrana 29
14. Paclíková 30
MUDr. Štěpán --NEHODNOCEN - krátce v ZO

===============

Několik poznámek k výsledkům.

Vůbec jsem nečekal, že p.Smolicha zvítězí
Duo Schubert,Langer jsem na 2-3.místě nečekal
Minář dopadl nad očekávání dobře
Překvapením bylo i dobré umístění Faltuse
Zbytek už v rámci odhadů, i když pana Štěpána jsem nehodnotil, tak z jeho výstupů na ZO špatný pocit určitě nemám.

To, že je někdo první znamená, že někdo je i poslední. Rád bych zdůraznil, že se jedná pouze a jen o hodnocení výkonu zastupitele.

!!! Nezaměňujte prosím s osobním a pracovním
životem dotyčné osoby !!!

Tam by mohlo být pořadí úplně jiné.








V obecné poloze se jedná o to, jaká kritéria hodnocení na začátku vůbec vybrat. Existuje vůbec soubor takových kritérií pro zastupitele?

Zákon o obcích nám pomůže částečně , říká :
- Obec je samostatně spravována zastupitelstvem obce
- Obec pečuje o všestranný rozvoj svého území a o potřeby svých občanů

-Člen zastupitelstva obce je povinen zúčastňovat se zasedání zastupitelstva obce, hájit zájmy občanů obce a jednat a vystupovat tak, aby nebyla ohrožena vážnost jeho funkce.

Řada obcí pak přijala etický kodex, namátkou vyjímám z pražského :

Zastupitel při výkonu své funkce rozhoduje objektivně, kvalifikovaně, se znalostí věci a s
ohledem na potřeby a zájmy města. Neuchyluje se k jednání, kterým by jednostranně
upřednostňoval nebo naopak diskriminoval jakoukoliv skupinu či jednotlivce.

Zastupitel přichází na jednání připraven.

Zastupitel poskytuje veřejnosti informace související s výkonem svého mandátu ...

Zastupitel se zdrží takového jednání, které by vedlo ke střetu veřejného zájmu s jeho
zájmem soukromým, tzn. jednání, které by přineslo jednostrannou a neoprávněnou výhodu
jemu rodinnému příslušníkovi či osobě blízké nebo fyzické či právnické osobě, se kterou měl nebo má obchodní nebo politické vztahy.
Zastupitel by se měl v těchto případech diskuse a hlasování zdržet.
--------------
Člen zastupitelstva je připraven podávat občanům informace na otázky týkající se výkonu jeho funkce a plnění úkolů s tím spojených a to vždy pravdivě, srozumitelně a nezamlčet
podstatné náležitost (to zas mají v Přerově)
----------

No a nic víc na internetu nenajdete.

Datum 20.06.2018

Vložil občan

Titulek Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

Chybí tam chování a vystupování na veřejnosti.

Datum 20.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

To mě taky napadlo, ale práce zastupitele =výkon= se z 95% odbývá na jednání zastupitelstva v jednací síni.

Za celou dobu jsem na ZO nezažil nějaký exces,typu nadávky nebo facky.

Já nevím, jak se ve svém okolí chová nějaký zastupitel XY ,a proto jsem chování a vystupování zastupitele na veřejnosti nehodnotil.

Datum 20.06.2018

Vložil Jana

Titulek Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

U Mináře máte chybně součet. Součet je 24 ....

Datum 20.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

Pokud je tomu tak - omluva

Datum 21.06.2018

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

Pěkné zhodnocení. Myslím si, že zastupitelé, kteří získali 20 bodu a výš, by již neměli v příštích volbách již vůbec kandidovat, protože jsou spíše na škodu, než k užitku. A zastupitelé, kteří mají 25 bodu a výše, by měli obci vrátit všechny peníze za výkon své funkce a zaplatit pokutu. Nechápu, proč takovýto lidé vůbec kandidují a usilují o zvolení.

Datum 21.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

Byl bych opatrnější, toto hodnocení má orientační charakter. Navíc, a to nezapírám,dělal jsem ho pouze já a kde je napsáno, že jsem neměl použít jinou sadu indikátorů.

Když jsem si procházel volební programy všech stran z r.2014 ,tak jsem zjistil, že všechny jsou napsány pěkně a líbily se mi bez vyjimky.

Problém č.1 je, že se neplnily. Jinak, lidovci a Nestraníci uvedly své voliče v omyl. Byl to úmysl a záměr, anebo se to jen prostě "nepovedlo"?
Na to si musí odpovědět voliči sami.

Z výsledku testu však lze odvodit i jinou důležitou věc. Spočítat u volebních stran průměrnou známku a porovnat ji s ostatními.

Tady máte další tabulku- hodnocení volebních stran podle průměrné známky jejich zastupitelů.

1. Sdružení za zdravou obec 15
2. TOP 09 19
3. Nestraníci 24
4. KDU-ČSL 24,3
5. Hasiči 27

Z pohledu průměrného voliče tratil nejvíce ten ,kdo volil Hasiče,pak KDU-ČSL a poté Nestraníky.
Vydělal ten ,kdo volil TOP 09 a Sdružení za zdravou obec.

"Výdělkem" pak označuji poměrnou kvalitu zastupitelské práce v rámci té či oné strany pro dobro občana obce.

Je velice zajímavé jak se liší naše lidská intuice od vlastní reality. Lidovci jako strana téměř propadli, ale současně měli nejlepšího zastupitele.

To je jedna z obrovských výhod "počtů". Odfiltruje vám balast a předloží vám realitu.
Je pak pouze na každém z nás , jak se s ní vyrovná.

Datum 22.06.2018

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: Re: Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

Já bych zase až tak hodný nebyl. Pokud jsou v zastupitelstvu lidé, kteří nepromluví po celou dobu trvání jednoho zastupitelstva (4-5 hodin) do pléna a za ty necelé 4 roky řekli snad maximálně 10 vět, tak tam nemají co dělat.

Datum 22.06.2018

Vložil xx

Titulek Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

Vy musíte vést nudný život......

Datum 24.06.2018

Vložil xxxx

Titulek Re: Re: Hledá se nejlepší zastupitel

Odpovědět

Hold neděláme na PNM a nemůžeme se bavit na ůčet obce a jejich obyvatel

Datum 19.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Technická poznámka

Odpovědět

Zcela jsem zapomněl při popisu ZO na Mgr.Marka Štencla.

Za včerejší výkon si jako jediný z vládní sestavy zaslouží pochvalu.
Perfektně nachystaný, majetkoprávním blokem provedl zastupitele jako zkušený horský průvodce.
Když měl poznámku, bylo to k věci .Vystupoval objektivně a nezaujatě.

Takto má vypadat služba pro veřejnost. Vůbec by mi nevadilo, pokud by se jednalo o setrvalý stav, vídat ho i po podzimních volbách častěji na ZO.

Datum 19.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Technická poznámka

Odpovědět

K tomu se můžu jen připojit. Mgr. Štencl vystupoval opravdu profesionálně.
Někdy ale z jeho jednání mám pocit lehkého vnitřního konfliktu. Ten by asi mohl trochu vyplývat z jeho pocitů loajality konfrontovaných s profesionální etikou a možná i s některými osobními názory. V každém případě jeho pozice při nevyzpytatelnosti chování starosty jistě není jednoduchá.

Datum 26.06.2018

Vložil Lékař

Titulek Re: Technická poznámka

Odpovědět

Nevim zdali jste Mgr. Štenclovi nedali do voleb polibek smrti. Jakákoli spolupráci s Vaším populistickým klanem by mohlo být smrtelné. Velice mě pobavilo Vaše vyhodnocení zastupitelů. Toto pořadí by spíše odpovídalo opaku. Doufam, že se do zastupitelstva dostane pan Vinkler, ten stoprocentně všechny předčí, protože rozumí všemu a dle dostupných informací by nám mohl utéct do NASA. Tam mají problém s vesmírným programem a on jej zajisté vyřeší.

Datum 19.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek 17. VZZO - ekologie

Odpovědět

Samostatně jsem si nechal záležitosti, které nadnesl v rámci zasedání Ing. Vinkler. Můj názor a mé postoje se vždy neshodují plně s těmi jeho, on je více idealista, já jsem spíše skeptik a pragmatik. Ale v mnohém se s ním shodnu. Určitě se nepovažuji za odborníka na vodní stavby, ale snad jsem přece jen za svých vysokoškolských studií v předmětu Lesotechnické meliorace a hrazení bystřin u pana prof. Krešla něco pochopil as něco se naučil.
Původní koncepce Ing. Brtny staršího je zcela jistě zpracovaná velmi kvalitně. Jde o to, že klimatické změny za 20 let od jejího vzniku ale zcela změnily část jejích výchozích podmínek a parametrů. Z toho, co dokážu posoudit, také sledovala poněkud jiné cíle, jednalo se technicky spíše o soustavu protipovodňových opatření. Myslím si, že by bylo vhodné provést revokaci celého projektu, nejlépe za spolupráce s nezávislými odborníky nevázanými tak přímo na původní verzi.
Pravdivé je i to, co padlo na zasedání z úst MUDr. Štěpána i jiných. Obvykle je málo lepší než nic. Potom ale samozřejmě jde udělat i drobnější opatření místo nějaké hráze a nádrže. Mám na mysli soustavu drobnějších prvků, nižších vodních skoků s nějakou rozlivnou plochou, mokřadů a tůní na podstatně větší délce toku, ale s méně radikálním dopadem do krajiny. Je to jistě složitější, vyžaduje to větší spolupráci se správcem toku i vlastníkem okolního lesa, ale asi i šetrnější k životnímu prostředí. Osobně dokážu přijmout i onu hráz vodní nádrže č.3, z praktického a technického hlediska ji vidím jistě pozitivněji, než plánovanou nádrž č.4.
Ale hlavně bych rád slyšel názor renomovaného odborníka nebo odborníků na celou koncepci pro katastrální území Nového Malína. Nesnižuji nijak fundovanost Ing. Brtny mladšího, ale prostě více hlav víc ví a člověk s pohledem zvenčí může zcela jistě vnést nové myšlenky. Jak již na zastupitelstvu padlo, mnohé dopady prováděných opatření naplno využijí až naši potomci, tak je třeba vše udělat právě s ohledem na maximalizaci těchto dlouhodobých efektů.

Datum 19.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: 17. VZZO - ekologie

Odpovědět

Nejlepším přítelem Mináře je nevědomost. Tady nemám na mysli jeho osobu, ale to, jak zarputile odmítá a brání zastupitelům přístupu k informacím.

Za celé jeho funkční období neudělal pro zastupitele ani jedno školení, ani jeden seminář,nepozval žádného odborníka, který by se týkal komunálních záležitostí.
Od majetkoprávních věcí přes ekologii po územní plán,vedení obecních firem,hospodaření obce apod.

Proč ? Protože by zastupitelé zjistili,jak zoufale se rozchází jeho praxe a odborná teorie o správném fungování obce .

Minářovy "hurá akce" by pak u poučených zastupitelů neprošly anebo by byly podrobeny zkoumání, zda jsou dodrženy předpisy vyžadovaná pravidla.

Názor renomovaného odborníka na celou koncepci řešení pro k.ú. jsme dávno mohli mít. Odborník z Brna tady byl (na základě mé iniciativy) ,dokonce předal návrh smlouvy o dílo .

Starosta pak udělal jedno,návrh hodil do koše a tak úmyslně porušil slib který mi osobně stiskem ruky potvrdil .
Na vysvětlenou - tehdy mu hrozil mu dost citelný postih v jisté věci . Udělali jsme osobní dohodu - já se po něm nebudu vozit a on zajistí vypracování zprávy o stavu životního prostředí v obci.
Já jsem svoje splnil, on svoje vědomě nesplnil.

Poučení pro všechny-až se vám p.Josef Minář bude dívat do očí a podávat ruku na nějaký slib,
rychle se otočte a běžte pryč. Neproděláte.










Datum 19.06.2018

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: Re: 17. VZZO - ekologie

Odpovědět

Podobnou zkušenost jsem s panem Minářem učinil i já. Na něčem jsme se spolu domluvili a druhý den už vykládal pravý opak. Od této doby si nedělám iluze o charakteru tohoto člověka.

Datum 19.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek 17. VZZO

Odpovědět

Včerejší zastupitelstvo opět nezklamalo, přestože nevybočilo z řady jiných. Nedostatek v zápise z toho minulého snad někdo napraví a příloha, ne příliš pozitivní k PNM, bude zveřejněna. Snad šlo opravdu jen o chybu a ne o záměrnou zkoušku, zda to náhodou neprojde jen tak. Dozvěděli jsme se o rozdílných cenách de facto stejně využívaných obecních pozemků v Mladoňově (že by snad "přátelský" štulec opoziční zastupitelce?). Na debatu o účetní závěrce a závěrečném účtu obce nebyla přítomna paní účetní a nikdo z vedení obce nebyl natolik připravený a fundovaný, aby dokázal komplexně odpovídat na dotazy. Vzhledem k tomu, že se tyto dokumenty projednávají a schvalují jednou do roka, čekal bych spíše opak, starosta by měl být připravený dokonale. Můžeme tedy alespoň doufat, že všechny požadované informace dostaneme písemnou formou, jak bylo na zasedání halasně přislibováno. Z dokumentů jsme alespoň zjistili, že ÚEV v Mladoňově dostává od obce přímou dotaci přes 1,3 mil. Kč. Kolik činí nepřímá dotace v položkách, které jdou přímo na náklady obce (odpisy budov, energie, údržba a opravy, doplňování vybavení, investiční náklady atd.) jsme se opět nedozvěděli nic. Takže se jen můžeme domýšlet, zda nás jako obec tato "hračka" stojí 2 miliony ročně, 3 mil. ročně nebo třeba taky 4-5 mil. ročně. Podobně proběhla i debata o vodném, stočném a cenách vody pro sousední obce. Jak jsou identifikovány náklady na vodu prodávanou sousedním obcím jsme se nedozvěděli, nakolik jsou reálné se ani tím pádem neřešilo. MUDr. Schlemmer si přisadil poznámkou, jak jsou obyvatelé spokojeni s nízkou cenou vody v obci. Ano, jsou. Ale byli by jistě spokojenější, kdyby na každou domácnost zaplatili za vodu o pár stovek méně, protože tam někde možná je skrytý výnos pro PNM a nadhodnocené náklady. Že je možné mít vodu levnější, je možno najít na příkladu jiných obcí v republice, provozujících vodovod na vlastní náklady. Na závěr jsme pak viděli architektonický návrh plánované restaurace v přízemí domu 123 na návsi. Opominu skutečnost, že jsem bytostně přesvědčen o nesmyslnosti a ekonomické nevýhodnosti celého projektu rekonstrukce domu. Už úvaha o sociálních bytech přímo na návsi, tedy v nejprestižnější lokalitě obce, mi přijde zcestná. A pokud se pro získání dotace nevymyslelo nic jiného pro přízemí toho domu, než zrovna hospoda... Připomínám jen, že už tam jedna byla a ekonomicky to neustála. Druhá stojí naproti a nevypadá to, že by to byl nějaký "Klondajk".
Perličkou byl pak "dar" katolické církvi, farnosti Libina na odvodnění stěny kostela v Mladoňově. Jako už opakovaně, obec by měla touto formou zaplatit plnou sumu. Tedy ne přispět, ale de facto úplně zaplatit opravu nemovitosti jiného vlastníka. Opět jeden ze starostových křesťanských dobrých skutků za cizí peníze. Chápu, že si starosta nejspíše chce udělat tam nahoře očko a předplatit si místo na tom nejpěknějším obláčku, ale bylo by lepší, kdyby to dělal na své náklady.

Datum 18.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Dnešní ZO

Odpovědět

Dnešní a předposlední ZO nepřineslo žádné překvapení.

Návrh spolku Zdravý Malín,který žádal, aby ZO uložilo starostovi obce stažení návrhu na vydání územního rozhodnutí ve věci Vodní nádrž č.3 v Malínské rokli se záhadně ztratil. Po vzneseném protestu zástupce spolku však listina byla objevena (!!) a věc projednána.

V následující rozpravě pak spolek označen starostou obce za škůdce, který brání pokroku v rozvoji obce. Po zmatcích v hlasování nebylo přijato žádné usnesení a dále hrozí vykácení půl hektaru lesa v chráněné krajinné oblasti.

Dnes se do mě strefovali starosta (spolek škodí,kde může), doktor Schlemmer (neustále mi zkracoval čas na příspěvek- skončili jsme u dvou minut ) a horečnou aktivitou se projevoval Ing.Indra - "co nám to tady melete",atd.
Tento obstaravatel jistých obecních zakázek tak splácel svůj dluh vůči svému dobrodinci.

Pan Brtna tam byl a vysvětlil , že jiná opatření než VN č.3 si "nedovede představit". U jiných staveb se prý naráží na majetkoprávní problémy . Dnes vystupoval zcela korektně.

Na závěr veselá historka z natáčení - když věčný kverulant Langer navrhl,aby o všech retenčních a jiných nádržích rozhodovalo nové zastupitelstvo, získal 8 hlasů-platnou většinu.
K opozici se přidal Indra, Faltus a Novosadová.

Zmatek ve vládních řadách zhojen výkřiky "špatně se počítalo". Následně Tylová pacifikuje Novosadovou houkáním do ucha .
V novém hlasování paní změnila názor a Langer musel vítězství oželet.

Datum 19.06.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Dnešní ZO

Odpovědět

Takže pro Jinoše, který se ZO neúčastnil, mám následující zprávu.
Nejedná se o žádné urážení ale o pouhé konstatování stavu.

Co se samotného jednání týká, tak to doopravdy místy připomínalo cirkusové vystoupení. Hlavně tedy začátek a již tradičně konec jednání (bod diskuze) - každý kdo tam byl, ať si domyslí.

O tom jak vypadá loutkovodné hlasování se ví, to není třeba rozebírat, viděli jsme.

No a trik s mizejícím dokumentem probíhal následovně. Na počátku se nechal dokument úplně zmizet, ale pak se čirou náhodou objevil v něčí složce.

Ještě k mizení:
Později se dostalo na plénum projednávání ohledně využití prostor přízemí objektu 123 (bývalá Holba). Zde si obec nechala zpracovat studii ohledně možnosti využití a to ve variantách A,B a C. Při čemž varianty A a B se při zasedání nalézt nepodařilo. Předpokládám ale, že varianty A a B byly součástí studie a obec si za ně zaplatila. Takže závěrem nám zůstala jen varianta C-hospoda.

Na výtku, že není dobré dělat pod sociálními byty hospodu, bylo řečeno, že je škoda ji tam nedělat, když už tam jsou záchody.

Na výtku jednoho zastupitele, že bychom se mohli zeptat na názor lidí, co by si zde přáli, bylo odpovězeno, že je to hloupost a že to takhle nefunguje.

Datum 18.06.2018

Vložil Pepan

Titulek oznámení

Odpovědět

A je to tady.

Všem přátelům a bohužel k radosti všech, jimž jsem svými příspěvky lezl na nervy a vytáčel je, oznamuji, že se po delší dobu na "Diskuzi" zjevovat nebudu.

Snad to stihnu do voleb, jestli ještě někdy vůbec něco stihnu.

Tož asi tak

Datum 16.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Nepatříme do party

Odpovědět

Každý z vás určitě zaslechl jméno Alena Vitásková.
Ano, to je bývalá šéfka vlivného ERÚ (energetický regulační úřad), která o fous utekla vězení, kam ji chtěla dostat solární lobby .
Za co ? Za to, že se postavila za občany této země a odmítla legalizovat trestnou činnost solárních baronů, t.j. ustřihla nesmyslně vysoké státní dotace na elektřinu z fotovoltaiky pro soukromé šíbry.

Tato dáma před několika dny popsala své zkušenosti v dopise A.Babišovi ( celé najdete na https://www.institut-av.eu )
Je zde nesmírně zajímavý postřeh,jak probíhalo výběrové řízení na šéfa ČEZu,kam se přihlásila také.
" ...uznala jsem , že pan Martin Roman vyhrál.
Zajímalo mě, v čem byl lepší, protože jsem se chtěla zdokonalit pro případné jiné výběrové řízení. Dostala jsem odpověď: „…to je úplně jedno. Vám bude vždycky něco chybět, příště
třeba řidičák na korečkové rypadlo, prostě my vás nechceme, nic na Vás nemáme a nepatříte do
party…“

Tak to chodí i u nás v Malíně. Pokud nepatříte do "party", tak si ani neškrtnete.

I proto mám přenádhernou ukázku, Malínské noviny 2016 , cituji Josefa Mináře :

" Toto je skutečnost a ne výmysl skupiny
lidí: „Pavel Boucký, Vít Čajka, Zuzana Čajková,
Josef Horký, Dušan Hovanec, Martin Langer,
Josef Rašner, Jiří Schubert, Miroslav Vinkler“.
Pod záštitou ochrany před „hrozným“ územním
plánem a dalšími, podle nich „neřestmi obce“ se
chtějí zalíbit svým spoluobčanům. Vím, že chtějí
vykazovat nějakou činnost, ale jsou jiné vhodné
cesty jak pomoci přispět k rozvoji naší obce.
Buďte však ve styku s těmito lidmi opatrní. ...
Jsme jediná obec v ČR, kde zastupitelé udávají
svoji obec, svoji firmu a naše zaměstnance. Nejdříve byla udání podepsaná, pak zaštítěná sdružením a nyní jsou anonymní. Nemají odvahu se podepsat."
===========================

Milý Josefe,
vždy jsem se na dopisy úřadům podepisoval plným jménem. Naposledy na dopis spolku Zdravý Malín, který jsi dostal datovou schránkou.
Byl určen zastupitelstvu, a ne tobě. Přesto jsi zneužil svého postavení vedoucího obecního úřadu a dopis určený výhradně ZO jsi zatajil.
Kdo ti dal právo cenzurovat dokumenty před nejvyšším orgánem obce a občany ?
Obec a naše občany jsi už oškubával dostatečně dlouho.
Do tvé party nepatřím, nechci patřit a patřit ani nebudu. Ostatně mám silnou předtuchu, že o tvoji partu už zájem v obci nebude.

Datum 16.06.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Nepatříme do party

Odpovědět

Jej, kouzelník nejenže možná přijde, jak trefně předznamenal pan Korytář, ale on již přišel a to dokonce již před samotným představením. A asi aby dokázal, že fakt umí, nechal zmizet dokument.

Takže neházejme všechno na Pepu. Jednou je to šotek, jednou kouzelník, ale Pepa? "Nikdy!"

I když..........

Tož asi tak

Datum 17.06.2018

Vložil Jinoš

Titulek Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Děkuji za osobní pozvání na ZO, ale nepřijdu, snad to vysvětlím. Myslím, že je velmi dobré a prospěšné, pokud je opozice a to i v obecní politice. Z různých názorů by měla vzniknout diskuse, prosadit se ten názor, který je nejlepší. Při vzniku Vašeho sdružení jste nepřišli s lepšími nápady, s lepším programem rozvoje obce. Přišli jste s osobním napadáním lidí, kteří vedly obec, s podezříváním ze zneužívání dotačních titulů, kritikou všeho a všech. Tento destruktivní program Vám vydržel dodnes. Nic lepšího jste nenabídli, nic jste nepostavili, nic jste pro občany neudělali. Vyhrocovali jste situaci tak, že dnes je spolupráce v obci nereálná. Není umění lidi urážet, zesměšňovat, jak to děláte Vy. Umění je spolupracovat s lidmi jiných názorů a sjednocovat je. Zvete mě na zastupitelstvo, které dopředu zesměšňujete… budovatelské úspěchy... bujné oslavování … exemplární potrestání spolku Zdravý Malín… a Vaši příznivci si přisadí… bude cirkus… loutkové divadlo… Pán Bůh chraň Malín, aby takoví lidé vedli obec…Marně jsem v článcích hledal něco pozitivního o starostovi, o zastupitelstvu… jen negativa… jste posedlí kritikou, jste slepí… Zvete mě na zastupitelstvo. Nepřijdu. Chodil jsem občas na něj a pamatuji si člověka, který byl kritikem všeho, co dělala obec, jeden z mluvčích Vašeho spolku. … V té době nějaký grázl chodil okolo Hypoteční a po nocích rval stěrače z aut. Poškozoval tak nejen stěrače, ale mnohdy i kapoty aut. Byli jsme přesvědčeni, že to dělá nějaký ožralec, který chodí z hospody nebo děcka pro zábavu… Pak jsme dotyčného chytili a předali PČR. Byl to ten mravokárce z Vašeho sdružení… a protože Za zdravou obec nedělá nikdo nic špatně, ale vše jen ve prospěch obce a jejich občanů tak i na PČR jsme se dozvěděli, že nás nepoškozoval, ale vychovával. Kdo parkoval totiž v obytné zóně, kde se parkovat nesmí, tak tomu utrhl v noci stěrač. Dobrý, že? Škoda, že člověk díky GDPR nemůže říct o koho se jednalo, ale určitě se přihlásí sám, jste přece čestné sdružení… Nikdy jsem nečetl, na Vašich stránkách, že by se dotyčný omluvil, že byste se omluvili Vy… Zajímalo by mě kolik lidí poškodil, jaká byla celková škoda, jak dlouho ničil majetek… Ve Vašem podání vše špatné dělají jen Ti druzí… Do vlastních řad nesahat… Pokud chcete vědět proč nepřijdu na OZ, tak proto, že Vám nevěřím… Vážím si lidí, kteří jsou pracovití a skromní. Za Vámi není vidět vůbec žádná práce, žádné činy, nic co by bylo druhým prospěšné. A skromnost? Žádnou nevidím, jen velkou touhu po moci. Obávám se, že pokud byste vyhráli volby, budete dělat to jediné co předvádíte na těchto stránkách. Očerňovat předchozí zastupitelstvo, starostu, podávat stížnosti, žaloby, všechno špatné svádět na druhé..Nic jiného neumíte a nic jiného nebudete předvádět ani na zastupitelstvu...

Datum 17.06.2018

Vložil pro Jiroše

Titulek Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Jak může opozice něco dokázat,když starosta buduje za peníze všech občanů obce a opozice nemá ani korunu? Vy by jste budoval prro obec za vlastní? P.Jiroši nejste náhodou Flanderkovi,kteří máte nový domeček za hubičku?

Datum 17.06.2018

Vložil co dokázal

Titulek Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Starosta dokázal to, co každý jiný starosta jiné obce.Je za to placen a plat určitě ne malý.

Datum 17.06.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Nu pane Jinoši vyšlo Vám z toho perplex nechtěného.

Vyčítáte opozici, že ta jen kritizuje, napadá ba i udává, nic nevybudovala, nic za ní není vidět a nevidí nic pozitivního.

A co jste prosím provedl svými posledními příspěvky Vy?

Jen kritizujete, napadáte, nic jste nevybudoval, nic za Vámi není vidět, nevidíte nic pozitivního.

Takže co pane Jinoch? To co vyčítáte opozici děláte i Vy sám.

Vše ve Vašem podání dělají ti druzí (opozice)...do vlastních řad nešahat (koalice).

Nic jiného neumíte a nic jiného byste na zastupitelstvu ani nepředvedl.

Takže dle mého Vaše neúčast na ZO nebude žádným neštěstím a ztrátou.

Tož si tak

PS. Pokud jste si všiml požíval jsem jen Vaše slova.

Datum 17.06.2018

Vložil Jinoš

Titulek Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Pepane,
- pokud nechcete vypadat jak blbec, tak používejte cizí slova v tom významu,který mají...
- zkuste si zapamatovat, jak se jmenuji. Nejsem Jinoch ale Jinoš!
- neznáte mě, ale urážíte mě a tvrdíte, že jsem nic nevybudoval a nic neumím. Možná ani nevíte, jak moc se mýlíte. To je přesně to, co vytýkám té vaší partě. Urážíte druhé, aniž víte o koho se jedná ...a pokud si vzpomínám, na zastupitelstvo mě zval pan Vinkler. Vy jste snad jeho Ovčáček?

Datum 18.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Jde o to, zda je možné urážet anonymně. Říkáte, že ve Vašem případě Pepan neví, o koho se jedná. V tom bude asi jádro pudla, pokud člověk hovoří jasně pod vlastním jménem, nestává se mu to.

Datum 18.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Jinoši, pozvání na ZO trvá. Je vaše právo jít nebo zůstat doma. To si zvažte sám.

Pokud se objevíte, budete mít možnost osobně zjistit, že kritika starosty nevychází z domněnek, ale z faktů.
A moje i vaše názory by měly vycházet z vlastní zkušenosti,která se opírá o reálné události. Ty si navíc můžete snadno zpětně ověřit.

Pravdou je, že některé mé příspěvky jsou ironické , vyhraněné i hubaté.
Nikdy jsem se však neuchýlil k vulgaritám a vše,co uvádím mohu také dokázat.

Koneckonců , toto je web opozice a nemůžete zde čekat chválu kritizovaných nepořádků.

Pokud by to starostovi myslelo, nikdy by nezrušil diskuzní stránku na obecním webu. Tam mohli přispívat i jeho sympatizanti ,hájit jeho počínání a uvádět důkazy ve prospěch současného vedení obce.
Otevřená občanská diskuze o veřejných záležitostech je základem zdravé společnosti. Platí to v Malíně, našem regionu i v této republice.

Datum 18.06.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Jinoši,

přesně, chytil jste se. Když se nejmenujete Jinoch, tak proč jste se na Jinocha chytil?

Ano neznám Vás, ale Vy také fakticky neznáte ostatní a urážíte je, že nic nevybudovali a nic neumí. Nikoliv možná, ale určitě se mýlíte.

Píšete, že ani nevím jak moc se mýlím. Tak prozraďte co umíte a co jste vybudoval, abych se kál, že nic nevím.

Možná byste se divil kolik toho vím.

A nakonec já, jsem Vás ve svém příspěvku na ZO nezval, jen jsem podotknul, že Vaše nepřítomnost přeneseně nikomu srdce neurve.

Tož asi tak

Datum 18.06.2018

Vložil Školník

Titulek Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Uhodil jste hřebíček na hlavičku.Svatá pravda.Zarámovat.Pomluvy vymýšlí závistivec,roznáší je blbec a věří jim debil.Přeji pěkný den.

Datum 18.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

To máte pravdu, pokud jde o pomluvy, tedy osočování cizí osoby nezakládající se na pravdě. Ale co se týče výhrad opozice vůči starostovi a té jeho partě, jsou založeny na reálných základech. A navíc starosta je měl a má možnost kdykoliv vyvrátit jednoduchým doložením příslušných dokladů. To, že tak neučinil, naznačuje, že věci v pořádku nejsou. Třeba pískovna. Tam by stačilo ukázat příslušné oprávnění k nakládání s odpady, doložit původ a strukturu uloženého odpadu dodacími listy nebo puťovkami a fakturami a bylo by po starostech. Ale toto nebyl nikdo schopen řádně doložit ani kontrole ČIŽP.
Nebo třeba smlouvy na údržbu zeleně- v tak malé obci přece nemůže být problém doložit smlouvu se specifikací sekaných travních ploch, udržovaných stromů a keřů a s předem dohodnutými cenami prací. A přesto něco takového nikdo nikdy neviděl.
Stejně tak tajemné jsou položkové rozpočty obecních staveb a reakce starosty na požadavky k nahlédnutí do nich je více než výmluvná.
Navíc opozice nikoho nepomlouvá za zády, naopak všechny své výhrady sděluje veřejně a žádá o informace a vysvětlení z obce v souladu s příslušnými zákony. To, že obec informace protizákonně neposkytuje a příslušné dokumenty nepředkládá, se může bohužel vykládat jediným způsobem, tedy že něco není v pořádku.
Takže máte pravdu v tom, co píšete o pomluvách. Ale inteligentní člověk se prostě zajímá o to, kam v rámci obce mizí i jeho peníze a co se kolem něj vlastně děje.
Takže jediná rada, aby na vás nemohla platit Vámi uváděná oslovení. Nestarejte se o pomluvy, ale chtějte vidět reálné doklady o tom, co se v obci skutečně děje.

Datum 18.06.2018

Vložil xy

Titulek Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Pane Jinoš, hledal jsem slova a tyhle jakoby jste mi vzal z úst, toto je pravda o opozici, toto je dobrý článek, palec nahoru ,!!!

Datum 18.06.2018

Vložil pro Jinoše,školníka axy

Titulek Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

U Vás je vidět,že jste prošli školou starosty a hlavně Tylové.

Datum 18.06.2018

Vložil xy

Titulek Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

A to je přesně to o čem se tu už psalo, to je Nenávist vůči určitým osobám...

Datum 18.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Nenávist je trochu silné slovo. Třeba mně osobně pan Minář jako člověk mimo záležitosti OÚ nijak nevadí. Určitě zná Malín, mnohé ví a jistě se s ním dá o spoustě věcí bavit. V rámci záležitostí obecní politiky mám vůči němu ale výhrady. Ustrnul v době své největší slávy někdy v devadesátých letech a nepochopil, že svět jde dál. Na požadavky na informace a vysvětlení svých činů nereaguje, ačkoliv je povinen se zodpovídat celé obci. Jeho postoje a výroky vůči jeho oponentům, ryze nekonstruktivní a bez argumentů, pak logicky vyvolávají protireakci. Takže ani ne nenávist, ale spíš na hrubý pytel hrubá záplata. A zrovna paní Tylová nebo MUDr. Schlemmer mu v tom zdatně sekundují.

Datum 18.06.2018

Vložil pro xz

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

To není nenávist,ale pravda.

Datum 18.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Teď Vám trochu nerozumím. Opozice neprojevuje nikomu nenávist. To je pravda. Pokud někoho kritizuje, je to adresně za jeho konání, ale kritika přece není nenávist. Kdyby někteří lidé v čele se starostou nepáchali v obci různé nepravosti, nebylo by důvodů ke kritice. Ale ta kritika jistě není osobní a nevztahuje se k jejich soukromému životu, ale ke způsobu vykonávání jejich funkcí a jejich práce. Kdyby starostou nebyl Minář, ale někdo jiný a dělal by ty samé kousky, byl by kritizován zcela stejně. Pouze duo Minář- Tylová za podpory některých dalších staví své výpady do osobní a nikoliv politické roviny a tím se snaží celé situaci dodat ráz osobních záští a rozporů. Ale tady nejde o hlazení či naopak dráždění něčího ega, ale o narovnání šlendriánu a nasměrování normálního vývoje obce bez podvůdků, kulišáren a v rámci psaných i nepsaných pravidel.

Datum 18.06.2018

Vložil xy

Titulek Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Názor mám svůj vlastní, ale od vás to zavání langrovinou

Datum 18.06.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Proč na zastupitelstvo nepřijdu

Odpovědět

Tak s pravdou ven,to se za svoje názory tak stydíte,že se nemůžete podepsat. Jak ducha prosté.Rád si s každým o všem vždy promluvím.Jak veřejně,tak soukromě.S anonymem to ale nelze.Pokud se podepíšete,zmizí i anon. narážky,urážky a osočování. V dnešní době si dá každý pozor na to co píše,a podepisuje.

Datum 17.06.2018

Vložil Jinoš

Titulek Re: Nepatříme do party

Odpovědět

Nevím proč jste zrovna nyní vytáhli věc dva roky starou. Nicméně nedivím se starostovi. Stačí číst články psané výše uvedenými lidmi (v diskuzi nebo Metru) a je to jen samá kritika a napadání starosty. Nic pozitivního. Má s vámi evidentně špatnou zkušenost. Nedivím se. Přistěhujete se do obce protože se Vám líbí a sotva si postavíte, začnete do všeho rýt, vše je špatné. Proč jste tady přišli, když je to tu tak strašné? Kdo vás tady zval? Myslím, že v oficiálním tisku obce není ani 1/10 negativního vůči Vám a Vašemu sdružení oproti tomu, co jste schopni vyprodukovat Vy. Divíte se, že po špatné zkušenosti před Vámi varuje? Já ne.

Datum 17.06.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Nepatříme do party

Odpovědět

Kdyby nebylo co kritizovat, nekritizovalo by se. Pokud se široko daleko staví levněji, je něco špatně. Pokud je v pískovně uloženo 20 tisíc tun odpadu neoprávněně a starosta to neřeší, nevrátí jej původcům, aby si jej odvezli a zlikvidovali v souladu se zákonem, smrdí to. Pokud se za obecní peníze pořizují nesmyslné a ztrátové investice, je to špatně. Pokud se kamarádíčkům vyměňují domy se směšný doplatkem, platíme to všichni. Stejně tak platíme ztrátu na bytovkách rozprodávaných pod nákladovou cenu. Velkou část peněz má obec v rozpočtu právě díky novým obyvatelům. 40% obyvatel jsou novousedlíci po roce 1989. Je divné, že se tito lidé zajímají, kam jdou í jejich prostředky? Demokracie není o tom, že občan má odevzdat svůj hlas a dále jen mlčet. A pokud starosta jako správný křesťan chce konat dobro a podporovat církev, ať tak činí. Ale za svoje a ne za obecní.

Datum 17.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Nepatříme do party

Odpovědět

Někomu tady ujel vlak. Mám právo hodnotit volební období 2014-2018, kdy jsme si zvolili své zastupitele. Já u voleb byl, svoji důvěru jsem jisté volební straně dal a mám právo kritizovat nešvary.
Ten Minářův článek, starosty, je z tohoto období. Tak proč ne ?

Za toto období bylo nejpřínosnějším počinem Mináře vybudování dvou turistických odpočívadel, jinak to doopravdy stálo za starou belu.
Dál nic pozitivního - tak proč bych nekritizoval .

Do obce mě nikdo nezval .Asi někdo zaspal dobu, je právem každého občana České republiky mít trvalé bydliště tam, kde bydlet chce.
Ani vás do obce nikdo nezval, tak proč tím tady strašíte ? Ve Frankštátu ,nyní Nový Malín, je 99,99% přistěhovalců. Mezi oněch 0,01% téměř s jistotou nepatříte.

Ne, všechno špatné tady není, ale hodně věcí zoufale volá po nápravě .
Tady zavedený systém je opakem toho, jak má zastupitelská demokracie vypadat. Místo toho,aby obec a starostu řídilo zastupitelstvo, tady je to právě naopak.
Ano, a proto přede mnou starosta varuje, veřejně volám- je nutné ho zbavit moci. Ta mu nepřísluší. Zneužívá ji proti obci i vlastním spoluobčanům.

Datum 15.06.2018

Vložil Jiří Schubert

Titulek Pozvánka na 17. VZZO

Odpovědět

V pondělí 18.června 2018 v 18 hodin začne 17. veřejné zasedání ZO (je tam 3x "18").
Upozorňuji, že nebude v sále Provozní, ale na Obecním úřadě Nový Malín.
Program bude pestrý. Podívejte se do rubriky Kalendář akcí.

Datum 15.06.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Pozvánka do přírody na víkend

Odpovědět

Jenom krátce - začínají zrát borůvky, kdo má rád smaženici, rostou růžovky, kuřátka a ryzce.

Přidat nový příspěvek