Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 03.07.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Dobrý den. Toto si již delší dobu také myslím. Nikdy se mi ale nepodařilo sehnat relevantní podklady. Pokud by jste byl-la ochoten nám je dodat, budu vděčný za informace, třeba i z druhé ruky. Děkuji M.L.

Datum 04.07.2015

Vložil Lenka

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Zase jen hledáte špínu. Pro toto jste si udělali tuto diskuzi.

Datum 04.07.2015

Vložil Milan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Co tady děláte vy?Svůj postoj jste vyjádřili zastavením diskuse na obecních stránkách!!!

Datum 04.07.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Těžká práce. Hledat něco co vlastně neexistuje, ale všichni o tom vědí, tuší, mluví o tom už i vaši zaměstnanci, tak mi řekněte jak jste čistí?

Datum 05.07.2015

Vložil pro Lenku

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Nikdo nehledá špínu,ale pravdu a ta se těžko hledá.

Datum 25.07.2015

Vložil pro pana Langera

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Už se pomaličku blíží čas, kdy ty podklady budou, zkuste chvíli vydržet - a budou na stříbrném podnose z obecního stříbra. Informace z druhé ruky nemají žádnou cenu.

Datum 04.07.2015

Vložil Pro okraj

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Vyhrává řádné výběrové řízení. Protože umí udělat práci levně.

Datum 04.07.2015

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

To je pravda, a PNM v takových to výběrovkách vyhrává. Pracuje i jinde, kde se bez výběrového řízení nedostanete.

Datum 03.07.2015

Vložil Lence

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

kdo vzhlíží s obdivem ke starostovi ? Dnes jsem viděl pracovat PNM v Šumperku. Seděli na kandelábru a kouřili, když jsem se po delší době vracel seděli tam stále.

Datum 03.07.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Zajisté jste se špatně díval. Určitě měli přestávku, šly vám moc rychle hodinky,nebo odpočívali z vedra, strachu o práci...Ale pracovat chtějí?

Datum 02.07.2015

Vložil Milan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Milý Pepo.Máte divnou představu o podobě zdravé firmy.Možná je silná díky podpoře obce.

Datum 01.07.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Já osobně mám proti p. Schubertovi trochu jiný názor.
Mám silné podezření, že se vedení obce a Provozní chová často nezákonně.
Nemám dostatek podkladů, ale pátrám, ale Státnímu zastupitelství ,by se pátralo lépe. Hlavně by si z něj nemohli udělat takového šaška, jako posledně ze mě.
Chci, aby ten kdo je odpovědný nesl svou vinu i za cenu,vězení nebo pokuty.
Nalezení viníků patří policii, a trest soudu.
Nechci, aby obec platila pokutu, ale aby jí vždy musel zaplatit ten, kdo se provinil. Je jedno zda jde o zastupitele, jednatele, starostu,či Provozní a její vedoucí.
Hněvu protistrany se vyhnout nikdy nedá. Každý usvědčený čí potrestaný pachatel má v první řadě zlost na ty co ho chytili, usvědčili, odsoudili.
Nechci být vláčen po výsleších. Ale jsem v případě nutnosti ochoten je podstoupit
Na závěr přiznávám, jsem srab, nemám tu lidskou zášt tak velkou, abych to vše absolvoval. A NA TO ONI SPOLEHAJI.

Datum 04.07.2015

Vložil Pro Langera

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Kecy, nic nemáte a jen vyhrožujete.

Datum 04.07.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Tak proč jste z mé práce neustále tak nervozní. Chováte se tuze podezřele. Na opozici se snažíte vyhrabat samou špínu, pomluvy... Na OU se kolikrát zametají stopy i přes víkend. Pokud se nezačnete chovat slušně a poctivě, tak vám vždy někdo půjde po prstech. S tím se musíte naučit žít.

Datum 04.07.2015

Vložil Hahaha

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Zase kecy. Zatím jste nic nedokázal. Hahaha

Datum 01.07.2015

Vložil pepovi

Titulek Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Kdyby se lidé nebáli určitě by oznámení podali,ale je takový binec,že se bojí otevřít jen pusu.

Datum 02.07.2015

Vložil Petr

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Koho se bojí?

Datum 02.07.2015

Vložil Milan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Ne koho,ale toho,že podklady mají k dispozici jen jednatelé a účetní a ty se dají podle potřeby upravit a rozepsat.

Datum 04.07.2015

Vložil Lenka

Titulek Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Vy jste se snad nikdy na nic neptal.

Datum 04.07.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Dotazy na p. Tylovou,vedoucí M. Provozní

Odpovědět

Ptát se vás na cokoli nemá cenu. Dotaz.. Prší venku? Odpověd...V zimě sněžilo. Tak co s tím?

Datum 27.06.2015

Vložil Honza

Titulek metro

Odpovědět

Doporučoval bych straně za Zdravou obec, aby pokračovala s Malínským metrem. Je hodně lidí, co si vaše stránky nečtou a informace se k nim nedostanou. Nebo začít využívat Malínské noviny, tak jak se vám už podařilo, ale jejich četnost je bohužel nízká. V každém případě rozšířit informace mezi lidi co nejvíc. Děkuji

Datum 27.06.2015

Vložil občan

Titulek PNM

Odpovědět

Tak jak psal už někdo dříve - promiňte, jen jsem to zkopíroval: "Je až překvapující, jaké množství technické vybavenosti provozní má. I z toho je zcela jednoznačně patrné, kde končí peníze obce. Takhle vybavenou firmu hned tak nevidíte. A to zázemí, obrovské prostory, kanceláře, obrovská pergola venku - ta je snad určena k posezení? Její smysl jsem plně nepochopil. Ano, dobře se to pořizuje, když je stálý přísun peněz. Škoda jen, že těchto vymožeností využívá jen PNM." Zkuste se podívat na jiné firmy kolem a zjistíte, že takové zázemí nemají. Podpora z obce je velká, nezdá se adekvátní k dosahovaným výkonům. A nahrazovat kvalitu kvantitou je ještě méně efektivní a neekonomické.

Datum 30.06.2015

Vložil Vojta

Titulek Re: PNM

Odpovědět

Máte úplnou pravdu, ale lidé to tak asi necítí. PNM a obec jedno jsou.

Datum 30.06.2015

Vložil Vojta

Titulek Re: Re: PNM

Odpovědět

To není pravda,že je jedno OU a PNM ,vždyť se podívejte jak je vybaven OU a jak PNM, je ostuda jen když vejdete na OU- zápach z WC atd.

Datum 30.06.2015

Vložil Per

Titulek Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Vždyť OÚ tady nikoho nezajímá. Pro nás je prioritou PNM.

Datum 30.06.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Něco na tom asi bude pravdy. Starosta je zřejmě v ilegalitě, proto že se na OU prakticky nevyskytuje. Užívá si zřejmě doma renty a důchodu. Nebo dělá něco pro provozní? Tylová zase začala OU okupovat jako spřátelené armády v roce 1967.Zřejmě OU brzy přejde pod dohled Provozní.

Datum 01.07.2015

Vložil Honza -

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

p.Langer píše skvěle a je odvážný,klobouk dolů.

Datum 01.07.2015

Vložil Petr

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

To jste ale asi špatně pochopili. Na OÚ je málo lidí, ale na PNM jich je spousta, takže je jasné, že potřebují více záchodků a taky kanceláří.

Datum 01.07.2015

Vložil pro Petra

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Na jedné straně asi máte pravdu na OU není tolik lidí, na druhé straně je ale potřeba myslet na to, že na OU chodí hodně lidí - lidí z Malína, i lidí z jiných firem, obcí, OU prezentuje obec jako takovou. Bude pietní akt, budou hody, bude tam spousta lidí, jezdí až z Prahy, Olomouce a bůh ví odkud - a ty záchody na OU nemají úroveň, je to jedna obrovská ostuda a selhání obce, OU a vedení obce.

Datum 01.07.2015

Vložil open space kanceláře

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Citace z článku na idnes.cz : Tři čtvrtiny zaměstnanců podle průzkumů totiž v otevřených kancelářích trpí, postrádají soukromí a ticho. Lidé periferně vnímají každého, kdo projde kolem, a hluk vede k větší chybovosti, ruší koncentraci a zvyšuje tep srdce, není vhodné pro mnohé z pracovních aktivit. Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/prekonanmy-open-space-0u6-/ekonomika.aspx?c=A140516_2065010_ekonomika_fih. Dle mého názoru chybí i soukromí při řešení delikátnějších záležitostí občanů.

Datum 02.07.2015

Vložil Milan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

A to ještě část úřadu sídlí v Mladoňově,v hospodě!

Datum 01.07.2015

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

OU je přece už pod dohledem Provozní - nepohodlní musí být přece omezeni, umlčeni, pod kontrolou! A čím míň jich bude, tím líp. Čím míň lidí, tím míň ví.

Datum 01.07.2015

Vložil Pro občana

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Zaměstnanci OÚ mají být loajální vedení obce a ne opozici. Takže pokud tomu tak není, je potřeba je kontrolovat.

Datum 01.07.2015

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Nejsem si zcela jistý, ale nemají náhodou obecní zaměstnanci být především loajální obci. Tedy snažit se o to, aby obec fungovala podle platných zákonů a pravidel. A když to bude potřeba, i proti vůli voleného vedení obce, pokud by chtělo platné zákony a pravidla porušovat. . na obci by mělo platit, že starosta a zastupitelé se po volbách mohou měnit, ale kvalitní úředníci zůstávají.

Datum 01.07.2015

Vložil Pro Bouckého

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

U nás se starosta nemění, jen pracovnice OÚ nám trochu začaly vynášet. A za koho vlastně tady mluvíte? Opozice tady prohrála na celé čáře včetně Vaší ženy. Jste jen banda křiklounů, pořád jen Ti stejní.

Datum 01.07.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Starosta se opravdu bohužel nemění. A jestli ano, tak jen k horšímu.Nechápu, kam chodíte na informace typu... pracovnice OU nám trochu začaly vynášet...Tím vás asi častuje p. Minář s p.Tylovou na vašich bojových rozděleních při láhvi dobrého moku . Možná se budete divit , ale v této debatě mluvíme každý za sebe. Nikdy nemůžete upírat lidem vlastní názor. Můžete s nimi nesouhlasit, zkusit je přesvědčit lepšími argumenty... A hlavně. Nesmíte se bát podepsat.

Datum 02.07.2015

Vložil Ivan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

i když opozice prohrála,přesto je solidnější než celá koalice. Toto může napsat jen koalice a PNM.

Datum 02.07.2015

Vložil Pepa

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

V čem je opozice lepší? Koncep rozvoje obce 0, osobnosti na radnici 0, podpora veřejnosti 0.

Datum 02.07.2015

Vložil pro ing Bouckého

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Takhle psala koalice,když OU ještě měl na stránkách diskuzní f. Jen se nedejte píšete rozumně a velice dobře.

Datum 02.07.2015

Vložil Honza

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PNM

Odpovědět

Hodně toho vynáší sami z PNM, hlavně v hospodě tobyste se divili.

Datum 27.06.2015

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Hezky vikend, v sekci komix je novy komix: Dil 6. - Prisli by za nami

Datum 27.06.2015

Vložil Jan

Titulek Re: Komix

Odpovědět

další pěkný a výstižný komix

Datum 24.06.2015

Vložil Schubert

Titulek Noviny 2/2015

Odpovědět

K diskuzi je nový příspěvek: "Poznámky k některým článkům z Malínských novin 2/2015". Vložen do rubriky "Postřehy a komentáře".

Datum 25.06.2015

Vložil Jana

Titulek Re: Noviny 2/2015

Odpovědět

velice zajímavý článek,každý by si jej měl přečíst a udělat si obrázek o vedení obce.

Datum 25.06.2015

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: Noviny 2/2015

Odpovědět

Pěkné a dobré postřehy. Stojí určitě za to si článek přečíst.

Datum 25.06.2015

Vložil Tarzan

Titulek Re: Noviny 2/2015

Odpovědět

V překladu: Tarzan se začal bít do svých prsou -jsem to já, kdo je nejsilnější, to já úspěšně spravuji veřejné záležitosti, proto jsem rozhodl o změně ve vedení obce. Tento krok byl proveden ku prospěchu všech občanů provozní, na kterých mi záleží. aby obec efektivně reagovala na požadavky mé (a tedy provozní) a rychle posílala peníze, když je potřebuji a má provozní je pak hospodárně používala k výplatám mezd, odměn a zvyšování hodnoty majetku, který moje provozní používá, vy ostatní jste nic a nezajímáte mě. A proto bych byl rád, kdyby ti, kteří mají jiný názor nebo nápad k naší práci, přišli za námi (tedy mnou) s návrhem řešení problému, protože když mi to neřeknete, nejsem na to připraven a nemůžu vás začít pomlouvat a nemůžu z vás udělat ty neschopné. A takhle by se dalo pokračovat dál..... Celou tuto věc považuji za jednu velkou maškarádu, hraní si se slovy, které mají ovlivnit ty, kteří příliš velký přehled o situaci v obci a na politické scéně nemají a jen slepě důvěřují něčemu, co bylo kdysi v minulosti.

Datum 26.06.2015

Vložil občan

Titulek Re: Re: Noviny 2/2015

Odpovědět

Jo, na mě to tak z Malínských novin taky vyznělo. Vychvaluje tam sám sebe a mluví jen o provozní. Zájem nás všech ho nezajímá. A taky všechno dělá jen pro provozní.

Datum 27.06.2015

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Noviny 2/2015

Odpovědět

Ano je to tak, PNM -kanceláře pro 1-2 úředníky,WC čisté avšechen komfort. Poprvé jsem vstoupil na OÚ u vchodu zápach asi z WC,v kanceláři asi 4 nebo 5 úředníků.Tak si myslím,že v takovém prostředí se musí pracovat velice špatně.

Datum 26.06.2015

Vložil Pavel

Titulek Re: Noviny 2/2015

Odpovědět

Dobrý rozbor článku v Malínských novinách. Je fakt, že ta snůška nesmyslů si podobný rozbor opravdu zasloužila. Pokud se jedná o vysvětlení Malínského modelu, tak svůj pohled nabídne 7. komix nazvaný příznačně: Model (jeho zveřejnění je plánováno na příští víkend).

Datum 23.06.2015

Vložil Vojta

Titulek Faltus

Odpovědět

Včera jsem se ptal na Faltuse, ale bylo to už ve starší diskusi, tak mě nikdo neodpověděl. Otázka zní, pokud je Faltus zaměstnancem obce, tak by přece neměl být zastupitelem. Nebo se snad mýlím?

Přidat nový příspěvek