Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 13.05.2015

Vložil prostor

Titulek Re: Re: ing. Felkl

Odpovědět

ing.Felkl prostor k vyjádření nedostane.Určitě ihned diskutujícího utnou

Datum 12.05.2015

Vložil občan

Titulek Re: ing. Felk

Odpovědět

chtěl bych vědět, jestli ten člověk co píše o panu Felklovi jako o neschopném, by mu to řekl do očí. Pan Felkl má pověst pracovitého a svědomitého úředníka, kterého rádi uvítali zpět na úřadě a není nic jednoduššího než se zeptat jeho nadřízených

Datum 12.05.2015

Vložil Eva

Titulek Re: Re: ing. Felk

Odpovědět

souhlasíme s občanem

Datum 12.05.2015

Vložil občan

Titulek Re: ing. Felk

Odpovědět

PODĚKOVÁNÍ TĚM CO TOHO PÁNA ODVOLALI. Jestli chce někdo děkovat ať děkuje. Dávám k tomu několik námětů. Pan Minář řekl na posledním ZO při schvalování půjčky a zadlužování obce, že průměrné zadlužení obce v ČR je 3.000 Kč na občana. My jsme pod průměrem, tak se můžeme směle zadlužovat. Je to jako by řekl: jsme pod průměrem kriminality, tak můžeme směle krást. Za to se přece sluší poděkovat. Za působení pana Mináře se zdvojnásobila daň z nemovitosti, kterou vybírá FÚ ale celá se posílá obci. Obec má dvojnásobné příjmy z této daně. Kde peníze končí? Na Pprovozní. Poděkujte. Pan Minář zahájil černou stavbu bez stavebního povolení. Cesta za školou. Obci hrozí pokuta. Kdo ji zaplatí? Obec. Poděkujte. Máme vybudovaný mokřad za obecní peníze, ale nemáme ještě někde v obci ani chodník. Těch věcí je spousta za které by se dalo v uvozovkách děkovat. Doufám, že to někdo sleduje a před volbami to předloží ke konečnému poděkování. To je vše pro předcházejícího pisatele, asi z Provozní.

Datum 12.05.2015

Vložil legislativec

Titulek Odvolání starosty

Odpovědět

V předcházejících komentářích bylo zmíněno, že za panem starostou přišli krátce před jednáním zastupitelstva tři pánové aby podepsal rezignaci. Tím, že to pan starosta neudělal, tak aktéry zaskočil. Bylo vidět, že nejsou připraveni. Projevilo se to i na způsobu volby, která by měla být dle mého názoru neplatná. Nebyla zvolena volební komise a současně při zvolení starosty a místostarosty se musí schválit výše jejich funkční odměny. Stálo by za to, informovat se na krajském legislativním odboru a pokud by taková volba byla neplatná, muselo by se volit znovu a všechna rozhodnutí špatně zvoleného starostu by se mohla zpochybnit.

Datum 13.05.2015

Vložil Langer M.

Titulek Re: Odvolání starosty

Odpovědět

Po konzultaci s p.Felklem musím konstatovat, že k tomuto skutečně došlo. To samozřejmě o něčem svědčí, a názor na věc necht si udělá každý občan sám. Ale je pravdou také to, že nedošlo k žádnému porušení zákona vzhledem k zákonu o volbách, obcích.... Snad jen k porušení zákona o morálce. Po konzultaci s MU Sumperk musím at nerad říci, odvolání a nová volba byla dle zákona.

Datum 12.05.2015

Vložil občen

Titulek Pro Káčko

Odpovědět

Pan Felkl nemůže být tak neschopný jak uvádíte. Píšete, že si ho pan Minář sám dosadil. Kdyby byl tak neschopný, tak si ho P. Minář řídil a ovládal podle svého a nemusel by odejít. Naopak, hodil by se a všechno špatné ba se na něj dalo svézt. Právě tím, že se projevila jeho neústupnost a odhodlání s molochem jménem Provozní bojovat, tak musel být odstraněn.

Datum 18.05.2015

Vložil

Titulek Re: ing. Felk

Odpovědět

Káčko, Vy vlastně asi nepřemýšlíte, jinak tak hloupě by jste psát nemohl.

Datum 10.05.2015

Vložil Jiří Schubert

Titulek Pro diskutující

Odpovědět

Dobrý večer.
Prosím diskutující aby se vyjadřovali slušně.
K tématu, které nás všechny v současné chvíli asi nejvíce zaměstnává - odvolání starosty - připravujeme další podrobnosti.

Datum 10.05.2015

Vložil Honza

Titulek provozní

Odpovědět

Vy všichni, kteří kritizujete p. Mináře a p. Tylovou, byste se měli zamyslet. Uvědomte si, že to není jednoduché, postarat se o 90 lidí na provozní. To je minimálně 90 x 20 tis. Kč (a to počítám i odvody a lehce průměrný plat ve firmě), tedy 1,8 mil. Kč každý měsíc, tzn. skoro 22 mil. Kč ročně. Přičtěte k tomu odměny a další náklady - provoz velké budovy, benzín, naftu, opravy a dostanete obrovskou sumu peněz. To není žádná sranda sehnat. A teď si představte, že vámi vybraný člověk vám místo spolupráce s financováním a sháněním dalších peněz začne šťourat do některých starých smluv a tvrdit, že jsou nevýhodné pro obec. (copak provozní není také obec?) Odvolání takového nezodpovědného člověka je přece logická věc. A proto se Minář vrací na post starosty a je logické, že za místostarostu si vybere toho, komu důvěřuje a kdo má na provozní a na řízení obce stejný názor jako on sám (přece si tam proboha nevybere někoho z opozice). Místo, abyste stáli za Minářem a umožnili mu v klidu zajistit financování provozní, tak ho tady napadáte :)

Datum 10.05.2015

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: provozní

Odpovědět

No ano, my nezodpovědní si dokonce myslíme, že starosta má naplno pracovat pro všech 3300 obyvatel Malína a nejen pro těch pár na Provozní. A kupodivu, místostarostka by měla dělat to samé.

Datum 10.05.2015

Vložil Honzíček

Titulek Re: provozní

Odpovědět

Přeji všem krásný den. Zdravím též Honzu. Díky za váš příspěvek do diskuze. Tedy pokud byl myšlen v legraci a ironicky. Jak zde bylo řečeno, obec má 3 500 obyvatel a ne 70 zaměstnanců. Malínská provozní tu je pro obec a ne naopak. Provozní bych celou nerušil ale nezávislý audit na ně poslat, ale hlídat Minářovce, aby byl nestranný. Tylovou do Sumperka, Mináře do důchodu, Stencla <redakčně odstraněno>... a hned se bude v Malíně lépe dýchat.

Datum 10.05.2015

Vložil občan

Titulek Re: provozní

Odpovědět

Dobrý den.
Omlouvat totalitní chování tím, že je to ve prospěch obce a vydávat se za spasitele chudých nelze. Jsme o 25 let dál. Pan Minář a paní Tylová povedou obec a budou rozhodovat o zakázkách mezi obcí a Provozní. Hádejte jaký zájem budou mít? Půjde jim o to, aby obec co nejlépe hospodařila a ušetřila, a nebo si budou zakázky připravovat ve prospěch Provozní aby co nejvíce vydělali? Je to nemorální střet zájmů a tunelování obecního rozpočtu pod záminkou, že musíme zaměstnat lidi. Zastávat funkci starosty jako dobrého a šetrného hospodáře a současně být jednatelem, zástupcem....firmy, která má zájem o zakázky, co největší zaměstnanost a maximální zisk, je v rozporu. Jak si bude starosta přebírat a kontrolovat kvalitu a cenu zakázek od Provozní, když se jedná o téhož člověka? Chybí nestrannost. Nemůže to vést ke špatnému hospodaření s prostředky nás všech - občanů?

Datum 12.05.2015

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: provozní

Odpovědět

Nejhorší je, že ta Provozní na tom ani nevydělává. Peníze se rozplynou v nízké produktivitě práce a zpackaných zakázkách. Jak doložil pan Pospíšil, produktivita tržeb Provozní postupně během let spadla na polovinu.

Datum 09.06.2015

Vložil Lenka

Titulek Re: provozní

Odpovědět

Souhlasim s Honzou

Datum 10.06.2015

Vložil Petr

Titulek Re: Re: provozní

Odpovědět

V čem? Že to stojí takové úsilí? Nebylo by lepší trochu ten podnik zeštíhlit, zefektivnit a zrevidovat, aby nepotřeboval být neustále dotován z obecního rozpočtu? V prvé řadě by samozřejmě museli odejít Minář se Strakovou-Tylovou, to je jasné. Ti se tohoto nejvíc brání a bojí. Asi i vědí proč.

Datum 10.06.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: provozní

Odpovědět

Ona je dnes Provozní taky taková malá rodinná firma. To je jasné každému,kdo zná její personální obsazení. Také s tím počtem zaměstnaných obyvatel z Malína , to nebude až tak horké. Neznám přesné informace, jsou tajeny, ale nebude to více jak 50 procent.

Datum 08.05.2015

Vložil Pro malínské Metro

Titulek tunelářský "humor"

Odpovědět

Do Nového Malína přijel reportér televize Nova a na provozní navštívil starostu obce. Dialog probíhal následovně:"Dozvěděli jsme se, že vaše firma má bohaté zkušenosti s tunelováním. Nechtěla by vaše firma dokončit tunel Blanka ?" "Nikoliv,podnikáme především v našem regionu. Provedeme tunel pod Červenohorským sedlem, zde získáme tuto lukrativní zakázku bez výběro-
vého řízení""???" "Nabídneme vždy nejnižší cenu"
"Jak to chcete finančně utáhnout ?" Obec nám
vyřídí dotaci i jako vždy i úvěr" Jistě, naše pro-
vozní ovládá zastupitelstvo i radu, obecní právník
vyřídí pro nás jako voda kříšťálově čisté smlouvy a navíc si všude dosazujeme naše lidi, zajistíme si spřízněného daňového poradce,rovněž v komi-
sích máme své lidi." "Co provádíte s financemi
a zisky ?" "Přece je použijeme na mzdy našich
zaměstnanců, oni si to zaslouží, dřou jako koně,
naši občané to mohli pozorovat při úpravě naše-
ho náměstí." "Jak vás tak poslouchám,přivedete
obec brzy na buben, vypadá to tak u vás na finanční audit nebo i na trestní oznámení ! Díky
za váš drahocenný čas !"

Datum 08.05.2015

Vložil občan

Titulek kdo je to

Odpovědět

Vodohospodář martin minář je starostův syn nebo je to pouze shoda jmen?

Datum 09.05.2015

Vložil občan

Titulek Re: kdo je to

Odpovědět

samozřejmě jeho syn, žádná shoda jmen.

Datum 09.05.2015

Vložil občan

Titulek Re: kdo je to

Odpovědět

Takže příbuzenský okruh p. starosty (ing. Vrzala dcera přítelkyně Kuchtíková) a paní Tylové její syn a knihovnice taky z příbuzenstva)se rozšiřuje. Tak se teď uplatní i mladý minář. Vypisuje obec a provozní vůbec nějaká výberová řízení pro nové zaměstnance? pochopitelně tím nemyslím sezonní pracovníky provozní od úp.

Datum 27.05.2015

Vložil občanka

Titulek Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Příbuzenský vztah knihovnice je jistě patrný. Byli jste někdo v poslední době v knihovně? Je tam nepořádek, na dveřích věčně cedulka "Přijdu hned" a nepříjemné chování knihovnice...

Datum 27.05.2015

Vložil čtenářka

Titulek Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Já radši jezdím do knihovny do Šumperka. Knihovnice jsou tam příjemné a dodržují otevírací dobu

Datum 29.05.2015

Vložil občanka

Titulek Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

A když tam přijdete po desátéhodině, tak tam taky není. Její kolegyně neví, kde je. Věčně sedí venku a s někým kecá, nebo tam má toho końáka. No, je vidět, že jistí vyvolení lidé, si můžou dělat co chcou.

Datum 08.06.2015

Vložil čtenářka

Titulek Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Tak třeba se jí už brzy zbavíme... Jistě v Malíně bydlí více lepších kandidátek na knihovnici.

Datum 09.06.2015

Vložil Lenka

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

No třeba vy jste určitě lepší že.
A že nikdo z vás nevidí co vše knihovnice dělá, hody, pálení čarodějnic, lamp. průvod a mnoho dalšího ...... Před ní tu žádné kulturní akce nebili to už nevidite co ?

Datum 09.06.2015

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Svým příspěvkem mi p. Lenka nahrála na smeč. Víme co ve slušné společnosti čekalo čarodejnice, ale ted vážně bez humoru, činnost knihovnice je jistě prospěšná občanům obce, nicméně cestu znova do knihovny když není přítomna vám znovu neujde. A jinak, nikdo nejsme nenahraditelní, její práci by jistě zvládla jakákoli jiná osoba se středním vzděláním.

Datum 10.06.2015

Vložil Petr

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Lenko, máte tam chybu. Píše se nebyli.

Datum 15.06.2015

Vložil Petrovi

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Petře,píše se nebyly -je TA akce- když už chci poukazovat na chyby jiných,tak bych si měl být jist, že sám pravopis ovládám!!!

Datum 11.06.2015

Vložil Lucie

Titulek Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Já do knihovny nechodím,ale chci se zastat místní knihovnice.Synátor tam chodil na ZŠ a pořád si ju chválil.Vím že když měl nerozhodnou známku,tak mu pomohla s referátem nebo skupině s projektem a protože si vždycky vzpomněli na poslední chvíli byla tam s něma i mimo otevírací dobu.Byla jsem za to ráda,protože dělám rukama nejsem na učení a ona byla ochotna jim pomoct.

Datum 10.06.2015

Vložil Čtenářka

Titulek Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Asi chodím v Malíně do jiné knihovny než vy. Já s paní knihovnicí nemám problém,děti se tam těší a vždy si s ní příjemně popovídám. Na cedulku jsem taky ještě nikdy nenarazila.

Datum 17.06.2015

Vložil Zdena

Titulek Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

No, nevím jak jiné děti, ale ty moje se jí bojí a nechtějí tam vůbec chodit. A to už nejsou tak malé.

Datum 18.06.2015

Vložil Petra

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Asi každému sedět nemůže,ale já a moje děti problém nemáme.Letos už tam sem tam chodí i sami a dobré,baví se s něma,dělají srandu.Kdyby tam bylo něco špatně,nedostala bych je tam.Navíc dělá super akce právě pro děti!A od tama si ji pamatují nejvíc.Je divné o někom takhle psát,sama bych to teda nechtěla,je mi jasné,že nejsem všem sympatická.To snad ani nejde.V naší rodině jsme teda spokojeni i babička tam chodí.

Datum 19.06.2015

Vložil Honza

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Moje dítě a sousedů tam chodí rádi.Zeptal jsem se,jestli se tam někoho bojí a začala se smát s otázkou,nee,Proooč jako?a já sám jsem nikdy žádné špatné chování nezaznamenal.

Datum 12.06.2015

Vložil Roman

Titulek Re: Re: Re: kdo je to

Odpovědět

Palec nahoru pro knihovnici, je dobrá! Jsou to takové kecy-jedna paní povídala a nakonec zjistíme,že měla blbou náladu ta občanka.Zajděte se tam podívat,je to tam v klidu a uznáte sami.

Datum 08.05.2015

Vložil Venca

Titulek Kdo je náš nový STAROSTA?

Odpovědět

Po uplynutí pouze 3 pracovních dní jsem se dozvěděl, že skutečným novým vládcem nad Malínem i Provozní je paní Tylová. Hrubá sprostá vulgární vyhrožuje zaměstnancům OU výpovědí jen díky tomu, že se jí nezdají být dosti loajální vůči ní a p. Minářovi. Bude jistě zajímavé sledovat jak se s tím do budoucna popasují, co na to U.P. a právníci, kteří se do boje jistě zapojí. Nicméně takový <redakčně odstraněno>, jako asi je p. Stencl si jistě poradí. No uvidíme.

Datum 09.05.2015

Vložil Hana

Titulek Re: Kdo je náš nový STAROSTA?

Odpovědět

Dát zaměstnanci výpověď není tak jednoduché, ale existují i jiné způsoby, jak se nepohodlného zaměstnance zbavit - od nedostávání odměn, po snížení platu, změny prac. náplně, po psychologické tlaky, záměrné vyhledávání chyb. Je mi těch děvčat líto, zažila jsem si to na vlastní kůži ve svém zaměstnání a pod takovým tlakem pracovat dobře ani nejde, atmosféra je napjatá, nepříjemná, den je pak vyčerpávající a člověk ztrácí sílu. Jestli děvčatům můžu poradit - myslete na své zdraví, to je ze všeho nejdůležitější. Já jsem se z toho hrabala víc než půl roku a dodnes nejsem úplně ok. Držím palce a soucítím s vámi.

Datum 07.05.2015

Vložil Honza

Titulek prosba pro p. Smolichu

Odpovědět

Pan Smolicha se chtěl jako radní vyjádřit k odvolání p. Felkla a žádal ostatní, aby o odvolání nehlasovali. Jeho proslov byl zastaven a zcela potlačen. Rád bych poprosil p. Smolichu, pokud čte diskuzní fórum, zda by zde mohl uvést celé své vyjádření. Jako radní byl přítomen jednotlivých zasedání a určitě si vytvořil svůj názor na věc. Byl bych mu velice vděčen a zavázán, pokud by našel odvahu i k tomuto dalšímu kroku a seznámil nás se svým prohlášením. Určitě by bylo podmětné a my jako občané bychom ho velice rádi znali. Děkuji.

Datum 07.05.2015

Vložil občanka

Titulek Re: prosba pro p. Smolichu

Odpovědět

Já bych chtěla poděkovat p. Smolichovi za jeho odvahu postavit se vlastním členům KDU. Chci mu poděkovat za to, že si zachoval čistou hlavu a svou čest. A zároveň se mu omlouvám, neboť jsem si myslela, že bude spíše podléhat Minářovi a p. Felkla se nezastane. Takových lidí, jako je p. Smolicha bych si přála v zastupitelstvu (i v obci celkově) víc. Děkuji vám za vaši upřímnost a statečnost, i když to asi nebudete mít úplně jednoduché. Držím palce!

Datum 07.05.2015

Vložil

Titulek odvolání starosty

Odpovědět

Nevím proč se tomu všichni tak divíte,byla to jen otázka času.Ten mu nějaký dát museli,protože ho prý nemohli odvolat tak brzo po volbách.Já o něm slyšel nejmíň před půl rokem.Je jasné kdo zde vládne a Felkl byl jen nastrčená figurka co měl poslouchat,ale protože to nedělal tak musel skončit.Minář si ho tam nechal dosadit jako svýho koně,ale nebyl to jeho věrnej pes a proto začal čmuchat.Byl tak dobrej,že na spoustu tunýlků přišel a začal dělat provozní problémy a tím si začal podřezávat větev.Největší problém opozice je,že v obci drtivá většina lidí neví,co se zde děje.Byl jsem velkej fanoušek stránek malínskýho diskusního fora,protože jsem věděl na které straně vah je pravda a kde tuneláři.Docela mě dostalo když jsem se na to někoho neinformovaného zeptal a odpověď byla,''je dobře že to zrušili,byla to ostuda obce'' atd.Takže by to chtělo nějak informovat lidi a to i ty bez netu,co se tady děje.

Datum 09.05.2015

Vložil jana

Titulek Re: odvolání starosty

Odpovědět

diskusní forum zrušila p.Tylová

Datum 07.05.2015

Vložil Pavel

Titulek odměna

Odpovědět

A to si představte, že nová paní místostarostka Tylová bude mít měsíční odměnu 20 000 Kč. Sice tyto peníze byly původně odsouhlaseny pro p. Mináře, protože měl údajně zaučovat nového starostu (k čemuž nedošlo). Paní Tylová asi také bude zaučovat nového starostu p. Mináře a proto ji tak vysoká odměna náleží! Jediný protest vznesl
p. Smolicha a dostalo se mu odpovědi od p. Štencla, že odměny už se odsouhlasili tak to tak bude, prý se to dá řešit až další zastupitelstvo. Hodně pěkně zaplacená loajalita, podejď by se Tylová nedržela Mináře jako klíště.

Datum 07.05.2015

Vložil Maliňák

Titulek Re: odměna

Odpovědět

Ano, to jsem tam postřehl také. A navíc Minář prohlásil (pokud jste si někdo všimli), že on měl tolik práce, že denně trávil na provozní 4-10 hodin. Kdy tedy nového p. starostu zaučoval? Takže z obecních prostředků byl Minář placen pro to, aby pracoval na provozní, pěkně se těch obecních peněz zneužívá.

Datum 07.05.2015

Vložil občan

Titulek Re: odměna

Odpovědět

Pak doufám, že si p. Tylová poctivě odpracuje denně svých 8 hodin na provozní a teprve potom bude řešit problémy obce. Nebo bude přelétavý ptáček, co si z toho udělá soukromý byznys?

Datum 07.05.2015

Vložil p

Titulek Re: Re: odměna

Odpovědět

a také dalších 8 hod.na obci,když dostává takové peníze

Datum 07.05.2015

Vložil OLda

Titulek Re: odměna

Odpovědět

a proč p. Štencl dopředu rozhoduje o odměnách

Datum 07.05.2015

Vložil Maliňák

Titulek Re: Re: odměna

Odpovědět

odměny si odhlasovali sami zastupitelé hned na 1.zastupitelstvu, ale Štencl jako pravá šedá eminence plní pokyny Mináře. Na rozdíl od všech ostatních si je ale plně vědom všech právních důsledků špatně uzavřených smluv, chybných rozhodnutí a protože se na všem přímo podílí (jako jednatel provozní), tak udělá vše pro to, aby všechno zůstalo utajeno nebo v právních mezích - opět se vracíme ke střetu zájmů. Je jednatelem provozní, ale zároveň právníkem obce. Pokud má podíl na levárnách, pak určitě není ochoten cokoliv napravovat nebo objasňovat. Obec by měla mít vlastního, nezávislého právníka, který bude skutečně hájit zájmy obce (nikoliv jen svůj zadek).

Datum 07.05.2015

Vložil Jarda

Titulek Vosí hnízdo

Odpovědět

Pan Ing. Luděk Felkl je slušný člověk a mohl pro naší obec mnoho vykonat. Bohužel šlápl na páně Minářovo "rodinné stříbro", chtěl narovnat ekonomické vztahy v obci, zavést pořádek, aby pro Malínskou provozní nebyla obec a její občané pouze dojnou krávou. Čest jeho památce.

Datum 07.05.2015

Vložil malíňák

Titulek MALÍN POTŘEBUJE DISKUSI

Odpovědět

Disk.forum obce bylo zrušeno. Bylo by výborné, kdyby se založilo nové, nezávislé a hlavně, aby byli lidi o všem důkladně informováni. O vašich stránkách mnozí neví. Je v zájmu slušných, aby lidé dostávali co nejvíc informací a nepodléhali demagogii starosty Minaře a přisluhovačů. Lze něco pro tento návrh učinit?

Datum 07.05.2015

Vložil občanka

Titulek Re: MALÍN POTŘEBUJE DISKUSI

Odpovědět

Jediný pan Smolicha z koalice si dovolil vyzvat zastupitele nehlasovat o odvolání starosty pro nedostatek informací. Po jeho příspěvku bylo okamžitě odhlasováno ukončení diskuze. Tomu se říká facka demokracii. Nebylo žádoucí aby se kdokoliv něco dozvěděl co nemá a nemohl si vytvořit vlastní názor. Škoda že to nejde psát na obecní stránky, protože ke zdravé obci nepatřím, ale k těm co teď obec vedou, už vůbec ne. Nechápu pana doktora. Snad jen to, že měl jednostranné informace, ale to tak inteligentního člověka neomlouvá.

Přidat nový příspěvek