Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 31.12.2015

Vložil Honza

Titulek Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

p.Tylová píše oselském rozumu,že je lepší než zákony.Ale on snad ani ten selský rozum nemá.

Datum 05.01.2016

Vložil občan

Titulek Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

Koukám že vám p. Tylová šlápla na kuří oko co ? :-)

Datum 05.01.2016

Vložil Honza

Titulek Re: Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

Bohužel jen ukázala míru své inteligence.

Datum 05.01.2016

Vložil kkk

Titulek Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

Leták se povedl je stručný a výstižný.
Držím palce Tylove

Datum 05.01.2016

Vložil ano, ano

Titulek Re: Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

Ano, paní Tylová se umí pochlubit sama. To o něčem svědčí. Zřejmě i na těchto stránkách vychvaluje sama sebe a sbírá plusové bodíky u Mináře. Jak smutné.

Datum 06.01.2016

Vložil pro kkk

Titulek Re: Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

To máte komu držet palce.Kdyby měla kapku inteligence nebo zdravý selský rozum,tak by takovou hloupost nemohla napsat.

Datum 31.12.2015

Vložil Olda

Titulek Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

A co jste čekali od p.Tylové? Vždyť kdyby skončila PNM,tak dělníci by práci vždycky někde našli,ale těch 12-15 úředníů co tam pracují ti by práci určitě nenašli,proto p.Tylová píše takové bláboly.

Datum 31.12.2015

Vložil PAVEL

Titulek Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

Dobrý Den,
jen doufám že tem pamflet autorky Tylové nebyl tisknut na náklady obce nebo provozní

Datum 31.12.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

I kdyby byl placen jak z peněz obecních, nebo z PNM, taj je to jedno. OBEC I PNM JEDNO JSOU..Jak nám neustále káže ten,kdo káže vodu a sám pije víno.

Datum 05.01.2016

Vložil Jan

Titulek Re: Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

Nenene platil jsem to jaaaáaasssss

Datum 02.01.2016

Vložil Oldovi

Titulek Re: Re: Tak nám p.Tylová popřála

Odpovědět

Hlavně by marně hledali práci (nebo spíše zaměstnání ...) všichni příbuzní a rodinní příslušníci pani Strako-Tylové a pana Mináře. Je jich tam zaměstnáno (lépe řečeno - pobírají mzdu) více než dost.

Datum 25.12.2015

Vložil Honza

Titulek komiks

Odpovědět

Roztomilý komiks.

Datum 26.12.2015

Vložil komiks

Titulek Re: komiks

Odpovědět

Ti dva i ty Vánoce lidem kazí.

Datum 05.01.2016

Vložil Ježíšek

Titulek Re: Re: komiks

Odpovědět

Vase stránky kazí Vánoce.
Nechcete to už zadalit

Datum 06.01.2016

Vložil pro Ježíška

Titulek Re: Re: Re: komiks

Odpovědět

Na tyto stránky nemusíte vůbec chodit, nikdo vám je nevnucuje, nikdo vám je nehází do schránky, tak jako zaměstanci PNM pamflet p. Tylové. Je to jen na vás, jestli se chcete podívat nebo ne. Svědčí to pouze o vaší zarputilosti, že když do vás někdo rýpne, okamžitě útočíte na cokoliv a kohokoliv.

Datum 26.12.2015

Vložil komiks

Titulek Re: komiks

Odpovědět

Pěkné přání.Rovněž přejeme všem dobrým lidem.

Datum 26.12.2015

Vložil komiks

Titulek Re: komiks

Odpovědět

Pěkné přání.Rovněž přejeme všem dobrým lidem.

Datum 25.12.2015

Vložil Horký Josef

Titulek RE.články Dr. Čajky a Dr. Čajkové

Odpovědět

Jak dlouho nám občanům Malína bude trvat, než konečně pochopíme,že takoví lidé co nám svévolně ničí životní prostředí, do vedení obce nepatří.

Datum 25.12.2015

Vložil nepatří

Titulek Re: RE.články Dr. Čajky a Dr. Čajkové

Odpovědět

Opravdu do vedení obce nepatří,ale budou se držet zuby nehty a neodstoupí.A ti co si navolí jsou stejní možná ještě horší / Faltus, Straková-Tylová,Novosadová atd./

Datum 24.12.2015

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Štastné a veselé vánoce všem. Připojuji jen jednoobrázkové komixové přání. Tento týden nechci řešit negativní činy náčelníka a jeho nohsledů.
https://www.imagehosting.cz/?v=dl33vnoce.png

Datum 23.12.2015

Vložil Redakce

Titulek K tomu se nedá mlčet

Odpovědět

Když člověk jde kolem, srdce se mu svírá.
Přečtěte si v rubrice Názory a komentáře, na stránce "https://zazdravouobec.webnode.cz/news/k-tomu-se-neda-mlcet/", co k podřezání říká Dr. Čajka.

Datum 23.12.2015

Vložil starousedlík

Titulek Re: K tomu se nedá mlčet

Odpovědět

Krásný a pravdivý článek dr.Čajky.Avšak co chcete po lidech,kteří o tom rozhodují.Je to hospodská,strojvůdce,matka která nechá malé děti alkoholikovi a odejde s milencem atd. Pak takto funguje N.M.

Datum 23.12.2015

Vložil stromy

Titulek Re: K tomu se nedá mlčet

Odpovědět

Ano, je to smutné. Vrátit zpět to nejde. Velice pěkný článek Dr. Čajky. Jenže co chtít po současném vedení obce? Sleduji, že poslední dobou se jejich postoj rapidně zhoršuje a to se mi nelíbí. Nelíbí se mi jejich agresivita, ani jejich přístup k věcem.

Datum 23.12.2015

Vložil Hana

Titulek Re: Re: K tomu se nedá mlčet

Odpovědět

Zapomněl jste podotknout - nejen k věcem, ale i k lidem....

Datum 23.12.2015

Vložil Karel

Titulek Re: K tomu se nedá mlčet

Odpovědět

Slyšel jsem, že jeden občan NM řekl panu Štenclovi, aby na obci navrhl za zdravotním střediskem na místě pokácených stromů vybudovat parkoviště. Kdyby raději vysázeli nové stromy.

Datum 21.12.2015

Vložil Redakce

Titulek Personální otázky

Odpovědět

V rubrice "Postřehy a komentáře" byl publikován komentář ke stěžejnímu bodu 6.VZZO - Personální otázky.
Ve stejné rubrice si také můžete přečíst porovnání mezi zápisem bodu Personální otázky a jeho skutečným průběhem.

Datum 22.12.2015

Vložil Honza

Titulek Re: Personální otázky

Odpovědět

Po přečtení komentáře z 6.VZZO mám dojem,že starosta může dělat co si usmyslí ,kácet stromy,zavážet odpad kam chce ,je si jist,že na něj nikdo nemůže.

Datum 23.12.2015

Vložil Petr

Titulek Re: Personální otázky

Odpovědět

Šokující vystoupení některých zastupitelů, naivita p. Paclíkové, papouškování Dr. Schlemmra pod taktovkou Mináře, ale především útoky, útoky a další útoky směřované k opozici, a to i z řad publika složeného převážně ze zaměstnanců PNM. To muselo být zajímavé vidět, jen tento přepis je neskutečný – neuvěřitelný, ale zase na druhou stranu výstižný. To, že Minář objíždí zaměstnavatele zastupitelů (konkrétně p. Felkla – a osobně si myslím, že tím neskončil a začne napadat i ostatní zastupitele), pomlouvá je a poškozuje, je nehorázné. Tento člověk řídí naši obec? Kde je jakýkoliv projev slušnosti a dobré vůle. On, věřící člověk! Co je vlastně zač? Jekyll a Hyde? Dvě tváře – jedna ta naoko hodná, aby si na svou stranu získala poslušné ovečky a ta druhá zlá, lživá, pokřivená, která bude za každou cenu dál a dál ubližovat a ničit životy druhých?

Datum 24.12.2015

Vložil pro Petra

Titulek Re: Re: Personální otázky

Odpovědět

Děkuji za výstižný článek,ano přesně tak se chová p.starosta ,jen ubližuje a ničí lidi.Nejraději bychom se vystěhovali.Jeho chování nemá konce a bude ještě horší.Je to nemocný člověk,kterému to už nemyslí.

Datum 24.12.2015

Vložil Malínák

Titulek Re: Re: Re: Personální otázky

Odpovědět

Tento člověk je asi opravdu nemocný. Ale je ještě pořád zodpovědný za svoje činy. Tím mám na mysli trestní odpovědnost za vše co udělá ve funkci starosty i jednatele provozní. Je jen otázkou času, kdy se mu jeho chování vrátí jako bumerang. Věřím, že situaci po novém roce neustojí,a na jeho místo se protlačí někdo z dvojice Tylová ,Faltus. Pokud ovšem nebudou vyšetřovací orgány fungovat rychleji než je běžné. To by si všichni čtyři mohli podat ruce taky ve vyšetřovací vazbě. Ale to už předbíháme a předjímáme. Jinak všem, i jim, vše nejlepší k vánocům,pevné zdraví do roku 2016, budete ho potřebovat.

Datum 21.12.2015

Vložil občan Nového Malína

Titulek RE: Novinky

Odpovědět

Výtečný článek pana Langera. Díky za něj.
Omlouvám se, že se nepodepisuji, ale mám opravdu strach. Při představě, že taková lékařská kapacita takto chápe zákony ČR, mě běhá mráz po zádech.
Jen se modlím abych se nedostal na oční oddělení šumperské nemocnice.

Datum 22.12.2015

Vložil fakt

Titulek Re: RE: Novinky

Odpovědět

Máte pravdu, uvažování na úrovni pětiletého dítěte. Ale tuto hloupou myšlenku z oblasti životního prostředí už někdo někde pronesl. Že by starosta?

Datum 21.12.2015

Vložil Redakce

Titulek Pokácené stromy u střediska

Odpovědět

Vyšel článek bývalé předsedkyně komise životního prostředí, MUDr. Čajkové, o pokácení stromů u zdravotního střediska v Novém Malíně.
Najdete jej v rubrice "Postřehy a komentáře" na adrese "https://zazdravouobec.webnode.cz/news/stromy-v-nasi-obci/".

Datum 21.12.2015

Vložil stromy

Titulek Re: Pokácené stromy u střediska

Odpovědět

Opravdu velice pěkný článek Dr. Čajkové, který sahá do hlubin pravdy a naší budoucnosti. Myslím si, že pracovníci zdrav.střediska se k tomu měli vyjádřit, vždyť stromy byly v jejich těsném sousedství, poskytovaly stín a určité intimní zázemí. To, že dřevo skončilo v Ústavu ekolog. výchovy svědčí o nepříliš ekologickém chování hlavních představitelů a představitelek. Je to smutné. Bohužel i já se bojím podepsat a omlouvám se, bojím se důsledků, které bych tímto nesl, neboť záběr p. Mináře je velice široký a velmi pokřivený.

Datum 21.12.2015

Vložil Jana

Titulek Re: Pokácené stromy u střediska

Odpovědět

Děkujeme dr.Čajkové za článek,měli by si jej přečíst všichni,kteří s kácením souhlasili.

Datum 20.12.2015

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Hezký večer,
máme tu další díl komixu. Tentokrát inspirovaný článkem na webu (a samozřejmě zdejší diskuzí). Článek na webu je zde: https://www.novinky.cz/domaci/389520-za-urazku-policisty-nebo-urednika-bude-pokuta-10-tisic-rozhodli-poslanci.html
Komix tady:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl32zkrkr.png

Datum 19.12.2015

Vložil Redakce

Titulek Ropák roku 2015

Odpovědět

V Novém Malíně byla udělena cena "Ropák roku". Více v Novinkách.

Datum 20.12.2015

Vložil Marie

Titulek Re: Ropák roku 2015

Odpovědět

Děkujeme p.Langerovy za krásný a výstižný článek.Držíme mu palce aby pokračoval dále a konečně aby se v obci změnily podmínky ve kterých nyní obec funguje.Aby lidé si znovu porozuměli a nemuseli se bát jeden druhého a byli pospolití.

Datum 20.12.2015

Vložil cesta

Titulek Re: Re: Ropák roku 2015

Odpovědět

Nejlepší byla ta cesta v době, kdy se tam žádný odpad nenavážel. Byla to příjemná procházka vyježděnou cestou, přírodní, dostačující. Dnes se mi tam už ani nechce jít, začátek cesty zavezený odpadem nedostatečně zakrytým, tam zase díra, která se musí obcházet. Kolem donedávna uschlé stromy, teď vysazené nové (ale jak dlouho bude trvat, než zase uschnou - při současné péči o zeleň a najíždění aut, aby se pokračovalo v navážení odpadu dál a dál). Návrh: vykašlat se na to, odtěžit jen ten stávající odpad, uvést cestu do původního stavu - není toto řešení nejlevnější?

Datum 17.12.2015

Vložil Sarka S.

Titulek dotaz

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu požádat na obci zprávu o povolení vykácení stromu za zdravotním střediskem. Protože, to co se stalo za zdravotním střediskem je nepopsatelná, penězi nevyčíslitelná hrůza. Jak to kdy mohl někdo dovolit. To přece není možné, takové stromy pokácet ze dne na den, bez předešlého projednání či informování ostatních.
Jsem ochotna podat trestní oznámení na osobu, která se pod toto povolení podepsala. Takové jednání nemůže zůstat bez potrestání.
Ty stromy byly zdravější než rozum některých lidí na obci. Stromy nabízely domov, kteří ostatní z obce ničí. Stromy měly průměr kmenů, u kterých povolení kácení muselo být povoleno, kdežto průměr mozkové kůry u některých v zastupitelstvu je ....., ale ve vedení jsou stále, potřebovalo by je taky skácet.

Datum 17.12.2015

Vložil pro Šárku

Titulek Re: dotaz

Odpovědět

Obraťte se na obec s písemnou žádostí o poskytnutí informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů. Vyžádejte si povolení ke skácení stromů a vyjádření komise životního prostředí, příp. dendrologický posudek. Jsou pak povinni Vám odpovědět a Vaši žádost včetně jejich odpovědi zveřejnit na stránkách obce.

Datum 17.12.2015

Vložil Sarka S.

Titulek děkuji

Odpovědět

Děkuji, zařídím se dle poskytnutých informací, jen se obávám toho, že zveřejnění na stránkách obce je nemožné, pač je to proti nim.

Datum 18.12.2015

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: děkuji

Odpovědět

Zveřejnění je povinné, ale spíše čekejte odpověď-neodpověď, případně odpověď na něco jiného, než se budete ptát. Už jsem to párkrát taky zkusil.

Datum 20.12.2015

Vložil už mě serete!

Titulek Re: Re: dotaz

Odpovědět

Poukazovat na inteligenci druhých a vědět o tom úplný hovno též o něčem svědčí.I dítě poznalo,že ty stromy nebyly v pořádku.Vy jste je ani pořádně neviděla,ale jen jak se skácely tak jste strašně rozhořčená.Můj názor je takový,že stromy jsou Vám úplně ukradené,ale je to jen další příležitost jak neznalé lidi přesvědčit o tom jak je vedení obce špatné.Nezastávám se nikoho jsem naprosto nestranný,ale když čtu tuhle diskuzi tak je to opravdu jen boj o koryto!

Datum 20.12.2015

Vložil Jana

Titulek Re: Re: Re: dotaz

Odpovědět

Věřím,že nejde o boj o koryto,ale to může napsat jen člověk Mináře,protože takhle sprostě opozice nepíše.Tam jsou jen intelig.lidé,kteří mají zájem o pravdu.

Datum 20.12.2015

Vložil pro "už mě serete"

Titulek Re: Re: Re: dotaz

Odpovědět

Milý, zlatý, zde se vyjadřují lidé, kterým o koryto vůbec nejde. Jen vyjadřují svou nespokojenost nad současným děním v obci. Zatímco vám o koryto zřejmě jde, proto to ohrazování. Nemáte na starost náhodou zeleň v obci?

Datum 20.12.2015

Vložil Nasraný

Titulek Re: Re: Re: Re: dotaz

Odpovědět

Milá p. Andrísková, nebo, že by p. Tylová? Tyto vaše slovní výlevy si schovejte na obecní stránky do diskuze, kterou jste vlastně zrušily. Tak raději do šuplíku. Ten smrad co se z nich line, alespon nikdo neucítí. Příjemné svátky pro obec i ustav ekologie. A hlavně klidné spaní a rozjímání.

Datum 21.12.2015

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: dotaz

Odpovědět

Moje dendrologické znalosti získané za studia od skutečných kapacit z lesnické fakulty mi při pohledu na pařezy uřezaných stromů říkají, že jejich stabilita a odolnost očividně nebyla výrazně ohrožena. I přes rok jsem si nevšiml, že by nějak ohrožovaly své okolí, přestály letní i zimní silné větry bez zřetelných problémů. Ale stromy už padly, byť je jich škoda. Teď bych spíše čekal, že nás z obce potěší zprávou, že třeba hned zjara se místo nich nasadí adekvátní počet odrostlých 4-5 m vysokých lip, dubů nebo javorů (klidně i jiných dřevin) tak, aby co nejdříve došlo k zapojení korun a obnovení souvislé linie. Smrky nejsou nejšťastnější volbou pro výsadby v obci, ale pokud už tam byly a byly stabilní, je jich škoda. Ale existuje nepočítaně dřevin, které je tam možno místo nich zasadit. A při dnešních technických možnostech není problém přesadit stromy skutečně značných výšek. Lokalita je na výsadbu vysokých dřevin už vzhledem k poloze budovy zdravotního střediska, k šíři zeleného pásu a vzdálenosti dalších okolních budov ideální.

Datum 21.12.2015

Vložil Sarka S.

Titulek Re: Re: Re: dotaz

Odpovědět

Z toho koryta, jak to nazýváte je mi spíše zle. Spíše je mi líto Vás, zamyslete se nad sebou a tím co píšete. Vaše slovní vyjadřování je rovné místním pubertálním jedincům, kteří neví jak na sebe upozornit. Jestli vaše vyjadřování nazýváte nestranným, pak si to laskavě přečtěte vícekrát po sobě. S pozdravem S.

Datum 05.01.2016

Vložil kakta

Titulek Re: Re: Re: dotaz

Odpovědět

Souhlasim. A kolik je tam teď světla

Přidat nový příspěvek