Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 21.03.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Proč ochranáři na obchvatu Bludova vybouchli ?

Odpovědět

Aby nebylo pochyb, můj příspěvek nemíří na pana Vinklera.

Datum 21.03.2017

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Re: Proč ochranáři na obchvatu Bludova vybouchli ?

Odpovědět

Vážený, z čeho jste vydedukoval, že pan Vinkler se dozvěděl trasu až nyní. Ten o tom také nepíše, pouze napsal, že ochranáři z Bludova, přišli k věci pozdě. A mimo to, asi máte těžký život. Žít s takovou nenávistí k čemukoliv a komukoliv, když to není po vašem.

Datum 26.03.2017

Vložil ...

Titulek Jako vážně :o)))

Odpovědět

to snad není možné paní Vinklerová (občan), v čem je můj příspěvek nenávistný? :o))) Paní Vinklerová a pane Vinklere, v článku níže pan V. popisuje, kde si našel trasu obchvatu, tak jsem usoudil, že je to pro něj nová informace, já už ji znám 6 let. Luďku (Pepane) čtěte pozorněji, já upozorňuji na to, že p. Vinkler teprve došel na to, kudy vede trasa, neřeším schvalování. Jinak super stránky s hromadou zábavy... upřímně a od srdce přeji Vám všem krásný den.

Datum 27.03.2017

Vložil občan

Titulek Re: Jako vážně :o)))

Odpovědět

Pane nebo paní virtuální či dle Vašeho vzoru pane starosto, paní Tylová atd., pokud by Vy jste četl pozorně a alespoň trochu Vám to myslelo, i z kontextu příspěvku pana Vinklera, vyplynulo, že objevil animované video trasy obchvatu, což je opravdu nová věc, nikoliv že objevil kudy trasa povede. Nu, kdo chce psa bít, důvod a klacek si vždy najde, kdyby na chleba nebylo.

Datum 30.03.2017

Vložil ...

Titulek Re: Re: Jako vážně :o)))

Odpovědět

Aha :o)) a kde jako? Myslíte v tom odstavci, kde píše, že našel hezkou mapičku? Jinak ta vizualizace už putuje světem minimálně rok (myslím tu o které nic nepsal)...ale to bych už neřešil. Jé pěkné jak mojí odpověď zakrucujete ...baví mě to. Někdy je jednodušší přiznat chybu...Přeji krásný večer...

Datum 18.03.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek obchvat Bludova ( a Malína)

Odpovědět

V diskuzi na https://sumpersky.rej.cz jsem našel zajímavý odkaz na mapu obchvatu: https://www.dalnice-silnice.cz/mapy/44-Moh-Sump-14.pdf a taky tento komentář: "Obchvat Šumperka bude až v další etapě za 50let,ale ochranáři se probudili již teď......a co teprve až se probudí v Malíně,že si postavili baráky vedle "dálnice",která bude sousedit se zvířecí klinikou......."

Z vyobrazení vyplývá, že "dálnice" bude těsně přiléhat k části Plechy. Dotaz na malínské zastupitele - co o tom víte ?
A zajímal se někdo z OÚ jak bude řešeno z pohledu hlučnosti na přilehlé obytné domy , apod. ?

Datum 17.03.2017

Vložil Josef Horký

Titulek Pan Vinkler - dvě dobré rady

Odpovědět

Příspěvky od pana Vinklera mě vždy nakopnou a povzbudí. Já na zahradě výhradně zalévám tím co naprší a co se nevleze do sudu, putuje do trativodu. Udržet vodu v krajině je nutností. Tady nemusíme čekat na podnět zhora, zde můžeme začít každý sám.

Datum 16.03.2017

Vložil Ondřej

Titulek Obchvat Bludova má zelenou, námitky ekologů kraj zamítl

Odpovědět

Takže vážení diskutující , vypadá to že konečně zvítězil zdraví selský rozum nad lidskou tupostí a hloupostí a bude se stavět :-),

Tak co tomu říkáte vy všichni, rádoby ochránci a intelektuálové, teď mudrujte, osobně si myslím že je to jen a jen dobře že bude obchvat postaven..

https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/namitky-ekologu-na-obchvat-bludova-kraj-zamitl-20170309.html

Datum 16.03.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Obchvat Bludova má zelenou, námitky ekologů kraj zamítl

Odpovědět

Ondřeji, měl byste číst Diskuzi pořádně, 23.2. jsem tam napsal :

"Spolek Zdravý Malín,z.s. v této věci nekonal, naše působnost je vymezena k.ú.Nový Malín.
Můj osobní názor je, že doprava přes Bludov je skutečně neúnosná a plánovaný obchvat je nutný."

Jako ochránce a intelektuál vám nabízím jinou možnost - pojďme se vsadit , že se Retenční nádrž č.4 v Malíně stavět nebude. Navrhněte sázku. Teď zase můžete mudrovat vy. :-)


Jinak k ekologům, ČSOP, obchvat Bludova - vzali to za špatný konec .

Datum 15.03.2017

Vložil Langer

Titulek osobní rozhovor se starostou

Odpovědět

Včera jsem měl tu čest promluvit s naším panem starostou mezi čtyřmi očima.
Přisedl se ke mě do auta před OU,a zdržel se asi hodinu. Vlastně mi zabránil ve vstupu na OU,a osobní komunikaci s uředníky.Z hovoru vzešlo,že si nepřeje,aby opoziční zastupitelé chodili na OU bez jeho vědomí. Všechny dotazy a vlastně cokoli,se má řešit přes jeho majestát.Dále pohovořil o dotazech dle 106,kdy si prý upřímně přeje,aby i osoby jako pan Felkl chodili přímo za ním,a nezatěžovali pentagon právníků OU,kteří mají již tak mnoho práce s obhajobou jeho osoby před trestním. oznámeními. Jejich počet nerozporoval na počtu 38.Rád prý vše osobně vysvětlí.
Snažil se vysvětlovat,že dotazy dle 106 jsou nemorální,dělají mu problémy,nedá se na ně prý odpovídat dle pravdy a skutečnosti...
Bavili jsme se dále na téma PNM a to v souvislosti s rušením podobných firem na okrese. Měl z toho trochu zamotanou hlavu. Na moje konstatování,že se chová jako polit. dinosaurus už neměl ani sílu odpovídat. Je to znamenitý mistr fabulací.
Co ho ale v dnešní dny trápí nejvíce?Někdo z občanů Malína musel podat trest. oznámení,nebo nepříjemné dotazy dle 106 a to na téma..Pozemky stavební v Malíně. Jedná se o čachry se smlouvami budoucími,různé darování a převádění pozemků,následná nevýhodnost pro OU,či dokonce prodělek.Cítil velkou potřebu se z toho vymluvit,a vinu za stav který je svedl na dvě osoby,které mu prý vše zařizovaly,ale špatně. Nepřímo mne navedl na to,že ne vše je v této oblasti OK.Jejich jména sice uvedl,ale nepamatuji se přesně,pro je neuvádím.
Jinak na závěr přešel k budovatelským cílům. Nestíhal jsem se divit. To je ale už jiná kapitola.

Datum 15.03.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: osobní rozhovor se starostou

Odpovědět

Mohu potvrdit, že se něco děje. V sobotu mi bylo sděleno, že v Malíně údajně noví stavebníci sepisují petici. Mají si stěžovat na to, že se po nich chtějí peníze za zasíťování.
Opáčil jsem, že se to tak dělá-chceš inženýrské sítě,tak zaplať.Pošli peníze na obec nebo na firmu a je hotovo.
Bylo mi však vysvětleno, že peníze se údajně nechtějí po stavebnících, ale po projektantech,kteří to vyřizují, a chtějí se formou,kulantně řečeno, velmi neobvyklou.
Dál jsem se tím nezabýval, protože jestli někdo má pocit, že se mu děje křivda, ať si jde stěžovat na příslušná místa.

Datum 15.03.2017

Vložil občan

Titulek Re: osobní rozhovor se starostou

Odpovědět

Tak to je síla.Jako za komunistů,je to stejné nebo ještě horší.

Datum 15.03.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: osobní rozhovor se starostou

Odpovědět

Kus mojí zahrady bývalá majitelka prodala jako stavební pozemek. Nový majitel již za mnou byl s tím,že bude stavět. Na všem jsme se bez rozruchu domluvili, ale vzhledem k zasítování taktéž podivně mlžil. Přípojky na hranici pozemku jsou i nejsou. Oba jsme z toho zmatení. Kolik ho to bude stát vůbec nevěděl.
Pozemky které starosta v minulosti zasítoval jsou ještě komplikovanější tím,že na ně byly dotace,a udržitelnost,i povinnost kolaudovat. To se ve finále obchází tak,že stavíme řadovky. Původní parcely mají majitelé na spekulace,tak jako paní Tylová za školou.

Datum 14.03.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Dvě dobré rady

Odpovědět

Ta první je pro řidiče a zní : Pozor na dodržování rychlosti. Měl jsem několik jízd tento týden do Olomouce a vybíralo se zejména nejen v Šumperku ,ale i v Malíně.
Auta policie jak označená, tak i civilní.
Prostě máme tady jaro, tak nekvaltovat.

Ta druhá rada bude o něčem jiném a nevím, co byste radši měli slyšet dřív , prostě všechno špatně.
Protože jsem byl zvědavý na obchvat Bludova (viz minulé téma), prošel jsem si o víkendu Bludovské stráně. To je ten kus lesa,který najdete mezi nádražím v Bludově a čističkou odpadních vod na konci Šumperka. Vrchem ho obepíná silnice s velmi špatnou pověstí pro řidiče,Šumperk-Bludov a z druhé strany šněrovačka meandrů řeky Desné.
Bludovskou stráň,tedy lužní les, znám velmi dlouho,přes padesát let, a velmi dobře. Od klukovských let do dneška.
Ten rozdíl mezi minulostí a dneškem je přímo kriminální. Nejvýhružnějším mementem je totální ztráta vody. Ani studánka,ani jarní potůček,ani voda v příkopech u trati. A to máme konec zimy,kdy to tam všechno plavalo, a to doslova.

A jak souvisí Bludovská stráň s malínskou webovou diskuzní stránkou ?
A to je druhá, dobrá rada.
Dovolím si tipnout, že nás čeká velesuchý rok a měli bychom se na něj nachystat.
Obec nemyslím- tam je to marné, je to marné, myšlenkové roviny některých lidí na OÚ jsou s rovinou objektivní reality zcela mimoběžné.

Pro normální lidi - zkuste popřemýšlet o zachycování dešťové vody ze střechy a vodotečí. Pokud máte záhony a zahradu podívejte se na internetu na hesla vyvýšené záhony (úspora vody 70%) , nebo kapková závlaha (úspora vody 90%).
Jukněte taky na heslo https://www.pocitamesvodou.cz/destova-zahrada/.

"Bolševikovi dávám rok, maximálně dva! "- několikrát opakuje ve filmu Pelíšky asi ve své nejznámější roli vynikající herec Jiří Kodet.

Zrovna tak vidím riziko s vodu v Malíně i já. Než začnou ty skutečné problémy - tedy s dodávkou pitné vody a její cenou - objevují se prozatím prvotní příznaky . Výrazný pokles hladiny ve studnách, vysychající záhony,suchá zahrada a les,který není v tuto dobu,tedy koncem zimy,dostatečně nasycený vodou.

Je mi jasné, že výrokem o velesuchém roku r. 2017 v Malíně , se dostávám na hodně tenký led.
Když to vyjde, bude se říkat ,"to se vědělo", když to nevyjde ,budu označován za "blba".
Kdybych se chtěl vyvlíknout, budu teď tvrdit, že to bude s "určitou mírou pravděpodobnosti", tak jak to běžně dělají meteorologové v TV.
Oni také dobře vědí, že pravděpodobnost krátkodobé,třídenní předpovědi se pohybuje kolem 80%, ale u dlouhodobé (měsíc dopředu) jsou výrazně pod 60ti % a na delší dobu jsou na 50ti %, což je to samé jako bych si házel korunou- panna x orel.
To ale dělat nechci, protože od toho tady máme tento web, abychom si navzájem mezi sebou vyměňovali užitečné informace, které nám nebo našim známým mohou v něčem pomoci.
A těch nedobrých příznaků je prostě nějak moc,takže jsem si dovolil napsat několik řádků i o tomto nepolitickém tématu.



Datum 14.03.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Dvě dobré rady

Odpovědět

Hurá, opět tu máme věcný, rozumný, mírně nadnesený příspěvek (stejně jako u pana Schuberta), který nepátrá po tom, kdo odkud je a jak se jmenuje.

Datum 13.03.2017

Vložil Josef Horký

Titulek Pan Langr versus anonymové

Odpovědět

Tak se mi zdá, že anonym píšící pod značkou ironik, taky není z Malína. Vůbec si neuvědomuje skutečnost, že pan starosta již vládne přes čtvrt sto letí a má tudiž bohaté zkušenosti, jak ovládat lidi.Hlavně však má v zádech 50milionový rozpočet obce, se kterým nakládá výhradně on. Co se týče sledovanosti stránek , je toto závislé na pracovních dnech-více- a dnech volna -méně-. Výhledově se sledovanost zvyšuje. Před rokem byl průměr 30 až 40 lidí denně a nyní se číslo blíží ke 100. Stačí si vést přehled.

Datum 12.03.2017

Vložil Jiří Schubert

Titulek Odvolání MUDr. Košty z funkce hejtmana

Odpovědět

Na stránkách KÚ Olomouc
https://www.kr-olomoucky.cz/audio-zaznam-ze-zasedani-zok-cl-1292.html
je audiozáznam z jednání Zastupitelstva KÚ Olomouc. Na tomto jednání byl z funkce hejtmana odvolán MUDr. Košta zvolený za hnutí Ano. Obzvlášť doporučuji k poslechu část 2:
https://www.kr-olomoucky.cz/download.html?id=45684
Zápis z jednání dosud nebyl zveřejněn.
Na stránkách inzerují i podkladové materiály k jednáním. Jedná se však pouze o programy zasedání:
https://www.kr-olomoucky.cz/podkladove-materialy-zok-cl-3620.html
Jedná se o velice zajímavé a poučné jednání. Stálo by za to z něj udělat podrobnější zprávu. Snad později.

Datum 13.03.2017

Vložil skeptik

Titulek Re: Odvolání MUDr. Košty z funkce hejtmana

Odpovědět

Spravedlnost a slušnost se v této zemi nenosí.

Datum 09.03.2017

Vložil Proč?

Titulek K čemu to

Odpovědět

Paní Tylová, ten pozemeček a tu chajdaloupku za střediskem to máte
a) abyste tam jezdila na dovolenou
b) abyste se tam mohla schovat před deštěm
c) na spekulace
d) jako opěrný bod pro postavení ještě větší chajdaloupky
e) jiný důvod, uveďte jaký

Datum 10.03.2017

Vložil Honza

Titulek Re: K čemu to

Odpovědět

Má to proto,aby měla trvalé bydliště v NM. Ona totiž bydlí v Šumperku a tak by správně neměla dělat místostarostku.

Datum 10.03.2017

Vložil strarosta

Titulek Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Moje věrná souputnice a životní opora má své týpí postaveno jako rekreační v osadě Krásné. To,že je větší než můj vigvam v Malíně jí můžete jen závidět.

Datum 10.03.2017

Vložil strarosta

Titulek Re: K čemu to

Odpovědět

Tyto parcely měly být zastavěny už do konce roku 1999,vzhledem k tomu, že tam asi moc fouká se tyto pozemky nehodí pro stavbu klasických vigvamů,tedy bude zde stavěn bazén pro širokou veřejnost,tedy pro zaměstnance PNM. Ostatní občané Malína se na ně mohou chodit dívat přes plot,a tiše jim závidět. Vstupné se ale venku bude vybírat.

Datum 10.03.2017

Vložil nezaujatý

Titulek Re: K čemu to

Odpovědět

Byť to dávám jako odpověď, chci sdělit něco jiného. Mám nepříjemný pocit, že diskuze v poslední době začíná uhýbat, jako by jí chtěl někdo "mírně" zdiskreditovat např. příspěvky "starosty" a "Aranky". Nejenže to není pravda, ale ani už sranda. Proto tomu, kdo píše tyto tzv. "příspěvky, sděluji, že jeho záměr byl odhalen a odkud funí vítr, lze odvodit. Ostatním pisatelům vzkazuji, pišme vtipně, slušně a k věci.

Datum 10.03.2017

Vložil souhlas

Titulek Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Souhlasím s tzv. nezaujatým, pište k věci, normálně, slušně. Tyto rádoby vtipné diskuze ke konci postrádají smysl.

Datum 10.03.2017

Vložil nezaujatý

Titulek Re: K čemu to

Odpovědět

kdyby místostarostka byla čestný člověk, tak by uznala, že v Malíně nebydlí, jenom tady pracuje a postu by se vzdala. to ale neudělá jak je vidět. minulý starosta byl odvolán i ze zastupitelstva i když je občanem Malína a v Malíně bydlí. vidíte, že někteří jsou ještě rovnější mezi rovnými.....

Datum 10.03.2017

Vložil nezaujatý

Titulek Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Kdopak to píše pod mojí značkou?

Datum 10.03.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Zřejmě je Malín plný nezaujatých lidí,co se stydí podepisovat prav. jménem. Nevím sice proč?U nás ve vesnici se přece nic divného neděje,nikomu nic nehrozí,vedení obce se přece nebude chtít nikomu pomstít za to,že zastává jiný názor. Nebo snad ano?
To,že někomu docházejí síly,a pokouší se dělat si z věcí legraci,at špatnou,či dobrou bych neodsuzoval. Každý se může se stresem,který v obci vládne vyrovnávat po svém.

Datum 11.03.2017

Vložil Honza

Titulek Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Souhlasím s p.Langrem.

Datum 11.03.2017

Vložil nezaujatý

Titulek Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Pane Langre, zvolil jsem značku "nezaujatý", protože nejsem zdejší. Dívám se z venčí a nejen na NM. Vaše diskuzní stránky mě zaujaly, protože oproti jiným měly úroveň, informovaly a byly i vtipné. Co se však objevovalo v posledních příspěvcích bylo za hranicí i špatné legrace. Bylo mně líto, aby takové příspěvky devalvovaly dobrou věc. A to, že jsem se pletl do diskuze, byť nemístní, byla jen snaha pomocí vám. Nu což, končím a nechávám to na vás.

Datum 11.03.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Myslím si, že byste neměl končit. Nejste-li opravdu z NM, pak s vámi necloumají emoce a frustrace ze stavu obce a zejména jeho vedení tak, jako z místními. Oproti místním jste proto dokázal rozpoznat nevhodnost posledních vámi uvedených příspěvků. Nestranný pohled je potřebný, si myslím já.

Datum 11.03.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

To vše lze tesat do kamene. Bohužel mi pořád chybí ta odvaha se k věci přihlásit jménem. Anonymita snese vše,tedy dobré i špatné. To ale z mého pohledu není dobré.

Datum 11.03.2017

Vložil nezaujatý

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Dobře pane Langr, co Vám říká jméno Rostislav Vlček. He?

Datum 11.03.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Bohužel zatím nic. Co s tím ale uděláme?Zustanete nadále jen jako pozorovatel,či se snad hodláte nějak zapojit?V našich řadách je vítán každý s vlastním rozumem a názorem.To samo o sobě už vylučuje být příznivcem vedení obce N. Malín. Jste tedy tímto zván ke spolupráci,pokud o to projevíte zájem.

Datum 11.03.2017

Vložil přispěvatel

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Souhlasím opět s nezaujatým. Opravdu poslední příspěvky devalvují dobrou věc a i zajímavou věc. Není třeba klesat na úroveň vašich odpůrců a jen napadat. Udržte si normální, slušnou úroveň , předkládejte další fakta, zkušenosti ze zastupitelstev, z různých jednání. Srovnávejte s jinými obcemi. Není třeba klesat na úroveň pomluv (byť u starosty Mináře běžných a samozřejmých). Pro p. nezaujatého, bylo by z vaší strany dobré dál sledoval stránky, vaše názory jsou zajímavé.

Datum 10.03.2017

Vložil nezaujatý

Titulek Re: K čemu to

Odpovědět

Rád bych doplnil své sdělení. Nemínil jsem tím to, by příspěvky a diskuze byla suchopárnou s výčtem čísel a statistik. Tyto stránky nejsou vědeckou konferencí. Nikdo by to nečetl. Je tedy třeba v rozumné míře používat ironie, nadsázky, alegorie a to i proto, aby vynikla sdělovaná věc, avšak slušně a věcně. Příspěvky, které jsem uvedl, jsou takové jaké jsou a navíc, lze jich zneužít proti podstatě a účelu, těchto stránek poukázáním na ubohou úroveň, na urážení starosty používáním je označení funkce u diskuze atd. Chci tvrdit, že to bylo i záměrem těchto příspěvků.

Datum 11.03.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Jinak se na věc bude dívat místní,se znalostí stavu věcí. No a přespolní bude mít názor jiný. S tím nikdo nic nenadělá.
Troufám si tvrdit,že napadání našeho pana starosty,nebo strarosty je v mezích norem obecně platných. Za hranou mi to nepřipadá. Za posledních 8 let jsem měl to potěšení poslouchat od starosty mnohem horší věci. Veřejně i pomluvy v zákulisí.

Datum 11.03.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Pane Langr, to jste psal Vy ty příspěvky, že je tak hájíte nebo chcete klesnout ještě pod úroveň pana starosty? Bylo dobré, když na se vše díval člověk z venku a to právě proto, že 8 let neslyšel starostu, navíc, když byl na Vaší straně.

Datum 11.03.2017

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Já nemám potřebu tajit svůj podpis. Hájím pouze svobodu slova,a názoru.Co se nelíbilo vám,to se mohlo líbit jiným,kteří souhlasili,ale necítí potřebu se písemně vyjadřovat.Proto se na našich stránkách proti OU nikdy nic nemaže.

Datum 11.03.2017

Vložil ironik

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Pane Langre, ty příspěvky neměly nic společného se svobodou slova. Vhodné by byly do vašeho komiksu, ale ne sem do diskuze. Ale to je Vaše věc. Jestli chcete mít návštěvnost stránek diskuze před vstupem do nich panem Vinklerem, pak tam ty "příspěvky" dávejte. Jestli jste si všiml, tak počet návštěv stránek diskuze tehdy začal růst i přes 100. Po "příspěvcích" výrazně počet vstupů klesl do 60.

Datum 12.03.2017

Vložil Honza

Titulek Re: Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Myslím si,že to napíše p.Langer to i podepíše.Je jedním z těch co se podepisují,

Datum 11.03.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Re: Re: K čemu to

Odpovědět

Pane Langr, omlouvám se Vám za předchozí odpověď, ale zacloumaly se mnou emoce z toho, že Vaší neústupnosti pátráním po identitě nezaujatého tato diskuze o něj přišla. Pan nezaujatý, nazývám jej pod jeho značkou, pod kterou do diskuze přišel, i když uvedl svoje jméno odhalil, je podle jeho příspěvku člověk, který ví a zná asi hodně o problematice státní správy a lidosprávy, ví asi i dost z práva, má dosti velké obecné znalosti a ani humor mu není cizí. A to vše poskytoval Vám. Uvidíme. Možná se vrátí, až se diskuze vrátí o podoby, která ho zaujala. A abych se vrátil k emocím. Sám jsem si ověřil, že nejsou nejlepším rádcem. Až jsem to vydýchal, tak píši tento příspěvek.

Datum 09.03.2017

Vložil Dagu

Titulek Pane starosto

Odpovědět

Kdyby jste v dalším období byl znovu zvolen starostou, opakoval byste stejné chyby, nebo byste již postupoval dle zákona? Ale tady bychom použili známé přísloví " starého psa novým kouskům nenaučíš" i když by měl špičkovou veterinární péči.

Datum 09.03.2017

Vložil ironik

Titulek Re: Pane starosto

Odpovědět

Pane či paní Dago, jak již tady jednou kdosi napsal. Právo, zákon, vyhláška, rozhodnutí atd., pan starosta za prvé neví co to je a za druhé ho to uráží. Maximálně je chápe jako sprostá slova

Datum 09.03.2017

Vložil strarosta

Titulek Re: Pane starosto

Odpovědět

Nechápu vás,jaké chyby máte na mysli?
Jediným zákonem kterým se řídím je bible. A když se jí náhodou občas obsahově nedržím,tak si v kostele koupím nějaký ten odpustek,a zase se mi dobře spí.
Nevím jak jste vůbec mohl uvažovat o tom, že bych znovu nekandidoval na starostu?Vždyt se mnou a severokorejským Kimem na věčné časy a nikdy jinak. Pozvu vás na nejbližší školení ,které vede na PNM paní Tylová.

Datum 11.03.2017

Vložil ironik

Titulek Re: Re: Pane starosto

Odpovědět

A bude k tomu špílcu vydán oficiální program s uvedením autora scénáře, režiséra, kameramanů, zvukařů, kulisáků, osvětlovačů, hereckého obsazení v hlavních rolích, vedlejších rolích až po toho dalšího, který je na konci vždy uváděn, ale nikdy nehrál. A kolik to drámo bude stát pro plebs, vyvolení obdrží volňásky.

Datum 09.03.2017

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Tak jsme se dočkali...

Odpovědět

Dne 7.3. se na stránkách obce objevil zápis ze zastupitelstva,které se konalo 25.1.2017.

Tedy po 41 dnech.

Protože se mi to zdálo nějak moc,podíval jsem se na platný (hahaha) jednací řád zastupitelstva.

Ten uvádí,že zápis se vyhotovuje do 10 dnů po skončení ZO a musí být na OÚ k nahlédnutí.

§ 14
Dokumentace ze zasedání ZO
4)
Zápis se vyhotovuje do 10 dnů po skončení zasedání zastupitelstva a podepisují jej předsedající,starosta a určení ověřovatelé zápisu. Zápis musí být uložen na OÚ k nahlédnutí a dále se zveřejňuje na internetových stránkách obce (www.novymalin.cz).
Usnesení ze zasedání OÚ jsou rovněž uložena na OÚ a zveřejní se na elektronické úřední desce v téže lhůtě. Usnesení ZO podepisuje starosta s místostarostou.

Měsíc sem, měsíc tam, co na tom sejde. A tak mě napadly dvě věci:

1) co by se stalo,kdyby 11. den po zasedání se na OÚ dostavili hromadně občané a domáhali se nahlédnutí do zápisu, který tam m u s í být .

2) A co by se stalo, kdyby zaměstnancům Malínské provozní, pracovníkům obecního úřadu, starostovi a místostarostce poslali výplatu o 41 dnů později.

Opět se ukazuje, jaký je vztah obce k informování veřejnosti o jednání zástupců občanů, zastupitelů, o důležitých věcech.

Ať si počká, však se dočká.
A kdo si chce stěžovat, ať jde na lampárnu.

Datum 09.03.2017

Vložil Pepan

Titulek Re: Tak jsme se dočkali...

Odpovědět

Pane Vinklere odpovědi na Vaše otázky :
1) nic
2) k tomu nemůže dojít, starosta se postará

Datum 09.03.2017

Vložil ironik

Titulek Re: Re: Tak jsme se dočkali...

Odpovědět

Máte pravdu, vždyť oni se řídí heslem : veškeré předpisy jsou tu proto, aby se porušovaly.

Datum 09.03.2017

Vložil aranka

Titulek dotaz

Odpovědět

pane sarostko, četla sem tady, že sarosta neumí na pocitaci, mohla bysem já být sarostou, dyž na pí sí umím??? zrovnat lidi s provozní firmy to já by uměla, doma se me bojí aji Dezider. vi už ste stary a někdo to delat musí. tak ja bych se na to místo hlasila, aspoň bysem nebyla na uřadu práce a byla by tady práce pro lidi, jako pro mě a mohla bysem jako sarosta zaměstnat rodinu a dyby to nestačilo, mame pribuzne na slovensku a zvedla by se natalita a bylo by nas jestě víc v malině. zatím než odejdete na zaslouzeny odpocinek, tak bych mohla delat na provozni, aby sem se něco naučila. vase verna Aranka

Datum 09.03.2017

Vložil strarosta

Titulek Re: dotaz

Odpovědět

MYLA araka.
To,že jsem počítačově méně gramotný nechápu jako svou nevýhodu,ale prospěch. Na rozdíl od spousty jiných ovládám indiánské uzlíkové písmo,a skandinávské runy mi nejsou cizí. To první používám se svými soukmenovci,aby opozice do všeho nevrtala ,to druhé,abych je naučil jednou do kamene vytesat,že jsem byl a vždy budu ten nejlepší starosta.
Jinak všechny Romy do Malína samozřejmě zvu. Budou mít stanové tábory na zahradách mých odpůrců. Budu mít jen dvě podmínky. Jejich králem budu já,a svoje hlasy ve volbách vždy připojí k PNM,jak se v Malíně sluší a patří.

Přidat nový příspěvek