Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 12.12.2017

Vložil Michal K.

Titulek Re: diskuze

Odpovědět

Však za týden bude zasedat zastupitelstvo obce a tam si budeme moci popovídat s našimi zastupiteli a o přestávce i sami mezi sebou.
Pak zde bude plno nových a věcných témat a diskuzí.
Srdečně doufám, že se tam všichni sejdeme. Bylo by hezké, kdyby tam jednou přišlo i více než 1% obyvatel. Pro ty, co ještě nikdy nebyly na ZO a občas uvažují o návštěvě: Přijďte, posaďte se, pokud nechcete, nic neříkejte. Zaručuji vám, že i tak cirkus bude. Vstupné se neplatí a židle volné bývají. Pak si budete moci udělat vlastní obrázek o tom, jak pracují Vámi placení zaměstnanci (starosta, místostarostka a další ancábl),
No prostě: Kdo to nezažil, ten neuevěří.
Tak přijďte.

Datum 12.12.2017

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: diskuze

Odpovědět

Pěkná pozvánka pane Michale K. Díky za ni. Mám však jednu obavu, co když stav přítomných bude 2 procenta obyvatel, kam si všichni sednou.

Datum 12.12.2017

Vložil Monika Ondráčková

Titulek Re: diskuze

Odpovědět

Děkuji nezaujatému za vstup do diskuze. Stejný úhel pohledu mám i já. Sice to diskutující v jádru mysleli dobře, ale celkové vyznění se bohužel nevydařilo. Prosím, neodsuzujte v tento moment ostatní, neodsuzujte ani zaměstnance OÚ a Provozní. Někteří jsou opravdu ve velmi nepříjemné situaci. Sama jsem na tom byla stejně. Došlo to až tak daleko, že jsem se bála zastavit po cestě s člověkem, kterého jsem znala, ale názorově patřil k opozici. Pořád jsem se ohlížela doleva, doprava, jestli mě někdo nevidí… že se o tom Minář dozví a je to mě další černý puntík. Začala jsem lidsky nesouhlasit se svým vlastním postojem, styděla jsem se za to, že se tak chovám… Sice jsem vždy svůj názor vyslovila (ke své vlastní škodě) vedení OÚ, hrdinka jsem ale nikdy nebyla a vyslovení vlastního názoru se vždy obrátilo proti mně, protože jsem to pak byla já, kdo byl ten špatný. Minář s námi velice dobře manipuloval, takže zpočátku jsme za ním i stáli. Jeho pomluvy vůči některým našim kolegům a dalším lidem byly tak důmyslné, že jsme tomu věřili. Až časem zjistíte, že pravda je jinde a začnou se vám otevírat oči – někomu dřív, někomu později, někdo toho využije ve svůj prospěch…. Prostě tak to je.

Datum 08.12.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek ZO a jiné

Odpovědět

Právě se na webu obce objevila pozvánka na ZO, pondělí 18.12. v 18 hod. na PNM , s programem:

1) kontrola plnění usnesení
2) majetkoprávní-převody nemovitostí
3) rozpočet obce, granty
4) petice Nechceme starostovu stavbu
5) diskuze

Pokud vás na obci něco trápí, tak přijďte a zastupitelům řekněte své. Pokud máte jiný názor na to, jak smysluplně utratit obecní peníze, přijďte také.
Pokud říct nic nechcete, ale chcete si udělat názor na kvalitu práce jednotlivých zastupitelů , přijďte opět.

Nedá mi to a rád bych napsal pár slov o některých příspěvcích vztahujících se k tématu
"k situaci úředníků na OÚ", níže v Diskuzi uvedených.
Dnes mi neudělal radost příspěvek ze 7.12. nabádající k anonymním podáním na starostu a spol. , řada navazujících příspěvků se pak zcela vymyká elementární slušnosti.

Anonymy, obecně, by se měly házet do koše a neměl by na ně brán žádný ohled.
Pokud chcete zastávat občanské postoje, tak zvedněte figuru a nakráčejte na příslušný úřad a tam sdělte svoje.
Pokud si myslíte, že se něco na obci dělá blbě, běžte za starostou a řekněte mu to osobně. Když nepochodíte u něj, běžte na zastupitelstvo a zazpívejte tam.

Vyhazov Ing. Ondráčkové po lidské stránce není a nebude omluvitelný.
Svoji podporu Monice jsem projevil přítomností na soudních jednáních a psaním zpráv o soudním jednání. Dvakrát jsem tam byl sám, pak se objevili i ostatní lidé z Malína,kterým není jedno ,co se tady děje. I když první kolo projela ,určitě jí pomohlo,když viděla, že v tom není sama. Pevně věřím, že odvolací soud rozhodnutí okresního soudu zruší pro zcela chybné odůvodnění.

Pokud kritizujete ,pak se taky očekává, že ukážete jak by se to mohlo dělat správně a pokusíte se na svoji stranu přetáhnout většinu. Tak proč to neděláte , nebo aspoň jednou nezkusíte ?

Starostovi je známo, že jsem dvakrát podal žalobu na obec, že jsme mu jako spolek překazili územní plán , zatrhli stavbu RN č.4 , že bojujeme proti "starostově stavbě-petice" , že chceme změnu rozpočtu a popereme se o ni a řadu dalších věcí.
Přesto se zdravíme a bavíme o obci Nový Malín.

Nikdy bych se však nesnížil k používání vulgarismů o Minářovi, Tylové a spol. nebo posílání nepodepsaných oznámení , i když není nic lehčího než to sám sobě omluvit, podle hesla "oni to taky dělají".
To už je známé přísloví, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly nebo to samé jako vyhánět čerta Belzebubem.

Datum 08.12.2017

Vložil Langer

Titulek Re: ZO a jiné

Odpovědět

Pozor chyba. ZO je v pondělí 18.12.2017

Datum 08.12.2017

Vložil občan

Titulek Re: ZO a jiné

Odpovědět

Pane Vinklere, ani Vy ani ostatní kritici Pepana jste si nevšimli, jedno ho, co napsal. Aby v "pomluvě", byla většina pravdy. Potom by nešlo o pomluvu, ale o oznámení. Že to Pepan nazval pomluvou, bylo možná od něho záměr, protože jak je o něm známo, že je také i provokatér, v tom dobrém slova smyslu..

Datum 08.12.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Pochopil jste.

Tož asi tak

Datum 08.12.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Pepan je sympatický a velice inteligentní člověk.Nedá se mu nic vytknout.Kdyby aspoň malinkou část jeho povahy měl starosta.

Datum 09.12.2017

Vložil ?

Titulek Re: ZO a jiné

Odpovědět

Pane Vinklere, ukazujete se tady jako hrdina, že byste se nikdy nesnížil k anonymu. Byl byste taky takový hrdina, kdybyste byl zaměstnanec obecního úřadu, měl dvě děti, manželku na mateřské a věděl byste, že můžete skončit jako paní Ondráčková?

Datum 09.12.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Vaše otázka je manipulativní a také zcela chybná.
Kladete rovnítko mezi autory anonymů a hrdinství.
Anonym nikdy nebude hrdinou, protože si je vědom toho, že je beztrestný. Nemá identitu a dopředu ví, že nebude potrestán.

Hrdina je naproti tomu ten ,kdo vědomě koná proti zlu ,ať už má jakoukoliv formu a je srozuměn s případnými následky za své jednání.

Pokud by se mělo jednat o případ vámi uvedený, musíte zapojit i inteligenci.
Což by také mohlo vést k tomu, že se na pracovišti dohodnete, založíte odborovou organizaci a necháte se zvolit předsedou odborové organizace.
Pak se skutečně bát nemusíte, vyjma toho, že přijdete do práce pod vlivem návykových látek anebo vás chytí, jak starostovi šacujete šrajtofli.
I v tomto případě se však o hrdinství nejedná, nazvěme to aktem sebeochrany za přispění pracovního kolektivu.

Proč dodnes na OÚ odbory nemají, to nevím. Zákon vyžaduje min. 3 pracovníky.

Datum 09.12.2017

Vložil ???

Titulek Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Tak jen nepoučujte a pomozte těm lidem na obecním úřadě třeba ty odbory založit. Radit, když mu nic nehrozí umí každý.

Datum 09.12.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Radit každý neumí - tedy dobře radit -
Až se na mě osobně zaměstnanci OÚ obrátí, tak jim pomohu slovem i skutkem.

Datum 09.12.2017

Vložil ???

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Myslíte si, že umíte radit dobře? To, že pomůžete až se na vás obrátí osobně je od vás alibismus. Víte dobře, že druhý den po tom, co by se na vás někdo obrátil, bude zasedat obecní rada, která hned sníží počet zaměstnanců a propustí toho člověka způsobem jako paní Ondráčkovou.

Datum 10.12.2017

Vložil Michal K.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Není to alibismus. Jak víte že tam jsou lidé, kteří by odbory chtěli? Nemůžete přece pomáhat někomu, kdo to nechce. Nebo o kom nevíte, že tu je.

Každý se musíme začít rozvíjet a zajímat se o svoje okolí. Ale každý musí začít nejdřív sám u sebe. A pak zjistí, že má okolo sebe lidi, kteří mají stejné zájmy a mohou mu pomoci.

No a jestli si někdo myslí, že je na diskuzi 100% anonymní tak bych mu jen chtěl říci, že jeho počítač (router, mobil) obsahuje tzv IP adresu a pro správce stránky by určitě neměl být problém dohledat, kde sedí člověk který tu ťuká do klávesnice. Teda pokud nepoužívá programy pro přesměrování typu Torr apod.

Datum 10.12.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

To vyhrožujete? A budete si také zakládat na každého diskutujícího zvlášť složku?

Tož asi tak

Datum 11.12.2017

Vložil Michal K.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Co mi to tu podsouváte? A proč?

Buďte rád, že vám někdo řekl, jak věci fungují!

Kromě toho si myslím, že Edward Snowden nelže. Takže složku máte už dávno založenou (ukládají se totiž veškeré maily, smsky, diskuze, telefonáty, data z kreditní karty, data o vašem pohybu který snímá mobilní telefon). Kromě toho si někteří doplňují svoji složku dobrovolně formou facebooku či vlastnictvím třeba zákaznické karty -> sbírá o vás obchod data nebo vám skutečně chce dát něco zadarmo?

Pro ty, kteří si ještě nevšimli: Je rok 2017, nikoliv 87.

Datum 09.12.2017

Vložil ?

Titulek Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Zcela nepochopená otázka a vyhýbavá odpověď. Já jsem nekladl rovnítko mezi anonymem a hrdinou. To jste udělal vy. Hrdinu děláte ze sebe, když píšete, že jste podal dvě trestní, zatrhnuli jste nádrž atd., což je k vašemu dobru. Pak radíte jít za starostou a stěžovat si na něho apod.
Podstatou mojí otázky ale bylo, jestli byste to všechno udělal jako zaměstnanec obecního úřadu. Tomu jste se vyhnul.

Datum 09.12.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: ZO a jiné

Odpovědět

Ježišikriste, nehádejte se.

Napsal jsem, co jsem napsal. Někdo pochopil, někdo nepochopil, někdo souhlasí, někdo nesouhlasí To se stává.

Ale je zcela zbytečně spuštěná přestřelka k radosti minářovců.

Tož asi tak

Datum 08.12.2017

Vložil Pavel Boucký

Titulek Obecní úřad a lidé na něm.

Odpovědět

Články zde v poslední době více odkrývají praktiky vedení a fungování našeho obecního úřadu. Nevím, zda v chování pana starosty a dalších jde o syndrom opojení mocí a představu vlastní takřka božské povznesenosti a neomylnosti, nebo je v tom něco jiného. Určitě je v tom deformita myšlení v tom smyslu, že po tolika letech ve funkci se starosta cítí pevným bodem, takřka číslem v inventárním seznamu OÚ.
Moje představa o fungování obecního úřadu je poněkud jiná. Teď nebudu zmiňovat zastupitelstvo a radu, ty jsou zákonem vymezené dost jasně. Na radnici jsou ale dále dvě kategorie lidí placených z obecního rozpočtu:
Za prvé jsou to volení představitelé obce, starosta, místostarosta. Funkce charakteru politického, které se de facto i de iure mohou obměňovat po každých volbách a někdy i mezi nimi. jejich úlohou je hlavně řízení obce v návaznosti na rozhodnutí zastupitelstva, případně rady, dodržování zákonnosti, delegování konkrétních a přesně specifikovaných úkolů na podřízené zaměstnance obce přesně v souladu se všemi předpisy a povinnostmi vyplývajícími z českého právního řádu a návazných předpisů. Jejich role by měla být převážně koncepční a strategická.
Jako druhou, ale snad podstatnější skupinu, vidím zaměstnance obecního úřadu. Představují, nebo by měli představovat, ten vlastní výkonný článek řízení obce. Měli by to být lidé jednoznačně loajální pouze a výhradně k obci jako takové, k platným zákonům této země a ke svým pracovním povinnostem. Morálně by to měli být lidé neovlivnitelní tlaky ze strany vedení obce ve věcech, které by mohly vést k porušení platných zákonných a jiných pravidel. Jednoduše by u nich, pokud toto splňují, mělo platit, že starostové se mění, schopní nestranní úředníci zůstávají. Ctí a povinností úředníků by pak mělo být bránění případným nezákonným postupům vedení obce a jejich korekce a uvádění do souladu s příslušnými platnými právními normami. K tomu si myslím, že by na obci měla být zřízena funkce tajemníka jako zaměstnace plně odpovědného za tuto výkonnou část obecní moci. Tento tajemník by měl být garantem jasného vymezení působnosti a povinností jednotlivých zaměstnanců OÚ a současně osobou s plnými pravomocemi v personálním obsazování zaměstnaneckých pozic na OÚ na základě schopností a bez ovlivňování jeho postupů volenými představiteli.
Určitě ale vidím smysl v tom, oddělit v určitých otázkách chodu OÚ onu výkonnou část reprezentovanou kvalifikovanými úředníky od části politické, reprezentované představiteli volenými na omezené volební období. Jde hlavně o znemožnění nátlakových vlivů volených představitelů na chod věcí jasně zákonem daných a nezávislých na rozhodnutí volených orgánů obce.
A co se informačních toků týče, obec jsme my všichni a vše, co se obce týče, je věcí veřejnou. Z toho plyne, že cokoliv se napíše nebo řekne na OÚ, když to přeženu třeba i šeptem na záchodě, musí být jako informace rychle a nezkresleně dostupné všem občanům, kteří o informaci dle zákona projeví zájem. Moje přesvědčení je, že pro usnadnění práce úředníků je lépe více informací zveřejňovat a zpřístupňovat rovnou, než připustit zatěžování úředníků dotazy, kterým se tímto dá předejít. Dnešní doba umožňuje vcelku levně vytvoření veřejně přístupných databází s širokým rozsahem informací a s počítači pracují všichni od malých dětí po seniory. A pokud snad někdo ne, pořád je otevřená cesta dotazů a žádostí o informace.

Datum 08.12.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Obecní úřad a lidé na něm.

Odpovědět

Naprostý souhlas. Tyto myšlenky mi jsou vlastní již několik let. Snažím se proti tomu bojovat. To,zda se nám to daří více či méně,mohou rozhodnout pouze občané Malína ve volbách.

Datum 07.12.2017

Vložil Monika Ondráčková

Titulek k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Den po odvolání Ing. Felkla z funkce starosty si mě pozvali do kanceláře starosta Minář a místostarostka Tylová (tzn. necelý 1 den ve funkci) k jednání za zavřenými dveřmi, kde mi přímo paní Tylová sdělila, že vyžadují absolutní loajalitu k jim oběma (Pozor! Nikoliv obci!). Pokud se mi to nelíbí, tak můžu odejít, že mi v tom bránit nebudou. Minářem mi bylo dokonce sděleno, že jsem měla za nimi chodit na Provozní NM a říkat jim, co se nás tehdejší starosta Ing. Felkl ptá a co po nás chce vědět. Stejně tak si do kanceláře pozvali i p. Malou (tehdejší účetní), které vyloženě sdělili, že chtějí, aby z OÚ odešla, že jí dávají čas na rozmyšlenou, ale budou chtít, aby podepsala dohodu o ukončení prac. poměru. Toto následně koncem června 2015 odmítla… Do kanceláře si pak pozval o něco později Minář i p. Kubíčkovou (u tohoto jednání už Tylová nebyla). Do kanceláře za Minářem nemusely p. Vohralíková a p. Cvečková (zaměstnankyně přijatá v 3/2015).
VŠEM NÁM BYLO ŘEČENO, ŽE NESMÍME POSKYTOVAT ZASTUPITELŮM JAKÉKOLIV INFORMACE A NEMĚLY JSME NA ŽÁDNÝ DOTAZ ODPOVÍDAT, VŠE JSME MĚLY NEJDŘÍVE TLUMOČIT MINÁŘOVI.
Po odmítnutí p. Malé podepsat dohodu o ukončení PP (žádná obec nemůže ze dne na den zůstat bez účetní) hledali další osobu, kterou potrestat, aby se ostatní zaměstnankyně o svou práci bály. Druhou osobou na řadě jsem byla já. A tak jak to napsal p. Vinkler: „Vyhodili osobu, která se stala nepohodlnou. Ostatním pracovníkům OÚ pak předvedli exemplární trest v praxi, aby je vlastní myšlení rychle přešlo.“
Nechci se nikoho zastávat, ale atmosféra, která na OÚ panovala a předpokládám, že i panuje, vede ke strachu o práci. Zaměstnavatelem těchto lidí není zastupitel, ale pořád duo Minář, Tylová. Úřednice se k občanům budou chovat příjemně a normálně, k zastupitelům (zejména opozičním) ale velmi obezřetně a dle nařízení vedení nebudou poskytovat žádné informace. Mohlo by se pak lehce stát, že by stejně rychle přišly o práci jako já… ze dne na den.

Datum 07.12.2017

Vložil občan

Titulek Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Pak prý je lépe než za komunistů.Tenkrát se lidé báli a teď rovněž.Snad nyní se o práci lidé bojí více než dříve.

Datum 07.12.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Jedině co mohu doporučit...Na hrubý pytel hrubou záplatu.Je škoda,že se tato informace šíří vesnicí pouze zde. Mám pocit,že by si občané a hlavně příznivci pana Mináře zasloužili mít tu možnost dozvědět se vše co proběhlo v případě paní Ondráčkové a pana Felkla. Jaké to je ,když Minář s Tylovou obráží vaše zaměstnavatele,kde vás pomlouvají,šíří kolem vás jen zlo,a dožadují se propuštění z práce. Přemýšlím,jak toto chování popsat......Je to hnus,ale je to bohužel pravda.

Datum 07.12.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Pane Langere pomohu Vám s popisem Minářova chování.

Ano, starosta Pepa časem přešel na mafiánské praktiky. Ještě, že zaměstnanci OÚ NM nemuseli za pálení svatého obrázku na vlastní dlani odříkat přísahu věrnosti a omerty.

Opravu starosta Pepa se začal chovat jako capo tuti di capo. Od převzetí absolutní kontroly nejen nad obcí, přes puč vůči Ing. Felklovi, odrovnání Ing. Ondráčkové, přes porušování zákonů s pískovnou až po případ kamarádského kšeftu Flanderkovi. A to díky bohu, ano díky bohu, že nevíme zdaleka všechno.

Souhlasím - na hrubý pytel, hrubá záplata. Tady nelze s mafiánem Pepou bojovat jako Etiopané s oštěpy proti italským tankům. Tady nelze vést boj jen férovými prostředky či proklamacemi - "My to zvládneme".

Sověti vyhráli válku díky tomu, že se naučili z velké části válečné taktiky Němců, kterou dokázali zdokonalit a modifikovat.

Proto si myslím, že bude dobré na mafiánské praktiky starosty Pepi nejít přímo mafiánským způsobem, ale prostředky obdobnými, které neporuší zákon, ale které se neslučují moc s morálkou a etikou.

U mafiánostarosty Pepy neplatí křesťanské "kdo po tobě kamenem ty po něm chlebem" či "uhodí-li tě po tváři, nastav druhou tvář."

Ruky se mi kroutí, ale napíšu to. Pomlouvá-li mafiózostarosta Pepa, pomluv jej také, ještě lépe, pomluv jej ještě dřív, než on tebe, ale tak, aby v té pomluvě byla i dost velká část pravdy. Ať se Pepa brání pomluvě, ať pozná, že je to skoro nemožné. A oproti Pepovi nemusím vystoupit s pomluvou jmenovitě. A teď přijde to nemorální a neetické, ale nikoliv nezákonné - takový malý úlisný anonýmek, tu na kraj, tu ministerstvo tu tam, tu onde. Opakuji je to nemorální, ale jak se říká - "Jak se v lese huláká, tak vyběhne hajný a vyžene nás".

Je to jen jeden námět, ale je jich více. Ten kdo bude chtít tak je najde.

Pokud mě bude chtít peskovat , ze tento příspěvek, pak ale současně nechť navrhne jiný způsob a taktiku proti tomu co dělá mafiánostarostojednatel Pepa, který neuznává a nedodržuje nic, ani zákony, ani etiku, ani morálku a nemá ani svědomí.

Že by pak člověk byl stejný jako starosta Pepa? Ano byl, jenže křečovité lpění na morálce vůči starostovi Pepovi, dopadne jako dosavadní řešení emigrace a infiltrace islámu do Evropy. Proto bych se tady držel další zásady - jak ty mně, tak já tobě.

Tož asi tak


Datum 08.12.2017

Vložil pro Pepana

Titulek Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Jen mohu než souhlasit s Vámi,s ním se slušně jednat nedá.Vlastní zkušenost,ale to bych asi nezvládl být jako starosta.

Datum 08.12.2017

Vložil ..

Titulek Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Perfektně popsán charakter starosty a rovněž taková je i Tylová.

Datum 08.12.2017

Vložil občan NM

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Připomínka textu na této debatě ze dne 19.8.2017:

"Moje máma Lenka Tylová je úžasný člověk a řekne vám to každý kdo ji zná, nikdy nás neopustila a s bývalým manželem vychází parádně.
Teď víte pravdu a můžete vrátit k těm vaším politickým blábolům
S přáním hezkého dne bez pomluv Dcera Lenka"

Datum 08.12.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Připomínka na příspěvek k uvedenému textu :

Jde o úhel pohledu, ze kterého se na Lenku Tylovou díváme, pokud jde o termín "úžasný člověk".

Datum 08.12.2017

Vložil PEPANOVI

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Jde opravdu o úhel pohledu,ale z
kteréhokoli úhlu pohledu je PEPAN STEJNÝ BLB.

Datum 08.12.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Chudinka Lenka.

Datum 08.12.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Je stejný blb? Jako který blb? Jako Vy?

Datum 08.12.2017

Vložil Pepanovi

Titulek Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Tak, tady je popis vaší povahy, neznám vás, ale je mi z vás na blití

Datum 08.12.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Většině je na blití ze starce Mináře a slaboduché Tylové

Datum 08.12.2017

Vložil XXXX

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Zakládat si na všechny zastupitele tajné složky,s kdejakou špínou,chystat pomluvy u zaměstnavatelů......To snad není normální chování. To,že ho Minář Tylová používají,ukazuje na to,že jim dochází munice,dech i argumenty.

Datum 08.12.2017

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Milý Pepane. Návod je to určitě pěkný a snad jedině možný. Ale problém zůstává jak tyto skutečnosti dostat k těm více než dvěma tisícům voličů. Na internetu nás diskutuje maximálně 200, ale jak to sdělit ostatním? Velký dík tomu kdo vymyslí nějaký způsob.

Datum 08.12.2017

Vložil Kája

Titulek Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Moni,trapnost nad trapnost.

Datum 08.12.2017

Vložil Kájovi

Titulek Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Máte pravdu, Minář s Tylovou jsou minimálně trapní ...

Datum 08.12.2017

Vložil :-)

Titulek Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Domácí oslovení a tykání.
Odkud asi vítr vane?

Datum 08.12.2017

Vložil xxx

Titulek Re: Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Že by soudruh Minář?
Rukama Tylové?

Datum 08.12.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: k situaci úředníků na OÚ

Odpovědět

Kájo,není to trapnost nad trapnost,ale čistá pravda .

Datum 03.12.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Na webu obce,úřední deska, byl vyvěšen rozpočet obce na r. 2018.

Ten počítá s výdaji na r. 2018 v celkové výši 67 mil. Kč.
Jako občané obce máte právo se k návrhu rozpočtu vyjádřit , buď zasláním připomínky nebo osobně na jednání ZO dne 19.12.2017.

Mě zaujaly následující položky :

územní plánování- 600tis.Kč
optické kabely - 3 mil. Kč
retenční nádrž (RN) - 1,6 mil. Kč
pískovna- 200tis. na projekt
vzhled obce a péče o zeleň- 1,87 mil. Kč
činnosti regionálních církví - 200tis.Kč
kultura- vítání,hody,noviny - 1,3 mil. Kč

Dílčí komentáře k jednotlivým položkám si s ohledem na nedostatek místa odpustím.

Obecně si však neodpustím poznámku, že si sestavování rozpočtu a jeho návrh představuji zcela jinak.
Stručně řečeno-předběžný návrh se měl projednávat veřejně v září-říjnu, aby byl čas na vysvětlení,zdůvodnění a akceptaci případných připomínek občanů, spolků a neziskových organizací. Na ZO na to skutečně nebude čas.

Dále každý přece ví, že dotace z EU do ČR končí rokem 2020. Když teď nezískáme patřičný objem dotací na vhodné projekty , tak pak už bude pozdě. Příprava,výběr projektů a jejich zpracování je práce na jeden rok, a to ještě nevíte ,jak dopadnete ve vyhodnocení.
Ve výdajích mi proto schází položka 2mil. Kč na přípravu projektů z oblasti životního prostředí a sociální soudržnosti.

Datum 04.12.2017

Vložil občan

Titulek Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Ten rozpočet by se dal hodně snížit,ale obec by nesměla živit celou PNM.

Datum 04.12.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Takže to máme.

Místostarostka by nás jistě ujistila, že rozpočet vzniknul po mnoha a mnoha hodinových diskuzích zastupitelů, až vzniknul konsensus a rozpočtový výbor po mnohém úsilí vypotil tento návrh rozpočtu.

Jenže ono to bylo určitě jinak. Jak? Nu, vždyť to každý ví.

Mně oproti předchozímu diskutujícímu nejde ani tak o výši rozpočtu, jako o následující.

Územní plán - 600 tic., ale co se bude plánovat?
Optické kabely - 3 mil. - ale co se bude opticky kabelovat, odkud kam a pro koho?
Pískovna 200 tis.-projekt. Která pískovna? Ta co už byla jednou zmršena? Takže projekt na druhou? Nebo fungl nová, aby nahradila jako skládka nebezpečných odpadů tu, na kterou jim přišli?
Činnost regionálních církví 200 tis. Kterých a na co konkrétně? Vždyť církve restituovaly miliardy v majetku a další miliardy náhrad dostávají, právě proto, aby nemusely být dotovány.
Kultura 1,3 mil. - vítání občánku, hody, místní plátek. Při této výši mi vychází, že každý narozený občánek dostává pamětní zlatou medaili a osobní účet s vkladem 10 tis., že na hodech bude vše zadarmo a noviny budou tištěny minimálně na ručním papíru, ne-li na pergamenu a zlatým písmem.

Takže rozpočet, bez konkretizace, v novomalínském stylu. Tady to máte a vy moji věrní na nic se neptejte, do ničeho nevrtejte a zvedněte "laskavě" packu, na opozičníky nehleďte, JINAK......

Tož asi tak

Datum 04.12.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

územní plán - vidím jako doplatek za pořízení Změny č.1 ÚP Ing. arch. Dujkovi

optické kabely - úlitba Nestraníkům (Tylová),kteří ve volební kampani 2014 popsali Malín jako digitálně kabelem zasíťovanou obec , tady by stálo spočítat kolik ten špás zatím stál a kolik domácností je napojeno

pískovna - asi výsledek dialogu obec - ČIŽP - jak dál se skládkou ?

činnost regionálních církví - souhlas,církve dostaly vyrovnání a zabavený majetek - tak proč ?

kultura-napadá mě, že se jedná pouze o název kapitoly - a těch položek tam bude podstatně víc

Že se nejdůležitější dokument obce,rozpočet, takhle bleskově protáhne ZO bez veřejného předjednání pouze dokládá kvalitu vztahu - občané - zastupitelstvo - velitel .

Datum 05.12.2017

Vložil občan

Titulek Re: Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Přesně vystiženo.Nemá to chybu.

Datum 05.12.2017

Vložil občan NM

Titulek Re: Re: Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Však bude zastupitelstvo a tam se každý občan může zeptat jakéhokoliv voleného zástupce na to, co si o jakékoliv položce myslí a pak ho konfrontovat s tím, jak hlasuje / hlasoval.

Datum 05.12.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Rozpočet je pro Mináře jenom kus papíru,a veškerá debata o něm nemá smyslu. RO má od ZO schválený měsíční posun v rozpočtu na dvaceti procentech celkového ročního rozpočtu. Pro to si s nim Minář bude dělat co sám chce.Tedy celý rozpočet upravit a hlavně použít ve prospěch své PNM. To je jediné pravidlo,kterým se hodlá jako vždy řídit.Já osobně,si půjdu pravděpodobně při projednávání rozpočtu asi zakouřit. Sice si uškodím na zdraví,ale zase si ušetřím nervovou soustavu na důležitější věci při jednání ZO.Tím nechci říci,že je rozpočet nedůležitý. V každé jiné vesnici by to byl jeden z nejdůležitějších dokumentů. To se ale v Malíně díky dvojici Minář ,Tylová nemůže nikdy stát.

Datum 05.12.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Omlouvám se, ale Vy si myslíte, že většina zastupitelů si něco myslí? To byste od nich chtěl moc. Klasicky to předvedl jistý svědek, dokonce s akademickým titulem, ve sporu paní Ing. Ondráčková versus Obec NV.
Jeho výpověď - nevím, nezajímal jsem se, něco starosta řekl, ale jak a co si nepamatuji apod., přesto pařátu zvedl.

Takže o nějakém myšlení ani Vy nepřemýšlejte, ne proto, že byste toho nebyl schopen, ale ono není možno u některých zastupitelů ani doufat o nějakém myšlení.

Tož asi tak

Datum 05.12.2017

Vložil Michal K.

Titulek Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Ponechám teď stranou to, že pro lepší čitelnost jsou data pro tabulku příjmů uvedena ve třech formátech (tis Kč, Kč a tis Kč se třemi tisícinami). Pro tabulku s výdaji už jsou formáty pouze dva, z čehož jsem byl po prozkoumání první tabulky zklamaný.

Ponechám stranou i to, co se skrývá pod jednotlivými položkami a přejdu k té hlavní otázce: CO SE TO V NAŠÍ OBCI LETOS STALO?

Chápu, že plánovat výdaje v přesnosti jednotek % není možné.
Ale investice do infrastruktury by měly probíhat systémově. A ne, že se oproti plánu na rok 2017 pak utratí
9x více za silnice;
3,5 méně za chodníky;
2,4 x méně za vodu,
8 x více za kanalizaci...

Proč takové obrovské změny oproti plánu? Vybouchla snad v Novém Malíně nějaká bomba že jsou nutné takové změny?
Asi ano, odpovídaly by tomu taky plánované budoucí položky za hřbitov a zaplacení reg. církvím asi za plačky a funusy v hodnotě 200 tis Kč a příspěvku na faru v hodnotě 290tis.

Tohle je stejné, jako když byste si chtěli postavit dům za 2,5 milionu a nakonec byste si postavili dům za 22,5milionu nebo kadibudku za 10 tisíc. Vysvětlení je v podstatě trojí. Buď jste se v průběhu stavby zbláznili (a na výsledku vám už nezáleží) nebo máte hodně špatný odhad anebo máte neomezený rozpočet.

Ale když si vybavím Flanderko-obecní krádež, tak si vzpomenu že v NM jsou bohužel možné všechny tři varianty.

Datum 06.12.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Rozpočet obce 2018

Odpovědět

Vyhodme je z okna ven na ulici. Na OU ponechejme snad jen paní Kubíčkovou. Všechny ostatní osoby by měly dostat výpověd. Neumím si představit,že nové vedení obce bude po volbách s touto profláknutou garniturou moci spolupracovat. Ti lidé jsou nepoužitelní jak pracovně,tak lidsky. Vliv let ve funkci s Minářem jim vlastně pokazil život.

Přidat nový příspěvek