Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 26.01.2016

Vložil pro p. Schuberta

Titulek Re: Martinovi

Odpovědět

Velice si vážím vaší práce, vážím si množství času, který věnujete obci. Váš článek je velmi pěkný a souhlasím s vámi. Kéž by takových lidí, poctivých, slušných a přemýšlejících bylo co nejvíc. Věřím, že situace jak vaše, tak v obci není vůbec jednoduchá a o to víc vám fandím. Vidíte do místní politiky mnohem víc než běžný občan, a proto je to těžší a předpokládám i náročnější.

Datum 28.01.2016

Vložil Pro pana Schuberta

Titulek Re: Martinovi

Odpovědět

Dobrý den. Nechci nikoho obhajovat ani kritizovat. Stačí si jen porovnat příspěvek Martina a pana Schuberta a každému musí být jasné o jak rozdílné lidi v intelektu se jedná. Pane Schuberte, máte můj hluboký obdiv kolik času a energie věnujete ze svého ve prospěch ostatních. Zasloužíte uznání a podporu všech soudných a myslících lidí.

Datum 28.01.2016

Vložil jana

Titulek Re: Re: Martinovi

Odpovědět

Souhlasím s tím,že p.Schuberta je jen možno obdivovat.Držím mu palce a má u mě velký obdiv.

Datum 17.01.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu - tentokrát se jedná jen o jeho první část, druhá vyjde příští týden. Odkaz je zde:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl36vesnic.png

Datum 17.01.2016

Vložil Pepa

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Opět skvělý komiks.

Datum 18.01.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Skvělý komix, povedený, trefný.

Datum 18.01.2016

Vložil komiks

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Kouzelný ,ale mnoho lidí je nespokojených a jsou v obci neradi.Bojí se i zastavit venku s jinými lidmi,aby nebylo zle.

Datum 15.01.2016

Vložil občan

Titulek zasedání ZO

Odpovědět

Dobrý den, dne 28.ledna 2016 by mělo být zasedání ZO.

Datum 11.01.2016

Vložil Redakce

Titulek Čas k zamyšlení

Odpovědět

V neděli 10. ledna 2016 na redakční adresu došel mail nazvaný "Čas k zamyšlení". Text otiskujeme v rubrice Postřehy a komentáře. Možností jak se k mailu postavit je celá řada. Jak byste se zachovali vy?

Datum 12.01.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

Příspěvek pana Vinklera jsem si se zájmem přečetl a musím říci, že na mne zapůsobil pozitivně. I když s některými jeho postřehy nesouhlasím, je v něm vidět snaha o řešení alespoň něčeho z malínských problémů. Podotýkám jen, že zvláště jím kritizovanou personifikaci toho, kdo za co může, vidím naopak jako nutnou. Pokud došlo k chybám a porušením zákonů a pravidel, je přímo nutné najít a pojmenovat konkrétní viníky a vést je k odpovědnosti.
Podobně zmiňovaný extenzivní růst obce nevidím jednoznačně jako přínos. Ve své době byl možná ku prospěchu, dnešní snahy však už spíše obci škodí. Nejde o rozvoj obce, ale o její transformaci na předměstí Šumperka. Z místa, kde lidé žijí, se stává místem, kde velká část lidí dojíždí jen přespat. Navíc, když srovnám rozvoj obce v oblasti všeobecně prospěšných investic a služeb, nevidím nic, co by okolní obce neměly také. Nebo spíš vidím investice pro obec nepotřebné či problematicky využitelné, budované na úkor těch potřebných. Navíc díky tomu, že je buduje PNM, většinou je pořídíme dráž, než kdybychom hledali dodavatele na volném trhu. Takže systémové změny jsou jasné. Změnit fungování obce na účelné a ekonomické. Investovat možná méně, ale do toho potřebného a hlavně toho, co je pro všechny občany, ne jen pro vybranou hrstku.
Osobní vztahy mezi zastupiteli se asi nemusíme stydět pojmenovat. Z valné většiny je antagonismus postaven na vztahu Minář-Langer, ale týká se samozřejmě i zbytku opozice. Pro starostu a jeho lidi je každý reprezentant jiného názoru veřejným nepřítelem a obávám se, že z tohoto pohledu je konstruktivní spolupráce v podstatě nemožná.
Velkou škodou pak je, že vzhledem k nemožnosti realistického řešení problémů uvnitř obce hrozí jejich přelití mimo i se všemi možnými negativními dopady.
Kvituji návrhy pana Vinklera směrované na vedení obce, ale pesimisticky je vidím jako marné snažení, které koalice nikdy nepřijme.
Pan Vinkler však prezentuje cestu rozumného kompromisu, která by měla být tím hlavním v řízení obce. Předpokladem je ale především řádné dodržování zákonů a pravidel a plně transparentní fungování obce. Tomu musí ale předcházet prošetření, uzavření a uvedení do zákonného stavu u starých kauz s vyvozením konkrétní osobní odpovědnosti, pokud došlo k nepravostem.

Datum 12.01.2016

Vložil Jan

Titulek Re: Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

Souhlasím s p.Bouckým i když p.Vinkler píše rozumně s mnoha věcmi nelze souhlasit.Avšak stále se o tm jen píše a p.starosta si stejně dělá co chce a na jiné názory nereaguje.

Datum 13.01.2016

Vložil Petr

Titulek Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

Četl jsem článek p. Vinklera, ve kterém vidím určitou snahu o řešení, zklidnění situace, kdy se snaží najít dohodu pro obě strany. Postoj současného vedení obce však vyjadřuje neochotu jakkoliv ustoupit nebo udělat vstřícný krok ( o čemž mě přesvědčily odpovědi na interpelace zastupitelů a některé nepěkné výroky a útoky vůči oponujícím zastupitelům vč. skutečných přepisů zastupitelstev obce na těchto www stránkách). Souhlasím sice s tím, že se hodně věcí v obci vybudovalo, ale na druhé straně musím oponovat tím, že se to samé děje i v jiných obcích. Nový Malín v tomto není ničím jiným ani ojedinělým. Naopak pak souhlasím s názorem p. Bouckého, že se učinily investice pro obec nepotřebné či problematicky udržitelné, budované na úkor těch, kterých by bylo potřeba. Další problém spatřuji v tom, že se PNM vymkla kontrole, mnoho investic se provádí právě jen proto, aby PNM měla práci a vydělala na tom - bohužel však na úkor finančních prostředků obce. To, co by mělo platit je, že PNM by měla být pro obec prospěšná a jí vydělané peníze by se měly vracet zpět do obce. To se však podle ekonomických údajů neděje. PNM se stala obrovským kolosem s bezednou dírou, která požírá finanční prostředky obce - tudíž nás všech. Bohužel i starosta je stále útočnější a využívá naprosto nekorektních prostředků proti svým oponentům. Je to dle mého názoru dáno jak stářím, tak i setrváváním v jedné pozici po příliš dlouhou dobu, kdy ztratil celkový přehled, ale příliš se zaměřuje jediným směrem, který pak není již pro obec konstruktivní a přínosný. Návrh o jmenování dozorčí rady nad PNM je sice zajímavý, nicméně problém spatřuji v tom, že v dozorčí radě by musely být osoby zcela nezávislé, ekonomicky zdatné, které by předkládaly zprávy opravdu nestranné. Takové osoby si tam ale starosta nepustí, protože by odkryly pro obec nevýhodnost mnohého počínání ze strany PNM a chyby při rozhodování ze strany vedení obce.
Z tohoto důvodu se přikláním na stranu p. Bouckého, základem je skutečně transparentní fungování obce, dodržování zákonů, nezneužívání postavení a řádné hospodaření se svěřenými prostředky.

Datum 14.01.2016

Vložil pro Petra a Ing. Bouckého

Titulek Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

Myslím si , že problémem je hlavně starosta,protože jeho myšlení je sociopatické a ten by měl skončit.Jinak to bude pořád stejné,protože stále bude mít jen on pravdu a bude se vším manipulovat.Divím se,že dr Schlemmer ještě na to jako lékař nepřišel a stále mu pomáhá.

Datum 14.01.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

Asi by nebylo moudré přeceňovat pouze roli pana starosty Mináře. On je sice tou hlavou a záštitou onoho "náročného malínského modelu", ale nejde o ryze one man show. Dnes jsou v PNM existenčně vázáni mnozí další včetně podstatné části zastupitelů a jejich chování i bez starosty je logicky musí vést ke snaze o co nejdelší udržení stávajícího stavu. Je to někdy až s podivem, protože v dnešní době si myslím, že zvláště ti kvalifikovaní a schopní zaměstnanci by neměli problém uživit se i lépe někde jinde. Problémem samozřejmě zůstává ona část lidí nabraná na dotace ÚP a logicky největší obavy asi cítí administrativně techničtí pracovníci Optimalizovaná společnost by se totiž musela velmi výrazně změnit i ve struktuře a ekonomické náročnosti svého vedení.
Největším problémem ale asi zůstávají odkryté i neodkryté minulé hříchy, protože jakákoliv změna by nutně musela vést k nějaké formě auditu či kontroly věcí minulých.To by se však mohlo osobně různým způsobem dotknout mnoha zainteresovaných.

Datum 14.01.2016

Vložil souhlas

Titulek Re: Re: Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

V tom musím souhlasit s p. Bouckým. Hlava, krk = Minář, pravá ruka = Tylová, levá ruka = Faltus. Ostatní jsou bonusem pro povinné zvedání rukou - Hýbl, Ostravský, Novosadová. Pak už stačí mít jen někoho zavázaného a dílo je hotovo.

Datum 14.01.2016

Vložil souhlas

Titulek Re: Re: Re: Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

Ještě p. Paclíková-doporučuje opozici ,aby si vydala svůj časopis-neví o čem mluví atd.

Datum 14.01.2016

Vložil souhlas

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Čas k zamyšlení

Odpovědět

Však i Dr. Schlemmr je kapitola sama pro sebe, jak už psal někdo výš.

Datum 10.01.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu, tentokrát inspirovaný posledním zasedáním. Zápis a hlavně doslovný přepis části zveřejněný na těchto stránkách mě odradil, abych se do této žumpy pouštěl již přes Vánoce, takže se k němu vracím až nyní.
Odkaz je zde:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl35zasedn.png

Datum 10.01.2016

Vložil komiks

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Pěkný komiks , nejlepší jsou roztleskávačky starosty.

Datum 10.01.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Znovu skvělý komix, krásně vše vystihuje.

Datum 11.01.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Skvělý,vystihuje vše,jak vypadalo zastupitelstvo.

Datum 11.01.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

dokonalé.Opravdu náčelník neví co říká,měl by už skončit a neničit slušné lidi.

Datum 09.01.2016

Vložil Redakce

Titulek Formulář

Odpovědět

Vznikla nová rubrika Formuláře. Naleznete v ní formulář žádosti fyzické osoby o poskytnutí informace podle zákona 106/1999 na věci související se záležitostmi obce Nový Malín. Pokud Vás zajímá co se v obci děje a chcete se to dozvědět od nejpovolanějších, vyplňte formulář a pošlete jej na mailovou adresu "podatelna@novymalin.cz" nebo jej vytiskněte a zajděte s ním na podatelnu osobně.

Datum 08.01.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek PF od paní Tylové

Odpovědět

Opakovaně jsem si pročetl znovu leták, podepsaný jménem paní Tylové a distribuovaný zaměstnanci PNM a přece jen si dovolím ještě malý komentář.
Nevím, podle čeho paní Tylová považuje zákony této země za nesmyslné. Mohou být tu lepší, tu horší, ale především, pokud jsou schválené a platné, jsou také závazné. Navíc zákony, o které v malínských kauzách a problémech jde, jsou zcela jistě smysluplné. Otázky správy cizího majetku, odpadového hospodářství, životního prostředí, užívání a zneužívání pravomoci veřejných činitelů atd. jistě nejsou bez významu. A opozice nechce po vedení obce nic jiného, než jejich dodržování. Stejně tak opozice nechce vytvářet nějaké své vyhlášky a nařízení, kterými by se měl někdo řídit. Stačí, když budou dodržovány platné a závazné existující zákonné a právní dokumenty a bude se fungovat v souladu s nimi.
Nejde o žádný hon na čarodějnice. Pokud je něco v nepořádku (a vypadá, že je toho dost), odpovídá za to konkrétní osoba nebo skupina osob a nese za to politickou i hospodářskou odpovědnost. Prvotním cílem opozice je náprava stavu těchto věcí a jejich uvedení do stavu v souladu se zákony a dalšími dokumenty právního řádu ČR. Cest k tomu je obvykle několik a koalici byla dána opakovaně možnost výběru té jejich.
Zmiňovaný leták pí Tylové mimoděk potvrzuje něco jiného. Potvrzuje, že jsou věci, které zdaleka nejsou v pořádku a že o nich pí Tylová, p. Minář a ostatní vědí a nadále se je snaží držet pod kobercem, kam je kdysi nápadně i nenápadně zametli

Datum 08.01.2016

Vložil Luděk Felkl

Titulek Re: PF od paní Tylové

Odpovědět

Na letáček obsahující přání paní Tylové (jako místostarostky a "vedoucí" PNM) všeho nejlepšího do roku 2016 - bohužel až v závěru přípisu - jsem původně ani reagovat nechtěl. Ale po všeobecných reakcích od velkého počtu běžných obyvatel naší obce tak činím.
Je hezké, že si na obyvatele Nového Malína z vedení obce alespoň někdo v závěru roku vzpomněl. (Zdravici pana starosty občanům obce k novému roku jsem nikde nezaznamenal, možná je to tím, že nechodím na ta "správná" místa, ranní rozdílení na PNM, nebo tím, že žádná nebyla a pan starosta se na občany "vykašlal") Přes snůšku hloupostí, uvedenou v letáku, mne přece jen část zaujala a kvituji ji s povděkem. Jedná se o část, kde paní místostarostka nabádá občany, aby se více zajímali o dění v obci.
Proto se i já připojuji k výzvě paní místostarostky a vyzývám všechny občany - pokud Vám něco není jasné o dění v obci, o financování chodu obce, financování investičních akcí prováděných obcí a obecní společností Provozní Nový Malín s.r.o. (dále jen "PNM"), celkovém financování obecní společnosti, zajímejte se a ptejte se, ptejte se, ptejte se. Od toho tam vedení obce je, od toho tam vedení PNM je, od toho jsou tam i jednatelé PNM. Jsou to oni, kteří se mají zastupitelům obce a občanům obce zpovídat ze svých kroků, postupů a závěrů. A to veřejně na zasedáních zastupitelstva obce, v pravidelných a pravdivých zprávách o hospodaření obce a hlavně PNM. Povinností zastupitele je, mimo jiné, tyto zprávy požadovat a povinností druhé strany je tyto zprávy předkládat. Nápomocně k tomu je, povinně ze zákona o obcích, zřízen kontrolní orgán obce - kontrolní výbor. Není to tak, jak je v Malíně zvykem, že se všichni musí zodpovídat vrchnosti a vrchnost blahosklonně mlčí, popř. se vás pokusí nějak likvidovat. Je to právě naopak - volené vedení obce se musí ze svých kroků zodpovídat zastupitelům (a tedy následně i občanům obce), vedení obecní společnosti se musí ze své činnosti zodpovídat zastupitelům, informovat je otevřeně a transparentně o své práci. Občané obce, máte na to mocný nástroj - zákon o svobodném přístupu k informacím (zák.č. 106/1999 Sb.). Ptejte se, máte na to právo.

Datum 25.01.2016

Vložil Jiří

Titulek Re: Re: PF od paní Tylové

Odpovědět

Nejvíc se mi ovšem líbí články Vás, pane Felkle nebo Felkele nebo jak se to jmenujete....člověk, který byl původně členem KDU ČSL, člověk, který byl zvolen starostou a který byl v opozici proti straně, za kterou teď bojuje ZZO....A najednou, potom, co v roli starosty neobstál (slyšel jsem různé historky, prý neumíte řídit lidi a prý na městě si z Vás nikdo nic nedělal, jste prý tzv. lůzr, jak se mezi mladými říká), přeběhl na druhou stranu. Samozřejmě potom, co jej ze starostovského křesla vyhodili, protože byl neschopný...Jako Švejk, který se převlékal do ruské uniformy, že? :) jen nechápu, kde člověk jako vy ještě bere odvahu se účastnit diskuzí. Vypadá to spíš, jako byste si s p. Minářem chtěl vyřídit osobní záležitost. Lidé na vesnici Vám jsou ukradení, to si přiznejme. Bohužel, já Vám ani kolegům na ty Vaše nesmysli neskočím, netvrdím jednostraně, že pan Minář nemá chyby. Jen že to co dělá strana ZZO mi připadá, jako hon na čarodějnice, jakobychom se vrátili 30 let zpět do dob udavačů, pomluv a křivých obvinění. Jako řadovému občanovi je mi velmi líto, že jsem se tohoto na vesnici dočkal. Nejhorší je, že Vy, p. Schubert, p. Langer a další jste maliňáci asi tak, jako já su Londýňan. Tak ať se Vám daří a zamyslete se.

Datum 26.01.2016

Vložil pro Jiřího

Titulek Re: Re: Re: PF od paní Tylové

Odpovědět

Evidentně máš jednostranné informace, kterýma tě krmí Minář. Pomlouvat ostatní je jeho přirozená vlastnost. Felkl stoupl Minářovi na kuří oko, nahlédl pod pokličku, zjistil zřejmě hodně věcí. A to se nesmí. Může se jen kývat a souhlasit. A tak honem pryč s ním, protože je nepohodlný a dělá změny. Až začneš přemýšlet, možná přijdeš na to, že všechno není tak, jak ti to Minář vykládá.

Datum 26.01.2016

Vložil na str.2

Titulek Re: Re: Re: Re: PF od paní Tylové

Odpovědět

Na straně 2 si přečtěte článek p.Jiřího. Začínají se ozývat potrefené husy.Protože ing.Felkl by obec vedl určitě daleko lépe než Mynář.Proto koalice už neví co by si na něj vymyslila. Mynář mu v zapracování nepomohl protože má jen tu svou PNM a za 4 měsíce ing Felkl nemohl nic udělat. Taková je pravda.

Datum 26.01.2016

Vložil pro Jiřího

Titulek Re: Re: Re: Re: PF od paní Tylové

Odpovědět

Obec již není obcí,ale předměstí Šumperka.Lidé sem jezdí jen přespat a nelíbí se jim zde.Je zde plno nenávisti a zloby.

Datum 25.01.2016

Vložil Jiří

Titulek Re: Re: PF od paní Tylové

Odpovědět

Nejvíc se mi ovšem líbí články Vás, pane Felkle nebo Felkele nebo jak se to jmenujete....člověk, který byl původně členem KDU ČSL, člověk, který byl zvolen starostou a který byl v opozici proti straně, za kterou teď bojuje ZZO....A najednou, potom, co v roli starosty neobstál (slyšel jsem různé historky, prý neumíte řídit lidi a prý na městě si z Vás nikdo nic nedělal, jste prý tzv. lůzr, jak se mezi mladými říká), přeběhl na druhou stranu. Samozřejmě potom, co jej ze starostovského křesla vyhodili, protože byl neschopný...Jako Švejk, který se převlékal do ruské uniformy, že? :) jen nechápu, kde člověk jako vy ještě bere odvahu se účastnit diskuzí. Vypadá to spíš, jako byste si s p. Minářem chtěl vyřídit osobní záležitost. Lidé na vesnici Vám jsou ukradení, to si přiznejme. Bohužel, já Vám ani kolegům na ty Vaše nesmysli neskočím, netvrdím jednostraně, že pan Minář nemá chyby. Jen že to co dělá strana ZZO mi připadá, jako hon na čarodějnice, jakobychom se vrátili 30 let zpět do dob udavačů, pomluv a křivých obvinění. Jako řadovému občanovi je mi velmi líto, že jsem se tohoto na vesnici dočkal. Nejhorší je, že Vy, p. Schubert, p. Langer a další jste maliňáci asi tak, jako já su Londýňan. Tak ať se Vám daří a zamyslete se.

Datum 25.01.2016

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: PF od paní Tylové

Odpovědět

Kde je tedy podle vás hranice mezi starousedlíkem a přistěhovalcem? Já osobně tu bydlím již 20 let. Měl by jste tedy měřit všem stejným metrem. Ale ne tím z PNM, ten má pokřivenou i vlastní míru.

Datum 06.01.2016

Vložil Redakce

Titulek Upozornění

Odpovědět

Bezobsažné příspěvky byly smazány.
Redakce upozorňuje, že literární výtvory, nezabývající se situací v obci, může smazat bez náhrady. Pokud by se někdo chtěl realizovat po literární stránce, je to možné. Příspěvky však posílejte mailem s udáním jména autora, adresy a prohlášením, že se jedná o Vaše původní dílo. Pokud se zjistí, že Vaše údaje nejsou pravdivé, příspěvek nebude zveřejněn.

Dva příspěvky o jedličce Evičce a Třech králích byly zkopírovány z internetových adres:
"https://living.iprima.cz/bydleni/pisete-si-dnes-na-dvere-kmb-vite-co-to-znamena-neco-jineho-nez-cekate"
"https://www.mamtalent.cz/kratoucke-pohadky-pro-nejmensi-preklad-ceska-verzia.phtml?program=1&ma__0__id_b=7371".
Příspěvky byly smazány. Zájemci o jejich přečtení je naleznou na uvedených adresách.

Datum 06.01.2016

Vložil opakování

Titulek pro připomenutí - slova Petra (aby nebylo zapomenuto)

Odpovědět

Chtěl jsem původně reagovat až po svátcích a nekazit si sváteční náladu. Vzhledem k tomu, že byl p. Langr rychlejší, chci se podělit také o pár postřehů z článku p. Tylové. Např.: "situace je od května tohoto roku (2015) po opětovném nástupu p. Mináře do funkce starosty nepřehledná...." Zde lze jen komentovat, že nepřehlednost způsobil sám p. Minář odvoláním zvoleného starosty Ing. Felkla z funkce za velmi podezřelých okolností, bez konkrétního důvodu.
Dále: "většina nedorozumění a problémů vzniká nedostatkem informací a nedostatečnou komunikací...." - zde lze jen podotknout, že opravdu nedorozumění a problémy vznikají nedostatkem informací, ale především z toho důvodu, že ze strany vedení obce nejsou řádně informace poskytovány, naopak na otázky se neodpovídá, nebo zamlžuje a odpovědím se vyhýbá. Jak se na to tedy dívat nestrannýma očima? Co vedení obce zatajuje, že to běžný občan nesmí vědět?
Dále: "V současné době rozum a úsudek válcují nesmyslné zákony..." - paní Tylová zde otevřeně přiznává, že zákony ze strany vedení obce dodržovány nejsou, protože jejich rozum a úsudek je přece chytřejší než zákon sám, je tomu však skutečně tak?
Dále: "Jsou to většinou lidé, kteří v osobním, či profesním životě žádných převratných výsledků nedosáhli....." - co dává p. Tylové právo soudit, kdo je jak ve svém životě úspěšný? Většina osob z opozice jsou podnikatelé, kteří si na sebe musí vydělat sami a nikdo jim nepomáhá (nemají k tomu finanční prostředky obce ani nikoho jiného), nebo osoby vysokoškolsky vzdělané. Paní Tylová má vysokoškolské vzdělání? Podniká nebo naopak žije ze své závislé činnosti, kterou vykonává pro PNM? Jestli za úspěch považuje to, že se díky shrbenému hřbetu a přikyvování p. Minářovi stala místostarostou, pak je to úspěch velice smutný a přesně označuje charakter této paní.
Dále: "... opozice pouze upozorňuje na vykonstruované nedostatky..." - zavezený nebezpečný odpad na pískovně je podle p. Tylové opravdu vykonstruovaným nedostatkem? Nebo se jedná o nedostatek skutečný, který se snaží p. Tylová bagatelizovat? Nebo záměrně nadhodnocené zakázky, která tradičně získává PNM, aby se co nejvíc finančních prostředků vytáhlo z obce a ze státu a zůstalo na PNM? Je to skutečně vykonstruovaný nedostatek, nebo je tato paní natolik naivní, že tomu sama i věří?
Dále: "Takové chování značně připomíná hon na čarodějnice" - hon na čarodějnice zahájilo vedení obce již odvoláním zvoleného starosty p. Felkla, účelovým vyhozením p. Ondráčkové, napadáním p. Langra, že je estébák. Dále běháním za zaměstnavateli některých zastupitelů - jmenovat lze konkrétně, že k tomu došlo u Ing. Felkla, a napadáním dalších zastupitelů - p. Smolichy a dalších. Kdo tedy vlastně pořádá hon na čarodějnice?
To jsou asi nejzásadnější body a připomínky k pamfletu p. Tylové, který jsem obdržel bohužel v průběhu svátečních dnů. Ani svátky nejsou p. Tylové svaté a využívá zaměstnanců PNM, aby své pokroucené názory dostala do všech domácností. A pokud nám přeje dobré sousedské vztahy, tak by měla nejprve být občankou Nového Malína, což vlastně ani není....
Přeji slušným lidem krásné prožití posledních svátečních dnů a hodně sil do Nového roku.

Datum 07.01.2016

Vložil Jeden z obyčejných občanů. NEzaměstnanec PNM

Titulek Re: pro připomenutí - slova Petra (aby nebylo zapomenuto)

Odpovědět

Naprosto souhlasím s uvedeným příspěvkem. Je vidět na první pohled, že ho psal člověk inteligentní a myslící, kterému není lhostejné jací lidé jsou ve vedení obce. Já osobně děkuji za tento objektivní a pravdivý popis a plně se s ním ztotožňuji.

Datum 10.01.2016

Vložil Milan

Titulek Re: Re: pro připomenutí - slova Petra (aby nebyÚlo zapomenuto)

Odpovědět

Ano,je vidět,že to píší inteligentní a myslící lidé,kterým není lhostejné kde žijí.Avšak nevím co si myslit o p. Tylové,dosti hrubá a sprostá ženská ,co na OU může děla?

Datum 07.01.2016

Vložil pro Petra

Titulek Re: pro připomenutí - slova Petra (aby nebylo zapomenuto)

Odpovědět

Pravdivý a přesný článek,který ukazuje na to jaké vedení obec má.

Datum 08.01.2016

Vložil pro Pepu

Titulek Re: pro připomenutí - slova Petra (aby nebylo zapomenuto)

Odpovědět

Tento článek by si měli přečíst hlavně,celé vedení obce a hlavně dr Schlemmer,p.Tylová,p.Faltus,p.Novosadová.P.Minář asi ne.

Datum 08.01.2016

Vložil občan

Titulek Re: Re: pro připomenutí - slova Petra (aby nebylo zapomenuto)

Odpovědět

Paní Tylová si článek jistě přečetla, jinak by se na těchto stránkách tak náhle neobjevily výpady vůči p. Langrovi a některým článkům. Souhlasím s článkem pana Petra i s článkem pana Bouckého. Zřejmě se už dlouho táhne něco, co určitě v pořádku není. Jen vedení obce žije ve svých představách a stále prosazuje jen to své, a to za cenu čehokoliv.

Datum 08.01.2016

Vložil Luděk Felkl

Titulek Re: pro připomenutí - slova Petra (aby nebylo zapomenuto)

Odpovědět

Na letáček obsahující přání paní Tylové (jako místostarostky a "vedoucí" PNM) všeho nejlepšího do roku 2016 - bohužel až v závěru přípisu - jsem původně ani reagovat nechtěl. Ale po všeobecných reakcích od velkého počtu běžných obyvatel naší obce tak činím.
Je hezké, že si na obyvatele Nového Malína z vedení obce alespoň někdo v závěru roku vzpomněl. (Zdravici pana starosty občanům obce k novému roku jsem nikde nezaznamenal, možná je to tím, že nechodím na ta "správná" místa, ranní rozdílení na PNM, nebo tím, že žádná nebyla a pan starosta se na občany "vykašlal") Přes snůšku hloupostí, uvedenou v letáku, mne přece jen část zaujala a kvituji ji s povděkem. Jedná se o část, kde paní místostarostka nabádá občany, aby se více zajímali o dění v obci.
Proto se i já připojuji k výzvě paní místostarostky a vyzývám všechny občany - pokud Vám něco není jasné o dění v obci, o financování chodu obce, financování investičních akcí prováděných obcí a obecní společností Provozní Nový Malín s.r.o. (dále jen "PNM"), celkovém financování obecní společnosti, zajímejte se a ptejte se, ptejte se, ptejte se. Od toho tam vedení obce je, od toho tam vedení PNM je, od toho jsou tam i jednatelé PNM. Jsou to oni, kteří se mají zastupitelům obce a občanům obce zpovídat ze svých kroků, postupů a závěrů. A to veřejně na zasedáních zastupitelstva obce, v pravidelných a pravdivých zprávách o hospodaření obce a hlavně PNM. Povinností zastupitele je, mimo jiné, tyto zprávy požadovat a povinností druhé strany je tyto zprávy předkládat. Nápomocně k tomu je, povinně ze zákona o obcích, zřízen kontrolní orgán obce - kontrolní výbor. Není to tak, jak je v Malíně zvykem, že se všichni musí zodpovídat vrchnosti a vrchnost blahosklonně mlčí, popř. se vás pokusí nějak likvidovat. Je to právě naopak - volené vedení obce se musí ze svých kroků zodpovídat zastupitelům (a tedy následně i občanům obce), vedení obecní společnosti se musí ze své činnosti zodpovídat zastupitelům, informovat je otevřeně a transparentně o své práci. Občané obce, máte na to mocný nástroj - zákon o svobodném přístupu k informacím (zák.č. 106/1999 Sb.). Ptejte se, máte na to právo.

Datum 08.01.2016

Vložil pro ing Felkla

Titulek Re: Re: pro připomenutí - slova Petra (aby nebylo zapomenuto)

Odpovědět

Jsem obyčejným občanem NM a proto by se mi líbilo,kdyby jstre se vrátil do funkce starosty.Jste objektivní a myslím si ,velice slušný a chytrý člověk.

Datum 04.01.2016

Vložil Karel

Titulek Situace v Novém Malíně

Odpovědět

Rád bych se s vámi podělil o svůj názor na fungování obce Nový Malín a vyjádřil postoj ke starostovi obce.
Pan Minář vykonává funkci již dlouhou dobu a určitě mu musíme poděkovat za to, jak nastartoval obec před cca 15 lety a jak nyní obec vypadá. Na druhou stranu trochu ustrnul ve svých názorech na rozvoj obce a nyní se budují nová stavební místa bez rozmyslu a podle mě již není po těchto místech poptávka. Možná si některá stavební místa lidé koupí jako spekulaci do budoucna, ale stavět se na nich asi nebude - viz lokalita U poldrů apod.
K osobě pana starosty - tím, jak to dělá dlouho, ztrácí smysl pro sebereflexi a žije v domnění, že pouze jeho názor je správný a dokládá to dlouholetou praxí. Bohužel občas sklouzává k jednoduchým a zkratkovitým řešením, někdy možná i za hranou zákona. Je si však vědom podpory zastupitelstva obce a rady obce, kde má pohodlnou většinu.
Tím, jak vybudoval PNM, která zaměstnává značný počet obyvatel Nového Malína, si postupně buduje a upevňuje voličskou základnu do budoucna. S ohledem na voličskou účast, která je v obci velmi nízká, je schopen v dalších volbách s přehledem zvítězit za podpory "svých" zaměstnanců, jejich rodinných příslušníků a přátel.
Toto je fakt. Pokud bude chtít někdo změnu, nezbývá než trpělivě hledat chyby stávající koalice a v případě porušení zákona hledat všechny cesty od zveřejnění jednotlivých pochybení možná až po trestně-právní rovinu. Jinak nezbývá nic jiného, než stávající stav respektovat a smířit se s ním.
Přeji hnutí Za zdravou obec hodně trpělivosti, odvahy a zarputilosti.

Datum 04.01.2016

Vložil Langer

Titulek Re: Situace v Novém Malíně

Odpovědět

Děkujeme za názor, který je totožný s našimi náhledy na věc. Skoda jen,že takto procitnutých obyvatelů Malína není více.

Datum 05.01.2016

Vložil pro p. Langra

Titulek Re: Re: Situace v Novém Malíně

Odpovědět

Myslím si, že mnoho lidí už tuší, že něco není v pořádku. Jediné noviny, které vyšly a které přesně informovaly občany o nastalé situaci - tehdy odvolání p. Felkla z funkce starosty, udělaly své. Bohužel další informace se již k občanům nedostávají, jak sami jistě víte - ovládnutí novin radou obce, zabrzdilo jakékoliv další informování občanů. Vedení obce ale nadále využívá všech možných prostředků k ovlivňování - malínské noviny, kde se sami vychvalují, ale prostor ostatním stranám nedají, otevírání PNM a její práce veřejnosti, pamflet p. Tylové... Takže si říkám, co vymyslí dalšího. Navrhuji: co kdyby si opoziční strana požádala o dotaci OÚ na vydávání vlastních novin? Vždyť v dotační komisi sedí p. Paclíková, která jim to sama navrhla na posledním zastupitelstvu. Takže předpokládám, že by dotaci na vydávání opozičních novin měla schválit. Vždyť se jedná o službu poskytovanou všem občanům Malína.

Datum 10.01.2016

Vložil pro p.Paclíkovou

Titulek Re: Re: Re: Situace v Novém Malíně

Odpovědět

Myslín si,že by se měla věnovat své práci a politikunechat jiným. Vždyť říká hlouposti,nic podstatného.

Datum 05.01.2016

Vložil pro Langera

Titulek Re: Re: Situace v Novém Malíně je katastrofální

Odpovědět

Ještě že takových lidí není víc. ???Langerovi postřehy a poznatky ? To tedy je poctenicko všichni si tu jen pritakate a mastite svá ega jací ste borci, ještě že slusni lidi si to jen prectou a zasmeji se. Je jasné že kdydy jste se dostaly k moci tak provozní rozprodate namastite si kapsi samozřejmě pro blaho obce. Jste moc pruhledni na to aby vas někdo bral vážně .....hau...... Domluvil jsem

Datum 05.01.2016

Vložil Jan

Titulek Re: Re: Re: Situace v Novém Malíně je katastrofální

Odpovědět

Kolik tříd základní školy jste udělal.Takhle psát to je ostuda.

Datum 05.01.2016

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Situace v Novém Malíně je katastrofální

Odpovědět

Je v pořádku,že na naše stránky občas nakouknou i lidé méně gramotní a ovlivnění každodenní instruktáží z PNM. Je dobré znát názor svých oponentů. Skoda jen toho, že si na našich stránkách jen občas inteligentně uleví, a neprudí moc často. S nimi se opravdu nedá diskutovat konstruktivně a k věci. Jsou naočkovaní takovými bludy, že je škoda o nich mluvit. Nejnovější je perla o mém novém autu. Děkuji za něj veřejně panu Poláchovi. Mám ho opravdu za věrné služby v boji proti PNM a p. Minářovi. Vyzývám tímto i ostatní občany Malína , aby se připojili k odboji,budou jistě po zásluze odměněni. Doufám, že moji legraci pochopili i ti co mají problém s pravopisem základní školy.

Datum 27.01.2016

Vložil bobo

Titulek Re: Re: Re: Situace v Novém Malíně je katastrofální

Odpovědět

souhlas jen jim dej at si nemyslí že jim ty kecy někdo věří

Datum 27.01.2016

Vložil bobo

Titulek Re: Re: Re: Re: Situace v Novém Malíně je katastrofální

Odpovědět

muj názor se zařadil za Langruv , moji podporu si takhle nezíská ,končím s příspěvky

Datum 28.01.2016

Vložil pro Boba

Titulek Re: Re: Re: Re: Situace v Novém Malíně je katastrofální

Odpovědět

Zase zaměstnanec PNM nebo nový zaměstnanci OÚ.Takhle opozice nepíše.Opozici na rozdíl vás to myslí a jsou až moc solidní.

Přidat nový příspěvek