Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 28.02.2018

Vložil Jaroslav John

Titulek PNM/starosta/obec

Odpovědět

Podívejte se na včerejší článek z MFDNES jako jednu z perliček kterak okrádat obec.
https://olomouc.idnes.cz/obecni-firma-provoni-novy-malin-sumpersko-pnm-chodnik-ppr-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180227_385862_olomouc-zpravy_lds

Datum 28.02.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: PNM/starosta/obec

Odpovědět

Tam nejde jen o okrádání obce. Ono to směřuje přes dotace do podstatně vyšších úrovní. Takovéto manévrování na hraně (a někdy možná i za hranou) zákonů je pak velmi riskantní a může mít nepříjemné dopady pro celou obec. Nedovolím si tvrdit, že někdo přímo okrádá obec, na to jednoznačné důkazy nemám. Ale že mnohé, co obec a PNM dělá, má jasné charakteristiky dotačních podvodů a jiných přestoupení pravidel a pod to se s klidem podepíšu.

Datum 27.02.2018

Vložil Olda

Titulek Zamyšlení

Odpovědět

Dovoluji si dát svou takovou malou úvahu k zamyšlení.
Předem musím říci, že se mně chování malínského tria Pepy, Lenky a Ivana opravdu nelíbí. Vím, že nejsou jediní, ale zbytek je jen křoví. Ovšem jejich činnost musím porovnat s konáním jiného tria a to Andreje, Miloše a Tomia. Proč to porovnávám, vím, že mnozí z odpůrců prvního tria, velice fandí a volí někoho z druhého tria. Sice jsou volby tajné, ale oni se přízní k nim netají. Přitom v chování obou je přímá úměra, Andrej dělá pro lidi, Pepa dělá pro lidi, pochopitelně ty správné lidi. Andrej je vyšetřovaný, Pepa je vyšetřovaný. Obě tria lžou, uráží lidi s jiným názorem, nesnáší kritiku. Když se to tak vezme PMN je takový Pepův Agrofert. Myslím si, že se i obě nezákonně obohacují, ale nejsem soudce a zatím nic nebylo soudem vyřešeno, takže tady nemohu svůj dojem prezentovat. Proto nechám na uvážení odpůrců a kritiků prvního tria, vadí vám chování tria druhého? Zastanete-li se druhého, nemůžete kritizovat první. Prostě musíte dát mezi ně rovnítko. Jedno je jisté, Pepovi, Lence a Ivanovi nejde o obyčejné lidi, ale o vlastní zisk a prospěch, stejně jako nejde o lidi Andrejovi, Milošovi a Tomiovi. Asi se vám do očí budou všichni tvářit mile a pak vás podrazí.
Ještě na závěr, nevolil jsem Pepu a spol, stejně sem nevolil Miloše a spol.

Datum 27.02.2018

Vložil Milan

Titulek Re: Zamyšlení

Odpovědět

Hezky napsáno a plně souhlasím s Oldou.

Datum 27.02.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Zamyšlení

Odpovědět

Ojojo, Vy filuto.

Umně mícháte hrušky s jablky. Je zcela rozdílná politika na republikové úrovni a úrovni komunální politiky. Při volbách pak volič hodnotí jiná kritéria při volbách do PS a jiná do OZ.

Nebo tím snad chcete říci, že když jsem volil Babišovo ANO, pro např. kritérium státních financí (které Babiš dal oproti předchozím celkem do pořádku), musím volit i starostu Pepu, pro kritérium obecních financí (dojení obce ve prospěch PNM), jenom proto, že oba jsou trestně stíhaní?

Tož asi tak


Datum 27.02.2018

Vložil mamka

Titulek Re: Re: Zamyšlení

Odpovědět

Pane Penane,

to jste snad poprvé úplně mimo. Babiš nedal státní finace dopořádku, jen do vlastní kapsy se snaží. Nejde dětem koupit jogurt Olma, chelba Penam, salám z Kostelce... protože to se nedá jíst ... Ale teda taky ten příměr malínský starosta a pan Babíš - to úplně nesedí...

Datum 28.02.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Zamyšlení

Odpovědět

Máte pravdu, že obecní a státní politika se liší. Ale některé politické stereotypy jsou odlišné pouze svým rozsahem, nikoliv svými principy. Zda dal Babiš finance do pořádku ukáže čas, je jednodušší být ministrem financí za konjunktury, než za krize, s čímž měli problény hlavně ministři pravicoví. Dotační podvod je dotační podvod a nemusí být nutně soudně prokázaný a doložený. Je jedno jestli v obci, firmě nebo státě, jsou prostě věci, které se nedělají, ať už se na ně přijde a trestají se nebo ne. Kromě zákona snad existuje i něco jako morálka a její nepsaná pravidla. Pokud budeme tato popírat nebo si vykládat pragmaticky jak se nám hodí, (viz. pan prezident) zničíme základní principy existence lidského společenství na všech úrovních.

Datum 28.02.2018

Vložil Michal K.

Titulek Re: Re: Re: Zamyšlení

Odpovědět

Nojo. On totiž Babiš nekrade, on čerpá.
Od doby, co je u moci, se mu 4x zvedly zisky.
Hádejte, do jakých odvětví se v současnosti převádějí peníze z neyvčerpaných euro-fondů?

Podobnost tu ovšem bude:
-Oba dva to samozřejmě dělají pro lidi.
-Oboum dvoum to zákon umožňuje (ale to je nepodstatné, protože jeden zákony tvoří a ten druhý je neřeší).

Závěrem je nutno podotknout, že zákony které toto umožňují, tu nejsou prvním dnem.

Neměli bychom volit politiky podle toho, jak nás masírují média či podle toho, kdo co slibuje. Měli bychom volit podle toho, kdo co vykonal.

Datum 28.02.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Zamyšlení

Odpovědět

Zákony jsou obvyklé v evropských standardech. To jen tady u nás je umíme reprodukovat takovým způsobem, který prostě zákonodárce ani nepředpokládal, ani neočekával. Asi nejde všechno popsat do úplných podrobností, běžně se tak nějak předpokládá, že existují nějaké nepsané normy chování společnosti. Ale tam, kde by Němce ani nenapadlo hledat skulinu v zákoně, my Češi ji nejen nejdeme, ale také patřičně rozšíříme.

Datum 28.02.2018

Vložil Olda

Titulek Re: Re: Zamyšlení

Odpovědět

Pane Pepane, už vám kdosi odpověděl, Babiš finance do pořádku nedal, zatím má pouze tu výhodu, že ekonomika z doby Kalouska roste. Za Kalouska jsme v našem závodě dělali 180 tis výrobků týdně dnes je to přes půl milionu. Spíše se zeptejte důchodců, kolik jim přidal Kalousek a kolik během vlády ministra financí Babiše. Ten poslední návrh bych moc do toho nezahrnoval. A představte si, že Babiš stále využívá zvýšení daní zavedených Kalouskem na tři roky po dobu krize. Buď máme krizi stále a nebo Babiš lže. Jinak trestnímu stíhání se Babiš vysmívá stejně, jako Pepa. Pepa je na tom hůře, nemůže vyhazovat policisty, teda alespoň doufám, že nemůže.
Když se projdete po Malíně, hlavně pak mezi starousedlíky, bude Pepu hodně lidí chválit, já tu chválu dosti slyšel. U těchto lidí jsou největší lumpové ti, co se to snaží dát do pořádku. Právě těmto bojovníkům s větrnými mlýny patří můj velký dík a obdiv. Mají můj hlas, ale bojím se, že je nás málo.

Datum 28.02.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Zamyšlení

Odpovědět

Nemíním se dohadovat, kdo z těch dvou je větší či menší lump (včetně Kalouska).

Svým popíchnutím jsem mířil na našeho starostu Pepu, což se mi moc nepovedlo, protože většina se chytla Babiše, kterého jsem použil jako příklad, nikoliv starosty Pepy.

Tož asi tak

Datum 28.02.2018

Vložil článek

Titulek Re: Zamyšlení

Odpovědět

V MF Dnes je dlouhý článek o N.Malínu.

Datum 21.02.2018

Vložil ředitel školy

Titulek ředitel školy

Odpovědět

Jak může Langer psát níže o tom, kdo je žhavý kandidát na ředitele, do čeho všeho rejpe, to je tak plny nenávisti?Ať se v obci děje cokoliv, vše je podle něj špatně

Datum 21.02.2018

Vložil Langer

Titulek Re: ředitel školy

Odpovědět

Milý pane řediteli.
O vhodných kandidátech na post ředitele se již několik měsíců v obci volně hovoří. To,že se pan doktor Schlemr vyjádřil,tak jak se vyjádřil nelze zpochybnit. Bylo u toho několik svědků.Nikde nevidím tu nenávist.Snad jediné co mi vadí,je to,že pan doktor za onoho člověka veřejně lobuje několik měsíců předem.Není také vše v obci špatně tak jak uvádíte.Třeba opozice pracuje v obci velmi dobře. Soudím tak dle vaší přehnané reakce na místo ředitele ZS. Však jste si s vedením obce také užil své.
Pokud bych si mohl vsadit,tak příspěvek nepsal pan ředitel školy,ale opět někdo .......

Datum 21.02.2018

Vložil odp

Titulek Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

Samozřejmě že nejsem ředitel , špatně jsem napsal titulek, ředitel by se jistě k takovymu platku nevyjádřoval, tak napište koho Schlemmer prosazuje , ať pak vime, že jste měl pravdu....

Datum 21.02.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

Jak lze soudit z vašich přehnaných reakcí,o jen tak nějaký plátek asi nejde.Je vidět,že vám minimálně leží v žaludku,a to je dobře. Je nutné poukazovat na zlotřilosti vedení obce.K tomu slavnému jménu....nechte se překvapit.Pokud sázka dopadne,bude to pro obec špatně.A o to vlastně jde.
Obecní škola si zaslouží opravdu kvalifikovaného ředitele,a tím může být kdokoli,jenom ta protekce a zákulisní čachry k té funkci jaksi nepatří.

Datum 22.02.2018

Vložil jistě

Titulek Re: Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

Jistě,že to nebyl ředitel,ale buď knihovnice nebo Tylová.To je jejich způsob.

Datum 21.02.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: ředitel školy

Odpovědět

Musím se pana Langera zastat, byť on je schopný se uhájit bez problémů sám. V obci není všechno špatně, ale špatného je mnoho. To není o nenávisti, ale o faktech:
-pokud někdo na katastru obce vytvoří skládku s desítkami tisíc tun odpadů a není ani schopen přesně doložit, co a jakého původu je tam uloženo, není to jistě dobře. Pokud na nebezpečné odpady tam uložené přijde až ČIŽP, je to hodně špatně. A to se nebavím o otázce, kdo se na tom mohl napakovat, protože těžko někdo něco takového umožnil zadarmo
- pokud někdo manipuluje cenu starého vybydleného domu na malém pozemku do roviny jen mírně odlišné od cerny novostavby na větším pozemku v zájmu svých kamarádů, není to zcela jistě správně.
-pokud obec dotuje nové byty, aniž by tato dotace skutečně pomohla potřebným, ale pouze se tím zakrývá neschopnost obecní firmy postavit byty v tržních cenách, není to také asi dobře. K tomu pak očividně podseknutá cena stavby nového domu z předchozího bodu a dojem je úplný.
- pokud obec neumí jednoduše doložit smlouvy a kalkulace činností s vlastní obecní firmou, je to zase asi jen špatně A to se týká spousty dalších dokumentů.

A totoje pouze špička ledovce, kdyby se udělal audit smluv mezi obcí a PNM deset let zpátky, asi bychom objevili netušené poklady

Datum 21.02.2018

Vložil občan

Titulek Re: ředitel školy

Odpovědět

Fandím p.Langeru i ing.Bouckému.Jsou to lidé kteří nemyslí na sebe,ale chtějí aby v obci se pracovalo poctivě a ne tak podle.

Datum 25.02.2018

Vložil Občan

Titulek Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

To jste mě pobavil

Datum 21.02.2018

Vložil Jiří Slavinský - ředitel školy

Titulek Re: ředitel školy

Odpovědět

Vážení občané Nového Malína,
V lednu tohoto roku jsem požádal dopisem obec, aby vypsala konkurz na ředitele školy, protože mi končí funkční období. Dosáhl jsem již důchodového věku a chci svou funkci uvolnit někomu mladšímu. Doposud jsem se diskuze na těchto stránkách neúčastnil. Pokud však někdo napíše příspěvek mým jménem, tak musím zareagovat. Pokud chci vyjádřit svůj názor, tak se klidně pod něj podepíšu. Jiří Slavinský.

Datum 21.02.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

Myslím si, že není dobře zveřejňovat "zaručené" informace o tom, že je dopředu určena osoba,která se stane příštím ředitelem ZŠ Nový Malín.
Podkopává to důvěru občanů v nezávislost výběrové komise a jejich členů .
Já jsem se také dozvěděl (zaručeně) jméno osoby,která má být novým ředitelem a její jméno se neshoduje s jménem osoby výše v diskuzi uvedené.

ZŠ má mezi občany dobrý zvuk a jistě si všichni přejeme, aby tomu bylo i nadále.
Buďme uvážliví při psaní příspěvků do diskuze.

Datum 22.02.2018

Vložil Školník

Titulek Re: ředitel školy

Odpovědět

Hlavně si pana L. nevšímejte,on je totiž vážně nemocen.

Datum 22.02.2018

Vložil kdo?

Titulek Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

Kdo se vydává za školníka?

Datum 22.02.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

Rádoby veselá odpověd,ale škola momentálně školníka nemá.Je na něj vypsané výběrové řízení. Dle informací pana ředitele je místo stále volné,můžete se přihlásit.

Datum 23.02.2018

Vložil l

Titulek Re: Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

Škola momentálně školníka má!!!!!!Zase klamete veřejnost.....

Datum 23.02.2018

Vložil občan NM

Titulek Re: Re: ředitel školy

Odpovědět

To je dobré. Tak za ředitele to nevyšlo tak to zkusím ještě jako školník :D

Datum 16.02.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Orgán obce, starosta, nám zaslal sdělení, kde uvádí, že návrh spolku Zdravý Malín na vybudování více než padesáti vodních prvků (jezírka,tůně,mokřady a rybníky) by se tak závažným způsobem obce dotkl života obyvatel, že se musí projednat v orgánech obce.

Stejný orgán, na jednání rady obce-ještě většího orgánu, se pak zasadil o to, že obec zamítla návrh na pořízení zprávy o stavu životního prostředí obce Nový Malín. Údajně se zdůvodněním, že jsem v Metru,článku o územním plánu uvedl nepravdu.

Jaké si z toho máte vzít poučení ? Nikdy nevěřte orgánu starostenské velikosti.
Nebo dopadnete jako já, který naivně uvěřil osobnímu příslibu, že když stáhnu žalobu od soudu na obec za článek ,který mě nepravdivě osočoval (viz Malínské noviny,Můj názor na spolek Zdravý Malín) ,tak obec pořídí odbornou zprávu o stavu životního prostředí. (což byl můj návrh).

Jsa poučen orgány různé velikosti veřejně slibuji, že žalobní návrh na porušení zákona Josefem Minářem,vedoucím obecního úřadu
- nezveřejňování zápisů z jednání zastupitelstva - nestáhnu a budu trvat na soudním projednávání.

Není to o osobní ješitnosti. Dva roky zoufale upozorňujeme, že Malínu hrozí průser v důsledku pokračujícího sucha ,vysychání krajiny ,hrozícímu rozpadu lesních porostů nad obcí.
Navrhujeme řešení, žádáme o aktivní přístup obce k věci,která hrozí rizikem pro občany obce - nedostatek vody.

Místo toho se sem nechá navézt přes dvacet tisíc tun nebezpečného odpadu, orgán navrhuje zastavět dalších 40 ha krajiny stavbami ,chce zlikvidovat poslední zbytky nedotčené přírody
(RN č.4) . Veškeré snahy o možnou nápravu pak udusí na samém počátku.
Je to prostě obecní orgán.


Datum 16.02.2018

Vložil Jiří Schubert

Titulek Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Pane Vinklere, řekl Vám pan Minář v čem je Váš článek z Metra nepravdivý? Čím své tvrzení dokázal?

Datum 16.02.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Ten článek asi nebude až tak nepravdivý, jako je někomu nepříjemný.

Datum 16.02.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Nejhorší na tom je, že s naším starostou jde často o věci, které člověk nemůže nebo nechce nechat jen tak být. Řešení ze strany vedení obce se ale každý těžko jen tak dočká. Takže bez naděje na nějakou lidsky přijatelnou reakci ze strany starosty a jeho lidí je vynakládána na spory s nimi spousta energie, která by jinde mohla přinést obci a občanům cosi pozitivního. Je zde čas hledat cestu ven z tohoto bludného kruhu a doufám, že to občané pochopí a volby nastolí trochu jiný směr.

Datum 16.02.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Nechci se posmívat panu Vinklerovi,řka,že já to říkal,a upozornoval ,že to vždy s Minářem tak dopadne.Za těch posledních 8 let se nic nového nenaučil,a jede po stále stejné koleji. Lidé v Malíně by si měli uvědomit,že bez podpory takových figurek jako Schlemr,Paclíková,Vrána a další,by již dávno byl odstaven na vedlejší kolej,nebo do muzea.

Datum 17.02.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Pane Inženýre, co Vám brání žalobu podat znovu? Jen jí k soudu znovu klidně prdněte. I s těmito novými skutečnostmi. Žádný zákonný předpis Vám to nezakazuje, protože v této věci soud nejednal nerozhodl.
Ať starosta Pepa má i takovéto pro něj "nepodstatné" věci znovu na hrbu.

No a jak se říká : "Stokrát nic umořilo osla". Starosta Pepa takovéto věci totiž považuje za nic, stejně jako vaše podání na přestupkovou komisi. No a protože starosta Pepa není osel, tak by mohlo stačit na jeho umoření pouhých padesát nic.

Tož asi tak

P.S. Opět se zjevuji, zdraví si dalo říci.

Datum 18.02.2018

Vložil ...

Titulek Re: Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

To je dobře,přeji Vám hodně zdraví.

Datum 18.02.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Pepanovi :

dva důvody .

První - ukolébán slibem orgánu jsem podklady
vyhodil

Druhý - T.P., taky žalovaný, svoji část dohody
splnil a Malínských novinách se omluvil.
Vůči němu by to nebylo fér.

Datum 18.02.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Ale vždyť já píši o starostovi Pepovi ne o P.T., toho nechte. Ale starosta Pepa takto lže, podvádí a nic nedodržuje neustále a spoléhá na to, že mu to vždy projde. Pokud to tak necháte, tak on se bude o to víc cítit pevný v kramflécích.

Tož asi tak

Datum 19.02.2018

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Re: Re: Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Je otázkou nakolik jsou takové spory se starostou produktivní. On, v domnění, že se mu nemůže nic stát a že je snad nadčlověk, prostě mnohé věci není ani schopen ve svém vědomí akceptovat. A takovéto kauzy jsou jen okrajem toho velkého proudu, který na sebe nasměroval. Podstatné však je, že se blíží volby a je třeba energii neutopit v půtkách, jejichž efekt bude minimální. Důležitější je přemýšlet do budoucna a dát obci a jejím obyvatelům lákavou, ale reálnou a splnitelnou vizi na víc než příští čtyři roky.

Datum 20.02.2018

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Jak jsem se srazil s orgánem obce

Odpovědět

Pane Boucký, velice si vážím a uznávám Vaše příspěvky pro věcnost a odbornost. Ale v dané věci s Vámi nemohu plně souhlasit.

Byť nám oběma jde o stejnou věc, každý píšeme o trochu jiném. Řečeno vojenskou terminologií. Vy o strategii, já o taktice, přes kterou se strategie realizuje.

Vůbec totiž nezáleží, jestli je starosta Pepa schopen cokoliv chápat. Vůbec není důležité dostat ho na něco a postihnout jej. Důležitost těchto "půtek" je v tom, oslabit starostovo postavení u občanů obce, kteří mají přehled o něm jen z místních "Kravských rozhledů" vdávaných obcí pod jeho kuratelou tak, aby si ostatní mohli udělat i reálnější pohled na něj.
a to pro budoucí volby je dosti podstatné pro prosazení toho o čem v poslední větě píšete.

Tož asi tak

Datum 14.02.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Komedie plná omylů

Odpovědět

Obecní úřad podruhé obětoval 44 Kč, aby mi doručil sdělení k mému odvolání .
Tím jsem napadl usnesení přestupkové komise, kterým odložila oznámení o spáchání přestupku starostou obce - nezveřejňování zápisů ze zastupitelstev v zákonné lhůtě -

Toto sdělení zní :

NELZE SE ODVOLAT

jelikož se jedná o usnesení podle § 76 správního řádu, které se poznamenává do spisu.

Podepsána Ludmila Reová , starostou jmenovaný a pověřený člen přestupkové komise k projednávání přestupků.

Co k tomu dodat ? Máme starostu, který úmyslně porušuje zákon a komisi stejným starostou jmenovanou, která toto neprávní jednání kryje, a to za peníze daňových poplatníků.

Každý z nás se jistě setkal v životě s křivdou , zneužitím práva silnějšího proti slabšímu.
Ve škole, v práci , při jednání s úřady , apod.
Ti starší si vzpomenou na nedotknutelnost komunistických tajemníků a různých papalášů se stranickou knížkou KSČ.
Tak takhle soudruzi a bratři NE !

Nebudete si z lidí v Malíně stále dělat kašpary.

Nechám v této věci rozhodnout nezávislý a nestranný soud , k němuž se obrátím jako svobodný občan.
Jen soudy jsou oprávněny vykládat zákony.
Věřím tomu , že právní jistotu občanů v obci Nový Malín povýší nad vadné jednání starosty a jím jmenovaných členů přestupkové komise.

Věřím tomu, že soud donutí vedoucího obecního úřadu a starostu obce dodržovat zákon a člena přestupkové komise poučí o tom, kde udělal chybu.

(další info - jako vždy na tomto webu)

Datum 15.02.2018

Vložil ......

Titulek Re: Komedie plná omylů

Odpovědět

občan psal v jednom z příspěvků asi s nadsázkou, že si starosta vytvoří trestní komisi, kde bude sám sebe posuzovat jako nevinného a schopného starostu obce. Tehdy jsem se nad tím usmál a považoval jsem to za dobrý vtip. Bohužel to vtipné ani trošku není. Starostou pověřená paní Reová by se vůbec neměla účastnit jednání komise jako zaměstnanec PNM kdy jejím jednatelem je starosta. Je to střet zájmů jako prase. Když už je ale členkou komise, tak mohla říct, starosto neblbni, zákony platí pro každého musíme tě přinejmenším napomenout. Přístup k tomuto přestupku svědčí o morálních a právních schopnostech uvedené soudružky.

Datum 15.02.2018

Vložil Josef Horký

Titulek Re: Komedie plná omylů

Odpovědět

To jsem jen zvědavý, jak si s tímto naše nestranné a spravedlivé soudy poradí.

Datum 14.02.2018

Vložil Jiří Schubert

Titulek Konkurz na ředitele ZŠ Nový Malín

Odpovědět

Na úřední desce Nového Malína se objevilo vyhlášení konkurzu na místo ředitele/ředitelky ZŠ a MŠ Nový Malín.
https://novymalin.cz/10074-konkurzni-rizeni-na-pracovni-misto-rediteleky-zakladni-skoly-a-materske-skoly-novy-malin-prispevkova-organizace
Termín přihlášek do 20. března 2018 do 12:00.

Bylo by dobré, kdyby se přihlásilo mnoho uchazečů.
Výběrové komisi je pak třeba popřát, aby byla nestranná a vybrala nejkvalitnějšího kandidáta.

Datum 14.02.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Konkurz na ředitele ZŠ Nový Malín

Odpovědět

Na základě neveřejných a zřejmě i tajených informací,mohu občanům Malína říci,kdo bude pravděpodobně novým ředitelem,či ředitelkou ZS N. Malín.
Za projevenou loajalitu,a dlouholetou podporu to bude zcela jistě příbuzná z rodiny pana doktora Schlemra. Vše k tomu směřuje a cílí.Bude to jako při minulém výběrovém řízení na učetní OU.Nová se několik měsíců již zapracovávala,a konkurz ještě neproběhl.Nu,tak to v Malíně chodí za časů Pepana Všemocného.

Datum 20.02.2018

Vložil XY

Titulek Re: Re: Konkurz na ředitele ZŠ Nový Malín

Odpovědět

Á, pan Langer je zřejmě věštec a má jistě skleněnou kouli. Tak si počkáme na výsledek, pokud se to potvrdí, poblahopřejeme... Pokud vím, komise se skládá nejen ze členů zastupitelů Obce, ale třeba i učitelů, školní inspekce, zástupců Školské rady... Můžeme si přát jen, aby byl vybraný opravdu ten nejlepší kandidát. Zatím, pokud vím, se ještě nikdo nepřihlásil.

Datum 21.02.2018

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Konkurz na ředitele ZŠ Nový Malín

Odpovědět

Zádný věštec. Jak jsem nakoupil,tak prodávám.Pouze dlouholetá činnost s tarosty mně nabádá k ostražitosti. Ne každému je je jedno kdo bude ředitelem ZS.Proč by to místo měl získat někdo protekcí? Nezapomínejte na to,že Minář má za 25 let všude svoje lidi a známé. Trochu popostrčit nějaké výběrové řízení je pro něj hračka.

Datum 15.02.2018

Vložil občan

Titulek Re: Konkurz na ředitele ZŠ Nový Malín

Odpovědět

A v CBA hledaji prodavačku :-)

Datum 13.02.2018

Vložil Redakce

Titulek Malínské Metro

Odpovědět

V lednu 2018 vyšel další díl samizdatu Malínské Metro.
Zájemce odkazujeme na rubriku Malínské Metro, článek Leden 2018.

Datum 13.02.2018

Vložil Redakce

Titulek Bude Nový Malín bez vody?

Odpovědět

Chcete-li vědět co vyvolala přednáška "Bude Nový Malín bez vody?", konaná 7.2.2018, u zastupitele, pana Jiřího Schuberta, přečtete si v rubrice "Postřehy a komentáře" článek "Ozvěny přednášky Bude Malín bez vody?".

Datum 13.02.2018

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Pohádky a mýty Nového Malína

Odpovědět

Velice často je starostou obce prezentováno jaký zázrak je zajišťování zaměstnanosti v obci prostřednictvím jeho rodinného stříbra - PNM.
Pokud nám starosta onemocní, pak se této role velice vděčna ujme druhý v pořadí,vedoucí PNM a místostarostka Lenka Tylová.

Je to realita , nebo pouhá fikce, zbožné přání a propaganda ?

Když na toto téma dojde řeč , nekladou odpor ani skalní kritici stávajících (ne)pořádků ze členů zastupitelstva.

Nový Malín je pak vykreslen jako vzorová obec ,kde bydlí zejména lidé s nadprůměrnými příjmy a kde panuje, zejména díky výše uvedené dvojce M&T , přímo křesťanský sociální smír.

Tento velmi často omílaný stav však dostane povážlivé trhliny, pokud máme po ruce objektivní informace.
Jedním ze základních a spolehlivých údajů je pak počet exekucí vedených vůči fyzickým osobám v dané lokalitě.
Vlastní exekuce je pak hodně nepříjemný proces,který začal tím, že někdo neměl peníze a půjčil si. A nesplatil svůj dluh.

Bohatí lidé s tím problémy nemají. Zásadně si nepůjčují , protože nemusí.
Problém mají obyčejní lidé,kteří žijí s rodinou od výplaty k výplatě.

A teď už k těm slibovaným číslům. Každý desátý Čech starší 15ti let je v exekuci. Olomoucký kraj je na osmém místě ze 14ti krajů. Okres Šumperk pak na 39. místě ze 77 okresů ČR.

V obci Nový Malín je vedeno 191 exekucí, což je 6,95 % podílu obyvatel obce.
Obce Hrabišín, Dolní Studénky,Hraběšice, Vikýřovice jsou na tom lépe , a to nemají obdobu Provozní Nový Malín.

Tvrzení, že zaměstnáváním lidí na PNM jsme vytvořili model sociální jistoty pro občany obce pak nemůže být správný.


To je podpořeno i dalším údajem - mírou nezaměstnanosti.

Nový Malín - 6,5 % a složený průměr okolních obcí je 6,8 %.

Bližší pravdě bude tvrzení, že přání je otcem myšlenky .

Datum 11.02.2018

Vložil xxx

Titulek -duvodova zprava zapis ze zasedani OU

Odpovědět

-p Winklere škoda že jste odešel ,tak jsem p.Minare jeste rudeho nevidel.Nazev tohoto bodu byl -Verejny zamer obce,vybudovani asi sesti parkovacich mist pro pracovniky PNM.Tak obec bude financova parkoviste provozni.

Přidat nový příspěvek