Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 02.09.2018

Vložil xxx

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

Vážený občane, jevíte se jako, mírně řečeno, natvrdlý a rozumu mdlého.

Zkusím Vám povědět na rovinu, co chtěl pan Smolicha říct. Řeknu to na rovinu, ne jako velmi slušný pan Smolicha - dlouho trvalo, než pochopil, že starosta Minář je obyčejný zloděj!

Datum 02.09.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

Nejen Minář,ale i spousta dalších....Tylová Stencl..a další a další včetně projektantů...

Datum 02.09.2018

Vložil xxx

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

Ti se jenom vezou, nemají na to ty zlodějny vymýšlet ......

Datum 03.09.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

To, že zde něco není správně pozná i laik.
I PNM o tom určitě ví. V minulosti se minimálně jednou pokoušela ty roztančené lampy vyrovnat.
Ty ovšem na jejich snahu moc nehledí a vesele si trsají dál. Z pohledu řidiče vozidla to není tak vidět, ale zkuste to jednou jako cyklista, 20km/h a z blízka.

A možné příčiny sedání části násypu (tedy cyklostezky) ?

A) nespávné zhutnění (hutnění po velkých vrstvách, málo pojezdů válcem, špatná vlhkost zeminy při hutnění...)

B) užití materiálu, který není ani podmínečně vhodný pro výstavbu zemního tělesa (prosedavé zeminy, namrzavý materiál...)

...ono to totiž není jen o tom, nasypat někde nějakou hromadu.

Kdyby byla chyba ve změně stavu prostředí v podloží po výstavbě, tak by se to z části určitě projevilo i na přilehlé vozovce.


Datum 03.09.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

Já bych dodal,pane Korytáři,špatné založení podkladu pod násyp.Chybí schodkování,násyp leží pouze na svahu.Při pracech chyběli odborníci.

Datum 03.09.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

Jsem relativně mladý a musím přiznat, že jsem měl tenkrát jiné zájmy. Takže to jak probíhala výstavba si nepamatuji.

Projektovou dokumentaci k cyklostezce jsem neviděl. Předpokládám ale, že se stavělo podle ní. To by si snad nedovolili. Šlo by to při realizaci hodně vidět, že se staví jinak než předepisuje projekt. A ke změně postupu by se musel určitě nějak vyjádřit i projektant a stavební dozor.

Jinak možností kde by mohla být chyba je samozřejmě více, než ty které tu jsou dosud uvedeny.

Datum 02.09.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

nechci tady psát žádný svůj osobní příběh. Pokud by občan chtěl, rád se s ním sejdu a všechno mu vysvětlím. Trvalo mně to opravdu hodně dlouho než jsem pochopil spoustu věcí a souvislostí. Po zvolení nového starosty jsem během půl roku zjistil, že obec jde vést i jiným transparentnějším způsobem, než který jsem znal doposud. Mnohokrát jsem se přesvědčil, že některé informace jsou předkládány neúplně, tendenčně, zkresleně, případně vůbec. S tím bytostně nesouhlasím a také jsem nebyl a nejsem na rozhodování nijak, myslím finančně ani existenčně závislý. (starosta-jednatel, místostarostka-vedoucí PNM, zaměstnanci PNM, techničtí dozorové apod.) Měl jsem a mám jiný názor na hospodaření s veřejnými prostředky, než někteří prosazují. Chcete li, klidně tomu říkejte přeběhlík.

Se starostou se pravidelně stýkáme, svoje rozdílné názory spolu diskutujeme a jen otázkou času, kdy se ukáže, který z názorů a postojů byl správnější. Z Vašeho příspěvku jsem nepochopil, z jakého důvodu mně doporučujete rezignovat. Jestli proto, že jsem podporoval starostu, nebo proto, že jsem s ním byl kamarád a nebo proto, že mám jiná názor na chod obce a PNM. Také nevím, co si mám pod tím představit, že jsem se měl se starostou dobře, protože úplně stejně si můžete představit, že i starosta se měl semnou stejně dobře.

Datum 03.09.2018

Vložil ...

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

Držím Vám pěsti,jste slušný člověk a na rozdíl od jiných Vám to myslí.

Datum 03.09.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro občana

Odpovědět

Děkuji

Datum 31.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Malínské noviny

Odpovědět

Poté, co jsme se dosyta nasmáli, se již můžeme vrátit do malínské reality.
Tentokrát bych chtěl upřít pozornost na
"Malínské noviny"
Co o nich víme ? Po čertech málo,snad jen to, že je vydává obec, že je tam nějaká redakční rada a jsou vydávány v posledních letech víceméně nahodile.
Obecně se o různých radničních plátcích mnoho neví. Tuto mezeru ve vzdělání veřejnosti nedávno zaplnil průzkum provedený v ČR. Vzorkem pro analýzu byl náhodný výběr 100 různých tiskovin všech krajů a vybraných českých měst a obcí s minimálně čtvrtletní periodicitou.

Ten zjistil ,že " Radniční listy nesplňují ani základní principy média veřejné služby. Občané se nedovědí návrhy a názory opozice, chybí informace i polemika o budoucích rozhodnutích, názorová pluralita.
Celý segment radničních periodik je v Česku výrazně cenzurován a zneužíván k jednostrannému informování obyvatelstva ve
prospěch současně vládnoucí politické síly. "

Proto byl vypracován autorem zákona o svobodném přístupu k informacím návrh ,jak by radniční periodika vypadat měla . (2015).

Ten dospěl názoru, že cílem radničního periodika musí být :
1. Aktivní poskytováním informací
2. Prostor pro svobodné šíření informací a
volnou soutěž politických sil
3. Výkon samostatné působnosti (tedy
zajišťování potřeb občanů)
4.nepřipouštění alternativních názorů je v kontextu výkonu veřejné správy nepřímou
cenzurou, realizovanou obvykle jako předběžné či
následné opatření .Je zcela nepřípustné.

Dále se zabývá některými "mýty" , které s oblibou vládnoucí síla v obci používá u radničních novin .

Některé mýty
 Periodikum má být „apolitické“
 Periodikum je nástroj radnice
 Opoziční názory a polemiky se do periodika nevejdou
 Celkově to nestojí za řeč

Nejčastější praktiky vedení obce jsou :

 odepření názorů nepříznivých vedení radnice
do periodika,
 neplacená propagace místních politických a
ekonomických hráčů,
 neobjektivní informování o úspěších a
neúspěších vedení obce
 jednostranně vedené kampaně týkající se
řešení místního problému.

A jednoznačně doporučuje, aby :

1) redakční rada byla ustavena jako výbor zastupitelstva (veřejná kontrola). Ta tvoří základní pravidla periodika a kontroluje jejich
plnění.

2) složení redakční rady pouze zastupitelé a občané (NE radním)

3) redakční rada vychází z "Kodexu dobrých radničních novin a řídí se jeho pravidly "

Ta zní takto.

1) Formu uveřejnění alternativních názorů (rozhovor, dopis, stanovisko) redakční rada neurčuje
2) komentáře jsou odděleny od zpráv
3)vyhledávání alternativních sdělení je povinností redakční rady
4) dopředu se avizují témata připravovaná k uveřejnění (zastupitelům, občanům, iniciativám)
5) odmítnutí alternativních sdělení jen výjimečně
( vulgarity, urážlivé osobní útoky )
6) povinnost zveřejnit stanoviska opozice
7) neposuzovat pravdivost předkládaných sdělení
8)nestrannost: uveřejnění alternativních sdělení bez „nápravných“komentářů, ironizování, nezneužít možnost vyjádřit se poslední
9) vyváženost: rozhodnutí včetně protinávrhů, hlasování, diskuse,
alternativních řešení
10) budoucí připravovaná rozhodnutí: umožnit veřejnosti se k nim vyjádřit, ovlivnit a spoluvytvářet.

Tak, a teprve teď můžeme diskutovat, jaké to
v obci máme "radniční periodikum" , jinak

MALÍNSKÉ NOVINY


Datum 31.08.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Malínské noviny

Odpovědět

Ale ony i ty Malínské noviny jsou k smíchu. Sebepochvalné články starosty a jeho věrných většinou dosahují "úrovně", jaké v tomto dosahovalo kdysi Rudé právo a mám pocit, že jej někdy i předčí. A když není čím se pochlubit, dá se více obrázků, ať je plátek patřičně barevný, ať má občan dobrý pocit, co za obecní peníze dostal do schránky

Datum 31.08.2018

Vložil panu Bouckému

Titulek Re: Re: Malínské noviny

Odpovědět

Rudé právo je vyšší klasa, já to tipuji tak na Mateřídoušku ... A to ještě hodně přidávám.

Starosty je mi až trochu líto - starý pan s ideály, které si vysnil, kterým věřil a které, bohužel, jsou už minulostí.


Minář na Hrad, nebo do koše ....?

Datum 31.08.2018

Vložil x

Titulek Re: Re: Re: Malínské noviny

Odpovědět

Jednoznačně - DO KOŠE!!!

Je mimo realitu .....








Datum 01.09.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Re: Re: Malínské noviny

Odpovědět

Pane jednokřížku, já bych mu dal určitou šanci aby napravil část toho co pokazil.Samozřejmně na pozici ,která mu již nedovolí cokoliv pokazit.

Datum 30.08.2018

Vložil Občan

Titulek turiste

Odpovědět

Když už budeme mít u náměstí krásnou hospodu kde si mohou turisté dát něco dobrého k jídlu tak bychom jim měli nabídnout i nějaké to místo k návštěvě.

Navrhuji zřídit po obci naučnou stezku. Vedla by okolo všeho co postavila PNM od jejího vzniku. U každého díla by vždycky byl stručný popisek a číselné zhodnocení . Hodnotila by se užitečnost a a předpoklad toho kdo si zde jak namastil kapsu. Šlo by se po chodníku, za obec na sanovanou skládku... a celé by to končilo na zastávce.

Kromě turistů by sem jezdili i mladí psychlogové, kteří by názorně viděli vývoj chamtivosti a mocichtivosti lidského ducha na úkor obyvatel obce.

Datum 30.08.2018

Vložil Langer

Titulek Re: turiste

Odpovědět

Docela legrace. Na doplnění.....průvodce by mohl dělat pan Minář s paní Tylovou. O ekologii by mohl přednášet Hnědý nos -I na Sahaře sněží-

Datum 30.08.2018

Vložil občan

Titulek Re: Re: turiste

Odpovědět

a vás by pan Vinkler s panem Korytářem nosili na zádech nebo na nosítkách, docela legrace

Datum 30.08.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: turiste

Odpovědět

Vzhledem k tomu,že jsem invalidní na záda,tak by mohl být i vozíček,nebo pojízdné křesílko. Já se za svůj zdravotní stav nestydím.

Datum 30.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: turiste

Odpovědět

Souhlas, snad mi čtete myšlenky. Navíc by se jednalo o okružní cestu.

Vyjít můžeme již tento víkend ze Šumperka
" povedenou " cyklostezkou, dále podél kolem několika startovacích bytovek pro mladé a na skládce bude první kontrolní stanoviště. (odborný výklad starosta)
Pak to protáhneme přes futuristické Zajícovo pole k ploše SV 10(zde se dozvíme jak stavět sídliště na 10ha ) a kolem rozestavěného domu-restaurace- na náměstí dojdeme na Obecní úřad, ukázce finančního umu PNM. (tady bude pohoštění obecní rady) .

Následuje nenáročný výstup k RN č.4 (zde poskytne odborný výklad p.Brtna ) a vrcholová partie do Malínské rokle (odborný výklad o zamýšlené přehradě a vodě uvedu sám).

Nyní už to bude pohodově z kopce, čeká ale milé překvapení (obecním minibusem na ÚEV Mladoňov ,koupání v požární nádrži) a rychle zpět do Malína na flek Pod hájovnou.
Přehled stavebních parcel v CHKO Jeseníky (výklad paní Adámková,Zlín) s nádherným výhledem na okresní město.

Dále se dostaneme kolem sokolovny a šaten pro fotbalisty k hřbitovu (prohlídka kolumbária) a krajem obce na další kontrolní bod, cesta za školou,zpevněná stavebním odpadem. (výklad p.Langer).

A již vracíme se do vlastní obce, sídla PNM ,kde bude druhé pohoštění - odborný výklad paní Tylové (jak jsme zkrášlili obec),následuje ukázka parkovacích míst a skanzen U Flanderků . Nejdražší autobusová zastávka v kraji ,pár kroků od PN, bude zasvěceně popsána p.Korytářem.

Unavení návštěvníci se po sborovém "Infrastruktuře obce zdar ! " doprovázeného vyzváněním kostelních zvonů ,bijících v rytmu "Ktož sú boží bojovníci" , rozcházejí domů, přičemž jsou zasypáváni polystyrénovou imitací sněhu nadbytečnými členy okrskové volební komise s výkřiky "Sněží,sněží , divte se ! "












Datum 30.08.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: turiste

Odpovědět

Úsměvné to je.

Teda do chvíle než si člověk uvědomí, že žije v Malíně a všechno to zaplatil z daní a nic z toho nemá.

Podobné projekty už existují, jezdí se ke Radovanově vile apod.

Třeba bychom dostali i nějakou dotaci na vláček :-)

Datum 30.08.2018

Vložil Cc c

Titulek Re: Re: turiste

Odpovědět

Poprvé jsem se pobavil opravdu dobré, předpovědi počasí nechte Aladinovi

Datum 30.08.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: turiste

Odpovědět

Technická poznámka. V prvním odstavci píšete, že se dojde na Obecní úřad, ukázce finančního umu PNM (tady bude pohoštění obecní rady).


Je zde možný dvojí výklad.

1. Bude pohoštěna obecní rada turisty.


2.Bude hostit obecní rada turisty.


Jsem mírně zmaten a než se vydám na stezku chci mít i jasno v oblasti pohoštění k nabrání sil, protože ta stezka bude chtít silné nervy, aby mne ty hrůzy nesrazily do kolen. Na druhou stranu rajská stezka to může být pro masochisty z řad OZ a stezka nebesy pro schyzofreniky typů "Malín jsem já" a toto je můj jednočlenný andělský kůr.


Takže, jak je to s tím pohoštěním? Já jen jestli si mám vzít velkou svačinu, kdybych měl krmit ty darmožery z OR nebo nebrat žádnou svačinu, když bude hostit OR, i když znaje starost většiny OR o občana mě nabádá, pro jistotu do kapsy trčit alespoň dva krajíce chleba slepené sádlem.


Tož asi tak

Datum 30.08.2018

Vložil ...

Titulek Re: turiste

Odpovědět

Tak to jsou krásné příspěvky,hned se tou stezkou vydáme.Ať se pokocháme.

Datum 30.08.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: turiste

Odpovědět

Byl jsem pouhé dva dny pryč. Dnes před slabou půlhodinou jsem se vrátil, mrknu na Diskuzi, čtu příspěvek a říkám si, vždyť jsem nic nepsal, přesto ten příspěvek byl na téma, která obvykle hledám já, i styl byl podobný a byl sakra dobrý.


Když to zhodnotím, tak musím konstatovat, že nás Pepanů zde na diskuzi přibývá. A to je dobře, protože to byl také jeden z mých zámyslů psát do Diskuze, dát i jiným odvahu vyjádřit se, zarýt do stojatých vod, ať to třeba i smrdí.


Takže občane vítej mezi Pepany, vydrž i když po tobě půjdou jako po uzeném, nezmohou se navíc, než že ti budou nadávat a urážet, tak jako mně. Ale jak jsem již jednou napsal, nás Pepany může urazit jen NĚKDO, ale většina co nám lají do této sorty nespadá. Současně zvu další odvážlivce mezi Pepany.


Tož asi tak

Datum 31.08.2018

Vložil pro Občana a p.Langera

Titulek Re: turiste

Odpovědět

Nic vtipnějšího a krásnějšího jsem dlouho nečetl.Pravda pravdoucí.

Datum 31.08.2018

Vložil obcan

Titulek Re: Re: turiste

Odpovědět

Tak to tedy máte dost chudou četbu, doporučuji zajít do knihkupectví nebo alespoň do knihovny....

Datum 31.08.2018

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: turiste

Odpovědět

Ale obcane,co vám na mé četbě vadí?

Datum 31.08.2018

Vložil PNM

Titulek Re: Re: Re: turiste

Odpovědět

A kolik knih jste přečetla v životě paní Tylová?
Knihy jako...Kdy a kam a komu vlézt do zad..
Kdy a koho a kam jít pomluvit...
Kam až se dá zajít v podlézání...
Jak moc a komu a co závidět...
a další a další?

Datum 31.08.2018

Vložil Občan

Titulek Re: Re: Re: Re: turiste

Odpovědět

A kolik vy pane Vinklere? Nebo nejste pan Vinkler? Nevadí, já taky nejsem Tylová, takže v pohodě.

Datum 01.09.2018

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: turiste

Odpovědět

No ona to může být také knihovnice,která se do všeho angažuje a její chování je stejné jako její tetičky Tylové.

Datum 29.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Jaké bude počasí ?

Odpovědět

Z pohledu dešťových srážek bylo tohle léto doslova katastrofou, v obci spadlo pouze 27% obvyklého množství deště.
Jen málo lidí si někdy vzpomene na bělovlasého a vždy pečlivě upraveného doktora Rudolfa Koubka, protagonistu televizního pořadu „Jaké bude počasí“, (1962-75). Jedinými pomůckami obrýleného pana doktora bylo ukazovátko a synoptická mapa.
Pana doktora časem vystřídala řada jiných až po dnešní "rosničkářky" stepujících u digitálních panelů.
Přesto, postavím-li vedle sebe dnešní meteoroložku Dagmar Honsovou (Meteopress) a pana doktora Koubka, není tato "superrosnička" hodna,aby mu zavázala tkaničku na polobotkách.

Za to nemůže ani nešťastná rosničkářka, ani doktor Koubek. Může za to spolehlivost jejich předpovědí.
Předpovědi z konce 60. a počátku 70tých roků v ČSSR byly podstatně spolehlivější než ty dnešní
pro ČR.
Na první pohled to vypadá jako nesmysl, ale když doktor Koubek prohlásil, že se usadila tlaková výše nad Azorami, šlo se do trika a mazal jsem na koupák . Když byl neveselý a mluvil o tlakové níži nad Biskajským zálivem,skočil jsem do galoší a v pláštěnce hledal houby po lese.
Téměř vždy se prognóza vyplnila.

Jak dopadají dnešní předpovědi, ví každý. Mizerně a meteorologové jsou neprávem označováni
v diskuzích za bandu flákačů a neschopné lidi.

Jak je to možné,že v době satelitů, supervýkonných počítačů, husté sítě meteosond a datových dálnic mezi národními centrálami pro počasí, máme tak bídné výsledky ??

Nikdo se to doposud neobtěžoval veřejnosti otevřeně sdělit, vědci se bojí o reputaci , elitní politici zase nechtějí přijít se špatnými zprávami .

Problém se dá laicky nazvat „silný vzestup nepředvídatelnosti chování obvyklého sezónního pohybu tlakových polí“ , které se bohužel dále prohlubuje. (znaky chaotického chování).
To jsme v minulosti neznali, a proto pan Koubek vysoce vede na body. S tímto fenoménem si prostě dnes neumíme poradit. Byla vypracována celá řada možných scénářů, ale my nevíme, který bude ten "náš".

Všechny však sdělují :
- prudce se zvýší počet "mimořádných" situací (epizody sucha,záplavy,údery horka ,ale vyloučeny nejsou arktické mrazy, tornáda, úbytek srážek)
- vybudujte systém efektivní pomoci obyvatelstvu v území, zvyšte maximálně soběstačnost sídel
- urychleně uveďte krajinu do stavu připravenosti na tyto změny, nepoškozujte dále životní prostředí
- zapomeňte na to, že příští rok nebo roky se to "spraví "

Nový Malín je na tyto věci zoufale nepřipravený a zcela bezbranný. Dodnes je mi mdlo, když si vzpomenu na chování valné části zastupitelů, kterým jsem se pokusil alespoň naznačit , co bychom měli udělat.
Přehlídka tuposti, arogance a neznalosti.
Nejvíce hloupých poznámek zaznělo od dvojice Tylová,Minář a proslavil se i MUDr.Schlemmer výrokem o Sahaře,kde sněží a nikdo se tomu už nediví.
I to byl jeden z impulzů,který mě přiměl sdružit dohromady lidi,kterým i tohle není jedno a jdeme společně do voleb.

To, co tady za téměř uplynulé volební období vyváděli lidovci s Nestraníky z pohledu adaptačních opatření , pak označuji za cestu
do pekla.
A starostu můžeme právem označit za člověka, který si nevidí na špičku nosu.

Datum 29.08.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Re: Jaké bude počasí ?

Odpovědět

Iniciativa pana Viklera zabývat se opatřeními v oblasti životního prostředí, především ve vztahu k vodě, přišla ještě o něco dříve, než sucho začalo být problémem pro většinu lidí. Nechci hodnotit jaké byly jeho návrhy, ale důležité bylo to, že na problém upozorňoval a volal po nutnosti se tímto zabývat.
Většinou býval na jednáních zastupitelstvech se svými návrhy odbýván a znevěrohodňován s tím, že nemá pravdu, že si vymýšlí a vidí všechno černě. Jeden příklad za všechny. Pan Vinkler vystoupil na ZO s tím, že vody v našem katastru ubývá, že se již nenávratně ztratilo několik menších vodních toků a pramenů. Bylo mu odpovězeno starostou, že nemá pravdu, že mate lidi a že podle jeho měření vodních poměrů, je situace stejná jako před 100 lety. Protože to řekl starosta, tak to bylo správně a protože pan Vinkler měl opačný názor tak to bylo špatně a byl označen nelichotivými přívlastky. Všechno probíhalo v duchu - Vinkler nejde s námi, tak to s obcí nemyslí dobře a jenom škodí.
Východojižním směrem od středu obce je studánka u které je nápis "vrácena do života stará německá studánka". Je opatřena zavíracím poklopem, je u ní posezení i nádoby na nabírání vody a voda vždy volně vytékala. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by v této studánce nebyla voda a chodila se k ní napájet lesní zvěř. Nyní je studánka naprosto vyschlá, bez sebemenšího náznaku vlhka a to i přes to, že v posledních dnech pršelo. Momentálně by se hodilo nápis zaměnit za" mrtvá stará studánka". Pokud provozovatel stránek foto vyschlé studánky zveřejní, bude k nahlédnutí.

Datum 30.08.2018

Vložil Redakce

Titulek Re: Re: Jaké bude počasí ?

Odpovědět

Obrázky staré německé studánky zveřejněny ve fotogalerii "Stará německá studánka" začínající na stránce:
https://zazdravouobec.webnode.cz/fotogalerie/#studanka1-jpg

Datum 30.08.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Jaké bude počasí ?

Odpovědět

Jen chybička se vloudila. Pepa to poslední dobou nestíhá, rozvést všude vodu, aby dokázal, že má pravdu, že NM má vody dost, jak často rád, ale blbě a lživě vykřikuje. Vždyť těch míst, kam vodu vozit nebo přepouštět, je čím dál víc, takže se to fakt stihnout nedá.


Tak buďte k Pepovi shovívaví, fakt se snažil, no ale holt, je toho už moc a nestíhá. Navíc, když je na to sám. Jaksi vyžádat si na to nezaměstnané z pracáku, už si asi netroufne. No holt děda to má těžké.


Tož asi tak

Datum 30.08.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Jaké bude počasí ?

Odpovědět

Pěkná studánka. Potřeboval bych její souřadnice.Díky.

Datum 28.08.2018

Vložil Občan

Titulek Přání

Odpovědět

Doufám že bude ve volbách zvolen pan Vinkler a pan Korytář ti rozumí naprosto všemu nebudem potřebovat projektanty, hydrlogy, dlaždice a jestli vyplyvne zubař tak ani toho. Určitě najdou nějakou levnou plombu a budeme je mít plné zuby.

Datum 29.08.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Přání

Odpovědět

Ano, i češtině rozumíme.
V jedné větě máte čtyři pravopisné chyby, z toho jedna hrubou. (vyplyvne x vyplivne) A to vám odpouštím možný překlep ve slovu "hydrlog"
To je i na Malín mnoho.
Doporučuji procvičit základy gramatiky.


Datum 29.08.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Přání

Odpovědět

No mě zajímalo, zda-li je tento občan zahořklý odjakživa anebo jestli se musel ke svému stavu nějak dopracovat.

Rád bych znal odpověď, abych věděl čemu se mám v životě vyhýbat.

Jinak zde asi nemá smysl více reagovat.

Datum 29.08.2018

Vložil ...

Titulek Re: Přání

Odpovědět

Zato starosta ten se vyzná.Nejvíce ve lhaní,podrazech atd. A místostarostka o té ani nemluvit.

Datum 29.08.2018

Vložil x

Titulek Re: Přání

Odpovědět

Nemáte pravdu vážený občane, nejchytřejší je přece paní Tylová - určitě na to má i razítko (jenom doufám, že ne o nesvéprávnosti ...).
Tylová na Hrad! Nebo snad do koše .....?

Datum 29.08.2018

Vložil xxx

Titulek Re: Re: Přání

Odpovědět

Vážení zastupitelé (koaliční i opoziční), zkuste se na posledním VZZO zeptat (s požadavkem uvedení do zápisu z VZZO a přímou odpověď pana starosty), který orgán obce a kdy schválil paní Tylovou do funkce vedoucí PNM?

Jsem si jistý, že tento akt nikdy neproběhl, paní Tylová je pouze samozvanou (nebo starostozvanou?) vedoucí PNM, ve skutečnosti je však neschopnou, možná všehoschopnou, účetní na PNM. A navíc prokazatelně bydlící v sousedním Šumperku v domku svého manžela pana Tyla.

Datum 30.08.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Re: Přání

Odpovědět

Vážený trojkřížku.Na tuto otázku vám rádi opovědí zastupitelé,jen ji musíte položit na VZZO osobně.Hlavně přijděte,nebojte se a ptejte se.

Datum 30.08.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Re: Přání

Odpovědět

Ano nebojte se. Většinou se opozice s koalicí hodně porafají už na začátku a diskuze s občany je až na konci.
A to už vás koaličníci nepokoušou, bývají značně vysíleni. Za to z nich však padají ty nejhezčí perly. Takže pokud to vše poberete, tak určitě i duševně zbohatnete... anebo taky naopak.

...samozřejmě si nedělám legraci. Přijďte, uvidíte co jste neviděli a uslyšíte co jste ještě neslyšeli.

A možná přijde i kouzelník a zase nechá něco zmizet :-)


Datum 30.08.2018

Vložil xxx

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Přání

Odpovědět

Děkuji za odpověď, určitě přijdu. Bude to určitě záživnější než “telka”

Datum 28.08.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek KATALOG ZASTÁVEK/PŘÍSTŘEŠKŮ

Odpovědět

KATALOG ZASTÁVEK/PŘÍSTŘEŠKŮ
A CO CENA?

Nabízím ke srovnání 3 roky starý katalog přístřešků.

Po kliknutí na odkaz (nebo jeho zkopírování) zadejte možnost "stahuj pomalu" a pro ověření přepište text z obrázku.

https://uloz.to/!V1PqAQ9tG83R/katalog-pdf

Nejde-li vám katalog stáhnout tak veřte, že jeden z největších -Alpina-možnosti provedení:
2,15 x 3,0 m 96 000Kč
1,50 x 6,0 m 124 900Kč

Popis:
Typ Alpina je určena do extrémních horských oblastí.Má zesílenou konstrukci a vysokou únosnost střechy.Pokryta je pálenou taškou. Čekárna je vybavena lavičkou,sChránkou na jízdní řády, rámem stavěcího terče a štítem s názvem zastávky. K čekárně je dodáván jako bonus stojan na lyže nebo dva odpadkové koše.
Jen doplním že na obrázku jsou i dveře.

No a jelikož byl na původních plánech zakreslen přístřešek černě (nepočítalo se s ním) tak tu mám oblíbenou Malínskou klasiku:
-realizuje se i to, co v projektu nebylo
-a to za zajímavé částky

A v Malíně za 240 000Kč? Za tyhle peníze je přece nové auto....

Datum 28.08.2018

Vložil x

Titulek Re: KATALOG ZASTÁVEK/PŘÍSTŘEŠKŮ

Odpovědět

Takže jednduoše - je to zloděj větší než Brada z Oskavy.
Až se budou jeho vnuků spolužáci ve škole ptát na dědečka zloděje .....

Datum 30.08.2018

Vložil PNM

Titulek Re: KATALOG ZASTÁVEK/PŘÍSTŘEŠKŮ

Odpovědět

https://www.autobusovazastavka.cz/kategorie-produktu/mobiliar/autobusove-zastavky/#menu-hlavni-menu

Datum 30.08.2018

Vložil pro pana K

Titulek Re: Re: KATALOG ZASTÁVEK/PŘÍSTŘEŠKŮ

Odpovědět

nejedná se o zastávku, ale o přístřešek......zastávky jsou dražší a přístřešky levnější. V N.M. máme autobusové přístřešky na zastávkách autobusů. Za kolik je PNM nakoupila a kolik obci vyúčtovala to ví jen pí Tylová a p Minář. Tobě občane za tvoje peníze to nikdo neřekne. Buď rád, že máš přístřešek a o ostatní se nestarej. Najdeš to v M. novinách jako barevné obrázky s chválou, kolik jsme proinvestovali. Kdyby ses náhodou zeptal, a to i podle zákona o svobodném přístupu k informacím, podle stošestek ani podle stopadesátek ti nebude odpovězeno na to, na co se dotážeš. Dost dobrý Malínský model. Hlavně NE transparentně.

Datum 30.08.2018

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: KATALOG ZASTÁVEK/PŘÍSTŘEŠKŮ

Odpovědět

Tak to je krásně popsané a pravdivé.

Datum 30.08.2018

Vložil Občan NM

Titulek Re: Re: KATALOG ZASTÁVEK/PŘÍSTŘEŠKŮ

Odpovědět

Taky hezké. A zřejmě jsou zde i aktuálněší ceny.
Hmm, jakpak asi bude vypadat ta Malínská za čtvrt míče? :-)
Ehm, není to náhodou jen půlka ceníku? Já že to končí na 85 000 :-) teda vlastně :-(

Přidat nový příspěvek