Diskusní téma: Postřehy z Nového Malína, Plechů a Mladoňova

Datum 20.06.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Přesně tak se chovají představitelé obce a hlavně Faltus,Minář a Straková.Obec se musí za tyto lidi stydět.

Datum 15.06.2016

Vložil Redakce

Titulek Zdá se, že pohár přetekl

Odpovědět

Do novinek byl přidán článek "Jak se řeší problémy v Novém Malíně, aneb kdo strká hlavu do písku?" Upozorňuje na soustavné přešlapy obce vzhledem k životnímu prostředí a na to, že se o tom nehodlají bavit, natož aby životní prostředí neznečišťovali.

Datum 15.06.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Re: Zdá se, že pohár přetekl

Odpovědět

Z celé zveřejněné korespondence je možné si snadno udělat obrázek o kvalitě lidí, kteří se mají starat o naši obec. Pominu-li starostu s místostarostkou a jejich způsob komunikace, pan ing. Faltus je zářným příkladem toho, jací lidé by asi neměli ve vedení obce či mezi zaměstnanci obecního úřadu figurovat. Už jeho demonstrativní odchod z dotační komise, zdůvodňovaný osobní averzí k panu Smolichovi byl vrcholným divadelním představením bez smyslu a logiky. V komisi však měl pan Faltus pracovat a nikoliv řešit své osobní averze. Odpovědi zaměstnance OÚ, v jehož kompetenci je odpadové hospodaření, pana Faltuse, zastupiteli panu Langerovi, pak už představují něco ještě více. Předpokládám, že zaměstnanec OÚ je povinen jednat a komunikovat s kýmkoliv o otázkách zájmu obce, navíc o problematice v jeho kompetenci. Jeho práce nemá být ničím jiným, než službou obci a všem občanům, když už je placena z veřejných peněz rozpočtu obce, tedy z peněz nás všech. Pan Faltus je navíc také zastupitelem a i zde je třeba si uvědomit, že je jím z vůle občanů a hlavně pro občany, a to i pro ty, kteří jej nevolili. Není-li schopen plnit své základní povinnosti v komunikaci směrem k občanům obce nebo ke kolegům zastupitelům, je možno mu pouze doporučit, aby zvážil urychlený odchod z funkce zastupitele a urychlené ukončení pracovního poměru pro obec. Starostovi a vedení obce je pak možno pouze doporučit jeho nahrazení někým, kdo kromě odborných znalostí, které ing. Faltusovi nikdo nechce upírat, je schopen také komunikace a řešení problémů na úrovni odpovídající veřejně činné osobě sloužící obci a jejím občanům. Vrcholem demokracie, který našim obecním představitelům uniká, je vůle dát zaznít všem názorům a hlavně těm, se kterými třeba nesouhlasí, ale které v rámci zákona vyjadřují právo na svobodu názoru všech ostatních. A toto pravidlo je třeba respektovat ve veřejném i soukromém životě.

Datum 15.06.2016

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Zdá se, že pohár přetekl

Odpovědět

Přes veškerá příkoří a urážky ,kterými jsem častován, došlo k malému posunu. Dnes ráno jsem byl u čističky,a 90 procent odpadu zde již není. Kdy a hlavně kam putoval, o tom nás jistě bude pan inženýr informovat na ZO. Kdybych si měl ovšem vsadit, tak on tam opět nedorazí. Musel by totiž čelit veřejně důsledkům svých činů a jednání.

Datum 15.06.2016

Vložil občan

Titulek Re: Re: Re: Zdá se, že pohár přetekl

Odpovědět

Říká se, že ryba smrdí vždycky od hlavy. No, něco na tom bude. Jaké je vedení, takoví jsou zaměstnanci.

Datum 15.06.2016

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: Zdá se, že pohár přetekl

Odpovědět

Myslím si, že toto už nikoho v naši obci nepřekvapí. Důchodce taky avizuje, jak bude transparentní a bude se snažit zlepšit komunikaci mezi obecním úřadem a občanem. Výsledek je, že o územním plánu nikdo nic vlastně neví, píší se urážlivé články v obecních novinách, bez možnosti na ně reagovat a podobně.

Datum 19.06.2016

Vložil ostuda

Titulek Re: Zdá se, že pohár přetekl

Odpovědět

Odpověď p.Faltuse to je největší ostuda jaká může být.VŠ a píše jako nejhorší plebejec.Ale to je škola Mináře a Tylové.

Datum 13.06.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Změna č. 1 územního plánu

Odpovědět

Na obecních stránkách se objevily jakési příspěvky týkající se plánované změny č. 1 územního plánu. Když mi dorazila informace o zveřejnění těchto příspěvků, naivně jsem se domníval, že se informační ledy hnuly a že se neuvěřitelné stalo skutkem. Výsledek však přinesl rozčarování. Ony příspěvky pouze řeší "formu" . Popisují proces a etapy zpracování územního plánu, tedy v podstatě to, co na informativní schůzce velmi kvalitně a fundovaně přednesl Ing. Arch. Dujka jako zpracovatel. je to fajn, ale průměrně inteligentní člověk, který o toto má zájem, zjistí většinu informací ze stavebního zákona. Většina občanů by ale asi spíše uvítala informace o připravovaném "obsahu" změny. Podle šuškandy existuje nějakých 28 bodů návrhů změn (možná i více, v Malíně nikdo neví) a myslím si, že ty by většina občanů ráda oficiálně viděla. Navíc si myslím, že body návrhů, podávané obcí jako jejich autorem, by bylo vhodné zveřejnit i s patřičným vysvětlujícím komentářem pana starosty či dalších funkcionářů obce. To je to, co občany zajímá a o čem je třeba ještě před oficiální zpracování zadání změny ÚP v obci diskutovat a v případě potřeby to i řešit cestami přímé obecní demokracie. Zákon má určité požadavky, ale ty nevylučují další a širší veřejné aktivity směřující k nim, nebo předcházející jejich naplnění.

Datum 12.06.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu, tentokrát sice na aktuální dění, ale přece jenom trochu netradiční.
Odkaz na komix je zde:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl57dejten.png
Ke komixu ještě patří video - odkaz je v komixu nebo zde: https://youtu.be/V_75RMfGZFo
P.S. Děkuji autorovi videa za jeho příspěvek a p.Schubertovi za zprostředkování kontaktu.

Datum 13.06.2016

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Tak už jsem se dlouho nezasmál. Jen kdyby to nebyla tvrdá realita. Důchodce by už vážně měl jít do důchodu a nechat řízení někomu mladšímu, jinak dopadne neslavně. A to už možná i tak dopadne.

Datum 13.06.2016

Vložil důchodce

Titulek Re: Re: Komix

Odpovědět

Nedělejte si iluze,důchodce neodejde,bude se na OÚ držet zuby nehty.

Datum 13.06.2016

Vložil komiks

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Vtipné,upřímné.

Datum 13.06.2016

Vložil video

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Perfektní, zaměstnanci obce by to měli vidět.

Datum 13.06.2016

Vložil Martin

Titulek Re: Re: Komix

Odpovědět

Myslím, že to všichni viděli. Ovšem vidět neznamená pochopit, takže to asi k ničemu nebude. Vsadím se, že starosta si myslí, že právě takto se to má správně dělat.

Datum 13.06.2016

Vložil video

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Kouzelné a poučné.

Datum 11.06.2016

Vložil Monika Ondráčková

Titulek pro Občana z 10.6.

Odpovědět

Někteří možná víte, ale v roce 2015 (do 31.8.) jsem ještě pracovala na OÚ Nový Malín jako úřednice. Dovolím si tudíž vnést k příspěvkům jednu perličku. Telefonem mi zavolal jeden ze zastupitelů (p. Langer), že by potřeboval ověřit podpis, ale má zdravotní problémy a nemůže na OÚ vylézt do schodů. Jestli bych byla tak hodná a ověření provedla, že s tím někoho pošle a on bude venku čekat před budovou. Ověření jsem provedla, nicméně je třeba toto ověření stvrdit podpisem žadatele (tudíž p. Langera) do úřední knihy. Jedná se o knihu, která obsahuje osobní data, čísla OP, data narození, atd. Z tohoto důvodu jsem vzala připravené dokumenty a knihu a šla jsem před OÚ, aby se mi do této knihy podepsal. Běžný úkon úřednice, běžná pracovní náplň a plnění povinností…

Za dva dny jsem byla ale p. Minářem pozvána na kobereček… Padaly dotazy typu: „Co máš společného s Langerem? To ty mu pomáháš psát ty dotazy, co sem posílá?“ Pro mě to byl docela šok, přestože p. Mináře znám. Jeho myšlenkové pochody jsou mi ale cizí. Chci tím říci jediné, toto ověření bych provedla tímto způsobem kterémukoliv občanovi obce (ať je to Petr nebo Pavel), je mi ukradená jeho politická příslušnost, neboť jsem plnila pouze své povinnosti jako zaměstnanec obce. Nicméně o několik týdnů později byl se mnou velmi nestandardně ukončen pracovní poměr… ale to už je další kapitola.

T.G. Masaryk jednou řekl, že svobodný člověk se nemá před nikým krčit! A já jsem se rozhodla, že už se krčit nebudu. Nikdy! A před nikým!

Datum 12.06.2016

Vložil Pro p.Ondráčkovou

Titulek Re: pro Občana z 10.6.

Odpovědět

Smutný příběh,ale myslín si ,že přijdou i krásné dny pro Vás.

Datum 13.06.2016

Vložil Karel

Titulek Re: pro Občana z 10.6.

Odpovědět

Klasický případ člověka, který potřebuje něco utajit. Kdyby bylo na OÚ vše podle zákona, tak by bylo úplně jedno, kdo s kým mluví. Protože tam asi není vše v pořádku, tak se vedení neustále bojí a hledá ve všem problém.

Datum 16.06.2016

Vložil Občan z 10.6.

Titulek Re: pro Občana z 10.6.

Odpovědět

Paní Ondráčková, Vaše jednání je statečné. Ne každý je toho schopen.
Váš případ je výrazným vykřičníkem v řadě. Jednání pana Mináře je ... (ve vší úctě, nedehonestujte zde takovým způsobem pana starostu - red.)

Datum 10.06.2016

Vložil Redakce

Titulek Výzvy informativní schůzky o územním plánu

Odpovědět

V rubrice "Územní plán" byl publikován poměrně obsáhlý článek Jiřího Schuberta - "Výzvy informativní schůzky o územním plánu". Věnuje se vybraným bodům schůzky a doprovází je komentáři s odkazy na legislativu aj. zdroje, volně dostupné na internetu.
Zajímavé jsou výzvy adresované především vedení obce.

Datum 10.06.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Reakce na schůzku k ÚP

Odpovědět

Z předchozích příspěvků je patrné, že svolané sezení nezůstalo bez odezvy. Očividně ukázalo realitu "složitého malínského modelu" i občanům, kteří třeba předtím na schůze zastupitelstva atd. nechodili a se způsobem jednání vedení obce měli možnost se setkat poprvé. Na druhou stranu, národy prý mají takové vlády, jaké si zaslouží. A v obcích to asi platí přiměřeně také. To, že věci vypadají jak vypadají, jsme si jako občané do značné míry způsobili sami. V první řadě minulé volby a relativně nízká účast voličů Naopak taktický tah pana Mináře a paní Tylové, kteří těsně před volbami vyplatili na obecní firmě prémie (mimochodem z peněz z úvěru zajišťovaného obcí), přinesl povinnou podporu zaměstnanců a jejich rodin. Nejde jim to asi zazlívat, ti lidé jsou na starostovi existenčně závislí a navíc často nemají informace a nezajímají se o faktický stav v obci nad rámec svého zaměstnaneckého poměru. Ale pořád, kdyby se řádně projevila skupina těch realisticky uvažujících a rozumných, mohlo být všechno jinak.
V druhé řadě je stále vidět nízký zájem občanů o dění v obci, jejich účast na jednáních zastupitelstva a nízká snaha o vyvíjení tlaku na zvolené představitele, aby jednali v zájmu celé obce.
Souhra obojího pak umožňuje to, co bylo vidět na výše uvedené informativní schůzce k ÚP, ale co se vlastně projevuje ve všech krocích vedení obce. A co s tím my, občané, budeme dělat?

Datum 09.06.2016

Vložil Josef Horký

Titulek územní plán-informativní schůze

Odpovědět

Plně se ztotožňuji s hodnocením info. schůze uveřejněné na stránkách spolku Zdravý Malín.Myslím si, že zde vedení obce promarnilo možnost, prokonzultovat s veřejností své záměry na změnu v uzemním plánu. Vždyť shromáždění padesáti občanů, kteří mají zájem o dění v obci, je dostačující skupina k posouzení daných záměrů.

Datum 09.06.2016

Vložil schůzka

Titulek Re: územní plán-informativní schůze

Odpovědět

Na to, že byl pěkný den a schůzka se konala brzy (hodně lidí bylo ještě v práci), tak se jedná o slušnou účast. Mně osobně vadilo nevhodné chování starosty Mináře, jeho napadání Dr. Čajky, jeho předčasný odchod ze schůzky (zřejmě se bál dalších dotazů a neměl tam dost svých přisluhovačů!). Nevstřícnost Tylové a Ing. Pánka jen dokreslilo situaci. Tito lidé nemají zájem něco vysvětlovat, nebo diskutovat s občany. Územní plán jako takový by nemusel být až tak závažný, ale v rukou těchto osob se mění v nebezpečnou zbraň, která může značně poškodit obec. Při megalomanství Mináře a jeho zneužívání postavení to bude obec stát mnohem víc, než si dnes dokážeme my obyčejní lidé domyslet.

Datum 09.06.2016

Vložil Vinkler

Titulek územní plán-informativní schůze

Odpovědět

Včera jsem byl také na schůzce k ÚP a byl prvním diskutujícím. Skutečně jsem toho názoru, že odstartování změny ÚP trpí třemi vadami
1) jasně by mělo být sděleno,zda Malín chce být příměstskou obcí Šumperka anebo alespoň zčásti svébytnou obcí s vlastním komunitním životem. Obě možnosti mají své klady, ale i zápory. Co je však nejdůležitější, poskytují při tvorbě ÚP vodítko kam plán směřovat. To zde zcela chybí.
2) práce s veřejností- zatím nedostatečné
3) obec vůbec nevyhodnotila minulé pětileté působení platného ÚP, což je zcela špatné

Jedním z pilířů ÚP je tzv. sociální soudržnost, abych neunavoval , nejblíže k tomu má termín sounáležitost lidí v obci mezi sebou. Jedním z indikátorů,který sounáležitost dokáže vyčíslit, je počet neziskových zájmových spolků v místě.
Dal jsem si tu práci a porovnal Malín,Rapotín,Vikýřovice,Bludov a Postřelmov mezi sebou.
Posuďte sami :
Rapotín 15
Vikýřovice 14
Bludov 14
Postřelmov 12
Nový Malín 8

I to je jeden z argumentů, proč by vedení obce a zastupitelstvo mělo zpozornět a položit si otázku: "Co s tím budeme dělat ?" a soudržnosti lidí v obci věnovat mnohem více pozornosti.

Datum 10.06.2016

Vložil Občan

Titulek Re: územní plán-informativní schůze

Odpovědět

Krásný postřeh pana Vinklera. Srovnání počtu spolků mezi sousedními obcemi. Kdyby k tomu přibylo ještě srovnání počtu obyvatel, byl by rozdíl určitě ještě výraznější.
Lidi, my se bojíme! Ať již mluvit mezi sebou otevřeně nebo dokonce promluvit s někým z opozice - to je již úplné hrdinství. Na tom malém počtu spolků to je vidět. Kde je výdobytek listopadu '89 - svoboda projevu! Do jakých vod jsme to upadli? Zamysleme se proč se bojíme. Pro nějaké materiální výhody? Jaké myšlenky skrýváme? Zločinné nebo spravedlivé? A před kým? Co uzavřeností ztrácíme? Když se přestaneme bát a budeme se chovat jako svobodní lidé, uleví se nám. Zkusme to.

Datum 10.06.2016

Vložil občan

Titulek Re: Re: územní plán-informativní schůze

Odpovědět

Ano lidé se bojí,nesmí se projevit,nesmí se zastavit na ulici s jinými lidmi.Je to hrůza.Horší než za komunistů.

Datum 09.06.2016

Vložil Jenda

Titulek Změna územního plánu obce Nový Malín

Odpovědět

Chtěl bych se s vámi podělit o svou zkušenost. Zasedání zastupitelstva obce Nový Malín jsem zatím nenavštěvoval, proto informativní schůzka ohledně změny územního planu byla moje první zkušenost. Schůzka začala v 16.00 hod. prezentací architekta pověřeného budoucím sestavením změny územního plánu, byla velmi přehledná a zajímavá. Následovala diskuse (tedy zpočátku), kdy vystoupili pánové Winkler, Čajka a Langer, kteří skutečně velmi slušnou formou nejprve vysvětlovali svůj postoj a následně položili několik konkrétních otázek starostovi a místostarostce obce. Bohužel se nikdo z přítomných nedočkal žádné konkrétní odpovědi, takže nevíme, jaké zadání dalo vedení obce architektovi k zapracování do změny územního plánu, ani kolik nových stavebních míst vznikne a kterých lokalit se to dotkne. Co mě velmi překvapilo (a musím říct, že nemile) byl způsob odpovědí ze strany starosty a místostarostky (kterou jsem viděl poprvé v životě ...), kdy místo slušné odpovědi používali osobní urážky jednotlivých tazatelů. Odcházel jsem s pocitem, že vedení obce je svým způsobem "nemocné", neschopné dialogu, mají pocit, že jsou stále někým napadáni apod. Mohli alespoň sdělit, kolik např. stavebních míst bude zřízeno, aniž by sdělili příslušnou lokalitu. Ale bohužel to pro mě vyznělo tak, že sice byla svolána schůzka, ale MY si řekneme, co uděláme a nikomu do toho nic není. Proto buďte všichni obezřetní, sledujte obecní vyhlášky ať máte možnost změnu územního plánu ovlivnit.

Datum 09.06.2016

Vložil Langer

Titulek Re: Změna územního plánu obce Nový Malín

Odpovědět

Ve svém postřehu máte naprostou pravdu. Momentální stav v N. Malíně je ale ještě horší, než si připouštíte. Ona organizovaná skupina Minář,Stencl, Tylová se momentálně považují za nejpovolanější osoby ve vesnici, a nikdo a nijak jim do toho nebude přeci kecat. Vše bude tak jak si představují. To je ale důsledek opičí lásky zastupitelů, jako jsou pan doktorS.nebo pan F. či pan V, H,a další, kteří se neunavují nad problémy přemýšlet, ale jen dokola opakují stokrát stejnou lež, kterou jim předkládají za pravdu. Pokud se v někom ostatním v ZO nepohne svědomí, tak mám obavu nad výší škody kterou nám tu vedení obce v budoucnu ještě napáchá. Ono dos toho , co se na obec valí z CIZP,a další a další ....

Datum 09.06.2016

Vložil Překvapený

Titulek Re: Změna územního plánu obce Nový Malín

Odpovědět

I já nabízím svůj pohled na schůzku k seznámení s územním plánem.
Na podobné schůzce jsem zatím nikdy nebyl a protože jsem v obci nový, neznám ani naprostou většinu lidí, kteří zde byli (na druhou stranu to může být výhoda, protože nejsem svazován žádnými předsudky).
První hodina byla věnována prezentaci procesu přípravy územního plánu panem architektem, ke které nemám žádné výhrady, ale moc konkrétních věcí týkající se samotného Malínského územního plánu jsme se nedozvěděli.
Druhá část byla zajímavější - dotazy posluchačů. Na začátku vystoupil seriózně vypadající pán, který nejdříve poděkoval panu architektovi. V okamžiku, kdy pak mluvil o setkávání lidí, nastal první šok. V pravé části publika na něj začal řvát nějaký muž v červeném triku (nevím o koho šlo, ale moje první myšlenka byla: "vesnický buran"): "Víte vůbec o čem to točíte?". Nepochopil jsem přesně o čem to řve, protože pán neměl ani kameru, ani mobil a tak pravděpodobně nic netočil, ale i tak jsem nad tou hrubostí a arogancí zůstal stát (a to jsem seděl) s "otevřenou hubou".
Další mluvil starší pán (později identifikován jako místní doktor), který se ptal, proč příprava územního plánu není prováděna ve spolupráci s obyvateli a více s ohledem na zlepšení zdejšího prostředí, místo kladení důrazu na masivní výstavbu. Na jeho dotazy začal odpovídat menší starý pán sedící vlevo vepředu, který na pana doktora pokřikoval něco o politické agitce na zdravotním středisku - zde jsem se poněkud ztratil, protože tyto místní reálie mi zatím nejsou moc jasné (ale opět jsem byl překvapen projevenou arogancí a nepřátelstvím).
Další dotaz měl silnější pán vpravo vepředu, kterého zajímalo, jaké konkrétní změny územního plánu navrhla sama obec. Vzhledem k tomu, že se s touto otázkou obrátil na pána "politická agitka", usoudil jsem, že tento bude nějaký zaměstnanec obce - přiznávám se, že mne podle jeho vyjadřování a způsobu chování poněkud chybně napadlo, že se jedná o školníka. Ale vzápětí mi došlo, že obec žádného školníka nemá a tento omyl byl způsoben jen tím, že schůze se konala ve škole. V každém případě se tazatel nic nedozvěděl a když se otázku snažil zopakovat, protože pravděpodobně nabyl dojmu, že nebyla pochopena, vložila se do toho paní vedle "politické agitky": "Nemusíte mi to opakovat, já přece nejsem hloupá." Přiznám se, že v tu chvíli jsem si vzpomněl na přednášky z psychologie, kde nám jeden přednášející říkával, že potřebu neustále popírat svou hloupost mají pouze hloupí lidé (i když on použil silnější slova). Nevím, paní neznám, v každém případě se tazatel setkal jen s nejapnými výmluvami zakončenými "politickou agitkou": "Protože nám skáčete do řeči (tím byla myšlena snaha o opakování otázky), nebudu vám již nic říkat!" A fakt neřekl!
Největší šok mi ale následně způsobilo zjištění, že "politická agitka" a paní vedle něj jsou starosta a místostarostka. Takhle má vypadat vystupování zástupců obce? To tedy určitě ne! Starosta chvíli poté zmizel - asi aby se vyhnul dalším dotazům.
Následovaly další dotazy, ale odpovědi se dostávalo jen těm, které byly kladeny na pana architekta.
Na první takovou schůzi jsem pak toho již měl dost, takže jsem využil přestávky a zmizel.
A co jsem si ze schůze odnesl? Především nevěřící a nepříjemný pocit z arogance a neochoty na cokoliv odpovědět ze strany zástupců obce a poznání, že vztahy mezi lidmi v obci jsou pořádně napjaté. Dále pocit, že představitelé obce z nějakého důvodu informace o územním plánu tají (nabízí se otázka, co nepříjemného ukrývají?), že jsou odtrženi od reality a již dávno rezignovali na jakoukoliv komunikaci s lidmi a dělají jen to, co jim samotným vyhovuje.
Řekl bych, že omezení prezidentského úřadu na maximálně dvě volební období má své odůvodnění a našlo by uplatnění i na nižších stupních úřadů.
V každém případě všem, co dosud na žádné obecní schůzi nebyli, doporučuji účást na některé příští, protože žádný popis nemůže tu atmosféru ani zdaleka přiblížit. Je možné, že vám po ní pár dní zůstane nepříjemná pachuť (proto píši tento příspěvek až nyní), ale u příštích voleb alespoň budete mít snadnější rozhodování (já osobně nevím, koho budu volit, ale zcela jistě vím, koho ne!)

Datum 10.06.2016

Vložil Občan

Titulek Re: Re: Změna územního plánu obce Nový Malín

Odpovědět

Při čtení jsem si říkal, že to sem někdo přepsal úryvek z nové povedené české humoristické knížky a kdyby se to zfilmovalo, že bude stejný úspěch jako měl film Marečku podejte mi pero. Pak jsem si ale uvědomil, že autor dost věrně popisuje co se v jídelně odehrálo. Humor byl opuštěn, výsledkem je tragédie.

Datum 10.06.2016

Vložil Martin

Titulek Re: Re: Re: Změna územního plánu obce Nový Malín

Odpovědět

Souhlasím, i já jsem si při čtení příspěvku vzpomněl na oblíbené povídky Šimka a Grossmanna. Problém je v tom, že ty povídky byly vymyšlené, ale příspěvek bohužel poměrně přesně popisuje skutečnou situaci v obci.

Datum 10.06.2016

Vložil občan NM

Titulek Re: Re: Změna územního plánu obce Nový Malín

Odpovědět

Po přečtení těchto příspěvků by co nejdříve měli občané vyměnit starostu a místostarostku než se stane něco hrozného.

Datum 10.06.2016

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Re: Změna územního plánu obce Nový Malín

Odpovědět

Dovoluji si tvrdit, že ona hrozná věc se již stala. Bohužel v tuto chvilku o ní ví jen malé procento Malínáků. Ona věc je v souvislosti se šetřením CIZP,a důsledky pro obec jsou opravdu katastrofické. Věc je tak rozsáhlá, že je ještě i po dvou letech stále v šetření,a bohužel se jenom nafukuje a rozrůstá. Až si každý občan Malína uvědomí, co z ní pro něj vypadá, tak se obávám první Malínské defenestrace.

Datum 05.06.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu, tentokrát inspirovaný tímto článkem:
https://www.novinky.cz/kariera/404916-stat-bude-ve-verejnych-zakazkach-krome-ceny-vice-dbat-i-na-socialni-dopady.html
Komix je zde:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl55sociln.png

Datum 06.06.2016

Vložil komix

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Dobrý komiks,ale jestli tomu starosta porozumí.

Datum 06.06.2016

Vložil komix

Titulek Re: Re: Komix

Odpovědět

Také se obávám, že toto už je nad rozlišovací schopnosti našeho mašinfíry v důchodu. Ale možná mu to někdo z jeho okolí vysvětlí?!

Datum 07.06.2016

Vložil komix

Titulek Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

Myslíte třeba doktor Obecní Stříbro?

Datum 08.06.2016

Vložil občané

Titulek Re: Komix

Odpovědět

Prosím,mohl by mi někdo popsat co bylo na včerejší schůzce se starostou.Pracovní doba mi neumožnila zúčastnit se této schůzky.Moc děkuji.

Datum 08.06.2016

Vložil Brouzdač

Titulek Re: Re: Komix

Odpovědět

První vlaštovka popisující událost se obejevila na adrese "https://www.zdravymalin.cz/aktuality-informativni-schuzka-uzemni-plan/"

Datum 08.06.2016

Vložil pro Brouzdače

Titulek Re: Re: Re: Komix

Odpovědět

Děkuji,přečetl jsem si ohlas.

Datum 03.06.2016

Vložil Jiří Schubert

Titulek Malínské noviny

Odpovědět

V těchto dnech byly na stránkách obce zveřejněny:

a) statut - viz "https://www.novymalin.cz/download/9381". Kryje se doslovně s textem uvedeným na stránkách ZZO - viz "https://zazdravouobec.webnode.cz/news/statut-periodickeho-tisku-obce-novy-malin/"

b) číslo 1/2016 - viz "https://www.novymalin.cz/3141-malinske-noviny-12016".
V politické příloze, schováno na straně 24, je uvedeno poděkování p. Langera a p. Schuberta za velkodušnost pana starosty, že dovoluje opozici uveřejnit v obcí placených novinách články až do velikosti 1500 znaků, byť se do takového rozsahu téměř nic nevleze. Sám to pocítil, když si na stranu 2 "nepolitické" části dal článek "Informace z obecního úřadu - noviky z obce" o velikosti cca 3050 znaků.

Datum 03.06.2016

Vložil Dušan Hovanec

Titulek Re: Malínské noviny

Odpovědět

Hlavně, že na tomto pan doktor Schlemmer nevidí nic závadného. Důchodce si může dovolit v obci vše a kdo má jiný názor, tak musí být umlčen.

Datum 03.06.2016

Vložil Langer

Titulek Re: Re: Malínské noviny

Odpovědět

On to v hlavě pan doktor má vůbec nějaké pomotané. Také již není nejmladší,a tělesné orgány,včetně těch výše položených nám degenerují. Motají se mu věci politické, s osobní antipatií,zahradní záchody se zákony o odpadech......Mám o něj tak trochu obavu,aby mu kult osobnosti jednou neublížil. Všichni víme kam to v Rusku Stalin dopracoval.

Datum 05.06.2016

Vložil Miroslav Vinkler

Titulek Re: Malínské noviny

Odpovědět

Kde se stala chyba ?

Dal jsem si tu práci a poctivě si prošel platný územní plán, našel několik odborníků na územní plánování a urbanistiku, a také si prošel obec.
Nová zástavba ,jmenovitě na Zajícově poli (plocha 200m za obecním úřadem) v žádném případě nesplňuje to, co je uvedeno v územním plánu obce.(přirozené prolínání staré a nové zástavby, venkovský ráz,zachování krajinného rázu-bla,bla,bla.)
Celkem náhodně jsem se nedávno setkal s autorem našeho územního plánu, a tak jsem se ho zeptal,kde se stala chyba. Dostalo se mi odpovědi, že ÚP řeší pouze plochy a nikoli jednotlivé stavby. On je zodpovědný za to, že na toto území cca 8ha navrhl asi 70 staveb, ale už nezodpovídá za to, jak proběhla a probíhá jejich výstavba a parcelace ploch.
Upozornil jsem jej, že grafická část ÚP už ty chlívky na jednotlivé stavby obsahuje,takže jeho odpovědi nerozumím.
Dostalo se mi dalšího vysvětlení, že mapové podklady převzal z katastru nemovitostí (kde parcely byly) a také od zástupce obce p.Ing.arch.Doležala.
Abych čtenáře dále nenapínal, náš územní plán ve své grafické části žádné chlívky na domy obsahovat neměl a nemá. Jednoznačně to svádí normálního občana k tomu, že to tak ÚP předepsal , a tak to je v pořádku.
Za druhé prosím pamětníky majetkových vztahů,aby si vzpomněli jak se po r. 1990 vydávaly pozemky JZD bývalým majitelům. A ty prosím,pokud budou chtít, aby si vzpomněli komu a za kolik je prodávali.
Za třetí by p.Ing.arch.Doležal senior mohl vysvětlit,proč jako „ architekt obce“ , nenavrhl zpracování územní studie na tuto plochu , která by jasně stanovila pravidla další zástavby v souladu s ÚP obce.
Stačilo přečíst si desatero zásad uvedených v doporučení Ústavu územního rozvoje , Brno, publikace „Nové stavby pro venkov“, kde se ono desatero uvádí takto :

1. Respektování urbanistické struktury a parcelace.
2. Volba obdélného půdorysu domu.
3. Umístění domu na parcele s respektováním okolní zástavby.
4. Zastřešení sedlovou střechou.
5. Trojdílnost základního půdorysného členění.
6. Situování vstupu do domu v souladu s okolní zástavbou. 7. Usazení domu v terénu s umožněním bezkonfliktního spojení vnitřního prostoru se zahradou či dvorem.
8. Vytvoření krytého vstupu (zápraží).
9. Umístění komína.
10. Dvoutraktové řešení objektů.
(Zásady platí především pro území Čech, pro území Moravy je lze také aplikovat, i když například bod 8. a 10. nebyl vždy ve všech oblastech pravidlem. Uvedené obecné zásady, dotýkající se urbanistické struktury i objektů pro bydlení a jejich částí, byly v naší tradiční venkovské zástavbě uplatňovány tak důsledně, že byl vytvořen jejich provázaný systém, patrný i navenek.)

A nakonec kvíz pro čtenáře těchto stránek:

Získáte vlastnická práva k 7ha pozemků na kterých víte, že se budou stavět
rodinné domy . Jak se zachováte :
a) Poradíte se s odborníkem-architektem a necháte zpracovat studii,která zajistí soulad zástavby s původními stavbami a rázem krajiny
b) Preferujete zisk,jste přece podnikatel a ne charita,plochu rozsekáte na co nejvíce chlívků , a vyděláte na velmi slušný důchod pro celou rodinu
c) Zajdete na obecní úřad a požádáte o radu

Určitě bychom měli být pozorní a nepřipustit, aby v rámci změny ÚP došlo k věcem, které by se opět mohly podepsat na vzhledu obce v tom horším slova smyslu.

Datum 05.06.2016

Vložil vlastník

Titulek Re: Re: Malínské noviny

Odpovědět

Pokud vím, tak se vlastníci pozemků obrací na obecní úřad a na starostu obce. O něm je známo, že udělá všechno proto, aby se stavělo a byla práce pro Provozní. Za každou cenu a bez ohledu na ostatní. Vlastník pozemku(ů) si pak jen zamne ruce, protože se někdo jiný o všechno postará a on sám nemusí vlastně nic, jen si počkat, až bude hotovo.

Datum 06.06.2016

Vložil vlastník

Titulek Re: Re: Re: Malínské noviny

Odpovědět

A obec to zaplatí.

Datum 02.06.2016

Vložil Jiří Schubert

Titulek Pro ty, kterým není lhostejný ÚP

Odpovědět

Pokud uvažujete o účasti na informativní schůzce kolem územního plánu (termín 7.6.) a dosud nejste rozhodnuti, přečtěte si příspěvek
"Pozvánka na informativní schůzku o změně územního plánu Nový Malín" v rubrice "Územní plán".
Dozvíte se trochu více informací.

Datum 01.06.2016

Vložil Pavel Boucký

Titulek Pracovní morálka na provozní

Odpovědět

Věci, které jsou kritizovány v posledních komiksech mají samozřejmě nějaké pozadí. Nechci tvrdit, že by zaměstnanci PNM byli jednoznačně pouze líní, neschopní a neproduktivní. Někdo má větší a někdo menší míru pracovní odpovědnosti, ale základ je v tom, že prostě dělají to, co jim okolnosti a jejich vedení dovolí. Při jistém přísunu peněz z obecního rozpočtu samozřejmě není vyvíjen patřičný tlak na produktivitu práce. Muselo by se totiž začít už od struktury administrativních, technických a řídících pracovníků a jejich činnosti.
Jsou práce, které naplňují název společnosti a skutečně slouží pro provoz obce a mají specifické časové i prostorové rozložení. Pak samozřejmě je pochopitelné i fixní časové odměňování určitých činností. Ale zaměstnanci PNM konají spoustu prací, které jsou normovatelné, dokonce k nim i existují už zpracované výkonové normy a které by měly být odměňovány výkonovou mzdou, tedy jak se říká "úkolem". Ale to musí chtít jejich činnost skutečně efektivně řídit někdo "shora".

Datum 01.06.2016

Vložil občan

Titulek Re: Pracovní morálka na provozní

Odpovědět

Plně souhlasím s p.Bouckým.

Datum 29.05.2016

Vložil Pavel

Titulek Komix

Odpovědět

Dobrý večer,
máme tu další díl komixu. Odkaz je zde:
https://www.imagehosting.cz/?v=dl55lnekvn.png

Přidat nový příspěvek