Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 15.10.2018

Vložil Redakce

Titulek Pozvánka na drakiádu

Odpovědět

Do rubriky Kalendář akcí byla vložena pozvánka na drakiádu.
Koná se již tuto neděli 21. 10. ve 14:00 u poldrů.
Všechny zve spolek Zdravý Malín.
Více informací na pozvánce v rubrice.

Datum 14.10.2018

Vložil Josef Horký

Titulek poznámka

Odpovědět

Ještě bych se rád vrátil k poznámce občana 2.:/Zatím, jak je vidno,se dvě strany barikády nebaví,to by se tady asi psalo/.V sobotu, včera, měli místní chovatelé akci na ukončení sezony a sešli jsme se tam zástupci obou stran barikády. Musím říci, že zábava byla normální a vůbec nedocházelo k žádnému jiskření. Když lidé chtějí, tak se domluví.

Datum 15.10.2018

Vložil neutrální občan

Titulek Re: poznámka

Odpovědět

Čeština Vám asi dělala ve škole velké problémy (chcou-chtějí).

Datum 15.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: poznámka

Odpovědět

Kdyby toto měl být nejzásadnější problém malínské obecní politiky, bylo by to krásné. Ostatně chybám gramatiky či spíše formy se nevyhnul ani emotivní předvolební leták Mgr. Štencla. K řešení je spíše něco jiného.

Datum 15.10.2018

Vložil R. Schubertová

Titulek Re: Re: poznámka

Odpovědět

Žádám redakci, aby odstranila nespisovné slovo pana Horkého i překlep pana doktora. Aby nás to všechny nepohoršovalo. -:)

Datum 15.10.2018

Vložil Redakce

Titulek Re: Re: Re: poznámka

Odpovědět

Chyby byly opraveny.
S pozdravem
Redakce

Datum 15.10.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: poznámka

Odpovědět

Tak nevím, jak bych prošel u policie gramatiky já, dyslektik a dysgrafik, navíc kdybych ve větě použil slova - když lidé chtí..…..


Tož asi tak

Datum 16.10.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: poznámka

Odpovědět

Omlouvám se,jsem Hanák a mluvím /píši/ občas tak jak mi zobák narostl.

Datum 11.10.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Malínská Osmička

Odpovědět

Přeji hezký den.
V kalendáři akcí je vložena pozvánka na přespolní běh Malínská Osmička. Na akci se už druhým rokem také podílí sdružení Za zdravou obec prostřednictvím pana Langera, který podpořil tuto akci hodnotnými cenami pro všechny kategorie hochů a dívek do věku 15 let. Je potěšitelné, že se této akce účastní rok od roku stále více běžců a především dětí. Přijďte jako běžci, jako rodiče s dětmi, jako ti trošku starší se svými vnoučaty, nebo jen jako fandící. Těšíme se na Vás.

Datum 11.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Důvody k optimismu?

Odpovědět

O něco níže píší pan Felkl a pan Smolicha s určitou optimistickou nadějí do budoucna. Já jsem svým založením spíše realista, což člověka obvykle vede k pesimistickým očekáváním. Má to jednu výhodu. Člověk může být příjemně překvapený, kdykoliv se ona pesimistická očekávání nenaplní.
Přemýšlím, zda jsou nějaké důvody k optimismu v případě dalšího povolebního vývoje. Trojice jmen Štencl, Minář, Tylová, kterou lze propojit firmou PNM, nesignalizuje příchod velkých změn. To, že si jednotlivé složky nějak promíchaly místa,nezaručuje, že výsledný koktejl bude jiný. Je nebo není možná nějaká spolupráce s nimi? Nebo snad dokážou nové tváře v zastupitelstvu něco ovlivnit? Z devíti koaličních zastupitelů je pět staronových, k nim přibyl mgr. Štencl, jehož postoje v minulém období byly jasné a pouze tři noví lidé oproti minulému volebnímu období. Uvidíme, jak nové tváře budou fungovat samy za sebe nebo zda budou držet "partajní" linii.
Teoretické předpoklady tedy příliš nadějí do budoucna neskýtají. Snahu o narovnání některých věcí působením koaličního starosty jsme před čtyřmi lety zažili u ing. Felkla a máme v dobré paměti, jakým vnitrokoaličním pučem to skončilo. To dává reálnou představu o tom, jak by něco podobného mohlo dopadnout i po těchto volbách. Takže čekat, že by mgr. Štencl jako nejpravděpodobnější nový starosta nasadil nějakou výraznější změnu linie, je asi dost málo pravděpodobné.
Ale protože někdy se prý i zázraky dějí, můžeme i my pesimisti být příjemně překvapení. Ale pravděpodobnost toho asi není příliš vysoká.

Datum 11.10.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Mám stejný názor.

Musíme ale počkat. Uvidíme hned na prvním zasedání zastupitelstva jak se zachová k 41,81% občanů, kteří jasně hlasovali proti dosavadnímu směřování obce.

Zároveň bude i jasné, kolik z jeho předvolebních slibů byly pouze plané řeči-tedy jak se zachová k 32,63% svých voličů.

Závěrem:
Zdá se mi to, nebo značným způsobem proti minulým volbám ubyly sliby ohledně transparentnosti na minimum u stran KDU-ČSL a Nestraníci?

Datum 11.10.2018

Vložil občan

Titulek Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Názor - Koalice, co se týče vaší strany dosud ani neví s kým bude jednat, zda-li bude jednat s lidmi, kteří byli jasně zvoleni (používám vaši mluvu), nebo s lidmi, kteří se snaží pouze vyšplhat po jejich zádech. Protože jsou signály, že dojde k výměnám ob dva tři kandidáty, ale jak jste uvedl, na to je třeba si počkat.

Datum 11.10.2018

Vložil pro občana

Titulek Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Nic se nezmění, protože právník bude druhý starosta,vždyť s ním pracuje 25 let,takže určitě přebral jeho metody práce.

Datum 11.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

To je poněkud zcestný argument. Záleží především, zda je vůbec zájem o něčem vyjednávat. V tom případě by bylo nejjednodušší oslovit lídry kandidátek nebo alespoň některého z nich a ti určí vyjednávače. Teoreticky to nemusí být ani jeden ze zvolených, ale delegovaní zplnomocněnci stran. Platí jednoduché- pokud je vůle, najde se cesta. Pokud není...…
Signály mohou být různé, dokud nebudou potvrzeny, platí to, co je zatím dáno.

Datum 11.10.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Příspěvek je jasně zaměřený na jednostrannou kritiku. Zatím není ani veřejně známo, kdo s kým a s kterými jmény půjde do tzv. koalice. Doposud nenavrhnula vítězná strana žádnou schůzku, žádný návrh povolební spolupráce, není znám ani termín ustanovujícího zastupitelstva. Diskutující občan který neví s kým bude kdo jednat, by se měl dotázat na stranu s největším počtem hlasů, jestli vůbec chce s někým jednat. Za stranu Svobodných a Za zdravou obec je naprosto jasné a srozumitelné kdo dostal mandát zastupitele.

Datum 11.10.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Občane co to pletete. Jak můžete i v mediích zjistit, jednají vždy lídři stran, ať tito byli či nebyli zvolení, nebo pověření lidé z volebních stran a ti také nemusí být zvoleni.

Při povolebních jednáních se jedná o prioritních zájmech jednotlivých stran a o tom, zda se dohodnou nebo nedohodnou a nikoliv o tom kdo je či není zvoleným zastupitelem a jak se případně zastupitelem stal.

Tak nám tu nepředvádějte tu neustálou hrůzu z toho, kdyby se někdo stal zastupitelem třeba z 15 místa přesunem uvnitř strany.

A chcete-li se ohánět vůlí voličů a jejich zradou, běžte to vykládat tam, kde vítěznou stranu poslali do opozice nevítězové.

Takže klid. Zhluboka nadechnout.....

Tož asi tak

Datum 12.10.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Pro občana:

A u jiných stran/hnutí je tomu jinak?
Už někomu přišlo vyrozumnění?
Už někdo něco podepsal?

Odpovědi jsou:
Ne.
Ne.
Ne.

Jinak by mě zajímal Váš názor i na poslední tázací větu kterou jsem napsal ve svém minulém příspěvku.

Datum 12.10.2018

Vložil občan 2 - něco k době povolební

Titulek Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Podotýkám, necítím se být součástí žádného "tábora".
Srovnávat povolební jednání ve velkých městech a u nás na obci zcela nelze. U nás nejde o politiku a politické sekretariáty, ale zvolené lidi a to, jestli spolu budou chtít a umět mluvit. A na způsoby ustavení věcí na ZO nejsou žádná psaná pravidla a zákony. Může se tedy bavit kdo chce s kým chce, musejí ale chtít oba. Zatím, jak vidno, se dvě "strany barikády" spolu nebaví, to by se tady asi psalo.
Nejpravděpodobnější tedy je, že se svolá zastupitelstvo, tam bude třeba situace, že ne všichni budou chtít mandát a nakonec budeme mít těch 15 konkrétních.
Neočekával bych, že dvě "koaliční strany" budou nějak moc, pokud vůbec, oslovovat ty ostatní subjekty předem, třeba si jen připraví návrhy....zdůrazňuji, že tento postup nijak nechci hodnotit, takže to nepovažujte za jeho obhajobu.
Opozici bych dal jednu radu, opravdu dobře míněnou.....od voleb se v podstatě nezměnila kritická rétorika vůči známým stávajícím jménům, předpokládá se jejich nezájem o změny, vstřícnost apod. Jenže ať chcete nebo ne, uskupení s těmi jmény má většinu. Proto by teď bylo nyní lepší buď čekat, jak se věci budou vyvíjet, nebo se snažit o slušnou komunikaci a informování se o představách aktivně sám.
Publikování špatných zkušeností pořád dokola žádné mosty mezi nikým nevybuduje.
Omlouvám se za otevřenost, tohle není proti nikomu osobně.

Datum 12.10.2018

Vložil občan 2

Titulek Re: Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Opravuji, na ustavení věci na ZO pravidla samozřejmě jsou, nejsou ale pro to podstatné předtím - tedy kdo a jak a na čem se předem dohodne.

Datum 12.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

V principu máte pravdu. Ale osobně si těžko dokážu představit spolupráci, která by nesměřovala k co nejotevřenějšímu vedení obce, k co nejekonomičtějšímu řízení obce nebo k vytváření toho nejlepšího prostředí pro život občanů. Ale zrovna toto v uplynulých čtyřech letech trochu vázlo. A protože základ koaliční reprezentace představují lidé, kteří stáli za tím, co se dělo uplynulé volební období, na základě čeho čekat nějakou výraznější změnu?
Nějaké dělení moci vždy vychází, nebo by alespoň mělo, z toho, jak to cítí zúčastnění lidé. Buď je vůle, nebo není. Většina vždy teoreticky může převálcovat menšinu. Ale demokracie obvykle mívá i nepsaná pravidla, která řeší problém kontroly moci a zabránění jejímu zneužití. Zcela jistě by bylo špatně, kdyby opozice kvůli získání podílu na moci měla slevit ze svých požadavků na dodržování platných zákonů a pravidel, na transparentnost, informovanost, na efektivní využívání veřejných prostředků. Pokud se s tímto bude ztotožňovat i koalice, je spolupráce jistě možná.

Datum 12.10.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Názor občana 2 se mi líbí,ale dopadne to zřejmně tak,jak popisuje pan Boucký.

Datum 12.10.2018

Vložil pro občana 2

Titulek Re: Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Opozice vždy jednala a jedná slušně.

Datum 12.10.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Re: Re: Re: Re: Důvody k optimismu?

Odpovědět

Souhlasím v mnohém s občanem 2. Je potřeba být trpělivý a vyčkat, jakým směrem se bude nové vedení obce ubírat a také na to, jestli dvě strany s největším počtem hlasů přijmou někoho dalšího ke spolupráci. Nemá smysl si vytvářet žádné domněnky, ale být připravený a vstřícný podílet se na tom, co je pro všechny společné a důležité, to smysl má.

Datum 10.10.2018

Vložil Luděk Felkl

Titulek po volbách ....

Odpovědět

Dobrý večer všem,
nejprve bych chtěl upřímně poděkovat voličům - občanům Nového Malína a Mladoňova za účast ve volbách ve dnech 5.-6.10.2018 a zvláště pak těm, kteří mi i přes nehezký průběh začátku minulého volebního období, vyjádřili svoji důvěru a svými preferenčními (i když u komunálních voleb se slovo "preferenční" užívat nemá...) hlasy mne posunuli do budoucího "parlamentu" obce Nový Malín. Věřte, že si Vaší důvěry velmi vážím.

Pro mne teď nastává období mravenčí práce opozičního zastupitele - pokud se mne z mandátu nepokusí někdo "odstřelit", jako na počátku minulého volebního období koaliční parta KDU-ČSL, Nestraníci a Hasiči v květnu 2015 z postu starosty obce a následně v prosinci roku 2015 z pozice řádně zvoleného zastupitele. Ale situace je dnes diametrálně odlišná, neudálo by se nic neočekávaného ani závažného, místo mne by mandát zastupitele obce Nový Malín převzal první náhradník našeho uskupení - pan Martin Langer, který by jistě velice ochotně a svědomitě pokračoval v mnou zahájené práci. Možná, a snad se nemýlím, by byl v mnohém tvrdší a důraznější.

Panu Mgr. Marku Štenclovi přeji dobré pocity z dosaženého volebního výsledku a obrovskou trpělivost v práci, ke které se nejen svým předvolebním letákem, ale hlavně výsledkem voleb, zavázal. V jeho osobě vidím, pokud bude na prvním VZZO zvolen starostou obce Nový Malín, možnou drobnou naději na změnu poměrů v obci, obecní firmě a na obecním úřadu. Snad dojde i ke zlepšení komunikace mezi tzv. koalicí a opozicí, přiblížení cílů programů většiny volebních uskupení, a to především ve prospěch co největšího počtu lidí žijících na území obcí Nový Malín a Mladoňov. Věřím, že se bude držet svého prohlášení a pokusí se alespoň v malém zlepšit velmi narušené vztahy mezi koalicí a opozicí, které svým dlouholetým působením v naší obci cíleně vybudoval předchozí starosta. Možná je to jenom můj nesprávný dojem, ale já osobně výsledky voleb vidím optimisticky a věřím v lepší a opravdu nový Nový Malín. Snad se konečně podaří rozbít zažitý malínský zvyk "vítěz bere vše" a dojde k rozdělení vlivu v obci podle skutečného výsledku voleb.

Dobrou noc všem

Datum 11.10.2018

Vložil pro ing Felkla

Titulek Re: po volbách ....

Odpovědět

Pěkně popsaná spolupráce avšak by tam nesměl být Minář , Tylová a Dr Schlemmer..

Datum 10.10.2018

Vložil Martin

Titulek něco pro odlehčení :-)

Odpovědět

V základní škole při výuce zoologie se učitelka ptá:
Děti jak se říká výkalu koně? Maruška odpovídá – kobylinec.
A výkalu krávy? Frantík říká – kravinec.
Pepíček se přihlásí s dotazem a u lidí je to lidovec?

Datum 10.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

A zápis ze zastupitelstva stále není..... Na obecních stránkách jsme aktuálně v červnu, přesněji 18.6. a dál nic.....

Datum 10.10.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

Rada obce zasedala 2.10. Usnesení mělo být vydáno nejpozději do 9.10. jako nejzazší termín. To jsem si nevymyslel já, ale to určuje zákon. Chtěl bych znát názor, jakým způsobem se domoci dodržování tohoto ustanovení zákona. To stejné platí o usnesení z posledního ZO.

Datum 10.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

V Malíně chudák zákon přichází poněkud zkrátka. Že by to byl jeden z principů "specifického malínského modelu"?

Datum 10.10.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

A teď anonyme raď...

Datum 10.10.2018

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

Teď budou mlčet.

Datum 10.10.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

Slyšíte to ticho přátelé? To anonymové mlčí.

Datum 10.10.2018

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

No pokud máte pocit, že obec si neplní své zákonné povinnosti, pak je možnost podat na Ministerstvo vnitra podnět k výkonu kontroly nad obcí a to obci může nařídit plnění těchto povinností.

I když pokud chcete začít mít lepší vztahy s novým vedením obce, příliš tento postup nedoporučuji, protože to není nejlepší způsob, jak začít budovat dobré vztahy takže asi teď je nejlepší způsob to nějak zkousnout a řešit to tímto způsobem, až pokud ani nové vedení obce nebude zápisy dělat včas či neplnit jiné zákonné povinnosti.

Zákon bohužel opravdu na žádné postihy za to, že se zápis včas nepořídí nepamatuje.

Datum 11.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

Nevím, zda je v pořádku budovat tzv. nové vztahy tím, že se bude tolerovat porušování zákona. Na tomto principu bych fungování obce asi vidět nechtěl. Není možné, aby vstřícná byla jen jedna strana, mělo by jít o oboustranný proces. A dodržovat pravidla je přece to nejnormálnější, ať už je stanovena sankce či nikoliv. Ten zápis přece není pro radost opozice, ale je to základní informační dokument o řízení obce pro všechny občany. Ne každý se může přímo účastnit jednání zastupitelstva, ale každý má určitě právo na úplné a včasné informace. Dnes v době počítačů, internetu atd. by vydání takového dokumentu mělo být záležitostí jednoho až dvou dnů, nikoliv několika týdnů.
V hypotetické rovině, pokud obec ani po nařízení vyšších orgánů své povinností nesplní, může jít už o sankcionovatelný čin. A známe případy, kdy i k tomuto docházelo a dochází. Je v pořádku toto jen tak přecházet?

Datum 11.10.2018

Vložil Josef Smolicha

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

Chtěl bych poopravit příspěvek občana. Nejedná se o pocit že obec neplní své zákonné povinnosti, ale o fakt, který se mnohokrát opakuje a to i přes různé výzvy a upozorňování. Nerozumím tomu, proč se tak stále děje, ale to je přesně to, čím vedení obce dává opozici důvod k existenci a k nespokojenosti. Pokud by jenom v tomto jediném případě obec plnila to základní co zákon přímo nařizuje, bylo by o jeden důvod ke kritice méně. Domnívám se, že opozici, její velikost a sílu si vytvořil sám starosta svojí neochotou vysvětlovat, poskytovat zákonem stanovené informace a netransparentním vedením obce a PNM. Věřím tomu, že do budoucna se tak již stávat nebude a nebude tudíž ani důvod k opozici.

Datum 11.10.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

Mám z toho pocit, že je asi baví nespokojené občany takto dráždit. Jiný důvod nevidím.

Přece by bohatě stačilo, když by vzali první stránku z Metra a před ni vložili odstavec o prodeji nemovitostí.

Datum 10.10.2018

Vložil --------------

Titulek Re: Zápis z 18.VZZO

Odpovědět

Jako yetti, všichni o něm mluví,ale nikdo ho neviděl.

Datum 09.10.2018

Vložil Redakce přetiskuje příspěvek paní Špánikové

Titulek Po volbách a před volbami

Odpovědět

Redakce na přání vkládá příspěvek paní Špánikové, jehož originál "https://zazdravouobec.webnode.cz/discussion/?tid=200000009&mid=200005281" byl přidán 8.10.2018:

Na zastupitelstvu se opozice (Za zdravou obec)zapojovala každé zastupitelstvo. Bohužel všechny návrhy byly smeteny ze stolu. Opozice nedisponovala žádnými milióny, kterými by mohla cokoliv dělat pro obec. Pouze vládnoucí strany se honosily tím, kolik toho i nesmyslně utratily a říkaly, že je to pro občany. Jako občanka jsem chodila na všechna zastupitelstva obce, takže vím, o čem teď píšu. Kandidovala jsem za ODS a letos jsme dostali jeden mandát - p.Bouckého, ten se rovněž na zastupitelstvech snažil něco prosazovat pro obec a dobrého vykonat. Ničemu nebylo vyhověno. Pokud vládnoucí strana nebude spolupracovat s opozicí, jen těžko může opozice cokoli dělat. Taková je realita. Vážený občane, opozice je připravena se smysluplně zapojit, pokud jí to vládnoucí strana dovolí. Přijďte na zastupitelstvo.

Datum 09.10.2018

Vložil Jinoš

Titulek Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

Paní Špániková jsem rád,že chodíte na zastupitelstva. Já zase chodil na ty první, kdy poprvé přišli zastupitelé Za zdravou obec na zastupitelstvo. Ne s lepším programem, lepšími nápady, větší chutí to dělat lépe. Přišli s kamerami, diktafony a desítkami otázek na kterré chtěli písemnou odpověď, protože ti dosavadní zastupitelé byli údajně lháři, podvodníci, korupčníci apod. Nikdy nešlo panu Schubertovi a jeho následovníkům o spolupráci ale o konfrontaci a ta trvá dodnes. Pozvat na volby kontrolu, jak to udělal "opozice" protože údajně máte strach z falšování voleb mohou jen paranoici. Myslíte že takto začíná spolupráce? A jednání pana Cajky? Normální podraz na voliče. Myslel jsem si že máte jinou úroveň, ale asi jste v té partě všichni stejní...

Datum 09.10.2018

Vložil pro Jinoše

Titulek Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

A Vy jste poctiví? Voliči Mináře a ostatní jeho přisluhovači voliče podplácí, aby hlasy dostaly.Viz Flanderkovi atd.Myslí si,že si to lidé mezi sebou neřeknou.Ale ti nemlčí.

Datum 09.10.2018

Vložil občan NM

Titulek Re: Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

nejen podplácí ale i vyhrožují nebo přímo nedoporučují chodit na opoziční akce.
Toto je ten správný humus.

Datum 09.10.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

A co je na tom špatně? Dělat záznam zastupitelstva a dokonce i on-line jej zveřejňovat je v různých místech v okolí zcela normální. Kdo nemá co tajit a nechce zkteslovat zápis, ten to může v zájmu veřejnosti jen podporovat. Zastupitelé a občané mají právo se ptát a obec, respektive její vedení, má ze zákona povinnost odpovídat. Pokud neodpovídá, porušuje zákon. . Pokud vedení obce vědomě porušuje zákony a dokonce je koalice schopná si to odhlasovat, je i podezření na možné volební manipulace na místě. Zda nikdo podvádět nechtěl, nebo zda tomu zabránily kontroly a strach z možných důsledku, to se asi nikdy přesně nedozvime. Zatím je trestně stíhaný dosavadní starosta í obecní firma. Pokud by orgány činné v trestním řízení neměly závažné indicie, určitě by do tohoto stádia vyšetřování nepostoupily. Samozřejmě to ještě není odsouzení, ale cosi to naznačuje.
Komunikace a spolupráce jsou dvoustranné procesy. Pokud neprojevuje zájem o komunikaci a spolupráci koalice, těžko to chtít jednostranně po opozicí.
Nárůst volební úspěšnosti opozice pak dokazuje, že se s jejími myšlenkami ztotožňuje čím dál více občanů. Byť to není zatím vítězství, je to nárůst o 50% oproti minulým volbám.

Datum 10.10.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

K článklu pana Bouckého se nedá nic dodat.Snad jen to,aby si ho jinoš řádné přečetl a důkladněji si opatřoval informace.Má v tomto obrovské mezery.

Datum 09.10.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

Bible říká asi toto (omlouvám se věřícím, ale doslovný citát neznám, jen smysl toho citátu):

V oku bližního vidíš třísku, ale břevno v oku svém nikoliv.

Je to pravda života, jehož názorným příkladem je váš příspěvek.

Tož asi tak

Datum 09.10.2018

Vložil Monika Ondráčková

Titulek Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

Abych uvedla na pravou míru, s diktafonem přišlo vedení OÚ a popravdě to nikomu ze zastupitelů nesdělilo, že jsou jednotlivá jednání zastupitelstva nahrávána. A byla jsem na zastupitelstvu také svědkem, že záměrně byla vypojena elektřina, aby opozice zastupitelstvo nahrávat nemohla. A jak mluvíte o spolupráci, tak o spolupráci koalici také nikdy nešlo, byla jsem mnohdy svědkem slovních útoků ze strany Mináře vůči p. Schubertovi - zcela bezdůvodně a neopodstatněně, vůči p. Langerovi a obzvláště vůči p. Felklovi. A ty výstupy byly opravdu hrozné, nic tak negativního a agresivního jsem nezažila.

Datum 09.10.2018

Vložil také svědek

Titulek Re: Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

Je to pravda, Minář je špína chlap, jestli se mu vůbec dá říkat chlap

Datum 10.10.2018

Vložil Jiří Schubert

Titulek Re: Re: Paní Špánikové a MUDr. Čajkovi

Odpovědět

Odpovím jinošovi, který nevidí realitu, nástinem několika problémů koalice. Dokud ty problémy (a nejen ty) nebudou vyřešeny, bude opozice:
• Vám nevadí, že se pouští mandáty, protože to děláte sami
• Vám nevadí podrazy na voličích, protože je sami manipulujete do nesvobodného rozhodnutí, když jim pro rozhodnutí dáte zkreslené informace
• Vám nevadí otázky, ale vadí vám, když se trvá na odpovědi
• Vám nevadí kamera na ZO, vám vadí, že je pak vidět podvod na občanech - významný rozdíl mezi tím co se událo a co je podsouváno lidem v zápisu a vtloukáno do hlavy
• Vám nevadí nečistá hra, kterou sami hrajete, vám je jedno, že překrucujete skutečnost, vám vadí opozice, vám vadí pan Vinkler
• Vy chcete spolupráci, ale za cenu, že se přijme vaše nečistá hra
• Vám vadí, že někdo ukazuje na vaše špatnosti
• Vy tvrdíte, že to co děláte je v pořádku

Datum 10.10.2018

Vložil Špániková

Titulek pro p. Jinoše

Odpovědět

Dobrý den,
nahrávání zastupitelstva je v dnešním 21. století - digitálním věku - naprosto běžná záležitost. Zapisovatelka si nemusí dělat starosti, že zapíše něco špatně, ale v klidu po zastupitelstvu vše napíše podle pravdy. Bohužel při čtení zápisů jsem nabyla dojmu, že zapisovatelka nebo já jsme byly asi jinde. Nehledejte v nahrávání něco zvláštního, či snad nějaký útok. Všichni zastupitelé kandidovali a nechali se zvolit na práci pro veřejnost, proto musí být smířeni s tím, že se bude o ně veřejnost zajímat a stanou se tak "malínskými celebritami", které mohou být obdivované nebo nenáviděné. Tak už to v životě chodí.

Datum 09.10.2018

Vložil Jeden z vás

Titulek Něco k mandátům a spolupráci po volbách

Odpovědět

Poslechl jsem radu redakce a přečetl sdělení MUDr.Čajky. Vlastně tam ani není uvedeno, že se vzdá mandátu, jen to z jeho slov můžeme dovozovat. Mám názor, že změny mandátů jsou sice zcela v souladu se zákonem, u voličů ale většinově nikdy nebudí důvěru.....pokud tedy nejde o závažné důvody. Myslím, že pokud se tyto věci opravdu stanou, neměla by to opozice všemožně zdůvodňovat a vysvětlovat. On každý na to má svůj názor už teď a takové vysvětlení, které poskytl Ing.Vinkler, jen tak někdo nepochopí.

Pokud bychom zmínili politickou kulturu, která by měla rošády s mandáty zapovídat, pak je zvláštní, že někteří ji vytahují v souvislosti s tím, jak by se opozice měla podílet na "vedení" obce. Ano, někde to tak je, většinou ale ne - zvláště tam,kde probíhala předvolební rétorika ve stylu jako u nás.
Podstatné ale je, že všichni mají při hlasování zastupitelstva svůj plnohodnotný hlas.
Půjde tedy o to, zda rozumné a zdůvodněné návrhy kohokoliv budou kolegům srozumitelně předkládány a zda se nad nimi všichni zamyslí třeba bez vědomí, do jakého "tábora" při volbách patřili.
Doufám v tomto je naděje pro Malín. A taky si myslím, že i přes velkou kritiku opozice bude nový starosta k diskusi vstřícnější. Samozřejmě pokud nebude vše vedeno v osobní rovině, toho už si myslím užili všichni dost.

Datum 09.10.2018

Vložil Michal Korytář

Titulek Re: Něco k mandátům a spolupráci po volbách

Odpovědět

Dobrý den,
Váš článek se dobře čte, jen si dovolím nesouhlasit s posledním odstavcem.

Rozklikněte si prosím ještě na těchto stránkách záložku Malínské Metro / Volební Metro - září 2018. Doporučuji přečíst si první stránku a pak zauvažovat, jestli takový člověk bude schopný toho, co jste uvedl v posledním odstavci.

Závěrem:
Myslíte, že zde bude ochota vůbec k nějakému jednání s opozicí když to nedělali to do teď?
Jaký si myslíte že by měli důvod ke změně svého přístupu?

Přidat nový příspěvek